Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 11. 06. 18:41
Előzmény: #1559  berlini
#1560
"Már régen kiváncsi vagyok arra, hogy az egyes elemzők milyen módszerrel próbálják megbecsülni a következő gyj. eredményét."

Minden valószínűség szerint minnél fontosabb az elemző számára az adott részvény, minél nagyobb a súlya a saját portfoliójában, minél inkább figyeli az adott piacot annál több energiát fordít a valós elemzésre a mögöttes folyamatok, a részletek megismerésére.

A Portfolió elemzői konszenzusában 11 becslés szerepel és ezek közül csak 1 magyar. Márpedig a külföldi befektetők számára a magyar piac ma alig létezik. Ez látszik a teljes tőzsde és ezen belül az OTP forgalmán. Az OTP súlya a portfoliójukban minimális. A jelek szerint kiszámíthatatlan, extrém politikai kockázattal terhelt, periférikus piacnak tartják a magyar piacot és ezen belül ilyen eszköznek látják az OTP-t.

Ennek megfelelően az OTP "elemzésére" minimális időt, energiát fordítanak. Általános, sematikus képleteket alkalmaznak. Érdemi gondolkodás nélkül vetítenek ki múltbeli folyamatokat.

Nem kell elájulni az elemzői konszenzustól! Te valószínűleg messze több energiát fordítasz az OTP tanulmányozására.

Nem szoktunk teljesen egyetérteni OTP ügyileg, de szerintem jobban jársz, ha a saját gondolatmenetedet követed.
berlini
berlini 2013. 11. 06. 18:07
#1559
Az elemzői konszenzus:

link

Már régen kiváncsi vagyok arra, hogy az egyes elemzők milyen módszerrel próbálják megbecsülni a következő gyj. eredményét.
Vannak-e bennfentes információik, vagy csupán saccolnak?
Az OTP relative késön jelent, igy vannak már valószinűleg információk az egyes OTP-leánybankok helyi konkurenseinek eredményeiről, vagy ennek hiányában a makrogazdasági mutatók alakulásából is lehet becsülni, hogy a bank az előző negyedévhez, vagy az előző év ugyanazon negyedévéhez képest hogyan áll most a bevételek, költségek, céltartalékok és az adózott nyereség szempontjából.
Nekem mindenesetre nem állnak ilyen információk rendelkezésre, igy - méginkább mint a profik - sötétben tapogatózom.
Egy vigasztal csupán, hogy az elmúlt pár évben a profik szisztematikusan alulbecsülték a várható eredményeket.
Az én mérlegem sem sokkal jobb eddig, mert én viszont eddig előzetesen mindig felülbecsültem a tényleges eredményeket.
Túl optimista voltam:
- az NPL90 ráta tetőzédésében (talán most bekövetkezik csoportszinten,)és igy a céltartalékolási szükséglet csökkenésének várakozásában,
- az orosz reláció 2013 évi eredményességét illetően, (bevételek továbbra is dinamikusan nőnek, de erősen romlott az NPL9 igy megugrott a 2. negyedévben a céltartalékolás, amit még extrémebbé tett az, hogy a tartalékolási arányt is erősen növelték közel 95%-ra,)
- a balkáni bankok eredményessége továbbra is katasztrófális, (kivéve a bulgár leánybanké,)
Ami bejött:
- az orosz leánybanki üzleti model átvétele erdményesnek mutatkozik Ukrajnában,
Amivel nem számoltam, de kellemesen lepett meg:
- a magyar anyabank eredményessége javult a 2. negyedévben
- a bulgár bank erős teljesitménye.

De nézzük az egyes sorokat az elemzői konszenzusban:
1. az elemzők növekvő bevételekkel számolnak tavalyhoz képest, de csökkenővel a 2. negyedévhez képest.
Itt én stagnálást várok a 2. negyedévhez képest, tehát +6 milliárd ft-tal többet.
Erős bővülést várok Ukrajnában és Oroszországban, stagnálást a többi relációban és a kamatmarzs romlás, valamint hitelállománycsökkenés miatt csökkenést Magyarországon.
2. Működési költségek szintjét én is a 2. negyedéves szintre várom.
3. A kockázati költségeknél az elemzői medián mind a tavalyi 3. negyedévhez mind az idei 2. negyedévhez képest pár %-os növekedést vár. Itt én jobbat várok annak ellenére, hogy az orosz és ukrán relációk üzleti modelje (áru és személyihitelek expanziója,) erősen növekvő árbevétel mellett ugyancsak növekvő céltartalékolást eredményez. De az orosz céltartalékolás 95%-os szintjét szerintem már nem növelik. Az elmúlt hat negyedév trendje eddig a céltartalékolás folyamatos csökkenését mutatja. és itt ennek a trendnek a folytatásában reménykedek, kb 3 milliárd ft-tal kisebb céltartalékolást várok.
(Amit persze nem tudok, hogy a magyarországi fidesz kommunikáció nem okozott-e fellendülést a nemfizető adósok számában az elmúlt negyedévben itthon, hiszen végig a devizahitelesek megmentéséről, a hibás banki termék eltörléséről kommunikáltak.)
Tehát adózás előtt lehetségesnek tartok kb. 9 milliárddal jobb eredményt.
Igy az én becslésem: 46 milliárd ft adózott eredmény.

pomperj
pomperj 2013. 11. 06. 18:02
Előzmény: #1555  berlini
#1558
Tudom, hogy mostanaban mindenki a jelentest bongeszi.
Megis, egy masik, talan legalabb olyan fontos OTP ar-alakito tenyezorol irok itt: a kotvenypiac uzeneterol.

1)Az eheti kamat hozam% szamok tukreben azt gondolom, hogy a kozponti bankok (FED, ECB, MNB) mostanaban mar vesztesre allnak a piaccal szemben.

Ugy latszik, hogy az immar 4 eves QE sorozat hatekonysaga nagyjabol nullara redukalodott az utolso evben. Sot, minden 1 evnel tuli idotavban megindult a kamatok emelkedese.

Ez azt jelenti, hogy a bepumpalt penz a gazdasagban mar sehol nem jelenik meg pozitiv (kamat csokkento) tenyezokent, hanem az egesz atfolyik a Wall-Street brokereken at a tozsdebe. A kamat meg megy fel, a FED publikalt szandekaval eppen ellentetben.

Igen, mar semmi ertelme QE-nek gazdasagi szempontbol; az egesz gazdasag elenkites mar hazugsag. Csak a tozsdek szarnyalasanak fenntartasara kell a penzpumpa, hogy azok ne doljenek be.

Csakhogy az egesz penzt egy nap az amerikai adofizetoknek ki kell fizetniuk, hiszan a bepumpalt penz merleg masik oldalan ugyanakkora amerikai allamadossag novekedes all. Amikor ez vilagossa valik, vege a tancnak. Nem tarthat mar soka, amig erre rajon a kongresszusban egy part. Mondjuk, a Tee-party szarny a republikanusoknal.

2)Itt vannak lejjebb a fo USA kamatszintek. Az elso szam az egy evvel ezelotti, a masodik az oktober vegi kotveny kamathozama, szazalekban.

Treasury 1 eves 0.18 0.10
Treasury 5 eves 0.83 1.28
Treasury 10 eves 1.85 2.50
Treasury 30 eves 3.00 3.58
Bank.Bond, A,10eves 3.07 3.90
Utility.Bond Baa,10eves 4.23 5.05
TaxExempt A,5 ev 1.70 2.12
TaxExempt A,10 ev 3.04 3.67

Megjegyzem, ugyanigy nez ki a nemet, canadai es japan hozam tabla is, csak kisebb, kb. fele ekkora a kamat emelkedes.

Aki kicsit jartas a mufajban, tudja, hogy rengeteg Bond kategoria van. En a fontos 30-at neztem at. Ide irtam a 8 legfontosabbat.
MINDEGYIKNEL a mai kamat magasabb, mint 1 eve volt. QE gazdasagi penzugyi hatasa nulla, mar legalabb egy eve. Csak pszihologiai hatasa van. Emociok a kobon.

Persze, a FED nyeresre all a 3-6 honapos, likvid penz kategoriaban. De az csak a piacok likviditasanak es a WallStreet-I bankarok zsebenek tesz jot.

3)Amikor majd a tantusz leesik, a FED keptelen lesz gazdasagi okokkal indokolni tovabb QE-t. Sokkal jobban jarnanak, ha inkabb elkezdenek szepen, teljes csendben lassitani a nyomdat, kulonben megmagyarazhatatlan lesz. Szerintem mar legalabb 5 honapja ezen gondolkodnak; es Ben azonnal meghatralt, amikor feltunt a tavolban a kovetkezmeny.

Kizartnak tartom, hogy a betli szintu lapokkal tovabbra is durchmarsh licitet jatszhassanak, plane sokaig.

4)Amikor harangoznak a QE-nek, nos, hirtelen a sok befektetesi alap penze elfogy, es a masik iranyba fog folyni.

Pl. OTP eseteben, ahol (lasd 2 hete a forumban) a OTP-t vasarlok az utolso 8 honapban nettoban kulfoldiek voltak, es a magyarok netto eladok, nos, ez egeszen drasztikus atarazast hozhat.

Good luck.

Törölt felhasználó 2013. 11. 02. 14:51
Előzmény: #1550  Törölt felhasználó
#1557
A gazdasagtv-ben volt egy nyilatkozat, h 5000-re várják az otp-t, az investo.hu vezetője, aki aktívan kereskedik.
Törölt felhasználó 2013. 11. 02. 11:36
Előzmény: #1555  berlini
#1556
Ne legyenek illúzióitok. A választások előtt szarrá fogják ütni a forintot. Nem hiszitek ugye, hogy a pénzvilág simán benyel még 4 év Orbánt. Túl sok csoportnak lépett a faxára kedves vezetőnk.
berlini
berlini 2013. 11. 02. 09:38
Előzmény: #1554  pomperj
#1555
1.) Ha folytatódik a ft gyengülés az szerintem is lefelé nyomja az OTP árát. Nem tartom viszont valószinűleg, hogy jelentősen tovább gyengül a ft.
2.) Az OTP eddig sem mozgott szoros korrelációban az EU pénzügyi szektorral. Egyedi (hazai) tényezők hatottak rá az elmúlt fél évben.
Ezek pedig most:
- lesz-e devizamentés a következő hónapokban, vagy a piac úgy itéli meg, hogy ennek közvetlen veszélye csökken és ha jön is, akkor a hatása nem lesz akkora mint ami az elmúlt 4 hónapban beárazódott,
- mit hoz a gyj. Tetőzödd-e végre az NPL90, hogyan alakulnak a bevételek, a költség/bevétel arány, tudja-e tartani a bankcsoport a 2. negyedéves adózott nyereségi szintet, vagy esetleg növelni,javul-e az orosz reláció eredménye, stb.

3.) Ne keverjük azért össze a 10-éves lejáratú amerikai kötvények hozamát egy magyar 3 hónapos kincstár jegyéével. Ha itt húzunk párhuzamot akkor a piac most furcsamódon hajlandó rövid távon olcsón finanszirozni a magyar államot. Hogy ez igy marad-e az kérdés. A QE fokozatos kivezetése (talán jövő év márciusa?) előtt ez még maradhat igy.
pomperj
pomperj 2013. 11. 02. 07:32
Előzmény: #1553  berlini
#1554
Van 3 uj tenyezo, amik a napokban iranyt valtottak, es mind mozgatja OTP arat.

1)A HUF gyengules fontos. Okolszabaly, hogy 1 Ft gyengules OTP araban kb. 50-55Ft korrelacios elmozdulast hoz, errol szept. elejen ertekeztunk hosszasan.

Egyenlore eros impulzusnak latszik, nem fog megallni holnap; valaki(k) nagy(ok) nagyon eladasban van. Az a 3% MNB-s joslat nem tesz jot a kilatasainak.

2)EUFN, az EU penzugyi szektor fund lefele fordult. Erdemes ranezni; csokkenni fog a kulfoldiek vasarlasi kedve. Morgan Stanley East Europe Fund(RNE) is lefordult.

3)Jo korrelacio van EURO es az Euro Stoxx50 kozott az utolso 7 evben.
Mindketto rezisztencia vonalrol pattant le a napokban.
Itt a chart:
link

Raadasul EUR/USD az 1.38-rol mar visszajott 1.34 savba; es bar most meg elkepesztonek latszik, de akar 1.22-1.25-ig konnyeden lemehet.

Ugyanis megint elindult felfele az US 10 eves treasury yield felfele; a kotvenyek ara meg le. Ha USA ad treasury-re 3%-ot, es MNB is oda lemegy, "te mit valasztanal?"

Good luck.
berlini
berlini 2013. 10. 30. 13:12
Előzmény: #1549  Törölt felhasználó
#1553
Tény, hogy az OTP is zsugorodik, de várhatóan (max 2 év) a zsugorodás átmegy újra növekedésbe. Akkor egy nagyobb piaci részesedéssel több lehetősége lesz az OTP-nek. A többiek közül a kisebbek, pedig - méretüknél fogva - nem lesznek annyira versenyképesek mint a válság előtt.
Ami a külföldi kontra magyar bankok vitát illeti, itt egyetértek Orbánnal. Sok tulajdonos mellett nem a tulajdoni szerkezet határozza meg egy bank magyar voltát, hanem a székhely és a menedzsment.
Az OTP-ben pedig már most az állam a legnagyobb részvényes közvetlenül és a MOL-os kereszttulajdonláson keresztül.
MKY 2013. 10. 29. 17:09
Előzmény: #1549  Törölt felhasználó
#1552
Ilyen megközelítésben a MOL-t sem kell megmenteni vigye az INA, mert nem magyar többségi tulajdonú cég!
kimpaa
kimpaa 2013. 10. 29. 17:09
Előzmény: #1550  Törölt felhasználó
#1551
Mindenki az esést várja, de TA alapon. De miért esne? A devizamentés miatt?
Törölt felhasználó 2013. 10. 29. 17:05
Előzmény: #1548  pomperj
#1550
5 éves távon valóban érdemes venni az OTP-t. Bár szerintem nem most, hanem a várható esés alján. Viszont, hogy 2014-ben 6K lenne, azt kötve hiszem.
Törölt felhasználó 2013. 10. 29. 17:02
Előzmény: #1546  MKY
#1549
Az egész bankpiac megy össze. Ezen belül az OTP is zsugorodik, csak kisebb ütemben, mint a többiek, így paici részesedése nő. Egy zsugorodó piacból hirtelen 50 %-ot kihasítani új kihelyezésekkel, termékekkel ésszerű időn belül nem lehet. Azt csak felvásárlással lehet elérni.

Amúgy meg kimpaa-nál a pont: az OTP többségében külföldi kézben van. Ahhoz hogy az OTP magyar legyen, az OTP-be (is) be kell az államnak vásárolni és lehetőleg olcsón. Nem látom, miért nyomná fel az állam mesterségesen az OTP árfolyamát.
pomperj
pomperj 2013. 10. 29. 17:00
Előzmény: #1540  kimpaa
#1548
Miert?

1)OTP fundamentalisan a legjobb allapotu magyar(?) bank. Ennek reszleteirol allandoan vitazunk. Ettol meg berlini es fundamax erveivel azonosan gondolom a fundamentalis helyzetet.

2)OTP hosszutavu kilatasai kimondottan jok. A legnagyobb kockazat Csanyi visszavonulasa, es a kormany allando bankpumpalo otletei. Nem maga OTP a problemas tenyezo. Ha egyszer OTP-t beken hagyjak, akkor ki fog jonni, ami benne van.

3)OTP hosszutavu trendvonala most is 6000Ft folott van. Szerintem technikailag mar csak egy kiadosabb eses kell, es a 2010 ota tarto bear piacbol atmegy bull-ba. Mahoz 5 evre OTP boven megduplazodik; az evi 15% koruli hozam.
Ma nehez ilyen hozamot elerni a kovetkezo 5 evre.

Good luck.
MKY 2013. 10. 29. 16:58
Előzmény: #1545  Törölt felhasználó
#1547
Ez tény, hogy rövid távon az OTP is vesztes lesz, amit később kompenzálahatnak neki!
MKY 2013. 10. 29. 16:56
Előzmény: #1544  kimpaa
#1546
Amint látod erre az eszközre a takarékokat és a postát akarja felhasználni, de az OTP-re is szüksége van sok jól működő fiókhálozat miatt. Nem bevásáról,de az is elképzelhető ( pl Mol, Richter, Rába, Émasz?) hanem bizony termékek értékesítésének nagyrészét pl MNB hitel átengedi az Otp-be.
Állmai EON gáz üzletág vásárlást is az OTP finanszírozta a Magyar Államnak, ezt azért nem kell elfelejteni.
Törölt felhasználó 2013. 10. 29. 16:56
Előzmény: #1541  MKY
#1545
Ahhoz, hogy meg tudja venni a külföldi tulajdonú bankokat először el kell azokat lehetetlenítenie, hogy olcsón megkapja. Ezt az OTP ugyan túléli és hosszú távon az OTP akár nyerhet is ezen, de rövid távon az OTP-nek is nagyon fog fájni az, ami az egész bankrendszernek fáj.
kimpaa
kimpaa 2013. 10. 29. 16:49
Előzmény: #1543  MKY
#1544
Bevásárol az OTP-be? Vagy mire gondolsz?
MKY 2013. 10. 29. 16:41
Előzmény: #1542  kimpaa
#1543
Orbána a magyar bankrendszerben akar 50%-os magyar tulajdonsi strukturát látni!
kimpaa
kimpaa 2013. 10. 29. 16:38
Előzmény: #1541  MKY
#1542
De az OTP 60%-ban külföldi tulajdonban van, így nem értem amit írsz.
MKY 2013. 10. 29. 16:38
Előzmény: #1540  kimpaa
#1541
Orsos megakarja teremteni az 50%-os magyar tulajdon részt a bankrendszerben. Ezt az OTP nélkül nem tudja meglépni!

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek