Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2013. 11. 14. 08:49
Előzmény: #1579  pomperj
#1580
Ez a FED buborek nekem se tetszik.
Tovabb csokkentem a reszveny aranyt a portfoliomban.
pomperj
pomperj 2013. 11. 14. 06:29
Előzmény: #1578  Tibi0002
#1579
1)Bux-ra van chart, kb. 12.400 lehet, ha megtartja lefele a 10 eves support vonal ereje.

link

2)DJIA megitelesem szerint mar eros kesesben van a korrekciojaval, legalabb egy eve. Es minel tovabb emelkedik, annal nagyobbat fog esni. Mar regota semi koze a gazdasaghoz. Buborek, amit a vegso menedek, a FED fuj.

Ne felejtsd el, hogy az USA GDP talan 8%-ot nott 5 ev alatt. Ezalatt a DJIA 150%-ot emelkedett. A riziko elkepesztoen nagy, regota csak az optimizmus es a FED-ben valo hit es a benne bizo nyaj maniaja tarja fenn.

3)DAX kilatasai hasonlok DJIA-hoz, talan csak picit masok (toredeknyivel jobbak) az aranyok.

De az EU-ban a szociologiai hatas (meg jo vilag van, es megis, ki akarnak lepni az EU-bol tobben is!) valoszinuleg szetveri az uniot ahogy ma ismerjuk, es annak masodlagos hatasai sokkal rosszabbak lesznek, mint ma barki gondolja.

Good luck.
Tibi0002 2013. 11. 13. 18:32
Előzmény: #1577  pomperj
#1578
Az indexeket milyen szintre varod? Bux, djia, dax?
pomperj
pomperj 2013. 11. 13. 18:06
Előzmény: #1572  berlini
#1577
1) En azt gondolom, hogy az a korabbi vitank, amiben en azt kepviseltem, hogy az OTP vevoi marcius ota kulfoldiek fokepp, es a magyarok netto eladok azota, nos, megerositest latszik kapni, es meg is magyarazza OTP extrem, deformalt viselkedest azota is, es most is.

2)Ha megnezed RNE-t (Morgan Keleteuropa Fund), akkor vilagos, hogy RNE aprilis ota emelkedesben van. Es nagyjabol 16-rol 20-ra emelkedett, ami respektabilis 25%, es az emelkedses tartott egeszen nov.7.ig.

Ez az RNE vasarlas es kozvetett index-hatas emelte OTP-t. Es ezert volt, hogy FHB mint masik Magyar bank, nem leven tagja az indexnek, nem kapott onnan bid-et. Pont ugy esett, ahogy OTP is esett volna, ha nem tagja az indexnek.

3)Am, fordulat allt be nov.7-en.

Egyszerre volt RNE es OTP a csucs korul. Nezd meg a hetes gorbeken, akar naposon, osszehasonlitva.
RNE lefordult, es vele azonnal lefordult OTP is a 4800 csucsrol, es most szepen "visszater" a normalitasba: vagy lassan lefele csuszva, vagy felgyorsulva ahogy RNE, OTP esni fog.

4)Kozeptavon, tovabbra is azt gondolom, OTP-nek az Elliott (C) korrekciobol mar csak az 5 hullamos (5.) laba hianyzik lefele.
De ez leviszi valahova 2800Ft koruli szintre. A kerdes az, meddig tart majd az EU korrekcioja, ami egyebkent szerintem ugyancsak elindult nov.7-12 kozott.

Sajnos, a BUX tobbi tagja se nez ki jol, talan Richter kerdeses. Ezeket a chartokat mar felraktam,
ma updatet is csinaltam.

link

En most egy darabig tovabbra is elkerulom OTP vetelt. Ha egyaltalan, egy szereny es leverage nelkuli shortra nezem jonak. Viszont 2800Ft tajan nagy BULL leszek ;-)
(majd, amikor mindenki banatos es ketsegbesett lesz).

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 11. 13. 18:06
Előzmény: #1572  berlini
#1576
1) En azt gondolom, hogy az a korabbi vitank, amiben en azt kepviseltem, hogy az OTP vevoi marcius ota kulfoldiek fokepp, es a magyarok netto eladok azota, nos, megerositest latszik kapni, es meg is magyarazza OTP extrem, deformalt viselkedest azota is, es most is.

2)Ha megnezed RNE-t (Morgan Keleteuropa Fund), akkor vilagos, hogy RNE aprilis ota emelkedesben van. Es nagyjabol 16-rol 20-ra emelkedett, ami respektabilis 25%, es az emelkedses tartott egeszen nov.7.ig.

Ez az RNE vasarlas es kozvetett index-hatas emelte OTP-t. Es ezert volt, hogy FHB mint masik Magyar bank, nem leven tagja az indexnek, nem kapott onnan bid-et. Pont ugy esett, ahogy OTP is esett volna, ha nem tagja az indexnek.

3)Am, fordulat allt be nov.7-en.

Egyszerre volt RNE es OTP a csucs korul. Nezd meg a hetes gorbeken, akar naposon, osszehasonlitva.
RNE lefordult, es vele azonnal lefordult OTP is a 4800 csucsrol, es most szepen "visszater" a normalitasba: vagy lassan lefele csuszva, vagy felgyorsulva ahogy RNE, OTP esni fog.

4)Kozeptavon, tovabbra is azt gondolom, OTP-nek az Elliott (C) korrekciobol mar csak az 5 hullamos (5.) laba hianyzik lefele.
De ez leviszi valahova 2800Ft koruli szintre. A kerdes az, meddig tart majd az EU korrekcioja, ami egyebkent szerintem ugyancsak elindult nov.7-12 kozott.

Sajnos, a BUX tobbi tagja se nez ki jol, talan Richter kerdeses. Ezeket a chartokat mar felraktam,
ma updatet is csinaltam.

link

En most egy darabig tovabbra is elkerulom OTP vetelt. Ha egyaltalan, egy szereny es leverage nelkuli shortra nezem jonak. Viszont 2800Ft tajan nagy BULL leszek ;-)
(majd, amikor mindenki banatos es ketsegbesett lesz).

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 11. 13. 10:52
Előzmény: #1574  Adofo
#1575
Nem 130 milliárd nyereséget szerettél volna írni 30 milliárd helyett? Úgy meg már mindjárt más a leányzó fekvése. Nem 43 év, hanem szűk 10.

Az OTP hosszú távon nézve alulárazott. Csak rövid távon nagyon nagy benne a politikai kockázat, lásd devizahiteles csomag.
Adofo 2013. 11. 13. 10:34
Előzmény: #1573  berlini
#1574
Szerintetek mennyire reális az, hogy ha az Otp
azt mondja valakinek, hogy cakkum pakk eladó
vagyok (persze, ha azt feltételezzük, hogy
minden rv a saját kezében lenne) 1 billió 300
milliárdért, akkor megérne a cég bárkinek is
ennyit? Szerintem egyáltalán nem kellene
senkinek, főleg annak tudatában, hogy mondjuk
évente hoz 30 milliárd nyereséget.
Azaz a befektetőnek 43 évet kellene várnia, hogy
a pénzénél legyen. Valljuk be, ennél egy banki
kamat is többet hoz. :-) :-) :-)
berlini
berlini 2013. 11. 13. 10:30
Előzmény: #1572  berlini
#1573
(Lemaradt egy félmondat)
...és a többiek jobban járnak ha kivárnak.
berlini
berlini 2013. 11. 13. 10:28
#1572
A korábbi 4200-4500 ft-os sávból számomra váratlanul kitört felfelé.
Többször leirtam, hogy én ezt csak akkor várom, ha a devizahiteles mentés lezárul és egy a vártnál jobb gyorsjelentés jön.
(Azt is leirtam, hogy én az elemzői becslésnél közel 20%-kal jobbat várok.) Akkor úgy véltem, hogy 4200-nál long 4400-4500 között short.
Ahogyan azt sem értettem, hogy miért kószált el a papir 4800 fölé, most pedig a mai napi folyamatos kiszálást 4400 körül nem értem. Szerintem ma már az jár jól, aki kivár holnapig, mert aki rossz gyj.t vár annak már régen és folyamatosan shortban kellene állni.
berlini
berlini 2013. 11. 08. 18:15
Előzmény: #1568  pomperj
#1571
:)
MKY 2013. 11. 08. 17:12
Előzmény: #1569  Janku
#1570
Múltb péntek is 4520 volt és hétfőn 4760
Janku 2013. 11. 08. 17:10
Előzmény: #1568  pomperj
#1569
ZARO 4515

pomperj
pomperj 2013. 11. 08. 16:47
Előzmény: #1567  berlini
#1568
Persze hogy nem;
OTP meg nagyon jo befektetes lesz,
es sok penzt fogunk keresni rajta.
Azon dolgozunk;-)
A kunszt abban van, mikor kell jol venni;
a tobbi gyerekjatek.
berlini
berlini 2013. 11. 08. 08:40
Előzmény: #1565  pomperj
#1567
1) Egyetértek. Viszont minden állami intézkedés (devizahiteles mentés) esetében a bankrendszerinhatás vizsgálatánál se a Kormány se az MNB nem indulhat ki az OTP 82%-os céltartalékolási arányából. Ha vizsgálják a valós helyzetet, akkor az még az általad irt 60%-os aránynál is rosszabb. Pld. MHB (magyarbank) esetében az csupán 55%.
2)Egyetértek. Az OTP elmúlt éves tapasztalatai is azt mutatják, hogy ott a késedelmes hiteleket bizony szinte 100%-ban le kell irni. Ezért növelték a céltartalékolási arányt 95%-ra. Aminek az lett a következménye, hogy a nyereség (növekvő hitelkihelyezés ellenére) nagyot zuhant. Ez most ebben a negyedévben már nem valószinű hogy ismét ilyen szar lesz.
3.) Ukrajna tényleg szarabbul áll állami szinten mint Oroszország. Ennek ellenére az orosz model átvétele ott tényszerűen egyellőre bejön. (EZ az egyedüli tény az OTP csoport 3. negyedéves teljesitéséről, mert az ukrán leánybank 3. negyedéves eredményét közölték és az javult.)
4) Balkánt egy kalap alá venni nem szabad. A bulgárok eladósodottsága rendkivül alacsony, románia kilátásai jobbak mint nekünk.
5) Igen, ez jónak tűnik mint tanács, de attól hogy Csányi eladta az OTP érdekeltségei egy részét még nem következik az hogy az OTP-t temetni kell.
Franky 2013. 11. 07. 16:04
Előzmény: #1565  pomperj
#1566
Jelentkezzen az a szakértő, aki Sanyi bácsi meg a többi góré borítási szintje felett zsákolta az OTP-t, mert jó lesz az........
:-)
pomperj
pomperj 2013. 11. 07. 16:00
Előzmény: #1563  berlini
#1565
1)Altalaban a Magyar piacon,
az NPL90 azt jelenti, hogy az a hitel mar nagyon rossz eselyekkel lesz visszafizetve.

Akkor mar jo ideje, netan egy eve mar nem futenek a lakasban, nem fizetik a rezsijet, de a lakaskolcsont meg akkor is megprobaljak torleszteni.

Amikor azzal is leallnak, es az mar 90 napja igy van, (az a valosagban ugye kozelebb van 120-hoz)
akkor annak "fel-tamadasi" valoszinusege kevesebb mint 10%, a magyar piacon.

DE, ez orszagonkent mas es mas.

Ezert van, hogy epeszu Magyar bankar 80% korul tartja a tartalek ratajat erre. Aki alatta, az mondjuk osztrak, nemet.. banker szokas szerint gondolkodk; tehat kulfoldi szabaly szerint tartalekol. Mert ott jobb az ismert statisztikak alapjan a "feltamadas" rata. Mert konyebben talal munkat, a segelyt megkapta verge, es az is eleg ra, stb. A nemet NLP90-re szokasosan 60% a tartalek rata.

2)Am, Orosz orszagban nem olyan, hanem meg rosszabb a "feltamads" aranya, mint a magyaroknal. Sot: a 95% rata bizony nem tulzott.

3)Ne felejtsuk el, Ukrajna jo ideje billeg, fizeto kepesssege lezuhat, es jo ideje leminositesben van; es alig hiszem, hogy az ottani OTP lany uzleti vagy privat hitel kilatasai valoban javuloak lennenek.

4) Hogy a Balkani lany OTP-k javulnak mostanaban, nos, arra se fogadnek. Nem kell sok "csontvaz", hogy az a 30-40Mrd nyereseg ami most latszik, az megfogyatkozzon. Ahogy mondani szoktak: ahol egy csotany van, van ott tobb is.

5)Don't fight Csanyi.

Good luck.
herlas 2013. 11. 06. 21:21
Előzmény: #1563  berlini
#1564
Pont most olvasom az általam a jobbak közé sorolt Concorde várakozását:
160 Md nettó kamatjövedelem
66 Md céltartalékolás
31,9 Md nettó eredmény.
Szórás az van:) Kérdés Csányi nyári eladásait mennyire igazolják a Q3 számai.
berlini
berlini 2013. 11. 06. 20:12
Előzmény: #1562  Törölt felhasználó
#1563
A 4. negyedévet én erősebbre várom, mert mind oroszországban, mind Ukrajnában a karácsonyi piac miatt hagyományosan nagyobbak a bevételek.
Törölt felhasználó 2013. 11. 06. 19:33
Előzmény: #1561  berlini
#1562
Valahol 40-45 milliárd között. Az utolsó negyedévre várok majd gyenge eredményt. De szerintem továbbra sem a gyj. a lényeg, hanem a devizás csomag.
berlini
berlini 2013. 11. 06. 19:25
Előzmény: #1560  Törölt felhasználó
#1561
nem figyeltem. Meglepő, hogy most a külföldi elemzők ennyire többségben vannak. (Ezt nem nagyon értem, mert -ha jól emlékszem - 3 hónappal ezelőtt többségében magyar elemzőket kérdeztek. Róluk inkább el tudom képzelni a minimális érdeklődést és érdekeltséget. Ugyanis egyetértek abban, hogy olyantól nem várható komoly becslés, aki ezzel a részvénnyel csak mellesleg foglalkozik.
Te milyen eredményt vársz?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek