Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egy_kezdo 2014. 08. 15. 01:12
Előzmény: #3258  egy_kezdo
#3260
A leírással elismerték, hogy a pereket az állam ellen nem nyerik meg. Ez az év így veszteséges lett, csak a mértéke a kérdéses.

A kockázati költségeket a várakozásokhoz képest csökkentették (63 a 71 helyett), így javítottak az eredményen 8 milliárdot.

Sajnos a működési eredmény és a marzsok csökkentek, ha ez trend lesz, akkor 2015-en sem lesz változás (és akkor érkezik a forintosítás hatása is). A konszolidált, korrekciós tételek nélküli adózott eredmény -26% lett (az orosz, ukrán leányok miatt)!

Ne felejtsük el a devizahiteles csomag miatt kieső folyamatos bevételeket sem. Ezt 30-60 milliárdra becsüljük évente (ma még nem lehet pontos számot mondani).

Egy-két-három negyedévig még nem várható javulás, spekulálgatni lehet, befektetni neeeeeeeeeeem. Aki erre a jelentésre több millió darabot vesz hosszútávra, az nem a bátor jelzőt érdemli, mivel ősszel megkapja olcsóbban is. SC attól még lehet, az elmúlt két napban is volt.

Árazás:
BV 1302milliárd. Ha P/BV= 1 akkor 4650 a részvény, ha 0,8 akkor 3720 ma reggel.
Most tangible BV 1132 milliárd. Ha P/tangible BV=1 akkor 4044ft/részvény.
Az idén ezek az értékek enyhén nőhetnek (eredményalapon), illetve nagyot eshetnek (forintosítás, orosz-ukrán dolgok és más politikai és MNB ötletelések miatt). Lehet spekulálni.

Az a paradox helyzet van, hogy sokat eset, és ha jól kommunikál a menedzsment, egy jó nemzetközi hangulatban még vehetik is a spekulánsok (főleg a shortzárók, ha nem esik tovább). Annak ellenére, hogy fundamentális alapon max tradelni szabadna és várni, amíg olcsóbb lesz ősszel…
KB58 2014. 08. 14. 12:48
Előzmény: #3258  egy_kezdo
#3259
Milyen zárót vársz a mai napra és milyen nyitót és zárót holnapra a gyorsjelentés napjára, esetleg mit a további néhány napra?
egy_kezdo 2014. 08. 14. 09:00
Előzmény: #3255  egy_kezdo
#3258
Landsowne (UK) tegnap visszavett kb 470k shortot.

Van neki még kb 3 millió. Nézzük meddig vásárolnak vissza a rossz hírre, ahogy ezt szokás (vagy ennyi volt?)
Törölt felhasználó 2014. 08. 11. 19:03
Előzmény: #3256  Törölt felhasználó
#3257
Dick sucker.
Törölt felhasználó 2014. 08. 11. 18:26
Előzmény: #3255  egy_kezdo
#3256
inkább segítek ))

Rendkívüli tájékoztatás
Az OTP Bank Nyrt. tájékoztatja a tőkepiaci szereplőket, hogy a 2014. július 4-én közzétett
Rendkívüli Tájékoztatásában szereplő, az Országgyűlés által elfogadott, „A Kúriának a
pénzügyi intézmények fogyasztói kölcsönszerződéseire vonatkozó jogegységi határozatával
kapcsolatos egyes kérdések rendezéséről” szóló 2014. évi XXXVIII. törvénynek (Törvény) az
OTP Csoport eredményét befolyásoló hatásán túl, a Magyar Nemzeti Bank (MNB)
2014. július 29-én publikált, a deviza alapú fogyasztói kölcsönszerződések árfolyamrés
semmissége miatti átszámításához kapcsolódó módszertani iránymutatásának
(Iránymutatás) esetleges alkalmazása a Társaság várható és potenciálisan felmerülő
veszteségét jelentős mértékben növelné.
Az Iránymutatás nem jogszabály és nem közigazgatási határozat, annak kiadására az MNB-t
jogszabály nem kötelezte. A Törvény az árfolyamrés semmissége miatti átszámítás
módszertanának kidolgozását a bankok feladatává tette. A bankok által kialakított
módszertanokat a Törvény hatályba lépését követő 60 napon belül (azaz 2014. szeptember
24-ig) kell az MNB-nek benyújtani, mely kötelezettségének az OTP Bank határidőben eleget
fog tenni.
Az Iránymutatás az árfolyamrés semmissége következtében keletkezett túlfizetések
kiszámításához és figyelembe vételéhez nyújt módszertant. Az Iránymutatás szerint az
árfolyamrés tisztességtelen alkalmazása miatti túlfizetést minden időpontban
tőke(elő)törlesztésként, illetve a fennálló adósság folyamatos csökkentéseként kell
figyelembe venni. Az OTP Csoport a hatályos jogszabályok és bírói gyakorlat alapján nem
ért egyet az Iránymutatásban szereplő ezen módszertannal.
Az Iránymutatás alkalmazása esetén, az OTP Csoport – az árfolyamrés alkalmazásának
semmissége következtében – várható visszatérítési kötelezettsége a korábban kalkulált és a
2014. július 4-i Rendkívüli Tájékoztatásban jelzett, adózás előtt mintegy 27 milliárd forinttal
szemben mintegy 41 milliárd forintnyi negatív adózás előtti eredményhatással járna.
Az Iránymutatás az egyoldalú szerződésmódosítások vonatkozásában nem tartalmaz
számítási módszertant, azt vélhetően a Törvényben hivatkozott, később meghatározásra
kerülő törvény fogja szabályozni. Ugyanakkor, amennyiben az Iránymutatásban szereplő
módszertannak megfelelően kerül kiszámításra az egyoldalú szerződésmódosítások
vélelmezett tisztességtelensége kapcsán potenciálisan felmerülhető negatív adózás előtti
eredményhatás, ennek mértéke a 2014. július 4-i Rendkívüli Tájékoztatásban jelzett
110-120 milliárd forinthoz képest mintegy 177 milliárd forintot érne el.
egy_kezdo 2014. 08. 11. 18:25
Előzmény: #3254  egy_kezdo
#3255
Ez a lényeges dokumentum: link
de az előző is sokatmondó.
egy_kezdo 2014. 08. 11. 18:23
Előzmény: #3220  egy_kezdo
#3254
Itt tartunk ma, -(41+177) milliárd és perelnek:
link

Lehet fogadni a tőzsdén, hogy mi lesz a végeredmény...
pomperj
pomperj 2014. 08. 09. 07:44
Előzmény: #3252  Törölt felhasználó
#3253
Persze. De idoben inkabb tovabb fog tartan, mint egy het.

Ha ranezel a blogomra, ott van egy Elliott complex korrekcios modell, meg a tenyleges OTP mozgas. Azt mar tobb mint 1 eve oda tettem, es nocsak, eddig precizen bejott.

Amikor leer az Y hullamban az (a) subwave (most abban vagyunk, es 5-3-5 fractalis zigzag-nak nez ki),
szoval amikor az aljara er (valahol ott van az is, hogy hova varom),

nos, utana jon egy (b) fel-korrekcio. Annak a projektalt topja 4100 korul lehet. Kesobb, az elso (b) subwave utan mar lehet prontositani a projekciot.

De; -) utan maradj ki a longokbol,
jo sokaig. A (c) of Y-t nem erdemes longolni;-))

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 08. 08. 23:40
Előzmény: #3251  pomperj
#3252
Szerinted a mai doji jelezhetet egy rovid korrekciot a jovo het elejere az e heti eses utan?
Ugyertem a forinterosodes penteken, az ujabb orosz igeretek a beketeremtesre Ukrajnaban ; lehetnek-e olyan hatassal a kereskedesre, hogy az arfolyam visszater a Bollingerek koze es visszateszteli a 4000-es szintet?
pomperj
pomperj 2014. 08. 08. 18:58
Előzmény: #3249  pomperj
#3251
"Sorsdonto szinthez erkezett..." cimmel a portfolio.hu ismet osszehozott egy TA elemzest OTP-rol.
Itt a cikkuk:
link

1)Nos, eloszor is, semmifele "sorsdonto" nincs abban, hogy 3800 korul van az ar.
Az, hogy 2012 sep. es nov. honapban ott valoban volt egy support vonal, az nagyjabol 2 evvvel kesobb, most, alig szamit valami picit is. (Miert? Mert akik ott tradeltek akkor, azok tobbnyire mar regen eladtak valahol mas szinten).

De, ha 6-8 honapja lett volna az a support eset, akkor sem erdekes tobbe, mert...mert azota azt a szintet OTP leszakitotta, es visza is emelkedte marciusban. Aki akart, ott boven vett-eladott, es nem ragadt oda.
Szoval az a vonal mar NEM letezik.
Semmifele support igazabol NINCS 3800 korul.

2)Az elemzes meg sem emliti azt a lenyeges tenyt, hogy vajon a jelenlegi eso trend strukturaja milyen?, Pedig cask 6/6-ig kellett volna visszanezni, hatha talal a strukturaban valami fraktakist. Netan megnezheto a legprimitivebb Stochastic also-felso erteke, hatha valami szereny divergenciat meglat?
Szo sincs rola.

Osszefoglalva: tovabbra is ovakodnek a Portfolio.hu technikai-elemzo stabjanak velemenyetol. Mar jo ideje nem lattam olyant, ami a legszerenyebb valos ismeretekrol bizonysagot adna.

Csak emlekeztetoul, egy hete eso diagonal format latott (!) es fordulatot josolt. Azota szepen esett.

Good luck.

Tibi0002 2014. 08. 07. 19:47
Előzmény: #3249  pomperj
#3250
Az általad leírt stratégia "éles" időszaka tehát idén január óta tart.
Ami előtte volt, az korábbi események utólagos leírása, ami a módszer felállításához kell, de azzal pénzt még nem lehetett keresni.

Az általad keresett jelentkező tehát akkor veri meg a stratégiát, ha ő is leír egy módszert előre, majd ezt a kettőt futtatjuk a következő 5-10 évben.

Mellesleg engem is érdekel a dolog, kivéve, hogy én elvből nem shortolok, tehát csak az általad ajánlott long időszakokat tesztelem majd. :)
pomperj
pomperj 2014. 08. 07. 19:21
Előzmény: #3247  pomperj
#3249
Csendesen emlekeztetek arra, hogy kozeleg szeptember.

Majdnem 1 eve feltettem egy strategiat, amely az elmult 5 evben osszesen evi 2 trade mellett nagyon szepen hozott, nagyjabol az 5 ev atlagaban evi +60%/ev erdmennyel.

link

Septemberben lesz a 2014 ev ertekelese. Az eddigi adatok alapjan erosen ugy tunik, hogy a "sesono primitivo" strategia ismet jol fog mukodni; egy nagyon rossz OTP evben, amikor sept-sept, buy-and-hold hozama most epp negativ.


Bar, meg nincs September, de a varhato spetemberi 3600 koruli arakkal arra szamitok, hogy a hozam +18% nagysagrendu eves hozammal fog zarni.

Orommel vennem, ha valaki jelntkezne, hogy EDDIG megverte ezt a strategiat.
A sesono primitivo jelenlegi hozama most aug.7-en, +12% korul van.

Kerem a tobbiek neveben, (engem szemelyesen nem erdekel, nincs es nem volt OTP-ben poziciom)
szoval, kernem a strategia leirasat, es az utolso 5 ev eredmenyeit.

Good luck.

Törölt felhasználó 2014. 08. 07. 00:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#3248
koszi megtalaltam :)
pomperj
pomperj 2014. 08. 06. 15:19
Előzmény: #3236  Tibi0002
#3247
Itt van egy cikk a kerdesre:

link

A chartbol egyebkent uvolt mindenki fulebe, hogy az OTP ara jelentosen megelozi, kb. 1 honappal az elemzok cel-arait.
Egyszeruen siralmas, amit az elemzo hazak produkanak:
egy honap kesessel megadjak celarkent OTP egy honappal azelotti arat. Es ezert penzt kernek!
Itt Concorde talan az udito kivetel.

werkaz 2014. 08. 03. 15:12
Előzmény: #3245  pomperj
#3246
Köszi a Synergon véleményed, és a grafikont. Én még egy esést várnék ettől is, viszont nagyon kétes valóban hogy utána mi történik. Ja és kösz a WL tippet. Tetszik.
pomperj
pomperj 2014. 08. 03. 14:16
Előzmény: #3244  werkaz
#3245
1)Kosz, javitottam.

2)Nem tudok sokat Synergon-rol.
En 2009 tavaszan beszeltem az akkori management-el, hogy vennek 5% koruli reszt a nagy tulajdonosoktol, de nyilvanvalo volt, hogy nem orulnenek neki. A tozsden meg tehettem volna, de azt baratsagtalan lepesnek tekintettek volna.
Akkoriban a ceg egy szuk kor erdekeit szolgalta, minden struktura ugy volt kialakitva, hogy ha Synergon nyereseges, azt maguknak sajat cegbe kipumpaljak. Igy meg nekem nem kellett.

3)Igen, tisztan Elliott szempontbol valoban egy 5 hullamos (c) vegen jar, legalabbis ugy nez ki. Feltettem a chartot. Kitorenek meg nem latom azt, ami a vegen van.
De, Synergon akar ossze is omolhat, konnyeden, nem latok elso ranezesre tartalekokat, semmit. En nagyon megneznem a fundamentumokat, es hogy ki kinek a baratja, mert ok ebbol (palyazatokbol) eltek mindig. Plane manapsag...

Good luck.
werkaz 2014. 08. 03. 08:47
Előzmény: #3237  pomperj
#3244
Kedves Pomperj!

Az aug. 2.-i frissítésedben ugyan frissítetted az Mtcom utolsó grafikonját, de a magyarázatban még mindig MOL van alatta. Nem zavaró, mert egyértelmű hogy nem a mol grafikonját látjuk, de már az előző grafikon alatt is MOL volt. Amúgy kösz az elemzéseket, sokmindenben megerősít amit gondolok. És a megerősítés sosem árt.
Ha van rá időd, ránézné a Synergon 10 éves grafikonjára. Én ott is úgy nézem hogy egy hosszútávú elliot végén tart.

Köszi.
Törölt felhasználó 2014. 08. 02. 11:23
Törölt hozzászólás
#3243
Törölt felhasználó 2014. 08. 02. 03:27
Előzmény: #3241  Törölt felhasználó
#3242
Megirnad lezi mi topik neve?

Koszi
Törölt felhasználó 2014. 08. 01. 20:08
Előzmény: #3240  samu888
#3241
Nyitottam neki külön topikot,hogy ne ezt a fórumot offoljuk szét.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek