Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 07. 21. 19:01
Előzmény: #3199  mage
#3200
"idei évben termelt profit azt még le kell vonni a veszteségekből "

Miert is?
Az OTP-nek az a "normal allapota", hogy evente profitot termel. Meghozza nagyjabol 100-120Mrd korul. Ezert a profittermelo kepessegert ertekeli a piac az erteket kb. 1280Mrd Ft-ra. Semmi masert.

HA netan a profit ettol elter, mert pl most oriasi (kb. 400Mrd) vesztesegekre lehet szamitani, vagy naplane ha OTP normal profit-termelese egyebkent is lecsokken, az mind NEGATIV tenyezo.

Megforditva: Aki megveszi OTP-t, az arra szamit, hogy a kovetkezo kb. 20 evben az OTP alatal megtermelt osszes profit, az idei evre vissza-diszkontalva, (mindenkori sima beteti kamattal) nos, az tobb lesz, mint OTP mai vetelara.

Szoval, vegkepp nem ertem, miert is kene barmit (plane a mindossze 60Mrd profitot, ami kevesebb mint a "normalizalt profit" szintje), szoval, miert tekintsem az pozitivnak?
mage 2014. 07. 21. 18:34
Előzmény: #3195  pomperj
#3199
egy_kezdo az ukrán, orosz és bolgár veszteség nélkül számolt 390 milliárd veszteséget. A számításodból kimaradt az idei évben termelt profit azt még le kell vonni a veszteségekből amivel számolsz, vagy hozzáadni kapitalizációhoz, ahogy jobban tetszik. Meg az is kérdés, hogy a 4400-as piaci árazást már az osztalék utánra érted?

Én amúgy egy nulla körüli idei eredményt várok, majd úgy képeznek céltartalékot, vagy írnak le goodwill-t, hogy akörül legyen, mint tavaly a mol. Egy negatív eredmény nem tenne jót az árfolyamnak, főleg, hogy még az elemzők szép pluszt jósolnak.
OTPBankar 2014. 07. 21. 17:09
Előzmény: #3197  recluse82
#3198
Záró mi lett?
recluse82
recluse82 2014. 07. 21. 16:56
Előzmény: #3195  pomperj
#3197
márpedig drámai események be fognak következni :-)
Tibi0002 2014. 07. 21. 14:10
Előzmény: #3195  pomperj
#3196
Srácok az nem lehet, hogy a piac már a csomag belengetésekor, a konkrét számolgatások _előtt_ beárazta ezt?
pomperj
pomperj 2014. 07. 21. 13:54
Előzmény: #3190  egy_kezdo
#3195
#3132, jun28. korul volt egy hasonlo becsles, amit ujra ide masolnek, akkor recluse #3128 kerdesere adott valaszkent:


"Csinaljunk egy durva becslest, lehetseges-e fundamentalis alapokon, hogy OTP lemegy-e addig, hogy 1-essel kezdodik?"

1)Legyen kiindulas, hogy OTP jol volt bearazva az utolso evben a piacon, kb.4400Ft-os atlag arral.
Akkor OTP piaci kapitalizacioja 4400*280Mdb=1230Mrd, az "esemenyek" elott.

2)Tegyuk fel, hogy MNB nagyjabol jol kalkulalt 600-900Mrd savban, es a kozepszamon, 750Mrd-on all meg a Magyar bankrendszer vesztesege, es ebbol 25% az OTP resze, az kb. 190Mrd.

3)Tegyuk fel, hogy jo volt Fundamax marciusi becslese, es az Ukran veszteseg kb. 100Mrd. Becsuljuk az orosz meg a bolgar vesztesegeket egyutt 50Mrd szamra.

4)Adjunk hozza szereny "kollateralis" veszteseget, mondjuk kb. 20% nagysagrendben, akkor a vegso szam 190+150+20%=kb. 400Mrd.

(ITT megjegyzem, hogy a te szamod is nagyjabol ennyi lett: 140+250=390)

5)Vagyis, ha nem szamitjuk a diszkontalast (mondjuk 3-4 ev, evi 6% koruli szammal), nos, akkor

Ha OTP reszveny 100%-os erteken 1230Mrd Capitalizacio, akkor hany szazalekos (1230-400)=830Mrd Capitalizacio erteken?

Nagyjabol az latszik kijonni, hogy durvan OTP ma -30%al er kevesebbet, (nagyjabol 3000Ft koruli a szam), mint ert az "esemenyek" elott.

Vagyis, 4400-(4400*30%)=3100Ft koruli szam az, amennyit MA er OTP, ha a piac eddig jol arazott.

6)Ha dramai esemenyek kovetkeznenek be, es a piaci ertekitelete mondjuk esne 50%ot, theat P/BV mutato a 0.8rol leesne 0,4 szintre
(megjegyzem, ez nem is olyan nagy ertekelesi zuhanas, mert mondjuk 2008ban esett kb. 85%-ot!)

nos, akkor az 1-essel kezdodo szam boven elkepzelheto.

Am, egyelore a 3000-es tartomany also fele a realista becsles.
Kis panikkal 2000-tartomany felso fele is szobajohet.
mage 2014. 07. 21. 12:38
Előzmény: #3190  egy_kezdo
#3194
Én is Tibivel értek egyet. P/BV változhat, mivel önmagéban kevés a jövőbeni részvény érték meghatározásához. Sokkal több változós az egyenlet. Nem tudjuk még, hogy milyen árfolyamon forintosítanák a deviza hiteleket, az se egyértelmű, hogy a jelzálog hiteleket is forintosítanák. Ha tényleg 250M veszteséget okoz a forintosítás, akkor igen kedvezményes árfolyamon fogják forintosítani a hiteleket. Ez esetben valószínűleg csökkenni fog a késedelmes és nem törlesztők száma, csökkenteni lehet a céltartalékolást. Megszűnik a deviza hitelesek miatti nyomás.

Aztán ott a felminősítés lehetősége ami felfele fogja hajtani az árfolyamot. Az mkb megvételére is komoly esély van szerintem, valószínűleg a deviza hiteles mentés várják, mert az nagyban befolyásolja az mkb értékét. Az orosz ukrán konfliktus is nagy kérdés még, hogy meddig tart még és mennyire durvul el. Persze az is opció, hogy a kormány nem áll le a deviza hitel megoldása után se és még jobban el kezdi sarcolni a bankokat. Magyarország jövőbeni növekedését is elég nehéz megsaccolni jelenleg.

Minden esetre érdekes másfél év elé nézz az otp, mert nagyon sok változós az egyenlet. Akár egy hosszan tartó nagyon durva leértékelődésre is van esély, mint az mtel-nél volt az elmúlt években, vagy ami most a mol-nál van.

Én ezeken a szinteken biztos nem vennék jelenlegi helyzetben.
Törölt felhasználó 2014. 07. 21. 09:23
Előzmény: #3189  Törölt felhasználó
#3193
Azert ez kissebb buko a vartnal es perelnek!
link
Törölt felhasználó 2014. 07. 21. 09:16
Előzmény: #3190  egy_kezdo
#3192
"várnánk"
Kik azok ,akik várják?
Tibi0002 2014. 07. 21. 09:13
Előzmény: #3190  egy_kezdo
#3191
Én nem vagyok szakembör, csak átfutottam a gondolatmenetet. A számokat nem tudom megerősíteni, de a 0.8-as PB nem törvényszerű, lehet az 0.3, de lehet 1.5 is. :) Szerintem a többi reális lehet.
egy_kezdo 2014. 07. 21. 09:00
Előzmény: #3178  egy_kezdo
#3190
Egy rövid gondolatébresztő a nyaralások közben:

OTP sajáttőke mai napon, BV =1440 MLRD (ez nem tangible, ami 1251M lenne!!!)
Első törvény egyszeri vesztesége -140-150M
Forintosítás becslése -80 ft = 180 ft -> 8*150M=1200M Otp 20-25% = egyszeri veszteség kb -250M
2015 osztalék kb -42M ahogy beígérték
2014 eddigi várt eredmény 140M
2015 eddigi várt eredmény 160M
2014 nem egyszeri kieső eredmény a deviza-törvények miatt kb 30M
2015 nem egyszeri kieső eredmény a deviza-törvények miatt kb 60M
(Ezekben a várható orosz-ukrán veszteségek nincsenek benne!)

Tehát 2015 végén a sajáttőke: 1440-145-250-42+140+160-40-60=kb 1200/277m= kb 4330 ha P/BV =1 akkor 4330. Aki spekulál arra, hogy nem lesz forintosítás, az 250M/277m= +900 forinttal emeli a célértéket, illetve 450-el, ha a fele lesz az általunk becsültnek.

Ha a szokásos P/BV=0,8 lesz, akkor 0,8*4330=3465!!!!!!! 2015 VÉGÉN (és ez még az orosz –ukrán veszteségek nélkül van számolva), no comment.

A fórumot követő szakemberektől várnánk, az itt leírtak szakmai előjelű cáfolatát vagy megerősítését.
Törölt felhasználó 2014. 07. 18. 21:27
Előzmény: #3188  Törölt felhasználó
#3189
Megallt ez a devizahitelestorveny az Adernel ugylatszik.., ahhoz kepest,hogy milyen qrva surgos volt megszavazni es ahhoz kepest , hogy a MNO hetfon lehozta, hogy az Ader mar alairta, meg mindig nincs rola hir.., akkor azt irtak, hogy kerdeztek az alairast illetoen az illetekes miniszteriumot, de lapzartaig nem kaptak valaszt.., es ugy tunik azota sem, vagy legalabbis en nem olvastam semmi ilyesmit.., azt viszont igen , hogy elvan qrva a torveny mert a lizingeseket becsodolteti.., (megamugyegyebbkentis szvsz)...
Törölt felhasználó 2014. 07. 16. 23:20
Előzmény: #3187  kimpaa
#3188
Varom az elnok ur kozlemenyet a devizahiyeles torvenyrol.., kivancsi vagyok, hogy hasonlo alapossaggal vizsgalta-e, ahogy azt az atomeromu torvenynel tette...

link

"A köztársasági elnök közleménye a paksi atomerőművel kapcsolatos törvényről

A törvények betartása és tisztelete magától értetődő kötelezettség egy jogállamban. Olyan kötelezettség, amely mindenkire egyformán vonatkozik. Ezért is különösen fontos, hogy mindazok, akik közjogi felelősséget viselnek egy politikai közösség életében, minden körülmények között ragaszkodjanak a jogállami normákhoz.

Az Alaptörvény alapján a köztársasági elnök egyik fontos alkotmányos kötelezettsége, hogy aláírásuk előtt megvizsgálja az Országgyűlés által elfogadott törvényeket. Ez minden egyes törvény esetében így van. Függetlenül attól, hogy bárki kéri-e az adott törvény vizsgálatát, vagy sem.

Egy törvény aláírásának alkotmányos feltétele, hogy mind tartalmi, mind formai szempontból, mind elfogadásának módja alapján megfeleljen a jogalkotás kritériumainak.

Ezt a részletekbe menő alkotmányos vizsgálatot – mint minden más törvény esetében – az Országgyűlésnek a paksi atomerőmű bővítéséről hozott döntése kapcsán is elvégeztem.

Megállapítottam, hogy a törvény alkotmányos szempontból nem kifogásolható, visszaküldésének egyetlen feltétele sem adott.
Ezért a törvényt a mai napon aláírtam és kihirdetését elrendeltem."
kimpaa
kimpaa 2014. 07. 16. 09:27
Előzmény: #3186  pomperj
#3187
Tkom, ok, kiderül.

Mol:
1, nincs bizonyítva, ugye megy a huzavona ekörül is
2, nem fogja eladni az állam, szóval ez a pont nem fog megoldódni.
3, északi tengeri s a közel keleti befektetések azért már másfele mutatnak
4, na ez az amitől én is fosok :) ha kiesik az INA akkor az mit jelent az árfolyamban?

Egyelőre bizonytalan mint mindig.
pomperj
pomperj 2014. 07. 15. 17:54
Előzmény: #3185  kimpaa
#3186
1)TCom novemberben volt bottom szinten, es "kitoresgyanus", a blogomban. Mostanaban 360 korulre vartam, nagyjabol ott van, innen le-korrekcio jon. (lasd blog).
Most tehat eppen forditva van, mint a portfolio mai cikke irja:: nem kitoresgyanus, hanem eppen lefordulas-gyanus. De tenyleg nem hinnem, igy se, hogy 274 ala esne.

2)MOL valoban fordulat-gyanus a chart strukturaja szerint.
Csak eppen 4 oriasi baj van, a mai napig:

2.1) A CEO nyiltan h@zudzik. Keresi az Interpol. Jozan ember ide penzt nem tesz, amig le nem valtjak, es bevalljak az igazat.
2.2)Az allam meg mindig birtokol aranyreszvenyt, plusz 25%-ot, es az tortenik, amit allam akar. Amig el nem adja, es nem hagyja beken, addig ebbe jozan befekteto nem tesz penzt.
2.3)A MOL expanziv "Kozepeuropai regionalis Vezeto" strategiat folytat. Amig ez a penzpazarlo, oktalan, alaptalan strategia marad, addig jozan ember nem fektet bele penzt.
2.4)Az INA problema megoldasa oriasi veszteseg lesz, ne higgy optimista Pistaknak: mifele adu van MOL kezeben?
Mikozben 550Mrd vetelarrol, ami nullszaldot hozna, nos, az szoba se johet? Lesz mit leirni.

Szoval, varnek a MOL vetellel.

Good luck.
kimpaa
kimpaa 2014. 07. 15. 17:24
Előzmény: #3184  pomperj
#3185
Tkom, Mol?

Az előbbi kitörésgyanús, az utóbbi meg fordulásgyanús. Ráadásul korábban 11000-11200-ra tetted az aljat, ami meg is lett. Egon is eddig várta csak.
pomperj
pomperj 2014. 07. 15. 17:19
Előzmény: #3176  pomperj
#3184
1)A legjobb ma ennek a portfolio.hu cikknek a cime:

"Csődvédelembe menekül a pánikot okozó bank tulaja
Az egyik legnagyobb portugál bank nagyrészvényese nem tud fizetni. Zuhan az árfolyam."

(Nehogy Sanyi bacsinak hasonlo problemaja vagy otlete tamadjon.)

2)Egyekent is, jo lesz vigyazni nemcsak az Ebro-nal, hanem a Dunanal is. A @@@r a szajig er, es elkezdeni latszik hullamozni.

Legfobb ideje volna jozanodni. Nehogy a vegen bejojjon Kelly Micthell megfogalmazasa az uj konyveben:

"A magyarok arra a realitasra ebredhetnek egy napon, hogy mindenki az orszagban fizeteskeptelen, es keptelen beszedni a neki jaro penzt a csodbement ugyfeletol, akiknek viszont sok olyan tartozik, akik a biztositekkent felajanlott penzeket nem tudjak megkapni, ezert megprobaljak halasztani a fizeteseket a lassankent elfogadhatatlanul ertektelen penznemben, es azt sem tudjak, hogy egyaltalan kie is most a papiron nekik jaro hitel-biztositek?"

3)OTP oldalazo korrekcioja tart mar 4 napja, am joval gyengebb, mint vartam. Meg tart, es tarthat meg par napig.
A mai top arnal aligha megy feljebb, akarmeddig tart, de nem fogadnek ra, hogy van meg 4 napja.
Egyszercsak nem tart tovabb.

link

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 07. 11. 11:40
Előzmény: #3182  egy_kezdo
#3183
Köszi, megerősítettél.
egy_kezdo 2014. 07. 11. 08:49
Előzmény: #3181  Törölt felhasználó
#3182
MOL-t nem követve, felelőtlenség lenne a mindenki által ismert tényeken kívül véleményt formálni:
Citi manipulálja.
Dana eladott nem adott, elad még??
INA mikor és mi lesz a story vége?
Elnézést, de behatóbban valóban nem foglalkozunk vele.

Az OTP shortosai viszont "csodákat" produkálnak napi szinten :)

A kevésbé spekulatív papírok Erste, Raffi,FHB elég jól mutatják a devizacsomag fundamentális hatását. Lesz-e valós vételi erő az OTP-ben vagy elindul hetes távlatban a kijelölt mélypont(4010) alá?

Kíváncsian várjuk...
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 11:37
Előzmény: #3177  egy_kezdo
#3181
Hasznos és követhető dolgokkal segítesz minket. Köszönjük! Szívesen olvasnánk pár sort a MOL-al kapcs. is tőled!:)

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek