Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 07. 19. 16:55
Előzmény: #172968  lacikonyha
#172980
Lacibácsi.
Tudom hogy fáradt vagy a hosszú számüzetés után, de alapfogalmakat csak nem kellene elfelejteni.
Láttál már hirdetést ár (tehát egy konkrét eladói ajánlat) nélkül?
Nos én keveset.
Ráadásul itt megtudtuk, hogy ez a meghirdetett lakás azon 99,9999%-ba tartozott, ami árral lett hirdetve.
Ez egy ajánlat, amit legtöbbször a vevő, lásd csodát , nem akar elfogadni.
Ilyenkor tesz egy vételi árajánlatot.
Szerencsés esetben az eladó hajlandó ezt tárgyalási alapnak elfogadni.
Ritkábban előfordul, hogy az eladó szándékosan aluláraz és becsalogat pár komoly vevőt, akik vételi ajánlatokat tesznek egymás után, egymásra licitálva.
Egyébként meg a saját házam eladásánál:
A családi házamat 85 millióért hirdettem.
Jött 4 vevői ajánlat 70 és 75 millióért (és egy 3. nehezen beárazható részben kp-s részben lakásbeszámitásos, ami ugyancsak nem ért többet mint 75 millió). A legjobb ellenajánlat 80 millió ft volt, ami miután az én kb 75 milliós árelképzelésemet jócskán felülmúlta alkudtam egy kicsit (inkább a kiköltözésen mint az áron) és megegyeztünk 81 millióban.
lacikonyha 2022. 07. 19. 16:54
Előzmény: #172977  Murdoch
#172979

meghalgatást nyertek az imáid
hamár azon a perioduson  buktál amin a vak tyuk is talált szemet, most majd nagyot nyersz
csak siettesd a negativ folyamatok megjelenését buzgon imádkozva érte
vagy van jobb tipped amivel siettetheted?
Törölt felhasználó 2022. 07. 19. 16:50
Előzmény: #172976  Törölt felhasználó
#172978
Salgótarjánba meg a pénzes tótok!
Mi meg elkótyavetyéltük az éxerdobozt :(
Murdoch 2022. 07. 19. 16:49
Előzmény: #172971  AudreyDeak
#172977
A negatív folyamatok csak most indultak el, ne kapkodjunk.
Törölt felhasználó 2022. 07. 19. 16:47
Előzmény: #172974  Törölt felhasználó
#172976
Bar meg lehet egy penzes menekult Ukran is... 
Törölt felhasználó 2022. 07. 19. 16:46
#172975
Mondj hasonlo peldat Szolnokon vagy Nyiregyhazan..
Törölt felhasználó 2022. 07. 19. 16:45
Előzmény: #172971  AudreyDeak
#172974
Szombathelyre barmelyik nyugdijas osztrak elkoltizik, foleg mikor 20--%ot gyengult a ft egy-ket ev alatt. Rossz pelda es nem reprezentativ...
lacikonyha 2022. 07. 19. 16:42
Előzmény: #172971  AudreyDeak
#172973

ha valaki hisz a 15-20-25 éves hosszuságu ingatlanbefektetésben, akkor olyat vesz amilyenben hisz, és akkor amikor van rá pénze
igy helyes
a tobbi okoskodás, idotoltés
Törölt felhasználó 2022. 07. 19. 16:40
Előzmény: #172971  AudreyDeak
#172972
Megyeszékhelyi ingatlant birtokolni az elmúlt néhány évben különösen jó üzletnek tűnik. Rezsikompatibilis ingatlan pedig még jobbnak.
AudreyDeak 2022. 07. 19. 16:36
#172971
Üdv.
Hát nem tudom kedves fórumlakók. Lassan minden a lufi pukkanás ellen szól elvileg. Ahogy azt az összes szakértő elmondja ( Elmérgesedő kamatszintek, recesszió és bizonytalansági kilátások, őrült felújítási díjak és ehhez társuló szakember hiány és árak stb stb. - legvégül a rezsidémon. ) Tehát minden minimum árstagnálás mellett szól. ---------------- Es akkor most hallom, hogy szomszédságunkban (Szombathely) 70 -es évekbeli lapostetős 2 lakásos társasházban 2,5 szobás max. 70 nm-es felújítandó lakást 3 nap alatt 47 millióért vitt el magánszemély. 47! Ezek fél éve nagyon max 38-k ha lehettek. 
Más magyarázatom nincs mint az inflációs nyomás és rettegés, és ennek a spirálja:
https://www.facebook.com/avakmajom/ Utolsó előtti poszt - Erdogan Törökországa - érdemes elolvasni efelé megyünk.
Másik részmagyarázatom az ingatlanpiac konténerhajó hasonlata. Hatalmas tömeg, sokkal lassabban reagál minden. Nem reagál azonnal a kormánylapát mozgatására. Se mikor beindul a gazdaság, se amikor elindulnak az ellenható erők. Sokan még talán nem fogják fel, hogy mi készül. Tényleg nem értem. Józanész kontra gyakorlat.
tothjoco
tothjoco 2022. 07. 19. 16:28
#172970
En ugy szoktam hogy az elejen letisztazom: magunknak (felesegemmel) jegyezzuk meg a pozitiv/negativ dolgokat. Ne vegye fel. Es persze mint uzletkoto megtanultam:valamivel azonosulnom kell ami neki fonttos! Je, ugyanilyen….van nekem is, de jo a mttudom fafirka amit a gyerek csinalt. Hulyesegnek tunhet de beszelunk egy kicsit szemelyesebb dologrol ha mar beleronditok az intimszferajaba. Mindig elkotyognak valamit ami kesobb jo lehet.Es megmondom a frankot hogyha nem erdekel. Ha igen akkor altalabab nem azon az az aron. De volt egy hetvege, amikor ket lakast vettem ugy hogy 500e alkudtam es mindtam deal es hetfon egybe utalom. Mindketto megvan azota is. Kb 50m-re egymastol 
tothjoco
tothjoco 2022. 07. 19. 16:28
#172969
En ugy szoktam hogy az elejen letisztazom: magunknak (felesegemmel) jegyezzuk meg a pozitiv/negativ dolgokat. Ne vegye fel. Es persze mint uzletkoto megtanultam:valamivel azonosulnom kell ami neki fonttos! Je, ugyanilyen….van nekem is, de jo a mttudom fafirka amit a gyerek csinalt. Hulyesegnek tunhet de beszelunk egy kicsit szemelyesebb dologrol ha mar beleronditok az intimszferajaba. Mindig elkotyognak valamit ami kesobb jo lehet.Es megmondom a frankot hogyha nem erdekel. Ha igen akkor altalabab nem azon az az aron. De volt egy hetvege, amikor ket lakast vettem ugy hogy 500e alkudtam es mindtam deal es hetfon egybe utalom. Mindketto megvan azota is. Kb 50m-re egymastol 
lacikonyha 2022. 07. 19. 16:21
Előzmény: #172967  berlini
#172968

a vevojelolt kezdolépése a vételi ajánlat
nem az ellenajánlat
berlini
berlini 2022. 07. 19. 16:19
Előzmény: #172964  tothjoco
#172967
Tudom, hogy sokan irják igy tévesen.
Ezzel csak az a probléma, hogy igy azt nem tudtuk meg, hogy hányszázalékkal próbáltad lejjebb vinni az árat, ill. milyen ellenajánlatot adtál.
mr_bob
mr_bob 2022. 07. 19. 16:17
Előzmény: #172943  berlini
#172966
az első pont becsapós. ma igaz, sőt valószínűleg még holnap is. viszont a hitel teljes 10-15 éves jövőbeli periódusa alatt egyátalán nem ismert. aki év végén majd 8-10%-os kamatra vesz fel hitelt, az már nem biztos hogy negatívban lesz mondjuk 3-5 év múlva. bármi előfordulhat.
-
további áremelkedést várok.
tothjoco
tothjoco 2022. 07. 19. 16:14
Előzmény: #172962  berlini
#172965
Tudom hogy ertelmetlen de szerintem (majdnem) mindenki erti! Egyebkent elmagyaraztam a holgynek hogy biztosan jol ertse. Legkozelebb itt is pontosabban irok! V nem
tothjoco
tothjoco 2022. 07. 19. 16:14
Előzmény: #172962  berlini
#172964
Tudom hogy ertelmetlen de szerintem (majdnem) mindenki erti! Egyebkent elmagyaraztam a holgynek hogy biztosan jol ertse. Legkozelebb itt is pontosabban irok! V nem
lacikonyha 2022. 07. 19. 16:06
Előzmény: #172961  Benzedrine
#172963

lehet remélni, néha el is lehet érni, de ennél érdemesebb szofisztikáltabb modon érdemesebb kozeliteni
ha magadra akarod harakitani, magad ellen akarod hangolni, arra elég jo modszer, meg ha nem akarod megvenni csak bosszantani az eladot, arra is
eloszor egy amerikai zsido filmestol láttam, hogy csinálta: csak dicsért, mosolygott, azt ismételgette, hogy tetszik és kell neki, és ravaszul fárasztotta az eladot mikozben fenntartotta benne a reményt, hogymegveszi. az elado szintén nem elsobálos, hanem igazi rutinos gennyzsák volt
de felorolte az amerikai
mindent igy vettem utána, nagyon sulyos alkukkal, mondjuk eleinte nem nagyon sikerult, de belejottem
berlini
berlini 2022. 07. 19. 16:01
Előzmény: #172956  tothjoco
#172962
Csak a pontosság kedvéért.
Egy nagyságrenddel lejjebb várni valamit az a hirdetési ár egytizedét jelenti.
Ha nagyságrendekkel lejjebb várod, akkor ezzel azt irod, hogy a hirdetési ár max 1%-át (Vagy egy ezrelékét) fizetnéd érte ki.
Benzedrine
Benzedrine 2022. 07. 19. 15:53
Előzmény: #172956  tothjoco
#172961
Láttam én is pár olyat, ami ha harmadával olcsóbb lenne, talán megnézném. Pofátlanság válaszolni egy hirdetésre, h szóljon, ha ledobja a harmadát?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók