Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 09:19
Előzmény: #16077  signal2
#16080
Nem feltétlenül a körúton belülre. Sőt, még az a kisebb rossz az agglomerációból vagy a külvárosokból, a nagyobb rossz, ha a túloldalra igyekszik. Ilyen is rengeteg élethelyzetben lehet. Ilyen esetben is sokkal előnyösebb közelebb (közlekedésileg, nem légvonalbeli távolságban) lenni a központhoz, mivel akkor a túloldali célpont is közelebb van.
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 09:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#16079
Én mondjuk aktuális helyzetnek tekintem azt, hogy épp hova járok dolgozni. Következő munkahely keresésnél sem az lesz a fő szenpont, hogy milyen közel van. Ezért fontos szempont, hogy szinte bármi relatív könnyen megközelíthető legyen. Na meg az ember nem csak munkahelyre/iskolába jár. Hanem mondjuk adott esetben színhazba, vagy mondjuk túrazni, utóbbi esetben jó Budaörs, ha a cél nyugatra van, de rossz, ha keletre. Egyébként ha valaki nem Budaörsön dolgozik, akkor is megfizeti azt a felárat, ha ott lakik, ami az ottani jó gazdasági helyzet miatt van. Többek között emiatt sincs mindenki számára tökéletes lakhely, mondjuk még jó, hogy nincs.
ncseed 2017. 07. 04. 08:58
Törölt hozzászólás
#16078
signal2
signal2 2017. 07. 04. 08:46
Előzmény: #16074  johai
#16077
A baj az, hogy mindenki a körúton belülre igyekszik. Minek?
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 08:41
Előzmény: #16075  johai
#16076
Lehet rosszul fogalmaztam, onnan még relatív kisebb szívás, mint máshonnan. Bár őszintén szólva sosem buszoztam vagy autóztam onnan csúcsidőben, így csak sejteni tudom, hogy valamivel jobb, mint a budai agglomeráció többi része. Igazából elvben még a vonattal megközelíthető helyek lennének jók, gyakorlatilag meg a MÁV magyar viszonylatban is magasan a legmegbízhatatlan közlekedési vállalat.
johai 2017. 07. 04. 07:49
Előzmény: #16073  Törölt felhasználó
#16075
En regen voltam budaorson,de az egy vergodes volt mig visszajutottam pestre...epitetetek valami szuper villamost vagy mi tortent?Persze ha buda kozponba mesz,Moziczra akkor meg elviselheto.
johai 2017. 07. 04. 07:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#16074
Marmint mivel van kozelebb a kozponthoz,gepkocsival,tomott busszal?En kilepek a hazam kapujan,es 25 perc alatt a Vorosmarty teren vagyok,kozben elintezem a leveleimet,kisfoldalattin vagy trolin....igazabol a riasztok ki bekapcsolas,ajtok,bezarasa vesz el sok idot....zuglo alsorakosbol mindezt,kertvarosban,relativ elheto kornyezetben,persze hulyek mindenhol vannak.
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 07:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#16073
Ez igaz, de nagyon kevés olyan van, ami nincs is messze, és autóra sem vagy utalva. Ilyen pl. Budaörs, de pl. Sólymár, Budakeszi már necces közlekedésileg.
ncseed 2017. 07. 04. 07:09
Törölt hozzászólás
#16072
buyandhold 2017. 07. 04. 06:55
Előzmény: #16059  pomperj
#16071
"Van abban konszenzus, hogy melyik 5 utca a legjobb hely Budapesten? " Persze, ahogy abban is, johy melyik az 5 legszebb no a vilagon...A Kiskegyed biztos lehozta a listat...
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 22:37
Előzmény: #16068  Törölt felhasználó
#16070
Nem szeretem a panelt, ezt már sokszor kifejtettem itt, de szerintem a modern rabszolga lelket még inkább be lehet magyarázni az agglomerációkba költözőkre, akik ráköltenek egy rakás pénzt, még hitelt is vesznek fel egy ház építésére, amit aztán hétköznap a bejárás miatt nem tudnak élvezni, hétvégén meg foglalkozni kell vele, ezért aztán nem mennek sehová, az értéke meg már átadás után felére esik, mikor a gyerekek kirepülnek, akkor pedig túl nagy lesz, de úgysem fognak akkor már elköltözni onnan.
ncseed 2017. 07. 03. 22:21
Törölt hozzászólás
#16069
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 22:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#16068
Modern rabszolga lélekre vall a gyorsan érjünk be a munkahelyre szemlélet. Ezért elfogadja a panelt is. Laktam panelban jobb környéken, utólag sem javult a véleményem az ott lakó közösségről. A gazdagréti lakótelepnek is nagyon jó adottsàgai vannak, a hatàroló úton gyorsan fel lehetne àllítani mobil kerítést és elsőrendű migràns tàbor lehetne
sakal83 2017. 07. 03. 22:09
Előzmény: #16057  gyula1971
#16067
Győri vagyok. Győri ugyvedeket kerülnek!!! meghirdetnem par ingatlanoson keresztul es felmeretne. Közben egy igazságügyi szakértőt is felkernek allapotfelmeresre es armeghatarozasra.ezt követően par árajánlat a befejezesre.amelyik előnyösebb eladnám vagy befejeznem es eladnám. Ha komoly a dolog én talan tudok kivitelezot aki nem basz at. De vigyázz a gyoriekkel mert eleg sok a csibész...
johai 2017. 07. 03. 21:08
Előzmény: #16063  pomperj
#16066
Kosuth ter es a szabadsag ter kozt mellekutca,vagy Kosuth tertol margihidig.
ncseed 2017. 07. 03. 21:02
Törölt hozzászólás
#16065
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 20:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#16064
Féláron én is megvenném, majd el is adnám. De OTP-t is vennék féláron. Annyira nevetséges, amit írsz. Mi szerint van túlértékelve? A te szubjektív mércéd szerint? Szerintem meg egy új A8-as Audi nem éri felét sem. De ez a véleményem nem hatná meg a szalonosokat, hogy félár alatt adják.
pomperj
pomperj 2017. 07. 03. 20:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#16063
Latom, nem eleg elesen fogalmaztam; inkabb atfogalmazom. Te hol, melyik utcaban vagy hazban laknal, amit a leges-legjobb helynek gondolsz Bp-en, ( minden szempontbol), mondjuk egy 150 nm lakasban? pl. Kossuth ter? Erzsebet ter? Szechenyi rkpt? Szabadsag ter?
johai 2017. 07. 03. 20:08
Előzmény: #16057  gyula1971
#16062
Szerintem ingatlanos kell ehez.Nekik lehet megfelelo kapcsolatuk az ertekesiteshez
johai 2017. 07. 03. 20:03
Előzmény: #16059  pomperj
#16061
Ez olyan mintha megkerdezned melyik a legjobb 5 konyv:)Volt mar ilyen,az Egri csillagot hoztak ki elsonek.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek