Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2017. 07. 03. 19:56
Törölt hozzászólás
#16060
pomperj
pomperj 2017. 07. 03. 19:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#16059
Van abban konszenzus, hogy melyik 5 utca a legjobb hely Budapesten? Vagy melyik a legjobb 10 haz Bp-en?Terkepet talaltam az arakrol, de link most nem az arak nagysaga erdekes, hanem a HELY.
ncseed 2017. 07. 03. 18:34
Törölt hozzászólás
#16058
gyula1971
gyula1971 2017. 07. 03. 17:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#16057
Mit lehetne kezdeni ha valaki Győr belváros szélén örököl egy 4-éve elkezdett,mélygarázs-földszinten 6-üzlethelység,1-emelet 4-lakás 2-emelet 4-lakás-tetőtér 2-lakás. Csakhogy a tulaj Amerikai-Magyar kettős állampolgár a Dolly-Roll-ban volt dobos anno 35.éve- szívbeteg volt,de előtte mikor élt felmondta a szerződést a kivitelezővel,és 80%-os a készültségi fokban áll 2-éve az épület? Tulaj meghalt,és egy ilyen monstrum az öröklés tárgya. Ezzel ki mit kezdene?
johai 2017. 07. 03. 17:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#16056
Ujlakasarak viszik a paneltEs az a helyzet sokszor jobb eletminoseget nyujt egy panell 3 emeletes 50 eves,mint egy kopar uj sorhaz.Ne feledkezzunk el a nagycsalados bekoltozorol se!Eletminoseget letoljak a beka segge ala.Majd amikor bekoltoznek az uj csokosba,akko mondjak fel a panel alberletet.
ncseed 2017. 07. 03. 17:10
Törölt hozzászólás
#16055
settevoltesette 2017. 07. 03. 17:09
Törölt hozzászólás
#16054
settevoltesette 2017. 07. 03. 17:04
Törölt hozzászólás
#16053
ncseed 2017. 07. 03. 17:01
Törölt hozzászólás
#16052
settevoltesette 2017. 07. 03. 16:46
Törölt hozzászólás
#16051
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 16:21
Előzmény: #16048  johai
#16050
Epp ezert volt a vi,vii ker is alulertekelt. Nyilvan ott meg kellett az online kiadas felfutasa is, de szerintem nonszensz a valsag alatti arakat itt tovabbra is mantrazni.
settevoltesette 2017. 07. 03. 16:20
Törölt hozzászólás
#16049
johai 2017. 07. 03. 15:57
Előzmény: #16047  Törölt felhasználó
#16048
Lokacio mindenhol ervenyesul,piac allapotatol fuggetlenul.Meg keruleten belul is,egyaltalan nem mindegy hogy jutsz be a Vorosmarty terre,mennyi ido alatt,es kikkel utazol.Andrasi ut felett a milleneumi foldalatti 15 perc alatt beer a varos liget szeletol,barmikor leszalhatsz,es setalhatsz egyet,vagy ihatsz valamit.Hazafele ha kirugsz a hambol siman hazajutsz,nagy valoszinuseggel.Angyalfoldon ez mar nehezkes,de relatve jobb mint delpest,vagy kulso budai ovezetek,azokat kocsira talaltak ki.
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 13:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#16047
Egyébként te magad is írtad, hogy lakótelepnél szerinted nem sokat számít a lokáció, a hangulat, max 2-3 milliót (bár egyébként hogy a viharba ne számítani, de mindegy), akkor ezek szerint a verecke lépcsőn, vagy a budakeszi úti toronyházakban a környék átlagárának feléért kellene elkelnie a lakásoknak? Régen szerintem túl nagy volt a már említett okok miatt az olló a lakástípusok között. Sajnos nem tudtam még megnézni pl berlinben mi a helyzet, de nem gondolom, hogy ott is lenne 2x-es szorzó. De pl pont a londoni lakástűz engem is megingatott a kérdésben egyébként némileg, bár azt se gondolom, hogy a csoda 4 méteres belmagasságú falk miksa úti lakás 4-ik emeletéről menekülve több esélye lenne vkinek.
sakal83 2017. 07. 03. 13:26
Előzmény: #16044  Törölt felhasználó
#16046
"több felkapaszkodó/felkapaszkodott, pénzes, de viselkedni nem tudó, értékrenddel nem rendelkező lakik a XIII-ban" Sajnos telitalálat. Az elmúlt 2 évben nem volt annyi balhém a megsokasodott gyúros idiótákkal, mint azelőtt 12 évig, pedig nem épp északi népek lakták a környéket... odajár az összes agyhalott BMW-s, Audis barom a környékre, ami elkezdett meglátszani, de azért túlnyomó többségben vannak a fiatalos gondolkodású jóarc párok, akik nemhogy nem tartatják be a házirendet munkásőr igazolvánnyal, hanem nem is olvasták:)
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 13:25
Előzmény: #16044  Törölt felhasználó
#16045
de pont az MNB mellett van egy bazi nagy T is. De egyébként valóban az XIII-ben van több meló.
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 13:21
Előzmény: #16039  sakal83
#16044
Az I-ben van pl az MNB egy resze :D A XIII-bol kihagytad pl a 2x15 emelet Erste-t. De egyébként a használtautónepperek egy része is ott lakhat, amelyik nem épp gambadoro szomszédja lett, szal abban igaza van sette-nek, hogy több felkapaszkodó/felkapaszkodott, pénzes, de viselkedni nem tudó, értékrenddel nem rendelkező lakik a XIII-ban, mint budán(én csak 3-at laktam mondjuk, viszont utána jártam még 5-öt dolgozni).
sakal83 2017. 07. 03. 13:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#16043
Ezért mondom, hogy más a szemszög. Nem mondom, hogy rossz vagy jó valamelyik. MÁS. De a nagyszámú fizetőképes keresletnek ez KELL. Ezek tények. Azért épül itt 6000db lakás, máshol meg 50db.Az XII kerületi fizetőképes keresletnek meg nem az 50nm-es, hanem a 150nm-es. De,ha voltál a Béke téren és kiszálltál a kocsiból, akkor azt nem tagadhatod, hogy ezen a területen a legmagasabb az egy nm-re jutó 8-9-10-es seggű lányok összessége:) Mintha mindig Füreden lennék a bornapokon:) A 15-be bementem a SPAR-ba, hát lelohasztó volt a látvány, az embernek megjött a kedve eladni most vett házát:)
johai 2017. 07. 03. 13:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#16042
Ah,mindenki a robogo vonatra kapaszkodna,azert ilyenek a kinalati arak.Allami sugas volt mar ket eve sokan azer vettek panelt,es nem allamkotvenyt.Angyalfoldon bringaztam a minap,hat rendkivul vegyes kepet nyujt,egeszen a dagalyig vegignezetem a rakospatak mindket oldalat....az uj reszek furcsak,a megmaradt regi epuletek,es a macskakovek meg adjak a regi hangulat foszlanyait.A szocreal lekotelepek ellenben elhetonek tunnek,nagy terek vannak,es osfak...belulrol valoszinu felujitandok,de nekem jobban tetszenek mint az uj reszek. Arazasuk tulzo,plane az 1-so kerulethez viszonyitva.
sakal83 2017. 07. 03. 13:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#16041
MNB-s hitel/jövedelemkorlátnak hívják a megoldást:) MInt alább írtam. 20 millát tud egy középréteg felvenni és fel is veszi, mert a sok kapzsi:) hozamhajhász bérbeadó felnyomta az árakat, mert a prolinak emelkedett a fizetése 30%-ot, és le kell fölözni azt a kis pluszt. Ezért a jóember elgondolkodik, van 5-10 millája, és beleugrik az első elérhető árú ingatanba, ami 50-60-as panel. A paneltulajdonos meg ugrik ikerházba meg agglomerációba +10-15m hitelből. 2005 és 2006-ot tessék figyelni :) Egy elit I kerületi 50-60nm pontosan ugyanakkora egy-két gyerekkel, mint egy káposztásmegyeri, csak drágább:)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek