Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 01. 25. 17:14
Előzmény: #58038  1kor13
#58040

Én még tavaly valamikor kíváncsiságból visszolvastam az első kommentekbe ezen a fórumon. Na most ott lehet találni kristálytiszta logika küzdelmet és legyőzték a nagy gondolkodók és pesszimisták a fórumvitában azokat, akik szóltak 2014 áprilisában, hogy itt már elindult a mozgolódás. Ha máshogy nem tudtak érvelni, akkor mínuszoltak kemény :) A lényeg, hogy a vitában ők győztek, a reális valóságban meg az, aki belevett. Kár, hogy csak 2014 áprilisában indult ez a fórum, mert szívesen elolvastam volna a 2013-as írásokat, amikor én vettem. Olyan savazás ment az ismerősi körömben is, hogy el nem hiszi senki most már. Gondolom a fórumokon is. Klikkelj rá fent a legelső oldalra és olvasgass, nagyon tanulságos. Meg az is, hogy mennyire érdekelte a piacot a fórumharc és hogy ki mennyire kristálytiszta logikával rendelkezik :)
Pár idézet a legelső/legutolsó oldalról: 2014 áprilisa:“Kb. 5 éve szinte minden hónapban azt írják, hogy itt az alja. Mégis mindig volt lejjebb...
Szerintem messze nincs itt az alja.”
“demografia , ja egyre kevesebb gyermek születik , kinek , minek vennének lakást ? , külföldre elmenők közül vannak akik minden ingatlant eladnak”
“Ezeket a cikkeket az fhb,otp ingatlan rt stb iratja es nagyon messze van a valosagtol.
Miert erdemes pont itt lakast venni ahol semmi torveny nincs arra , hogy ha kiadod es nem fizet a berlo vagy mi van a kozos koltseg nemfizetokkel?
A masik, meg mindig felulertekeltek a lakasarak, 50-100 eves epuletekben arulnak lakasokat, azokat mar lebontani kellene lassan mielott osszedolnek.”
“Árrobbanás lehet hogy lesz, de vevő arra nemigen. Miből? Hitel megint?”
“"Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru. "
amikor olvasni tudó ember ilyen hírrel szembesül,akkor felkészülhet arra, hogy a kiszemelt ingatlant előbb-utóbb a mainál kedvezőbb áron tudhatja a magáénak :-)”
berlini
berlini 2020. 01. 25. 17:11
Előzmény: #58038  1kor13
#58039
Szerintem világosan leirtam a véleményem.
1kor13
1kor13 2020. 01. 25. 16:56
Előzmény: #58035  berlini
#58038
Dehát pont azt írtam, amit te, ez nekem jó hír:)! Inkább mr Pillangóhatásnak magyarázd ezt el. Itt vagy a kognitív képességekkel vannak problémák, vagy longosék nem mernek vitatkozni egymással?:))
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 25. 16:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#58037
Köszönöm apám.
UglyTruth 2020. 01. 25. 16:35
Törölt hozzászólás
#58036
berlini
berlini 2020. 01. 25. 16:34
Előzmény: #58034  1kor13
#58035
"Sajnos az, amit írsz, soha nincs hatással az ingatlan árakra. Maximum az van hatással, amiről írsz. "
Rossz hirem van, ez pont forditva igaz.
Itt sokan sok időt szentelnek a beirásokkal abban a reményben, hogy ennek bárminemű hatása van (lesz) a piacra. Nos ez még a részvénytopicokra sem igaz, pedig azpkat sok napi kereskedéssel foglalkozó olvassa.
Ezer emberből, aki viszont ingatlan eladásán morfondirozik, vagy venni akar maximum egy néz be ide.
Itt a csalódottak irnak a leglelkesebben. Olyanok akik abban reménykednek, hogy a vonat amiről lemaradtak, az visszajön értük.
Mégegyszer, aki ingatlant vesz, annak töredéke sem olvassa ezt a topicot.
Viszont az ingatlan árak mozgására természetesen a gazdasági folyamatok alakulása gyakorolja a legnagyobb hatást.
1kor13
1kor13 2020. 01. 25. 16:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#58034
Rossz hírem van, felbeszélős fiú. 
" attól még amit írtam hatással lesz az ingatlan árakra"
Sajnos az, amit írsz, soha nincs hatással az ingatlan árakra. Maximum az van hatással, amiről írsz. 
UglyTruth 2020. 01. 25. 16:16
Törölt hozzászólás
#58033
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 25. 15:59
Előzmény: #58028  1kor13
#58032
Érdemes lenne mindenkinek a hazai sajtónál igényesebb forrásból tájékozódni. Ennek kb. akkora demográfiai meg gazdasági hatása lesz vagy akkora se mint a madárinfluenzának. Lapozzunk, erre ne vesztegessünk időt.
UglyTruth 2020. 01. 25. 15:56
Törölt hozzászólás
#58031
1kor13
1kor13 2020. 01. 25. 15:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#58030
Azt hittem ez egy ingatlanárakkal foglalkozó topik, és ezzel kapcsolatos a hozzászólásod is. Amennyiben nem ingatlannal kapcsolatos a hozzászólásod, akkor kérlek ne offolj, hanem fáradj át a megfelelő fórumba. Köszi!
UglyTruth 2020. 01. 25. 15:31
Törölt hozzászólás
#58029
1kor13
1kor13 2020. 01. 25. 15:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#58028
Rosszabb esetben a populáció létszámára is hatása lesz, főleg a nagyvárosokban. Mondjuk belehal néhány millió ember, akár Európában is. A korlátozások miatt cégek mennek csődbe, légitársaságok, utazási cégek, a bérlőidnek nem lesz munkája, Ékes példája vagy a negatív kamatok drogján élő panelbárónak, pedig ha budapesten belehal valami betegségbe pár százezer ember, az mínusz 60as kamatszinten sem jó az ingatlannak. 
impudent 2020. 01. 25. 15:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#58027
Pont ellenkezoleg ha tovabb jatszanak a foldgolyoval az idiota élénkitésukkel akkor az egész világ egy nagy vírus lesz.
Más polika kell !
UglyTruth 2020. 01. 25. 15:09
Törölt hozzászólás
#58026
1kor13
1kor13 2020. 01. 25. 15:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#58025
Nem értem, negatív kamatokkal lehet betegséget gyógyítani? Múltkor leírta sakál is, hogy növelik a várható élettartamot, szóval lehet benne valami. Ha ez igaz, akkor most azonnal le kéne nyomni -80 százalékra mindent. Egyébként miért a noizz.hu-ról linkelsz, de most komolyan???
 https://noizz.hu/fashion/a-tufobiam-ellenere-ugy-dontottem-hogy-tetovalo-leszek-interju-zolyomi-gaborral/tw39b7e
https://noizz.hu/fashion/kezzel-irt-magyar-feliratok-blakwork-stilus-szines-tetkok-a-fatum-tattoo-alapitojaval/p9qcjyq
https://noizz.hu/fashion/turbozd-fel-a-szetted-laza-kiegeszitokkel-fergeteges-arral-kecsegtet-a-stradivarius-a/pn1r56q
sakal83 2020. 01. 25. 14:58
Előzmény: #58005  Törölt felhasználó
#58024
Nem realis a duplazas. Kozepesen fejlett gazdasag csapdaja van/lesz. Realaron valo novekedes eselye szinte nulla. A berek novekedese is lecsokken. 
hardrock 2020. 01. 25. 14:55
Törölt hozzászólás
#58023
UglyTruth 2020. 01. 25. 14:32
Törölt hozzászólás
#58022
hunor555
hunor555 2020. 01. 25. 13:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#58021
Nah, újra itt magánhangzók nélkül! Zseniális!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek