Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2019. 08. 14. 09:56
Előzmény: #46618  1kor13
#46620

ha van Neked egy -1% hozamú állampapírod és a hozam -2% esik
és a -2% ot is lejegyzik.
akkor a TE papírod többet fog érni és a kötvénypiacon nem 1000 ft ér fogod tudni eladni ( amennyiért vetted) hanem 1200 ft ért darabját azoknak akik jobb híján csak a -2% osból tudnak venni.
megveszik a Te -1% os papírjaidat mert Ők meg arra számítanak ,hogy -3% hozamú papír lesz a következő kibocsátás és arra is lesz kereslet....
Criscito 2019. 08. 14. 09:51
Előzmény: #46614  buyandhold
#46619
Pont ez zajlik most egyébként. Brutális vagyonok halmozódtak fel az utóbbi években, sokaknak nem kell már dolgozniuk. És akik dolgoznak, azok is csak bejárnak, de láblógatás van maximum, tehát ők sem termelnek igazán ... Ezért is kellene már egy tisztító tűz, mert akkor mi van: mindenki húzza az igát, termel, dolgozik, leépíti a hitelét, túlórázik, mert megbecsüli a munkáját  stb. Most meg félévente ugrálgatnak a munkavállalók munkahelyről munkahelyre, ahol ugyanúgy nem csinálnak semmit, és ők mondják meg, hogy akarnak-e a túlórázni, vagy sem stb. 
1kor13
1kor13 2019. 08. 14. 09:50
Előzmény: #46611  impudent
#46618
De miért tudná eladni, ha az a valaki ismételten többet "kaszál" a párnába történő bevarrással? Gyerekek ez ma elég szar, de vegyük meg, mert holnap még szarabb lesz, és akkor is lesz rá vevő. Vegyek ma 100 fabatkáért 99 fabatkát, mert holnap el tudom adni 97-ért? Miért nem ülök rá a 100 fabatkámra inkább?
johai 2019. 08. 14. 09:46
Előzmény: #46613  johai
#46617
Egyaltalan az egasz rendszer ami nallunk fut,gdp novekedesre van kihegyezve.
Csak addig mukodik amig nonek a bevetelek.
buyandhold 2019. 08. 14. 09:45
Előzmény: #46610  1kor13
#46616
Ezt pl. nyugdijalapok veszik, akiknek meg van kotve, hogy 90% allamkotvenyt kell venniuk. Lehet neked is van negativ kotvenyed(nyugdijalapon, befektetesi jegyen, es nem is tudsz rola). Szoval ki veszi: lehet hogy te meg en...
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 14. 09:42
Előzmény: #46603  Criscito
#46615
Amúgy sokan nem is gondolnak bele, hogy Kínában már óriási a baj, az ipari adatok már a 2009 es tomboló válság alatt teljesítenek. Lehet onnan indul a következő buli! A Kína hitelezi Amerikát és társai kommentelők kérem kíméljenek! Látszik hogy az USA előre kitervelte a támadást Kína ellen, szépen kivitelezve 1 év alatt térdre rakta azt a hatalmas Kínai csodát :D nem véletlenül. Itt még lehet nagy baj....
buyandhold 2019. 08. 14. 09:42
Előzmény: #46603  Criscito
#46614
irod:Miért is dolgozunk akkor? 
Azert, hogy megeljel belole. Az az idealis, ha az emberek 99%-a pont annyit keres amennyit kolt (eves atlagban).
Ha a munkabol vagyonokat halmoz fel a tobbseg, az katasztrofahoz vezet. (most amugy ez tortenik).
Nem normalis, hogy a melos azt modnja nekem, hogy csak aprilisig dolgozik, mert utanna megel abbol, amit addig keresett. Meg hogy 10 ev alatt mindenki vesz 2-3 lakast. aminek a hozamadol megel. Ki fog dolgozni? Nem mellesleg egekbe mennek az eszkozarak. Ez torenik mar most...
Szep dolog milliomosnak lenni, meg a passziv jovedelem, de nem lehet midnenki az. mert akkor nem tud mukodni a rendszer. 1% csinalhatja, de 99% nem.
johai 2019. 08. 14. 09:42
Előzmény: #46605  hunor555
#46613
Forinterosodes katasztrofalis lenne dekonjukturaban?
Kisse bonyolultabb szerintem ez,allaadossag se mindegy mennyi,szabalyokat alitott fel a kormany...az infla is az exportarak miatt ment fel eszrevehetoen,amit a szolgaltatok atharitanak a fogyasztokra.
Masreszt a forint mestersegesen gyengitve van,ezt ne feledjuk.
Azt se hogy -scenario eseten a lecsokkentett jarulekok visszauthetnek a budzsere,folyo kifizetes problemak lephetnek fel.
impudent 2019. 08. 14. 09:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#46612

nagyon sok emberrel beszéltem akik hüledeznek ezeken az árakon
sőt ! Nem beszéltem olyannal aki azt mondta volna ,hogy ez jó Neki rajtad meg mamókán kívül.
impudent 2019. 08. 14. 09:40
Előzmény: #46610  1kor13
#46611

mert arra számít ,hogy még lejjebb megy a kamat és azon nyer ,hogy az ő birtokában olyan kötvény van ami jobb kondiciójú és el tudja adni árfolyamnyereséggel
1kor13
1kor13 2019. 08. 14. 09:36
Előzmény: #46608  impudent
#46610
Én ehhez kicsi vagyok, de nem értem, miért adna bárki bárkinek kölcsönt negatív kamatra. Ez olyan, mintha direkt választanék egy bukó befektetést. Akkor inkább belevarrom a párnába a pénzt.
lakni_kell_valahol 2019. 08. 14. 09:35
Törölt hozzászólás
#46609
impudent 2019. 08. 14. 09:11
Előzmény: #46607  impudent
#46608

egyébként a lakáspiacon se volt még ilyen mint ami most folyik,
a valóságos értékétől már teljesen elrugaszkodott árak csak nőnek és nőnek, mint egy részvény.
ez is dettó speka.
egyre több eszköz lesz ahogy torzul a rendszer a sok ingyen pénz miatt is.
a vége pedig beláthatatlan.
impudent 2019. 08. 14. 09:06
Előzmény: #46606  impudent
#46607

ez a spekulációnak már egy olyan foka ami agyrém.
csak kell hozzá egy jól csengő név pl: osztrák állam stb.
undorító ami itt folyik
impudent 2019. 08. 14. 09:04
Előzmény: #46604  signal2
#46606

szerintem meg nincs.
akkor hiszem ha Te vagy Én kapok.
ez egy spekuláció.
kibocsát egy állam negatív kamatozású kötvényt , valaki lejegyzi.
ez a valaki arra számít ,hogy még negatívabb lesz a kamat és azon fog nyerni.
és a kamatokat adja veszi.
hunor555
hunor555 2019. 08. 14. 08:56
Előzmény: #46597  sakal83
#46605
A MÁP+ lakossági állampapír, intézményiek elvileg nem vehetnek, max ha a lakosság visszaváltja, a bank nem adja vissza az AAK-nak, bár lehet rosszul tudom. itthon kettős kamat van :D A forinterősödés nagyban rontaná a gazdasági helyzetünket, igaz még nem mondják ki de hallom a környéken hogy már vannak elbocsátások. Ilyen esetekben a forint erősödés katasztrofális lenne, begyorsítana ezen folyamatokat. 
signal2
signal2 2019. 08. 14. 08:51
Előzmény: #46603  Criscito
#46604
Tényleg van negatív kamatozású hitel? Abban csak azt nem érteném, hogy miből van kamateredménye a banknak? A betétesektől ennél nagyobb pénzt von le, vagy hogy? 
HA feltételezzük, hogy a betéti oldalon nem nagyon tud mínuszba menni (mert akkor inkább kiveszik a pénzt), akkor a hitelkamattal sem tud mínuszba menni.
Criscito 2019. 08. 14. 08:38
Előzmény: #46601  Gaguse
#46603
Előbb-utóbb biztos, hogy csúnya vége lesz. A kérdés a mikor, és az, hogy ez milyen hatással lesz az ingatlanpiacra? Szerintem még egy darabig el lehet szórakozni a negatív kamatokkal. Azzal pörögne a hitelezés, pörögne a gazdaság. Miért ne venne még fel bárki -1-2-3%-os kamattal hitelt a jelenlegik mellé? Hülyének is megéri, igaz? :) Aztán ott van az MMT, lehet az az új irány, azzal is el lehet még bohóckodni néhány évtizedig. Egyébként meg nem véletlenül negatív a kamatszint. Ez azt is jelenti, hogy a pénz értéktelen. Na most hogyan veszel meg egy értéktelen valamivel ingatlant, vagy bármilyen reáleszközt? Nagyon nehezen, vagy inkább sehogy. Amíg nem kerül minden vissza a helyére, nem adják vissza a jegybankok a pénz értékét, addig sajnos egyre többe fog kerülni az ingatlan szerintem (kisebb-nagyobb megingásokkal). Számomra már az is problémás, hogy olyan dologért dolgozunk mindannyian, aminek nincs értéke, mert nem tudsz belőle sem ingatlant, sem részvényt venni, kamatot szintén nem kapsz rá, vagy csak úgy, hogy reálértéken veszítesz vele. Miért is dolgozunk akkor? 
*
Ha viszont nem viszik negatívba a kamatot, és nem az MMT az új irány, akkor szerintem a recesszió az egyetlen út, ami elég rázós lesz szerintem, mivel a jegybankok kifogytak az eszköztárukból, nincs mivel beavatkozni. De szerintem ez borzalmas időszak lesz, a legkisebb bajunk az lesz, hogy mennyibe kerül az ingatlan. 
johai 2019. 08. 14. 08:17
Előzmény: #46597  sakal83
#46602
Magyar viszonylatban en is ezt prognosztizalom.
A map+ modositasa,mivel piacon csokennek a kamatok,ha usa tenyleg 0 kozelbe viszi,itt is lemehet a 10 eves 1% kozelebe,most 1,88%..
Es forinterosodes,egyreszt a kotvenyek miatt,masreszt spekak ramennek.
*
Persze ov a 2/3 birtokaban mindenbe belerondithat,mert ugy akarja.
Es teljesen mas konjukturaban akarnoknak lennei,mint stagfacioban,netan recesszioban.
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 14. 07:39
Előzmény: #46597  sakal83
#46601
hát elég nagy a xar az biztos! én nem vagyok az a világvége váró ember, de ebből qva nagy baj lesz! már már teljesen elszállt minden a realitás talajáról, ami soha nem vezet jóra. Nem vagyok tőzsdeguru vagy spekuláns, de én most fosok bármibe is belevenni legyen az rv vagy ingatlan. Amit most veszek az némi kenyér meg tej :D 
https://www.portfolio.hu/gazdasag/megszolalt-a-fitch-ez-egyszeruen-nem-lehet-igaz-ebbol-baj-lesz.334229.html

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek