Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2018. 07. 08. 19:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#24060

Olvasom , hogy milyen primitiv modon beszelsz valakirol aki nem tud helyesen irni.
Ezt tanultad otthon ? Hol szocializalodtal ?
En peldaul tokeletesen ertem mit akar mondani.
nemecsekerno 2018. 07. 08. 18:45
Törölt hozzászólás
#24059
nemecsekerno 2018. 07. 08. 18:35
Törölt hozzászólás
#24058
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 17:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#24057
Koszonom a szokasos "mely" elemzes.
Nem is tudom mit vartam :D.
settevoltesette 2018. 07. 08. 16:31
Törölt hozzászólás
#24056
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 16:19
Előzmény: #24053  sakal83
#24055
De valahol ezek is megvannak, max. az egy lakásra jutó rész alacsonyabb. Szigetelni, tetőt cserélni ugyanúgy kell, csak az egész ház együtt intézi, az hogy az állam durván belenyúl a piacba, és támogat ilyesmit, más kérdés, de az utóbbi időben családi házra is van ilyesmi. Újravakolni is miért kellene családi házat többször, mint társasházad, nyilván az egy lakásra eső felület társasháznál kisebb. Fűtésrendszer is kell új, ha a régi nem jó vagy elavult, a panelnál csalóka, mert ott az alapdíjban van benne a nagyobb része.
Szvsz valahol ezek a költségek jelentkeznek, csak alacsonyabbak a jobb mérethatékonyság miatt. Jó, kerítés meg kert az nincs.
sakal83 2018. 07. 08. 14:16
Előzmény: #24050  Törölt felhasználó
#24054
A társasházak azert is masok mert nagyok. Durva tervezés sok szabály. Mas vilag. De ott is sokasodnak a bajok. De egyteto csere fajalgosan olcsobb mert 8 lakásnak van egy tetoreszlete egy családi haz teteje ott kefed 8 lakást. A szigetelés is max a harmada .
sakal83 2018. 07. 08. 14:13
Előzmény: #24050  Törölt felhasználó
#24053
Ott nem játszanak ilyen költségek felujitasnal. Nem kell azigetelni tetőt cserelni nincs külső udvar. Nem kell sokszor ujravakolni. Általában nem kell új futesrendszer. A lakas belső tereig van a gond. Háznál meg körbe a szomszesig:). Persze egyelore... egy lakas 100kper nm felújítása esetén csodaluxus lesz. Nagyon durván.
kardkovacsi 2018. 07. 08. 13:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#24052
"A GDPR mindenkire vonatkozik, aki személyes adatot kezel. " - nem igazán. Megmondták, hogy büntetni nem fognak elsőre csak figyelmeztetés jön.
kardkovacsi 2018. 07. 08. 13:56
Előzmény: #24040  sakal83
#24051
Nekem nem kell mondanod, épp most költöztem be egy 230 m2-es házba Ürömön, tudom mennyibe kerül :). Csak azért írtam a 60 m2-őt mert valakinek az is ház pedig valójában nem az.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 13:35
Előzmény: #24049  sakal83
#24050
Nem értek az építőiparhoz, ezért kérdezem teljesen laikusként, ugyanezek a problémák 40+ éves társasháznál nem játszanak? Ok, ott csak a lakásodat újítgatod, a ház egészének a problémáit nem te intézed, de az anyagi vonzatának ugyanúgy meg kell lennie. Hol tévedek, mi a kettő között a lényeges különbség? (~60 éves társasházban lakok, és eléggé rendben van, vagy legalábbis úgy tudom, de a kérdés a panelokra is vonatkozik)?
sakal83 2018. 07. 08. 13:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#24049
Egy teljes felujutas során 40 év pluszos hazaknal a fofalak maradhatnak kb ami regebben kb 6 milla ertek volt. Haverod csak siman esztétikai javítás csinal es eladja. A sok hulye meg megveszi. Jol teszi egyebkent. Mert ilyenek az emberek. Szip megvesszuk:)egyszeruen nem erdemes akar 10m felújítást se beletolni mert nem tolod ki az élettartamot es gebasznal el is bukod. ha valaki vesz egy kadarkockat es mondjuk 40 évig akar benne lakni akkor full felújítás kell. Maga a vakolat leverése is allat költség. 56k egy konténer. ami kell: Új aljzatbeton uj csovezes kivul belul teljes szigetelés alul oldalt felül teljes tető összes gépészet összes nyílászáró teljes villanyhalozat órák csereje kerítés terepmunkak. Beltéri falak. Esetleg alaperosites. Vegen ha belenézel valamibe dragabb lehet mint ha felepitenel egyet egy ures telekre. Es az uj akar ketszer tovabbtart:) nem mondom hogy nem érheti meg felújítani házat de 40-50 éves házaknál bizony inkabb nem ha hosszútávra tervezel vele. Mi is belefutottunk egy ilyenbe regi haz 2005ben felujitottuk. 13 év volt most bontandokent hirdettem meg. A vevők lehulyeztek hogy ebbe van fantázia. Na az egyik fantáziadús mar egy eve szop vele.:) kezd rájönni hogy nem hiaba irattam bele az adasvetelbe hogy bontando állapotú. Pedig kívülről teljesen ok volt a 13 eves külső vallással es műanyag nyilaszarokkal:)
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 13:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#24048
Mi a véleményed, legyen még több autó a városban,  tiltsák ki budapestről a bicikliket és akkor rend lesz?
Elmúlnak a dugók, friss lesz a levegő, nem lesz ordenáré zaj.
Hát, más filmet nézünk, az biztos.
settevoltesette 2018. 07. 08. 13:04
Törölt hozzászólás
#24047
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 13:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#24046
Én se szólok bele te hogy élj, mindenki el tudja dönteni neki mi a jó.
A forgalmas utakat igyekszem kerülni, így egyébként igazán útban se lehetek neked, bár egyébként még egyik aszfaltcsíkon se láttam a nevedet, persze a sajátomat sem.
Nyilván nem minden élethelyzetben, és foglalkozással tehető meg, de azért reggelig lehet sorolni, kik tudnák megoldani, ha akarnák.
Senki se állította, hogy mindenkinek a bontóba kéne vinnie az autóját(egyébként nekem is van), és nem kell itt vérmes kerékpárevangélizmust se hirdetni.
Én meg tudom és akarom oldani, hogy ne legyen plusszban miattam is "szutykos" a város, mert nem én eregetem tele dízelgőzzel a levegőt(a forgalom zajáról nem szólva), a tömegközlekedést pedig meghagyom másnak.
Tényleg miattunk élhetetlen a város?
Tudom hogy sokan barom módjára bicikliznek, de azok gyalogosként, vagy autóban is ugyanakkora, vagy még nagyobb seggfejek.
Én igyekszem defenzíven, szabálykövetően, másokat tiszteletben tartva közlekedni.
nemecsekerno 2018. 07. 08. 12:44
Törölt hozzászólás
#24045
nemecsekerno 2018. 07. 08. 12:44
Törölt hozzászólás
#24044
nemecsekerno 2018. 07. 08. 12:43
Törölt hozzászólás
#24043
settevoltesette 2018. 07. 08. 12:36
Törölt hozzászólás
#24042
settevoltesette 2018. 07. 08. 12:34
Törölt hozzászólás
#24041

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek