Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2018. 07. 08. 11:41
Előzmény: #24039  kardkovacsi
#24040
60nmes haz nem letezik sajnos pesten.az vagy telek vagy egy értéktelen semmi egy normálisabb ember szemében. Egy 60as haz egy 200nmes telken van. Azok általában osztatlan kozos valami vagy borzalmas tajolasuak. Ha nagyobb a telek akkor min 30milla. Mert lehet is ra az ikerház egy beruhazonak. Ez a realitás 3 éve. Hiaba gondolod hegy nem igy van. A beruhazok diktalnak. Ha lehet ra az ikerház két szintre akkor megy is. Neked pedig garantáltan nem fogja megérni megvenni egyedul olyan nm árakat fogsz latni. Hogy ertsed: Akarsz építeni egy házat de a kivitelező oda kettot húz igy felarban vagy. Te meg duplaban. Jelenleg egy 120as hazat a 16ban 85-100 millió között tudd felhúzni. Ikerhazra szamitva 50-55 millio. Eselyed sincs ertelmes hazat venni normálisan helyen ezert. Ez a mutatvany 15 elejen meg 40-45 milla volt. Es nem erdemes beleallnod mert 8 hónapig talpaltam szo szerint telekert illetve házért 2016ban. Mar akkor 30-35millaert mentek a felujitando házak a peremkeruletekben. Jelzem kb akkor 6 milliónyi erteket tudtal megtartani a házból egy felújítás esetén az ujhoz kepest. Regi haz=bontando. Ha elfogadod ha nem. Ez igy van. 40pluszos házaknál szerencsével a falakat tudod megtartani. De qva kicsi az esély arra is mert romhalmazokat építették regen a (60 éve) premekben mert eleve akkor az ultraszegenyek laktak ott.
kardkovacsi 2018. 07. 08. 10:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#24039
Mekkorát? Mert itt arról nem írsz, hogy akkor mekkora házra is érted ezt a 30 millát? 60m2-es kijön még egy viszonylag új is, ha így nézzük igazad van.
kardkovacsi 2018. 07. 08. 10:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#24038
"Az asszony is eltekerhet a gyerekkel bárhová." - ja persze ráraksz egy három éves gyereket bringára és beengeded őket a forgalomba. Mellesleg nem tudom jártál-e erre de itt hegyek vannak. Nem az a hely ahol biciklivel főleg egy plusz gyerekkel csak úgy lehet bringázni.
"Ezt a kamu hirdetéses dolgot hol hallottad? Szerintem ez hoax, mivel a GDPR (Általános adatvédelmi rendelet) szerint az ingatlanos nem mentheti el a telefonszámodat a beleegyezésed nélkül. Pontosabban informálnia kell róla és te megtilthatod, hogy elmentse. " - naiv vagy. Szerinted érdekli őket a GDPR? Főleg hogy itthon a kisvállalatokra nem is vonatkozik. Mellesleg ezt nem hallottam hanem tapasztaltam. Mint írtam nemrég költöztünk be egy új házba és először az volt a terv veszünk valamit csak kínálat hiányában (2012-14 között) inkább az építkezés mellett döntöttünk. Konkrétan a telkem képeivel volt fenn hirdetést még egy év múlva is azután, hogy megvettem! De ide Ürömre is úgy keveredtünk, hogy láttunk valami jó hirdetést. Jön az ingatlanos megmutatni - persze nem azt amit hirdetett - és akkor a 10-ik után kinyögi, hogy ott az eladó úgy döntött mégse adja el.
Mellesleg minden hirdetési oldalon ez megy, szándékosan fenn hagyják a régi dolgokat (ha egyáltalán valaha létezett) a kereskedők, mert plusz reklám és már egyszer úgyis kifizette a hirdetést.Tessék itt van ez: https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/bmw/3-as_sorozat/bmw_3-as_sorozat_330e_iperformance_m_sport_automata_wallis_duna_-_szolgalati_auto-12871002
Valami hasonlót keresek és 6 hete kérdeztem rá, hogy akkor mikorra jönne ki a demó státuszból mert érdekel. Ja, már eladtuk de van egy másik és már küldi is a másikat ami véletlenül pont 1-2 millával többe kerül.
nemecsekerno 2018. 07. 08. 10:07
Törölt hozzászólás
#24037
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 10:02
Előzmény: #24032  Törölt felhasználó
#24036
Egyébként ha már kerékpár, megemlíteném a Bubit is, vannak olyan tömegközlekedési hiányosságok a városban, amit érdemes bérbringával áthidalni.
nemecsekerno 2018. 07. 08. 10:01
Törölt hozzászólás
#24035
nemecsekerno 2018. 07. 08. 09:59
Törölt hozzászólás
#24034
nemecsekerno 2018. 07. 08. 09:59
Törölt hozzászólás
#24033
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 09:58
Előzmény: #24020  kardkovacsi
#24032
Ahol eddig dolgoztam, mindenütt volt erre megoldás. Zuhanyzó, öltöző, egyeseknek szekrény is.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 09:56
Előzmény: #24017  sakal83
#24031
Ráadásul ez kint van a francban, Csepel központja fél óra tömegközlekedéssel, 20 perc bicajjal, talán 15 perc autóval, és akkor onnan indul minden befelé.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 09:54
Előzmény: #24015  sakal83
#24030
Rákosborzasztó mióta közkedvelt? :-)
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 09:53
Előzmény: #24014  sakal83
#24029
Speciel ismerem valamennyire az Erstét. Nos, először is a dress code akkor business causal, ha valakai külső partnerekkel foglalkozik, vagy aznap olyan meetingje van, különben farmer + póló elfogadott (szemben plm a Morgan Stanleyvel). A környező panelok méregdrágák, így nagyob kevesen laknak ott, a fiatalok messzebbi panelokból járnak be, a középvezetők többsége építkezett, de meglepően távoli helyeken, pl. van ai Maglódon, Ecseren, a legdurvább akit ismertem, Fehérvárról jár be autóval, ami nem azért durva, mert messze van, hanem mert át kell bumliznia Budapesten.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 09:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#24028
Teljesen egyetértek, ha edzésnek fogod fel. Igaz, akkor már zuhanyozni is kell, mert egs nyári napon csak úgy tudod elérni, hogy nem izzadsz le, ha nagyob gyengén tekersz, aminek nincs sok sportértéke.
Ugyanakkor még mindig nagyon el vagy tájolva lokáció ügyben. Én kb. olyan távolságra lakok a jelenlegi észak-pesti munkahelyemtől, hogy 1 óra biciglivel, vagy 1 óra tömegközlekedéssel, de autóval ia kb. ugyanannyi lenne, volt alkalmam kipróbálni. És itt is, ahogy Csepelen is, inkáb 50 millió lenne egy nem lepukkadt ház. Ha kiljebb költöznénk, akkor már végképp nem élveznénk semmit abból, hogy házban lakunk.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 09:37
Előzmény: #23990  sakal83
#24027
Nem arról volt szó, hogy mindenki járjon kerékpárral, de igenis reális alternatíva, és csak a felszínes emberek szemében pusztán hipszter dolog. Azt se mondta senki, hogy kisgyerekkel tekerjen végig a városon.
kardkovacsi 2018. 07. 08. 02:09
Előzmény: #24024  Törölt felhasználó
#24026
Az a szép, hogy egy open officeban elég egy-két ilyen ember a 100-ból és már meg is van a konstans büdös.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 02:00
Előzmény: #24024  Törölt felhasználó
#24025
Felreerteseknelkerulese vegett termeszetesen en se teszem kozszemlere a hasznalt ruhaimat egy irodaterben.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 01:58
Előzmény: #24023  kardkovacsi
#24024
Erre mar tenyleg nincsenek szavak :D
kardkovacsi 2018. 07. 08. 01:45
Előzmény: #24021  Törölt felhasználó
#24023
"Nem tudom egy hatizsakbol, sporttaskabol milyen poceszag tud egy egyszer hasznalt polobol alsunemubol szarmazni, ami egy olyan illetorol szarmazik, aki rendszeres higieniai protokollal rendelmezik." - ha egy lezárva tartanák ezek az emberek ok lenne, de a legtöbben szépen kiteregetik, hogy "száradjon" mert ugye haza is abban kell menni.
kardkovacsi 2018. 07. 08. 01:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#24022

Nem tudom kerestél-e az utóbbi években itthon ingatlant de ezek a hirdetések nagy része kamu. Azért rakja fel az ingatlanos, hogy megszerezze a telefonszámod. Ezért ez a keresés nem biztos, hogy mérvadó.
A másik egyet kell értsek a többiekkel, hogy a ház bizony luxus és muszáj két autót tartanod mert másképp nem tudsz közlekedni. Pár hónapja költöztem ki Ürömre ami kurva jó helyen van közelség szempontjából (35 perc a Battyányi autó+hév kombinációval) de még így is össze se lehet hasonlítani a közlekedés kényelmi dolgokat azzal amilyen mondjuk a Lajos utcai lakásunk volt. Alattunk egy nagy éjjel nappali, közelben sok étterem, fasza játszótér a városközpont 9-essel pár perc.
Asszonynak még nincs autója és rettentően szenved mert sehová se tud menni a gyerekkel mert gyakorlatilag minden autó távolságra van. Van busz ami félóránként jár be az Árpád-hídhoz de tök random hogy jön.
Ettől függetlenül nagyon szeretünk itt lakni mert pl. ha lemegy a nap akkor kint lehűl a levegő :) , meg nincs büdös de azért vannak hátrányai. Mindezt egy olyan helyen ahol a telek többe kerül mint amit te itt házra mondasz. 30 milláért normális házat errefelé Piliscsaba környékén találsz ami azért már igen messze van a várostól.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 01:33
Előzmény: #24020  kardkovacsi
#24021
Es aki reggel edzeni jar, az is mind allat, ha nem tudja toled 20 km-re tarolni a hasznalt holmijat?
Nem tudom egy hatizsakbol, sporttaskabol milyen poceszag tud egy egyszer hasznalt polobol alsunemubol szarmazni, ami egy olyan illetorol szarmazik, aki rendszeres higieniai protokollal rendelmezik.
Az nem jatszik, ha vki evekig nem csereli le a cipojet(bar speciel mar egy also kategorias bringas cipobol is van kelloen szellos), heti 3x furdik, stb problemaval kuzd.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek