Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kardkovacsi 2018. 07. 08. 01:17
Előzmény: #23989  Törölt felhasználó
#24020
Ha ha bringa. Aha, a legtöbb bringás délután egy kettőre olyan kurva büdös lesz, hogy ihaj. Persze nem nekik kell szagolni hanem a mellette ülőnek. Miközben beteker egy kicsit megizzad. Sokszor annyira amennyire nem gondolja, hogy zuhanyozni kéne és akkor délutánra a megfelelő baktériumok elkezdik a bontást és jön a fertelmes izzadságszag. A másik meg ha van is zuhanyzó, olyan hely ahol a ruhát lehetne szárítani ELZÁRVA az nincs. Ezért ha nem az illető majd a bringás cucca fog bűzleni mint egy pöcegödör. Persze ő maga nem érzi, mert szép lassan jön elő és végig hisz benne, hogy ő meg se izzadt. Minden munkahelyen van pár ilyen igénytelen állat.
kardkovacsi 2018. 07. 08. 01:10
Előzmény: #24016  sakal83
#24019

Valszeg valami régi nyaraló vagy ilyesmi lehetett amire felkendácsoltak egy plusz emeletet. Látszik, hogy a lépcső egy főfalba ér bele. Ez volt az egyetlen módja a tetőtér építésének.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 01:10
Előzmény: #24014  sakal83
#24018
Felideztem a kornyezetembol kik jartak biciklivel. Volt egy csepeli srac(30 koruli, par eve mar hazban lakik, meg a felfutas elejen vette talan a hazat), ket 40-50 kozotti business analyst anyuka(XIII es XV kertvaros), egy 20oneves programozo srac(XI), illetve egy masik 40+-os szinten BA(III. ker, talan O panellako, de a fizetese biztos nem volt szar).
Hogy a konkret kerdesre is valaszoljak:
tavoli elerese van jopar embernek, de home work csak eseti jelleggel lehet(pedig szerintem heti 1 nap kb barkinek beleferne akikkel en dolgoztam, sot jot is tenne eleg sok szempontbol mind az egyennek, mind a cegnek).
Kalaszrol tudok mar bekozlekedest, a rendszeressegerol nincs infomrol, valoszinu nem tul nagy, bar egyebkent az idoben szinten kozel lehet az osszes alternativatol.
Sajat iroda nem tudom miben relevans, nyilvan a kb 10% mgmtnek van sajat irodaja.
sakal83 2018. 07. 08. 01:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#24017
sakal83 2018. 07. 08. 01:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#24016
Tenyleg nem akarlak megserteni de segitek:
1. 125nmeres haz 120as telken. Ha igaz akkor ez ipari terulet a beepithetoseg miatt. 2. Ez a haz akkor 80-2000ig epult ha en 15 vagyok. 3. A hazrol meg mindig mas fogalmak elnek a fejunkbe. Ez egy romhalmaz. 4. Ezt olcsobb elbontani es ujat felhuzni mint felujitani. De es itt jon a trukk hogy vszinu magassagkorlat van a minosegi telken igy csak twtoteret tudsz csinalni ami megint nem fer bele nekem a haz fogalmaba:) ez a kegli alaphangon 10-15 milliot beszippant.
sakal83 2018. 07. 08. 00:53
Előzmény: #24013  Törölt felhasználó
#24015
A tomegkozlekedes szamomra az atszallas nelkuli max 25 percet jelenti:) az orczy kemeny menet. De a del pesti regiok is utosek. Ket eve meg azon tunodtem hogy tbanyara koltozok ha csaladi hazba mennek. Ha a nyigatiba menne a vonat akkor meg is tettem volna. Gyorsabb is kulturaltabb a railjet mintha a 2 3 4 14 13 11 keruleten kivul barhonnan jonne az ember. A kozkedvelt 16. Kerulet maga a pokol bejarasilag. Kocsival mission impossible tomegkozlekedes meg 1o 20p csak oda. A 17 teteny es tarsai is felejtosek sajnos. Jo lenne egy normalis gyorsvasutvonal.
sakal83 2018. 07. 08. 00:43
Előzmény: #24011  Törölt felhasználó
#24014
Az erste toronyban hany embernek van home office joga? Tippelek. Nem soknak:). Es hanyan bicikliznek be agglomeraciobol? Gondolom 0. Mi a dresscode? Gondolom business casual. Hany embernek van sajat irodaja? Gondolom nem soknak mert nagyreszt open office. Es hany szazaleka lakik a kornyezo panelokban? Eleg sokan:) es hany kap olyan fizut hogy bebicajozzon a 13 csaladihazas vagy a 3 kerulet csaladi hazas ovezetebol? Hat nem sokan... max annyit kapnak hogy ncseednek kifizessek az albit a panelra kaja meg trendi ruci hogy hatha jobb bonuszt kapnak:) 
Baszki ncseddnek tenyleg igaza van:)
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 00:43
Előzmény: #24012  sakal83
#24013
Csepel meg nem agglo.
Fotrol en se jarnek be, egyszer mentem ki bringaval a kulso foti uton hetvegen, na ott konkretan kerulgetett a halalfelelem, akkora a forgalom, de legalabb az ut is jo keskeny.
A tomegkozlekedest en forditva latom, a 21 busz mondjuk meg 95%-ban normalis, vagy altalaban a II, XII buszjaratai, metro mondjuk nagyreszt valoban azn leszamitva a tumultust, de egy 4-6-ra azert mar megint felkeverednek kevesbe kulturlenyek.
Nemreg kiprobaltam ujra az orczy teret ujra tomegkozlekedesileg is, hat az semmit se valtozott. (par eve a tisztviselotelep szelen laktam)
sakal83 2018. 07. 08. 00:36
Előzmény: #24007  Törölt felhasználó
#24012
Nem vagyok autoparti. Regebben azzal jartam de mar a parkolok hianya es a dugok miatt irrealis a kozlekedes veluk csucsban. Tomegkozlekedek mert gyorsabb es legalabb hetkoznapi normalis embereket is latok nemcsak idiotakat. Es ezert minel kozelebb szeretek lakni a melohelyhez. Az egesz beszelgetes a ki az a hulye aki panelt veszbol indult. Nem az autobol. Erre jott a javaslat hogy ott az agglomeracio es biciklivel be lehet jarni mert ott mar 30mert van csaladi haz.
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 00:31
Előzmény: #24007  Törölt felhasználó
#24011
Es ezeket az irodahazakat nem kizarolag informatikusok toltik meg.
Vegyuk mondjuk az Erste tornyot.
15 emelet, emeletenkent legyen 100 ember.
Ebbol kb minden 10. infos, a maradek backoffice mancika, manager, elemzo, ugyfelszolgalat, mit tudom en meg mi.
Ezek hany szazalekanak kell pulzalnia napkozben a varosban?
nemecsekerno 2018. 07. 08. 00:26
Törölt hozzászólás
#24010
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 00:26
Előzmény: #24004  sakal83
#24009
Tuzolto.
Es mindig mas megy haza a tuzoltoautoval, vayy ezt hogy kell elkepzelni.
Meg a mento is mindig masnal parkol epp otthon?
Egyebkent egy epiteszirodaba is ismerek tobb olyat, aki bemegy biciklivel, majd ha kulso helyszinre kell mennie elviszi az egyik ceges autot, megy taxival, sot mehet akar green go val is.
nemecsekerno 2018. 07. 08. 00:25
Törölt hozzászólás
#24008
Törölt felhasználó 2018. 07. 08. 00:23
Előzmény: #24001  sakal83
#24007
Akik a nagy pesti irodahazakban dolgoznak, azoknak hany szazalekanak kell kulso helyszinre jarniuk puccparadeban?
Szerencsere jo reszuk tomegkozlekedik, de azert mert te mondjuk ugyved/epitesz/ingatlankozvetito/akarmi vagy kepzeld egy csomoan reggel bemennek az irodajukba, napkozben esetleg elmennek valahova hazon kivul boltba, aztan hazamennek.
Ehhez minek auto?
Tomegkozlekedni en se szeretek.
nemecsekerno 2018. 07. 08. 00:23
Törölt hozzászólás
#24006
sakal83 2018. 07. 08. 00:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#24005
Mondj mar vasalasmenteset? Asszony qva halas lenne:) olypm eterna seidenstickert es culturet hasznalok. Bugelfrei van ravesve de mindig kapom hogy a qva ingek:)
sakal83 2018. 07. 08. 00:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#24004
Na most mar kerekedik a sztori. Tehat home office plusz 1;5 ora a bejaras es az 500ks arat nezve nem nagyvaros.
Ezert sejtettem hogy infos vagy mert sajnos olyan szinten el vagytok tajolva a hetkoznapi vilagtol hogy az faj. Az egotoktol nem vedzitek eszre hogy a nepesseg 1%at sem teszitek ki. Majd a navos az orvos a tuzolto is bicajjal jar meg home officeozik mert ez a valosag... nem. ok megveszik a panelt mert arra futja azt is 80% hitellel hogy beerejen a melohelyre. Nem azert mert igenytelen meg szuklatokoru hanem ezek a lehetosegei es korlatai anyagilag. Vagy ncseed fogja oket lehuzni:) 
Mert elmeletileg innen indult a tarsalgas.
nemecsekerno 2018. 07. 08. 00:17
Törölt hozzászólás
#24003
nemecsekerno 2018. 07. 08. 00:14
Törölt hozzászólás
#24002
sakal83 2018. 07. 08. 00:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#24001
Ertem. Bpen az osszes autos es tomegkozlekedo az a 1990000 ember hulye a max 10000 biciklis pedig a jo uton jaro szemely. Egyebkent 30 millaert tudsz venni hazat Ócsán onnan meg siman betekersz mert jot tesz az egeszsgnek januarban is minusz 10 fokban igy legalabb nem kell kondiberlet. A befagyott fikat meg lemosod a melohelyen.:)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek