Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker hétfő, 02:05
Előzmény: #223011  tihamer
#223020
Itt is epithetne az állam jó pár ezer bérlakást és kiadhatna olcsóbban, minimum 20-30 százalékkal a piaci ár alatt és közben a turisták sem maradnának el.
🙂
Ahogy mondtam már, idehaza is felhúzni pár tízezer bérlakást, beütni a bérleti árát vagy 30 százalékkal a piaci alá, hosszú távú szerződésekkel,  nem fizető - bérleti díj, közmű - lakó kemény szankciójaval - védendő az állami vagyont így.
kukker hétfő, 01:58
Előzmény: #223014  berlini
#223019
Nem.
Nem érted.
Mert ez egész egyszerűen arról szólt ami: egy történet, hogy hogyan is járhat az ember arról, amit annak gondol, aminek.
Senkinek nem akartam a lelkiismeretével ilyen-olyan módon foglalkozni, sem a tieddel, sem az enyemmel sem maseval.
Stg hétfő, 00:58
Előzmény: #223015  berlini
#223018
Na igen, igazad van.
Csomószor vitáztunk a témáról kedvenc unokahugommal, aki az UNESCO nál van állàsban . Természetesen ő is ebben a túlnépesedés, túlfogyasztás, túltermelés okosságokban hisz .
Majd meglátná ha nem lenne ki dolgozzon, nem lenne aki megvegye az árukat, nem gyártanának elég cuccot a vállalkozók hogy milyen világ lenne, hol venné a kis kender bölcsésztarisznyáját..
A nagy jólét túlgondolkodtatja a népeket.
Nem?
Murdoch hétfő, 00:49
Előzmény: #223015  berlini
#223017
Majd megtanulják, hogy van más munka a világon, így megy ez. A tömegturizmus egy kártékony járvány, airbnb dettó, minél előbb vége, annál jobb. Nyilván a fél világ 3000-es lángost akarna sütni, meg garzonozni és soha többé nem dolgozni, fenét. Ez egy véges folyamat.
tihamer
tihamer hétfő, 00:28
Előzmény: #223015  berlini
#223016
Rövid távon gondolkoznak.
berlini
berlini hétfő, 00:23
Előzmény: #223011  tihamer
#223015
Jó szó ez a "túlturizmus"
Majd ha tönkremegy a turistákból élő vállalkozások jó része, akkor majd megtanulják, hogy mekkora marhaság.
berlini
berlini hétfő, 00:20
Előzmény: #223008  kukker
#223014
értem.
lelkiismeret megnyugtatásnak elég gyenge.
(De működik szinte mindenkinél.)
tihamer
tihamer hétfő, 00:00
Előzmény: #223009  tihamer
#223013
"Szintén tovább kedveznek azoknak, akik az elérhető alacsonyabb kamatok miatt nem fixálták a lakáshitelüket, a bankokra erőszakolt kamatstopot újra meghosszabbították 2024 végéig. Eddig már 266 milliárd forintot fizettek a bankok a felelőttlen adósok helyett."
tihamer
tihamer vasárnap, 23:59
Előzmény: #223009  tihamer
#223012
"Fontos, hogy az ország továbbra is a következménynélküliség országa maradjon. Egy törvénnyel behozták, hogy a nem teljesítő babavárósok kérhessenek méltányosságból mentességet a büntetőkamatok alól. Hogy ez a törvény mit jelent, nem egészen világos, hiszen eddig is volt mentesülés, halál, rokkantság, beteg gyermek, igazolt sikertelenség művi megtermékenyítésnél. Még nem biztos, de azért elképzelhető, hogy a további elengedésnek ágyaztak meg a benyújtott törvénnyel, miután a beígért gyerekek közel harmada nem született meg".
tihamer
tihamer vasárnap, 23:54
Előzmény: #223009  tihamer
#223011
"Barcelona fellépett az Airbnb ellen, mert tíz év alatt 68%-kal nőttek a bérleti díjak a városban, ezért fokozatosan visszavonják a tízezer airbnb-s lakásra kiadott engedélyt, hogy olcsóbban lehessen lakni a városban az ottani polgároknak. Felszabadul tízezer lakás a bérpiacon, várhatóan csökken a túlturizmus is az Airbnb kiesése miatt, dupla haszon."
tihamer
tihamer vasárnap, 23:49
Előzmény: #223009  tihamer
#223010
"Nemcsak a magasabb kamatok okoznak fejfájást sokaknak, hanem az is, hogy a magasabb vételár és havi törlesztés miatt az eddigi 20%-os önerő helyett már gyakran 35%-ot kérnek a bankok, hogy biztosak legyenek, hogy tud majd fizetni az adós. Ez az összeg egy átlagháztartás kétéves bevétele."
tihamer
tihamer vasárnap, 23:48
#223009
https://kiszamolo.hu/ez-tortent-a-heten-06-23/
USA ingatlan ár növekedés 5,8 %
kukker vasárnap, 23:47
Előzmény: #223006  berlini
#223008
Van egy ismerősöm.
Csöves ként néz ki.
Adtam neki sok mindent, más is adott.
Sokszor, ételt-italt.
Egyszer elmondta: a kertes haza mellett ahol lakott volt még pár hektár foldje meg egy kisebb telek máshol.
Plusz inkább fizetett magánnyugdíj számlára havonta 20-25k-t, és nem ételt vett, hanem kukazott.
Akkor elgondolkodtam, hogy mi van.
Hogy van olyan is, ami nagyon nem biztos a szem alapján, hogy az a tényleges, valós allapot.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 vasárnap, 21:55
Előzmény: #223006  berlini
#223007
A jó lelkedre gratula. De be kell látni, ez nem a mi feladatunk, hanem állami. Erre kéne menni az adónak, hogy mindenki egy minimum színvonalon élhessen akkor is, ha nem tud már komoly pénzeket keresni. 
berlini
berlini vasárnap, 21:41
Előzmény: #223005  J0hnnyEnglish
#223006
tegnap kutyát sétáltattam a XIII. kerület Angyalfölgyi u /Pálya utca környékén. (Hugom elutazott én vagyok a pótgazda.)
A kereszteződésben van egy kisebb oszlopra szerelt szemetes. Egy kerekes székes ember odagurul és előveszi a kis műanyag tároló edényét. Ölében tartva, előrehajlva kutatni kezdi a szemetes tartalmát. Nem állt ki egy kereszteződésbe (a Róber Károly egy köpésre van) koldulni. Innen próbálta összhozni a vacsoráját. Nagyon szégyeltem magam. De később még inkább. Egy ezrest adtam neki és mutattam a Spar irányába. Mintha abból olyan sokmindent tudna venni. A fene sem tudja hogy miért nem adtam többet.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 18:55
Előzmény: #223004  Pistike12
#223005

Ez egy dolog Pisti! A legszomorúbb, hogy egy csomó olyan kutatás jön ki, hogy 3 millió ember konkrétan szegény! Több olyan rendszeres !jövedelemmel! rendelkező van ebből, aki konkrétan a kaján spórol ezerrel. A kaján! 30 évvel a rendszerváltás után, ez nem szomorú hanem szégyen, az egész eddigi országvezetés szégyene.
Azt remélik, hogy a világsikerű infla után, majd helyre áll a fogyasztás :) aztán még az is meggondolja mire költ aki jól keres!
Pistike12 vasárnap, 18:40
#223004
Szep lassan beer a csaladtamogatasi rendszer a lakhatasi lehetosegek teren. 
Sikerult elerni har a rosszabbak koze tartozunk mamahotel teren de halkan jegyzem meg, hogy itt nott a legjobbsn a 3. 4. 5....stb gyerek. Ebben azert nem lennek biztos h a CSOKnak köszönhető... 
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240623/nepesedesi-katasztrofa-fele-robognak-a-fejlett-orszagok-magyarorszagon-a-mamahotel-a-nagy-gond-694137
Second Wave vasárnap, 18:34
Előzmény: #222991  FeherTibi
#223003
2024.06.21 - péntek reggeli rádióinterjúban.
Atti vasárnap, 13:23
#223002
Régen jártam itt és nagyon lemaradtam az olvasással.
Nem tudnám bepótolni.
Kérdezném, hogy "Neecsd Mester" járt-e erre mostanság? Esetleg formált-e véleményt a várható ingatlan árakról?
Köszönöm.
N0MAD vasárnap, 09:00
Előzmény: #223000  N0MAD
#223001
Aztán ha megint téma lesz a migrancs majd megy ügyesen lovagolni az esőben meg sátorozni a határra. Amíg majd a munkahelye persze tárt karokkal várja vissza a légkondis irodába, nem történik semmi változás.
Nem mondom hogy ez rossz, annak aki szereti.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek