Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Stg szerda, 12:09
Előzmény: #222878  Stg
#222879
😉😆
Stg szerda, 12:08
Előzmény: #222876  lacikonyha
#222878
A Jókai?
Stg szerda, 12:05
Előzmény: #222873  Placi82
#222877
Ha így érdekel a filozófia is, (ilyen témában én nem olvastam ki semmit, pedig van egy egész közeli vonal a családban), szóval lehet akkor ezt a Rézkor-Kutatóárok-Forgóajtó vonalat is elolvasod ha még idáig nem.
Jó kor és társadalomrajzok nagyrészt Budapestről a saját életén keresztül, persze nem olyan olvasmanyosak mint a jó kis történelmi regényei.
És többiektől bocs az irodalmi kitérőért, nem stoppolom tovább a felületet..😉
lacikonyha szerda, 11:59
#222876

falusi kocsmafilozófus
ahogy a csiga megy a réten
Stg szerda, 11:57
Előzmény: #222872  Placi82
#222875
Ja , az Esőisten  olvasmányos kalandos  talán legismertebb műve.
És Jókai szerintem is egy nagy mesélő, és tényleg meghozhatja a kedvét az olvasáshoz.
Placi82 szerda, 11:37
Előzmény: #222858  Stg
#222873
"Kíváncsi vagyok, aztán felnőtten szeretted, szereted?" Erre nem válaszoltam. Igen persze utoljára a Nápolyi Johanna, és a Saranyfogat olvastam tőle valamikor . De Mika Waltari Szinuhe amit szintén gyerekként olvastam nagyobb nyomot hagyott bennem, meg az Emberiség ellensege című könyve, szintén gyerekként. Még a Mikael, és a MIKAEL Hakim, etc.. Még Gravest is szeretem mindent. Filozófiabol, meg Elmelkedeseim M. Aureliustol, és Schopenhauer a kedvenceim. Nietzsche nekem már elvont. Hiába Schopenhauer volt a mestere. De kB 1000 könyvet olvastam. Életemben  minimum. De hát én csak egy Borsodi kocsma toltelek vagyok egyesek szerint,azon egyesek szerint akiknek már a dednagyapja is a 6 ik vagy 7 ik kerületben lakott(már nem emlékszem potosan, melyikben. :) 
Placi82 szerda, 11:08
Előzmény: #222858  Stg
#222872
Esőisten siratja Mexikot. Passuth László tol. Lehet nem 8 éves, de maximum 9 évesen 3 ik általánosban kB. Ez biztos. . Tudod Don Hernando Cortes ahogy meghoditja az azték birodalmat 400 katonával. Es a katonai visszakarnak fordulni, es felgyujtja a hajót a tengerparton. Hogy már haza nem lehet menni, csak előre. Ez egy Cezari cselekedett volt. Bárcsak én is ilyen lennek. De én sokszor tulagyalok dolgokat. Sajnos. 
A Jókai elso könyvem, pedig "A  minden poklon keresztül" cimu regény kereszteshadjaratban fogságba esett férjét kiszabaditani igyekvo asszony történetét meséli el Jókai. Jókai szerintem egy romantikus mesélő, minden általános iskolai gyereknek ajánlanám, mert meghozza a történelem szeretetet, megha felnőttként azért már komolytalan, túl idealista, romantikus. 
terelemel szerda, 10:44
Előzmény: #222868  Pistike12
#222871

Ez szep talalat, zsenialis! 
Rogton igy indit: "nem veszik el a munkájukat" :D
terelemel szerda, 10:42
Előzmény: #222867  sztiv
#222870
Ez de szar grafikon, egybe veszi a putris III keruletet az elit II kerulettel mint "eszak-buda". gratulalunk!
Pistike12 szerda, 10:36
Előzmény: #222867  sztiv
#222869
Megmondtam vagy megmondtam ezt is? :) :)
2022 q1 ota 40%os dragulas!!! Mennyi is volt a hivatalos infla azota?  33%?
Jo tanacsok szulettek itt a topikban:) 
Pistike12 szerda, 10:29
#222868
Jo kis propaganda cikk a jobboldali mediatol fideszre hangolva a bevandorlok tamogatasara!! Vmi extrem  durva ahogy dicserik oket, meg az iszlam vallast is. Gyönyörű:) Az idevonatkozo resz, hogy buszkelkednek, hogy a migransok nem am szallon, hanem lakasokban, hazakbsn lakva:) :)
https://www.kisalfold.hu/helyi-gazdasag/2024/06/gyorbol-epitgetik-kazah-otthonukat
Mrgmondtam vagy megmondtam h ez lesz? :) :) 
Tehat iszlam bevandorloknak adjak a munkat akik magyar lakasban laknak kulfoldi multiknal dolgozva:) :) :) 
Igazi libsi hatterhatalmi politika, meg jo hogy van a Fidesz es a nagy Ő:) 
N0MAD szerda, 09:48
Előzmény: #222864  Pistike12
#222866
Nem, szarkasztikus.
lacikonyha szerda, 09:27
#222865
az igénytelen  szellemi hulladék sok szmájlival is igénytelen szellemi hulladék
Pistike12 szerda, 08:59
Előzmény: #222860  lacikonyha
#222864
Ertjuk elvtars. 
A matematika nem koznep dóga:) 
Maga matematikus? :) 
terelemel szerda, 08:46
Előzmény: #222861  tihamer
#222863

Ez ugyanaz a cikk mint amit Gyula berakott, nagy lehet a panik ha mar szo szerint kell ezt a baromsagot mindenfele terjeszteni a medianak.
Ugyan mar. Europa utolso elotti legcsorobb orszaga vagyunk. Lehetett palastolni trukkok szazaival (mnb penzek, szechenyi hitel, stb), de elfogyott a municio.
terelemel szerda, 08:42
Előzmény: #222852  Placi82
#222862

"Én is kíváncsi leszek majd, hogy a brutálisan kamatra ihatott hirmteleket is a magyar lakosság és KKV, és nagyvallalati szektor Hogy fogja visszafizetni...... :) " 
--  
De hisz erre mar koztudott a valasz, sehogy, "meg lesznek mentve".
Kamatstop, torlesztes stop, babavaro buntets stop, stb.
tihamer
tihamer szerda, 08:38
#222861
Drágaszág jön.
https://kkvmagazin.com/v/epitoipariarak-falusicsok-agglomeracio-imperial-holding/
Plusz 20 százalékkal drágul az építőanyagok ára.
Nesze neked újabb állami támogatás a családi házakra.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek