Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 09. 10:35
Előzmény: #214498  Gaguse
#214500
Szép is lenne ha, de azért mond meg ki vesz meg könyebben egy ingatlant, egy német, akinek 1- 2-300 ezret kell leszurkolnia egy kislakásért (lokáció és minőség függvényében,) vagy az aki ugyanezt a minőséget akajra magyarországon bérből ?
Gaguse
Gaguse 2024. 01. 09. 10:34
Előzmény: #214497  EURHUF_goes_to_haven
#214499
én Tatabányáról nem fogok kimenni vásárolni, gondolom ezt megérted. 1x voltam kint szlovákiába, mondom megnézem magamnak a pletykákat. Volt ami olcsóbb volt, de az esetek többségében ugyan azok az árak voltak. Ezért nekem nem éri meg kimennem vásárolni.... és ezzel még vagyunk így, olyan 5 millióan ebben az országban ;)
Gaguse
Gaguse 2024. 01. 09. 10:31
Előzmény: #214497  EURHUF_goes_to_haven
#214498
lol, sehol nem érte utol a nyugati árakat az ingatlan ;) 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 09. 10:25
Előzmény: #214495  Gaguse
#214497
Mond ezt sok határ mellett lakónak, akik már csak a minőség és a választék miatt kimennek inkább. Én pl karácsonykor már inkább ausztriában vásároltam be a termékek 90% át. Tételezzük fel, hogy azonos az ár. Ha a minőség viszont nagyságrendekkel jobb akkor is megéri (nekem legalábbis). Illetve az meg aki már külföldön él és dolgozik, az ~ tegyük fel, hogy ugyanannyiért kapja ezt a jobb minőséget, csak a fizetése 3-4-5x ös. Borzalmas. 
https://media1.tenor.com/m/_BIfNDiEmNQAAAAd/crying-wiping-tears-with-money.gif
Ami nekem nem fér a fejembe az az ingatlan árak. Értem, hogy miért "robbantak fel" magyarországon, és látom azt is hogy most éppen csökkennek kint. Valahogy a kettő között mégse jön ki  a matek. Ha itt minden annyira olcsó, alacsonyak a keresetek akkor az ingatlannak se lett volna szabad ennyir utolérnie a nyugatot. 
gorgeri 2024. 01. 09. 10:18
Előzmény: #214485  hunball2
#214496
Bútorozatlan helyre mentek?
Vagy attól függetlenül van csomó apróság?
Jobbulást apudnak, meg a többieknek a családban! Én is beszoptam covidot 2 hete, még mindig úgy köhögök mint a szar.
Gaguse
Gaguse 2024. 01. 09. 10:17
Előzmény: #214494  berlini
#214495
pontosan, imádom a facebookos videókat, hogy éppen olcsóbb a babkonzerv, csak éppen a teljes bevásárlás abszolút nem olcsóbb, mellé jön még az utazás költsége stb... semmire nem jó, csak hergelni a tömeget....
berlini
berlini 2024. 01. 09. 10:07
Előzmény: #214489  EURHUF_goes_to_haven
#214494
A saját tapasztalataim a magyar árszinttel kapcsolatban:
élelmiszerek:
rendszeresen utazunk. Olaszország, Németország, Spanyolország, stb.
Az árszinvonal Németországban alacsonyabb a többiben kicsit magasabbnak tűnik, de mindenhol vannak olyan termékek, amelyeket kint érdemes megvenni, igy az embernek az a benyomás marad, hogy itthon drágább a kaja. de ez a benyomás szerintem csal. És ha a nettó árakat hasonlitanánk össze akkor még kevésbé igaz, hogy itthon a kereskedőknél a Ft árfolyam messze 400 feletti lenne.
Egyéb, tartós fogyasztási cikkek:
Sok éven át Ebay-en vettem fényképezőgépet, objektiveket, videókamerát a magyar ár feléért. (Pld. 2008-ban 146Ft-os dolláros árfolyamon amerikából nikon objektivet, ami úgyis NAGYON megérte, hogy komoly szállitási költség, vám és ÁFA volt rajta.)
Utána rászoktam az Amazonra, legutóbb már az Aliexpressre is.
De egyre többször tapasztalom az utolsó években, hogy magyarországon már nem drágább bevásárolni.
Legutóbb tavaly decemberben vettem egy objektivet. Az itthoni ár már gyakorlatilag megfelelt a legjobb külföldi árnak és volt egy nagy előny. A jótállás nálunk erre 2 év, mig a külföldről behozottnál csak 1 év lette volna.
Gaguse
Gaguse 2024. 01. 09. 09:59
Előzmény: #214491  EURHUF_goes_to_haven
#214493
egyetértünk ebben ;) 
berlini
berlini 2024. 01. 09. 09:51
Előzmény: #214485  hunball2
#214492
Együttérzésem!
Koncentrálj apádra, a kocsikárt kifizetni és elfelejteni.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 09. 09:46
Előzmény: #214490  Gaguse
#214491
Mégegyszer, ahogy a másik topikban is írtam már. Lehet példát venni a német gazdákról... ők kiállnak a jogaikért, sztrájkolnak mert erre JOGUK VAN!.
A fidesz tökéletesen adagolja a mézes ciánt, és a hülye magyar meg azt hiszi rá marcipán... De amíg a magyar ember ennyire a saját ellensége lesz (magyar ember magyarnak farkasa addig itt semmiféle változás nem lehetséges) ahhoz pedig minimum generációk szükségesek
Gaguse
Gaguse 2024. 01. 09. 09:32
Előzmény: #214489  EURHUF_goes_to_haven
#214490
dehogy van rendben, senki nem mondta. De azért a k..va kereskedőket kellene falhoz állítani amikor áraznak, mert itthon mindenki 2 nap alatt akar meggazdagodni ;)
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 09. 09:30
Előzmény: #214488  Gaguse
#214489
Akkor az, hogy a magyar ember ~minden import termékre többet fizet mint amennyit az árfolyam sugalna az rendben van ? Az nem egy diszkrimináció a magyarokkal szemben ? Vagy ez csak a szívcsakra felára ? Ugyanez lakhatásra is, ha havi bérre vetíjük akkor elég szarul áll
Gaguse
Gaguse 2024. 01. 09. 09:26
Előzmény: #214481  EURHUF_goes_to_haven
#214488
tőlem nem is vársz választ, értem :D az ugye megvan, hogy itt van a rekord 27% áfa + 5% kisker adó, na meg a többi rejtett adó amit ez a szektás kormány bevezetett ;) Mennyi a német élelmiszer áfa, 9% ha jól emlékszem (lehet tévedek) szóval nem is biztos hogy olcsóbb, csak ugye az a fránya adó amit a szektás haverod bevezetett az élelmiszerre itthin ;)
slash 2024. 01. 09. 09:15
Előzmény: #214485  hunball2
#214487
Nem semmi a Fater..apósom is dettó ilyen volt. Készülj.. Nem segített senki haverod a költöztetésben?A kocsikár az ilyen, most nekem is beugrott pár százezer bukó kb ugyanez.. én is várom a biztosító levelét.. két napig nem aludtam mosmár leszarom. Ilyen az élet. Bukások sorozata. 
bpwjk 2024. 01. 09. 09:08
#214486
siemens: még várjuk a beszámolót :)
hunball2 2024. 01. 09. 09:03
#214485
Blogbejegyzés: Én betegen, és amúgy idegesen vittem át pár cuccot vasárnap. Zaklatott voltam azért is, mert az apám kórházban, részegen leforrázta magát, másodfokú égési sérülések, bőrátültetés, rivotrilozzák, időnként félrebeszél, nem egy szép ügy. Na akkor ilyen körülmények között szállítottam cuccokat Mol Limo XL-el. Ez nagy butaság volt, nem kellett volna. A kertkapun sajnos meghúztam az autó végét, ott már nem figyeltem, hogy végig beférek-e. Hát más volt a geometria, figyelni kellett volna jobban. Nem vészes a sérülés, de hát ki tudja, mennyit számláznak ki kártérítésre. Ez egy teljesen felesleges extra költség, bosszant is. 
hunball2 2024. 01. 09. 09:00
Előzmény: #214477  slash
#214484
Nem, hát úgy értettem, hogy közben kivezették azt a lehetőséget, hogy valaki az utolsó pillanatban befektetve még megkapja a 20%-os kamatot. Erről volt itt szó... Tehát a most januári vagy februári váltáskor kifizetett kamatot ha újra befektetem, akkor az nem 20%-on fog pörögni, csak 10%-on. Hasonlóan az örökségből kapott pénzem, sajnos azt is csak a 10%-osba tudtam berakni. Ez van. ---- Költözünk folyamatosan, majdnem minden nap délután átviszek valamit, amíg a feleségem pakol. Néha meg segítenek rokonok. Csak hát dolgozni is kell közben, most meg betegek is voltunk/vagyunk, mind a 4 fő. 
mpagnes 2024. 01. 09. 09:00
#214483
A Pick szalámit a magyarok veszik külföldön. 
Egy külföldinek a Pick szalámi nem ízlik. De miért is ízlene?
Freszelés 2024. 01. 09. 08:51
Előzmény: #214481  EURHUF_goes_to_haven
#214482
Mert náluk lehet csak egy termék a pick szalámi, a magyarok meg ha ki akarnak rúgni, akkor a 'pick szalámi' mint prémium termék él a fejükben, ezért hajlandóak jobban a zsebükbe nyúlni.
Mindennek annyi az ára, amennyiért megveszik. Kishazánkban a Pick marketingesei ezekszerint jó munkát végeztek.
Tévedhetek is, de a Pick szalámi árára nekem ez a megoldásom.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 09. 08:42
Előzmény: #214480  Gaguse
#214481
OK akkor németországban a pick miért nem húzza le a mocskos nyugatiakat? 
Én nem azt mondtam hogy jobban tudja, én azt mondtam hogy a jelenlegi import árak azok nem a mostani árfolyamot tükrözik, és ezt egy helyen látod , kiskereskedelmi cimkéken ahol van többféle ár feltüntetve. 
Az hogy a jegybank mit csinál?? Zárd össze Matolcsy-t és Marcikát bírónak tedd oda Vargát és készítsd a popcornt... Mert majd ők "TUDJÁK"... tudják egy szart... a kormány csapkodására próbálnak saját seggüket védge úgy reagálni, hogy azért jusson nekik is egy kis cupák... Minjdárt azzal, jössz hogy oda teszik ahova akarják nem? Akkor miért nem paritás és vezetjük be az EUR-t ?? A kérdés költői , tőled nem is várok értelmes válszt. Ugyanez, hogy a német nyugdíjjas aki itt minimált kapna miért megy oda lakni ?? tudod te is pontosan.. mert olcsó(bb)... 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek