Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
slash 2023. 11. 16. 09:23
Előzmény: #209872  lacikonyha
#209880
Így van fater. Jelenleg a Klauzál utcába kell bevonszolnom magam az airbnb fellegvárba. itt a nép  90% külföldi, egy lángos 2000ft miattuk és pörög a biznisz.  Ha kell valakinek egy airbnb vendégfogadó kulcsátadó ember, itt vagyok. :-)  
Budán csak lakni lehet. Meló nekem ott nincs jó, az autóm szervizbe Rákospalotára hordom mert ott olcsóbb, stb.  szívás
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 16. 09:07
Előzmény: #209876  hunball
#209879
Ebben az esetben szerintem pénzügyileg ez egy racionális , flexibilis és felelős döntés. 
Kitartást hozzá, ilyen PMÁP kamatok mellett még 1-2 évig szerintem simán bérelhetsz, mert addig az többet fizet mint amennyibe a bérlet kerül.
Közben meg úgyis jön még bevétel, ha okossan kezelitek akkor a idő közben lezajló áremelkedést (5 éves távon) fedi. 1-2 éves távon még akár jobban is járhattok, ha itt tényleg marad az infla 24 ben 10% körül és marad ilyen magasan a kamat. Utána jobb feltételekkel kaptok hitelt és több tőkétek is lesz.
Vezess egy excelt a különbőző scenáriókra.
Amit nem tudsz beletenni Forintosítva, az a pici gyerekkel való költözés. Az macera lesz, arra a te idegeid fognak rámenni jó eséllyel. De kis megnyújvást nyújt, hogy továbbra is rugalmas vagy, és kamatozik a pénz ;)
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 11. 16. 09:03
Előzmény: #209876  hunball
#209878

"egyelőre nem utalják a beígért 10 milliót a nagymamám örökségéből, szóval jobb most pihenni" ...elbaszott szülői "önző" döntések, közben meg nem is tudják mekkora károkat okoznak. Én több mint 15 éve eljöttem otthonról, egyetem alatt otthon laktam, de önfenntartó voltam. Ezek után vicces hallani azt anyám szájából, hogy "megérdemeljük", "mi következünk" (érti ezt magára), miközben több otthoni felújításnál én csengetek, vagy csinálom, hát persze az anyagköltséget is én állom.
Egyik barátunk (tudja mi a szitu nálunk), kiakadva meséli, hogyan kellett leállítani az apját már arról, hogy ne adjon csak úgy, vagy a komplett nagyszülői örökséget oda, hanem költsön magára is.
Én utóbbi szeretnék lenni.
Hozzád hasonlóan, de a tervezhetetlenség miatt sokalltam be. A felújítást mindképp meglépjük, aztán meglátjuk, elengedtem a sasadi téglát is (1-1,1m/nm környékén számoltam az árral, de esélytelen).
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 16. 09:02
Előzmény: #209875  J0hnnyEnglish
#209877
30 alatt és 30-40 között, ha van tudás és akarat dobban a legtöbb. 40 fölött már igény hiányában elmarad... 
hunball 2023. 11. 16. 08:37
Előzmény: #209844  slash
#209876
Kösz a kérdést. Nos az van, hogy nem történt semmi. De továbbra is csak két hónapos a második gyerekünk, és a feleségem jelenleg idegroncs az állandó sírástól, meg a nagyobbik gyerek gondjaitól. Szóval ilyenkor nem lehet dönteni. Nem erőltetem, a régi csok-ról lemaradunk, ez van. Közben apámékkal is összevesztem, egyelőre nem utalják a beígért 10 milliót a nagymamám örökségéből, szóval jobb most pihenni.
Közben viszont néztünk egy lakást Wekerlén, persze úgyse vesszük meg. Az eladó őrült. Ikerház, szép kis kerttel, helyi viszonyokhoz képest nagy. Tetőtér nincs beépítve, lent kb. 70 m^2. Van garázs, fából. Na és a nő ezt akarja 140-ért adni, de 125 alá nem megy semmiképp. Hát egészségére.
Ellenben kiadja 320-ért. Fene tudja, abban lehet-e alkudni, de a bérlés szóba jön. Akkor mi kiadnánk a panelt 150-200 között, lenne 100-150 ráfizetés, cserébe 50-60M Ft meg kamatozna, adott időben meg egy újabb kiadandó garzonba befektetnénk. Vagy másba. És fél év vagy akár pár hónap múlva már lenne kis kert, valamivel több hely, és nem kellene a negyedikre felmenni meg szellőztetéskor azt figyelni, hogy melyik szomszéd engedi fel épp a belső büdös levegőjét.
Meglátjuk.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 11. 16. 08:30
Előzmény: #209859  mr_bob
#209875

Valóban azt állítjuk, hogy nincsenek, közben pedig folyamatosan rángatják a kormányt.
A KSH adatait mellett érdemes figyelni az adóbevételek változását, igen perverz helyzet állhat elő, hogy !papíron! úgy növelünk GDP-t, hogy az adóbevételek érdemben nem nőnek.
A nejem megint mesélte a gyógyszertáros sztorit, hogy sokan úgy vásárolnak, hogy a végösszeg láttán kiválogatják mi az ami kevésbé fontos...
Egyébként ahogy látom, kezdem azt érezni, hogy a legjobban tényleg a 30 alatti korosztállyal kezd a kibaszni a Fidesz (eü, oktatás, lakhatás, megélhetés). A 40 felettiek valahogy ellavíroznak, 30-40 között meg próbálkoznak.
hunball 2023. 11. 16. 08:27
Előzmény: #209860  slash
#209874
Igen. A feleségem ezért nem költözne Rákosborzasztóra. Az a Sashalom/Nagyiccetelep kb. a határ, onnan még az Örs 10 perc alatt elérhető, az egy ilyen lelki határvonal. 
hunball 2023. 11. 16. 08:24
#209873
Minarik Márton most battyogott ki a József Attila lakótelepi panelek közül, és velem együtt száll fel a kék metróra. Vajon ő ilyen nulláról feltörekvő figura? Vagy mi? 
lacikonyha 2023. 11. 16. 07:20
Előzmény: #209871  slash
#209872

csak nem egy kutyaszaros utca öreg gangosa biztosít helyet a megélhetésedet adó munkahelyednek?
mit nem tud egy szutyok gangos ha a régi Pest közepén van
még a budai kertes házból is oda járnak a megélhetésért egyesek
mikvannak, kihinné
slash 2023. 11. 16. 07:06
Előzmény: #209863  lacikonyha
#209871
"nem az a jó hely ami kiadós távolságra van a Belvárostól?"
de. csak a belvárosban van a munka. legalábbis nekem. ezért nem  mindegy. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 16. 07:01
Törölt hozzászólás
#209870
Törölt felhasználó 2023. 11. 16. 07:00
Törölt hozzászólás
#209869
Törölt felhasználó 2023. 11. 16. 07:00
Törölt hozzászólás
#209868
Törölt felhasználó 2023. 11. 16. 06:59
Törölt hozzászólás
#209867
Törölt felhasználó 2023. 11. 16. 06:58
Törölt hozzászólás
#209866
Törölt felhasználó 2023. 11. 16. 06:58
Törölt hozzászólás
#209865
lacikonyha 2023. 11. 16. 06:46
#209864

"Egy új tanulmány a teljes, 4,5 milliós magyarországi lakóingatlan-állomány energetikai állapotáról és energiaigényéről készített becslést. Míg a kiállított energetikai tanúsítványok között a „korszerű” kategória a leggyakoribb, az ilyen vagy még kedvezőbb besorolású ingatlanból a valóságban kevesebb mint 300 ezer lehet. A 2,8 millió családi házból 2,2 millióra tehető a szigeteletlen, gyenge és rossz energiahatékonyságú ingatlanoknak a száma."
..
aki a népességfogyástól félti a magyar lakásárat, az mitől is félt mit is?
megint tippelek: sejti, hogy újra csak savanyú szőlőt terem neki a jövő
lacikonyha 2023. 11. 16. 06:25
Előzmény: #209860  slash
#209863

nem az a jó hely ami kiadós távolságra van a Belvárostól?
(a gangos, dohos, szűk, kopott, omladozó, öreg, korszerűtlen, kutyataros, zsűfolt, zajos Belvárostól)
és aki jó messze lakik az említett szörnyűségtől, minek is méricskéli mennyi idő alatt jut el a szörnyűséges, gyűlöletes, nagyon utált területre?
tippelek: csak nem azért mert szörnyülködni katartikus élvezet, kiváltképp naponta
slash 2023. 11. 16. 05:57
Előzmény: #209861  slash
#209862
kert. 
slash 2023. 11. 16. 05:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#209861
Egy idős hölgy ismerősőm eladott egy 55nmes lakást a Várnegyed Donát utcában. Mondtam gondolja meg. Árából egy komplett csepeli ház  kijött. Ok a ház és a jert csak amikor kimegy a megállóba.. ott a valóság.. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek