Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Madeinhungary 2023. 08. 10. 14:03
Előzmény: #202674  Paja1975
#202680
Ő úgy nézi, hogy Magyarország csakis rossz hely. Az itteni emberek is, ja, meg döghúst eszünk, olyan nagy a szegénység. 
Pistike12 2023. 08. 10. 13:50
Előzmény: #202613  Murdoch
#202679
Ez igy van nem is a tularazottakrol beszeltem. Az epitoipar nem teljesen azonos az ingatlanpiaccal.  Ma jelenleg egy kulcsrakesz hazat kb netto 530-540e ft/nmbol huzol fel. Ez 2013ban 180-200e volt. Akkor az atlagber 231e ft volt most 577e. Itt 2.5x a szorzo. Tehat olyan 10% kulonbseg van most a kivitelezesbe. Es akkor nagyon olcso volt epiteni.
Tehat erdemi kulonbseg mar nincs a, melyponthoz kepest 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 10. 13:38
Előzmény: #202674  Paja1975
#202678
Azért ez megint sarkos. Nyugaton élek, látom az árakat, és szerintem ha most nem fizetnék hitelt már hasonló kiadás mellett viszonylag könnyen meg tudnám magamnak engedni. mindezt úgy hogy lakást ~130-140hónap, házat meg 20-25 év alatt tudnék kifizetni.Akár mai Eur -os kamatokon. Viszont ezzel a flexibilitás ugrik . 
Itt konkrétan 2 munkatársam van akik albérletet fizetnek rajtan kívül a többi 40 nek saját ingatlanjuk van. 
Tudom én is pontossan a Madeinféle mikro mintába estem bele, csak távolról ismerem a német statisztikákat, de szerintem ez inkább mentalitáson múik. Tény, hogy 2 minimálbéres ember nem ámodhat itt lakásról . Ehhez legalább az egyiküknek jól kell keresni. Viszont ez meg már papír és nyelvtudás kérdése. 
Magyarországon 1 minimálbéres és egy közepes fizetésű mikor tud megengedni magának ablérletet + hitelt ? Az arányok azért nem azonosak. Igen drágák itt az ingatlanok, de nem annyival drágábbak Budapesthez hasonlítva mint amennyivel több a fizetés. 
slash 2023. 08. 10. 13:26
Előzmény: #202673  hunball
#202677
Értem. Amit még mondanék hogy te nagyon a munkahely közelségét favorizálod. Fontosabb hogy hol élsz és a munkahely a második pont. Bp-en ezer munka van. Engem is kínálgattak Budaörsi meg XI ker déli munkahelyekkel de nem megyek oda , nem utazok ennyit. Van itt is munka a belvárosban közelebb bőven. 
tihamer
tihamer 2023. 08. 10. 13:20
Előzmény: #202672  ehe
#202676
Ekkora őrültséget!
A videó arról szól hogy maradj a mókuskerékben és így maradj örök rabszolga.
Azt mondja az előadó hogy a sok ingatlan ami ki van adva és pl az egyiknél betörik az ablak , akkor rosszul kell éreznem magam.
Persze, havonta fél-1 milliós tőke jövedelemnél rosszul fogom érezni magam.
Az ablak javítás meg egy telefonhívás.
😃😆
mcbull 2023. 08. 10. 13:03
Előzmény: #202674  Paja1975
#202675
Persze,mert azt vallják, hogy a pénz azért van! 
    Hogy elköltsük!
Ha beüt a gebasz, akkor mennek segélyért!
Paja1975 2023. 08. 10. 12:24
Előzmény: #202671  EURHUF_goes_to_haven
#202674
Ez pontosan igy van . De ha megnezed Azt a statisztikat, hogy hany embernek van sajat tudjak Domi ingatlanja, lehet meglepodsz. Egy nyugati harom gyermekes, munkasnak, egy alom az ingatlan. A statisztika erre jo, hogy ugy nezed, ahogy neked tetszik. Mondjuk a nyugati melos, elmegy evi ketszer nyaralni, kinek mi a fontosabb 
hunball 2023. 08. 10. 12:22
Előzmény: #202670  slash
#202673
Köszi, akkor majd kérdezek Vecséről, ha úgy van. Mi most nem Wekerlén élünk, hanem a József Attilán. Tudom, budaiakhoz képest szar környék, meg vannak, akik szerint szennyezett, de szerintünk élhető. ---
Nálunk alapvető hozzáállás a családban, hogy egy kicsivel a bérszínvonal és a vagyoni lehetőségek alatt élünk. Családi vonás valószínűleg, szegényebb körülményekből jövünk. Mármint az én családom nagyszülői és fentebbi szinteken nem, de apámék az én gyerekkoromban szegények voltak, és nem éltek okosan. A feleségem meg sokkal szegényebb családból jön. Szóval ezért mi úgy vagyunk, hogy inkább az elérhető alatt élünk valamivel. Most nagyon kicsi gyerekkel a jostis lakás még tök jó. Sulis gyerekkel már biztos nem lesz jó, tehát legkésőbb 4 éven belül költözni fogunk, az biztos. Addig nem tudom... Probálunk optimalizálni. Ami eddig be is jött, például tök jó húzás volt, hogy 2022 elején, amikor nézgelődtünk, végül nem vágtunk bele a vásárlásba. A háborút nem láttuk előre, de több faktort tekintve abban maradtunk, hogy kivárunk. Na ez most bejött. Még talán várunk egy kicsit. ---
Meg nálunk az még a baj (de talán sok helyen máshol), hogy kurvára nem tudjuk még, hogy ki hol/mit fog dolgozni. Akkor hogyan vágjunk bele egy rendesebb (értsd: 100M vagy kicsit az fölötti) lakásvásárlásba? Akár házat venni? Feleségem tanár, másfél állása volt, és még nem tudja, visszamegy-e a gyerekek után, hova, vagy hogy elmegy-e inkább titkárnőnek vagy Excel rendezgetőnek akármilyen multihoz. Az én állásom most fasza, de egy váltás esélyes 3-4 éven belül, az meg Pesten belül eléggé más régió. Ha oda váltok, az már nyugdíjas állás lehetne, szóval akkor például lehetne oda optimalizálni. ---
Abban igazad van, hogy akit feszít a helyzet, az biztos költözködik 1-2-3 hónapon belül. De mi nem így vagyunk.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 10. 12:09
Előzmény: #202637  Madeinhungary
#202671
Akkor mégegyszer mert látom nem hallatszik be te TROLL.
Az, hogy te bárhol a világon bármilyen lokációbón egy kiragadott időpillanatban (húsvét , karácsony akármi) egy parkolóban sok autót látsz, az rohadtul de semmit nem mond el arról , hogy az ott élő embereknek NAGY általánosságban milyen az anyagi helyzetük. Ez egy rohadtul kiragadott példa sarkítva, és olyan következtetést levonva ami még egy pestisrácokon se áll meg. 
Statisztikai mintának nézzél utána, vegyél valós időben REPREZENTATÍV mintát az elemezd ki részrehajlás nélkül , de ezt a tegnap láttam sokat ittak a kocsmában nagyfröccsöt biztos mindenki nyert a lottón dumát hagyd meg a békemenet első sorára és ne egy gazdasági fórumon nyomasd. Még a KSH számainak is csak rohadt nagy feltételek között hiszek nem, hogy a TE mikromintádnak + fals következtetésednek. 
slash 2023. 08. 10. 12:03
Előzmény: #202667  hunball
#202670
Én Vecsésen nőttem fel így arról bármit IS kérdezhetsz..:-) 
Katica lakópark ott a modern rész. Ahogy írod sztem ti maradtok itt. Nagyon kell akarni egy lakásváltást mert akkor ne írnál ilyeneket. Mi nagyon akartuk anno ,de panelből mentünk házba így teljes életmódváltás volt.  
dexter 2023. 08. 10. 11:49
Előzmény: #202611  Pistike12
#202669

Nem vagyok jós, nincs üveggömböm, de véleményem szerint lesz itt még bőven árcsökkenés az ingatlanpiacon nominális alapon is (persze régió és típusfüggő; valószínű, hogy a kis méretű, jó helyen lévő lakások kevésbé fognak esni).
Sajnos sokkal rosszabb a helyzet, mint 2008-ban. A környezetemben és én is jobban éltünk 2008-ban, mint most (pl. akkor a fizetésem kisebb része ment el lakhatásra és élelmiszerre, üzemanyagra mint most úgy, hogy az átlagnál most kb.3 jobban keresek, de azért így is megérezni). 2008-ban a régi egyik legerősebb gazdasága voltunk, jelenleg a sor végén kullogunk és Bulgáriával versenyzünk vásárlóerőben.
Ma független felmérések szerint (persze nem a fidesz szerint) a magyarok 70%-a létminimum körül, vagy az alatt él, 30%-a meg nyomorog. Az emberek nagy részének nincs megtakarítása, akinek van, azok jó része most éli fel.
A magyar gazdaság az elmúlt 10 évben is haldoklott, de az EU-s pénzek miatt ez nem került a felszínre, most hogy nincs EU-s pénz nagy bajban lesz sok vállalkozás. Biztos, hogy tömegesen fognak megszűnni cégek, és lesz itt még munkanélkülség az elkövetkező évekbe.
Az, hogy DKJ 9% csak azt mutatja, hogy orbánék egyszerűen elinflálják az emberek megtakarításait (azaz gyakorlatilag ellopják az emberek pénzét, hogy ezzel fizessék ki a dilettáns kormányzásuk eredményét).
gyula1971
gyula1971 2023. 08. 10. 11:48
#202668

950 millióért, négyzetméterenként több mint 2,9 millió forintért árulják Torgyán József egykori luxusvilláját - szúrta ki a hirdetést a Pénzcentrum. A néhai politikusnak emléktáblája is van az épület kerítésén. A Torgyán-villa egy 1200 négyzetméteres telken fekszik, maga az épület 6 szóbás, panorámás, van benne lift és szauna is. Emlékezetes, a legendás politikus egyszer a vagyonnyilatkozatából is kihagyta az ingatlant, később azzal magyarázta a dolgot, hogy nem akarta, hogy a bűnözők megtudják, pontosan hol lakik.
https://www.penzcentrum.hu/otthon/20230810/elado-a-legendas-torgyan-villa-ennyiert-aruljak-a-nehai-politikus-luxusotthonat-1139995?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook#
hunball 2023. 08. 10. 11:17
Előzmény: #202662  slash
#202667
Hát ennyi idő alatt még nem döntöttük el. Itteni tippek alapján III. ker külső része nem rossz, de messze van. Külső Zugló is jó lehet, tegnap láttam pár szóba jövőt. Vagy tényleg elmegyünk a francba kijjebb. Feleségemnek egy félállása van most Vecsésen, igazából oda is kiköltözhetnénk, csak akkor nekem heti 3 home office hogy ne őrüljek bele a kommutálásba. De ma még nézünk két wekerleit, 75 és 85 milliósakat.
Amúgy meg itt írogatok, meg nézegetünk, de esélyes, hogy még mindig eltoljuk egy kicsit a vásárlást. A PMÁP-ban ketyeg egy jó összeg, a jelenlegi lakás nem annyira szar, és nemsokára születik az új gyerek. Szóval a mostani felgyorsított vétel igazából csak a CSOK és a támogatott kihasználása miatt érné meg. De mindennel együtt valószínűleg ugyanitt fogunk állni egy év múlva is. 
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 10. 11:01
Előzmény: #202650  Madeinhungary
#202666
a fideszes az mind verszivo, nincs kivetel. senki se beszelt rolad, ne terelj. tanulj meg ervelni
Paja1975 2023. 08. 10. 10:56
Előzmény: #202663  sztiv
#202665
Ez mar reg nincs igy, mar senki nem dolgozik fillerekert es a lengyeleknek dolgoznak az angolok az epitoiparban. Nekem a magyar autoszerelom mar 20 eve is olyan aron dolgozott mint egy angol, olasz vagu akar Milyen mas. Nincs ilyen, max a mezogazdasagban, de azt meg mar nem eri meg lesedni 
Verona 2023. 08. 10. 10:52
Előzmény: #202633  slash
#202664

Azt, hogy valaki jobban él mit 2010-előtt, azt elsősorban az egyéni teljesítményének köszönheti.
Ezt támogatta az, hogy Magyarország csatlakozott az európai unió országaihoz....  Irdatlan mennyiségű eu.-pénz beáramlása és a kiemelkedően kedvező világgazdasági környezet...
Ezt szoktátok előszeretettel Orbánnak tulajdonítani.... pedig neki ezekhez nem sok köze van....
Amit kimondottan neki köszönhettek:...
Leromlott egészségügyi rendszert, ahol az állami éllátást annyira szétcseszték, hogy gyakorlatilag annak éri meg aki már csak meghalni akar... (A várólisták már akkorák....)
A magán rendszerük meg csak a kifosztásra épül, gyakorlatilag ellenőrizetlenül húzzák le és fosztják ki a betegeket.. (nincs hála pénz!!! ugye, hogy milyen jó ez, legalább erre lehet hivatkozni..)
A leromlott úthálózatot...
Szétvert és fenntarthatatlan, igazságtalan nyugdíjrendszert....
Szétvert piacgazdaságot és fenntarthatatlan pillérekre épített magyar gazdasgot...
A folyamatosan leszakadó és ebbe a körbe belekerülő egyre nagyobb, szélesebb társadalmi réteget, nyugdíjasokat, alacsony béreken foglalkoztatottakat....
Oktatást...stb.
Ez lehet köszönni Orbánnak és kormányának....
(Magamról: 
Magyarországon is kiemelkedő körülményeim voltak és vannak. Szüleim jelenleg is 30/hektáron gyümölcstermeléssel foglalkoznak, ennek betakarításában minden évben részt vállalok.
Agrármérnök vagyok...
Külföldre a közös családi érdekek miatt költöztünk... Nem láttunk biztosítva azt, hogy az eddig összerakott családi vagyon, évtizedek múlva is a családé marad....)
sztiv 2023. 08. 10. 10:50
Előzmény: #202661  Paja1975
#202663
Azért az a 10 év alatt megjelent 4 millió kelet-európai (fele lengyel) eléggé megviselte őlet. Főleg amikor az autószerelő John évek óta bejáratott ügyfélkörét elvitte a sz.rért-h.gyért szerelő Mieszkó, a lower class munkások ezt durván megérezték.
slash 2023. 08. 10. 10:38
Előzmény: #202659  hunball
#202662
Maradtok Wekerlén? 
Paja1975 2023. 08. 10. 10:31
Előzmény: #202660  ehe
#202661
Mar nem, nagyon sok lengyel haza ment. A lengyelek mar ukben is vezetok, illetve valalkozok. Az epitoipar fele szerintem az ovek. A brexit meg nem a lengyelek miatt volt, hanem az oroszok miatt. Putyinek penzeltek a brexit kampanyt 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók