Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 ma, 21:49
Előzmény: #266433  mr_bob
#266440
Ez az MIs dolog kezd durva lenni. 
Mikro szinten:
- qva dragak a tokenek, az elofizu dij egy barbatrukk! 
- a szerzodesek felrerthetoek a koltsegekben, sok balhe is van. Nalunk is erosen korlatoztak
- alaprendszerekbe epiteni teljes kiszolgatatottsag usa tech cegeknek
Makro szinten:
- jelenleg ugy nez ki, hogy ez konkretan jovedelemat csoportositas a lakossagtol a tech cegek fele
- mivel Trump szigoruan tiltja az usa tech cegeinek adoztatasat lehetetlen adokkal, gyakorlatilag ez egy penzszivattyú es technologia lopas. A globalizmus 1000xrese.
Egyértelműen ellen kell allni ennek a trendbek jelenlegi formajaban. Egyszeruen hihetetlen hogy felelos donteshozok meg nem leptek ellene fel drasztikusan. Az eus cegek mar bizony kezdik felismerni a brutal csapdat. 
Erdekes lesz ez a tortenet. 
tothjoco
tothjoco ma, 21:45
Előzmény: #266438  Firekiller
#266439

h mivel foglalkozol.
Firekiller
Firekiller ma, 21:29
Előzmény: #266437  tothjoco
#266438
írtam, Bp tégla vi vii viii ix xi xiii érdekel
tothjoco
tothjoco ma, 21:22
Előzmény: #266436  Firekiller
#266437
Viszont nem tudtuk meg h melyik piaci szegmenst képviseled...
Firekiller
Firekiller ma, 21:15
Előzmény: #266433  mr_bob
#266436
azt hittem azért mert 2050-re csak 8 millióan leszünk.. ;)
Firekiller
Firekiller ma, 21:14
Előzmény: #266432  berlini
#266435
oké köszi, de a lentebbi link témája kapcsán kérdem :)
DavidCamp ma, 17:34
Előzmény: #266423  Goldstein17
#266434
Ez igaz a facebookon kívül is. Ingatlan.com on hirdetek. Agyhalottaktól kezdve álmodozókig van mindenféle. 3 mondat után látom, hogy kivel érdemesebb foglalkozni. Sok szélhámos, beköltözik és hónapok mennek el mire kirakod. Jobb garázst és autóbeállót kiadni.
mr_bob
mr_bob ma, 15:40
Előzmény: #266432  berlini
#266433
budapesten én reálértékben enyhe csökkenést várok átlagban (azaz nem mindenhol) a következő 1-2 évre.
a lakossági ingatlanhoz köthető banki hitelezés idén gyengébb lesz a második félévben, mint az elsőben volt, amire két okot látok:
- az egyik hogy piaci kamatszinten nem olyan vonzó egy befektetési ingatlan, mint otthon starttal - nem jön ki a matek
- a másik meg az, hogy a fehérgalléros fiatalok nem biztos, hogy beleugranak 10-15 éves hitelekbe úgy, hogy mindenhonnan azt hallják, hogy pár év múlva kevesebb emberre lesz szükség a szakmájukban, vagy éppen ki lesz váltva a munkájuk a mesterséges intelligencia által (ez lehet világ szintű tendencia is)
illetve az erős forint miatt talán az eddigi külföldi befektetők is más célpontot kereshetnek. természetesen a fenti borul, ha a jelenlegi kormányzat is elkezd nem megfelelően célzott támogatásokat adni, mint a fidesz. ezt nem lehet tudni előre, csak bizakodni, hogy nem így lesz
berlini
berlini ma, 15:07
Előzmény: #266429  Firekiller
#266432
idén Budapesten én  reálértékben stagnálást várok. A temérdek uniós pénz hatása jövő évben jelentkezik majd egy picivel nagyobb emelkedés formájában.
Egyszerre várok:
-  egy 3% alatti inflációt,
- erős szintem tartott banki hitelezést (amit eddig az államilag támogatott konstrukció ért el, az piaci alapon megy tovább. (Illetőleg, a banki extraprofit adót az állam nem fogja ellentételezés élkül kivezetni. Erős hitelezési aktivitás lesz az előfeltétel. Igy a bankok kénytelenek lesznek kisebb marzsokkal hitelezni.))
- erős reálbér emelkedést és ami fontos bizakodás a jövőbe, az emberek mernek majd nagyobb lakásba költözni.
N0MAD ma, 12:53
Előzmény: #266430  Firekiller
#266431
ha van pénzed akkor válság.
illetve izé....
Firekiller
Firekiller ma, 12:37
Előzmény: #266426  tihamer
#266430
oké és most melyik van?
Firekiller
Firekiller ma, 11:52
#266429
berlini, Tivadar, kérjük a frankót, kicsit szétdobva Budapest tégla lakás 
tothjoco
tothjoco ma, 11:09
Előzmény: #266427  greenman76
#266428
Nem feltétlenül. Az új pénzek keresik majd a helyüket. 
greenman76
greenman76 ma, 10:14
Előzmény: #266424  Firekiller
#266427
Nagy valószínűséggel így lesz, de nem most.
Majd ha a 7 % -os papírok lejáratához közelítünk...
tihamer
tihamer ma, 09:28
Előzmény: #266424  Firekiller
#266426
Mániában tartani,
Válságban vásárolni !
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 09:12
Előzmény: #266424  Firekiller
#266425
Hát ha mindenkit megszórnak 100 millióval akkor biztos...
Goldstein17 péntek, 13:54
Előzmény: #266422  Goldstein17
#266423
Facebookon kiadott lakások esetén semmi biztosítéka nincs a kiadónak a csalókkal szemben. 
Goldstein17 péntek, 13:53
Előzmény: #266421  Hobbyproperty
#266422
Ma már az online szálláshelyközvetítő rendszerek, ellenőrzik az NTAK regisztrációs számok érvényességét, nem nagyon lehet csalni.
Hobbyproperty péntek, 13:16
Előzmény: #266420  Goldstein17
#266421
Ez így jogilag biztos nem ok, ráadásul new yorkban a szabályozott adozott rendszer után kiadták facebookon adozas nelkul
Goldstein17 péntek, 11:45
Előzmény: #266419  N0MAD
#266420
Nem tiltanak be semmit, hagyják hogy idővel a kívánt mértékre csökkenjen a rövidtávú kiadási célra használt ingatlanok száma.
N0MAD péntek, 11:41
Előzmény: #266418  Goldstein17
#266419
ja, értem.
Gyakorlatilag erővel terelik egybe a két funkciót, okos! :D
Goldstein17 péntek, 11:19
Előzmény: #266417  N0MAD
#266418
Van a jelenlegi állapot és van a szbályozás tervezet, ami a jövőre vonatkozi. Nincs ellentmondás.
N0MAD péntek, 11:13
Előzmény: #266414  Goldstein17
#266417
"Egy olyan házban ahol jelenleg nagyon nagy számban, esetleg 50 % felett van jelen az Airbnb"
ebből indultam ki...
Goldstein17 péntek, 10:48
Előzmény: #266415  N0MAD
#266416
Nem mert egy házban max. 20 % lehet, alapterület szerint.
N0MAD péntek, 10:13
Előzmény: #266414  Goldstein17
#266415
ellenben (ezek szerint) arra terelheti a dolgokat hogy kialakuljanak szinte teljesen kiadási célú házak és lakóházak.
Ami alapvetően megfontolandó élethelyzet.
Goldstein17 péntek, 07:14
Előzmény: #266412  DaGi
#266414
Ez az lehetőség nagyon problémás és nem segíti,  hogy a valóban arra érdemesek maradhassanak talpon. Egy olyan házban ahol jelenleg nagyon nagy számban, esetleg 50 % felett van jelen az Airbnb a haz semmit nem tud tenni, ellenben egy házban egyedül jelenlevo szallasadot könnyen kipécézhetik, zsarolhqtjàk stb. Ez így nagyon rossz elgondolás.
Firekiller
Firekiller csütörtök, 20:42
#266413
Isteni a Balaton, perfekt strandidő volt ma
DaGi csütörtök, 19:26
Előzmény: #266411  Goldstein17
#266412
Ebben igazad van, ezt valaki benézte.
Viszon meg lehet nézni a tervezetet, amiről ma szavaztak és ebben már benne van, hogy vissza is lehet vonni a meglevő engedélyeket, ha a társasház úgy dönt. A hivatalos társadalmi egyeztetésben erről még valóban nem volt szó, viszont pont a társadalmi egyeztetésre hivatkozva javasolják ezt.
https://jozsefvaros.hu/pdfjs/web/viewer.html?file=https://jozsefvaros.hu/downloads/2026/06/2_a-rovidtavu-szallashelyek-szabalyozasi-koncepciojara-pdf.pdf?ver=20260618100122
Lásd 5. oldal, 2. pont.
Goldstein17 csütörtök, 15:27
Előzmény: #266410  DaGi
#266411
Nem tudja, nem érdekli,  felretàjekoztat?
"A Palotanegyedben és a Corvin negyedben a legszigorúbb, 5 százalékos korlátot vezetnek majd be a tervek szerint."
Épp az ellenkezője, legenyhébb korlátozás lesz ott a kerületen belül. 
Pistike12 csütörtök, 10:52
Előzmény: #266407  DaGi
#266409
Ez az MNB mondat lehet erdekes sok embernek:
"A programban szerinte a ténylegesen első lakásvásárlók mellett sok olyan vásárló is volt, aki a kedvezményt nem első lakás megszerzésére fordította, vagyis annak célzottsága nem volt tökéletes. Az emberek főként használt lakást vettek, amelynek a gazdasági hozzáadott értéke marginális. E két szempontból van tér a javításra - fogalmazott a jegybanki szakember."
A Széchenyi-kártya eseteben is vol ilyen mondata, valamint a kamtastoppal kapcdolatban is 
tothjoco
tothjoco csütörtök, 10:51
Előzmény: #266404  Firekiller
#266408
Nem a cég érdekel inkább h melyik szegmens? Ingatlan?
Bandita szerda, 22:57
Előzmény: #266402  Firekiller
#266406
Nem te szivattad Placit korábban más nicken?
Goldstein17 szerda, 21:04
Előzmény: #266401  Sony123
#266405
Te valami nagyon furcsa burokban élsz, főleg úgy hogy egy informatikai vállalkozás tulajdonosa vagy. Emlékszem amikor fennakadtal, hogy mennyiért adtam ki januártól harom honapra egy lakást. Most filmforgatas volt nálunk 1,3 millió/nap, beleertve a fel és levonulást. A teljes összeget a fantaziadra bizom. .Be kell látni,  hogy nem csak az a valóság letezik, amit személyesen megtapasztalunk, ezért is jók a fórumok.
Firekiller
Firekiller szerda, 20:44
#266404
és nem magyar cégnek dolgozom... a magyar tulajok azt gondolják minden nekik jár.... a palimadarak dolgozzanak nekik bagóért
Firekiller
Firekiller szerda, 20:15
#266403
Sanyo fiam 1-es, leülhet 🤣🤣
Firekiller
Firekiller szerda, 20:12
Előzmény: #266401  Sony123
#266402
nem tudom neked mi a traumád, meg az irigységedet se értem mindenestre lesajnálom. Sejtem mennyire lehet elhinni az informatikai vállalkozasodat, ha összemosol dolgokat akkor biztos szuper cégvezető lehetsz 32 éve. Például nem informatikusmérnök vagyok, masrészt értékesítő voltam vagyok ( csak a pályakezdő éveimben nem voltam ertekesitő ). Jutalékos rendszerben vagyok voltam értékesítő, harmadrészt, 2014-ben már 5 éve dolgoztam ergo nem voltam pályakezdő végül a gyermekem még 3 éves sincs. További jó hitetlenkedést és irigykedést.
Sony123 szerda, 19:47
Előzmény: #266386  Firekiller
#266401
Már megint hülyeséget beszélsz, de nem tudom, hogy ennek mi értelme. Ha az kell, hogy csodáljanak téged, bocs de én nem teszem!
.
32 éve van informatikai vállakozásom, 2014-ben egy kezdő mérnök 500eft-t keresett per/ hó. Azért kíváncsi lennék arra, hogy sikerült ebből család mellett havonta több mint 1 millát sporólni? Légy szíves a hülyeséget ne halmozd tovább.
.
Üdv
.
P.S: Fárasztanak hülyeségek, tied főleg!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek