Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
DaGi 2026. 06. 07. 18:46
Előzmény: #265897  Goldstein17
#265900
Koszi!
DavidCamp 2026. 06. 07. 18:12
Előzmény: #265894  Goldstein17
#265899
Minden 2ik mondat...az nagyon költséges lesz.
Amugy jó haver az illető.
Kb. 10 éve lépett az ingatlanszakmába.
Goldstein17 2026. 06. 07. 13:19
Előzmény: #265897  Goldstein17
#265898
+17 nm terasz a Duna felé,  balra pedig a Parlament.
Goldstein17 2026. 06. 07. 13:18
Előzmény: #265896  DaGi
#265897
62 nm 150-ert hirdették,  150-ert vitték el. 
DaGi 2026. 06. 07. 13:04
Előzmény: #265894  Goldstein17
#265896
Mekkora es mennyiert hirdettek? Meg mennyi lett a raigert osszeg?
Goldstein17 2026. 06. 07. 11:08
#265895
De most versenyben van egy újabb jelolt:)
Goldstein17 2026. 06. 07. 11:07
Előzmény: #265893  Goldstein17
#265894
Ez pedig az a Kossuth téri lakas, amirol korabban irtam ,sokaig hirdettek nem kellett senkinek, amikor tettem ra egy 140-es ajánlatot, masnap raigertek.
https://www.facebook.com/share/v/1DBoqhC5GT/
Goldstein17 2026. 06. 07. 11:05
#265893
Elvittek egy 100 nm-es Váci utcai Vörösmarty térhez nagyon közel lévő lakást az orrom elől,  ugy hogy már vételi ajánlatot tettem,  csak több ingatlanos volt játékban, az eladó kinai volt, volt egy kinai Ingatlanos es egy magyar. Kommunikációs hiba volt, újabb tapasztalat, pedig mar nem vagyok kezdo. 
TozsdeMagus
TozsdeMagus 2026. 06. 06. 20:33
Előzmény: #265890  DavidCamp
#265892
Mar 2021 nyaran az volt irva oles nagy betukkel a BKV busz hatuljara hogy nalunk mindenki 720 at visz haza!
Firekiller
Firekiller 2026. 06. 06. 19:51
Előzmény: #265890  DavidCamp
#265891
tök mind1 hogy 400 vagy 500, de 1-2 millióról ne beszéljünk már úgy mint valami felső tízezer kiválztság ..
DavidCamp 2026. 06. 06. 19:28
Előzmény: #265885  Firekiller
#265890
Soha nem volt Bp. 500netto az atlag! Torz adat.
Firekiller
Firekiller 2026. 06. 06. 17:32
#265889
a tênyekhez nehéz mit hozzáfűzni 🙂😊
Firekiller
Firekiller 2026. 06. 06. 13:36
#265888
Bpesten + 15%-ot dobj rá nyugodtan 
Firekiller
Firekiller 2026. 06. 06. 13:24
Előzmény: #265885  Firekiller
#265886
netto 500k ft
Firekiller
Firekiller 2026. 06. 06. 13:23
Előzmény: #265884  Vodafonelive
#265885
ha komolyan azt gondolod hogy 1-2 millio ft pénz megléte egyben egy ingatlan topicban arcoskodó, akkor neked nem való se diploma se ingatlan. Az a nyomor kategória ahol ez nagy pénznek számít.  netto 500ft az átlagbér, 2-3 havi átlagbért aki nem lat egyben az szégyellje magát
Vodafonelive
Vodafonelive 2026. 06. 06. 13:01
Előzmény: #265883  Firekiller
#265884
Új profillal arcoskodni úgy gondolom neked az, de sokaknak (közöttük nekem is) még mindig rengeteg pénz megkeresni és félretenni.
Firekiller
Firekiller 2026. 06. 06. 11:46
Előzmény: #265882  Vodafonelive
#265883
1-2 millió lófütty
Vodafonelive
Vodafonelive 2026. 06. 06. 11:28
Előzmény: #265857  Freszelés
#265882
Nem hinném, hogy ezt átgondolták amikor felvették. Én azért azt vettem észre amit itt még Placi82 is írt, hogy sokan sohasem láttak közelről 1-2 millió forintot. Innen pedig tudjuk mi lesz/következik a legtöbb esetben.
Capi
Capi 2026. 06. 05. 18:28
#265881

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek