"Országosan 2,7 százalékkal nőtt a lakóingatlanok kínálati ára az előző
hónaphoz képest az Otthon Start Program első hónapjában, szeptemberben.
Budapesten 2,6 százalék volt a drágulás üteme"
2,6 % os emelkedés simán egy normál emelkedésnek is elmegy... te sem tudod e nélkül hogy emelkedett volna.
Ezek pedig 1 éves emelkedések előtte is szép emelkedések voltak " alapból " :
SEMMI KÖZE az otthon starthoz akkor még nem is létezett még a hír sem!
cikked:
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20251010/koszonjuk-otthon-start-kilottek-a-lakasarak-szeptemberben-792282
Látom a neten a 23 meg 26 % os emelkedéseket is előszeretettel az otthon start hibájának hazudják sokan.
2,6 % meg semmi hibaszázalékon belüli még egy alku is lehet ennyi.
Én " sajnos" a nagy paneleimnél nem látok nagy elmozdulást az otthon start előtt is 50-55-60 körül mentek most is annyiért mennek bánatomra.
2,6 % os emelkedés simán egy normál emelkedésnek is elmegy... te sem tudod e nélkül hogy emelkedett volna.
Ezek pedig 1 éves emelkedések előtte is szép emelkedések voltak " alapból " :
- a XIII. kerületben 1,6 millió forintos medián négyzetméterár volt jellemző, ami 26 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál,
- a VII. kerület közel 1,5 milliója 37 százalékos,
- a VI. kerület majdnem 1,6 milliós középértéke 23 százalékos emelkedésnek felel meg.
SEMMI KÖZE az otthon starthoz akkor még nem is létezett még a hír sem!
cikked:
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20251010/koszonjuk-otthon-start-kilottek-a-lakasarak-szeptemberben-792282
Látom a neten a 23 meg 26 % os emelkedéseket is előszeretettel az otthon start hibájának hazudják sokan.
2,6 % meg semmi hibaszázalékon belüli még egy alku is lehet ennyi.
Én " sajnos" a nagy paneleimnél nem látok nagy elmozdulást az otthon start előtt is 50-55-60 körül mentek most is annyiért mennek bánatomra.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link