Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
🙂 Kepzeld el h Bayer Zsolt irogat a nick mogott, es akkor vegre a megfelelo erteken, mar muveszikent fogod ertekelni a hszt🙂 . Tudom, hogy legbelul ez megnyugtat.
Törölt felhasználó2025. 10. 10. 07:06
#258659
persze ha kicsit távolabbról nézünk rá erre az egészre, elég érthetővé válik számos részlet . ez a Krasznahorkai nem egész 10 évvel idősebb mint a gigatolvaj szarember, és nem tipikus alsópolcos kádárvakarék családban nőtt fel, mint az utóbbi a falu szélén az építkezésből megmaradt homokkupac mint egyetlen játékszer társaságában így 85-ben megjelenhetett nyomtatásban a Sátántangó, évekkel előbb mint ahogy a Haraszti féle nyakkendőigazítás legendáját megalapozó valami valahogy megtörténhetett . és mire a kádárvakarék legényke 94-ben annyi idős lett mint a Krasznahorkai a Sátántangó megjelenésekor, már egy akkora pofonsorozat végén járt, hogy végképp kijózanodott: és belátta hogy az ő előélete, neveltetése, adottságai stb miatt a csurkista ösvényre lépés az egyetlen testhezálló választás, és annak meghosszabbítása a végtelenbe . hát itt tartunk, nem lesz nehéz a fityiszista kb kétmilliós gyökérkupac elől ezt az egészet eltakarni csak egy iciripicirit is, épphogycsak felületesen megismertetni őket vele sokkal nagyobb mutatvány lenne .
Ők sajnos nem kapják meg. . volt egy délutánnyi és egy éjszakányi idejük az emésztésére, kíváncsian várom miféle kármentő sikerpropagandai közölhetnékjük támad mára ezzel a parányi kellemetlenséggel kapcsolatban ha jósolnom kéne - hála isten nem kell, legalábbis tétre menően biztosan nem - az lenne a tippem a várható ügykezelést illetően, hogy mától kezdve az " aktív elhallgatás" mint szigorúan betartandó taktikának a parancskihírdetése az éjszaka már megtörténhetett . a kötelező gratulációk tegnap megtörténtek, oszt jónapot, minden el lett rendezve, és felejtve
Miközben alapvetően igazad van az offtopic hozzászólásokat illetőn, de sajnos ma már szinte értelmezhetettlen lenne az ingatlanártrend a politika nélkül. Az mindent áthat. Azon azért viszont elgondolkodnék a helyedben, hogy miközben "mosd ki a szád" felszólitásokat küldesz egy fórumozó társnak, milyen alapon kész tőle bármit is a jónapon kivül?
Először is: mosd ki a szád, ez a hangnem/szókészlet nem méltó a Portfólió egyetlen fórumához sem! Másodszor: ez egy ingatlanos fórum, próbálj meg a témánál maradni, egyéb frusztrációidat az arra hivatott fórumokban kiélni. Köszönöm. És hogy ne csak off legyen, van arra már statisztika, hogy az OSP igénylők hány százaléka kapta meg a hitelt, és abból jellemzően mit/hol vásároltak? Ez valahogy jobban érdekelne, mint a céltalan, ide nem illő nonstop offtopic nyavalygás.
De tegyuk fel hogy rajtunk tul mindenki veszi az orosz gazt. Megis mi vagyunk a porondon. A mienket elzarjak ok tovabb veszik. A fo kerdes Ki akkor balfasz? 🙂
Miertmit gondolsz? Ki fogja kifizetni a sok tamogatast a gazdagnak, a kkvknak, a startupoknak, a finetech cezaroknak, a migrisimogatonak, a a nepnemzeti jaradekokat stb? Ideje ebredni Dorotty. Magyaroknal nezz gyorsan ra az akkukra. +15% a sutyivan megemelt epr dij miatt, az uzemanyagon 24ft/literrel tobb az ado mint az EU elvarja stb. A 300mrdert napi 600as autoforgalmas hidnak is meglesz a neve: mondjuk gonoszmultiado🙂
Na akkor ujra. Szerbia csak orosz faszt hajlando szopni, ahogy a mi elvtarsaink is. Es szerbiaban most vagtak el az orosz fasztol a fotolvajt. A begeto birkai pedig energia nelkul maradnak. Namarmost. Az itteni jaradekosok csak oroszfaszt akarnak szopni es jelenleg csak azt szopnak. Ha megszuntetni az amerikai geniusz az oroszfaszt, akkor itt se lenne energia. Pedig szoltak h ne szopjunk csak orosz faszt. Keretik majd nem begetni ha igy alakulna.
Kis kulpolitika,de ezert kivanatos az orosz fugges... Alekszandar Vucsics szerb elnök szerint beláthatatlan következményei lehetnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankcióknak. Az államfő csütörtökön arról beszélt, hogy elegendő tartalékuk van, újévig nem lesz probléma az ellátással, de arra kérte az oroszokat, hogy tárgyaljanak az amerikaiakkal. https://index.hu/gazdasag/2025/10/09/szerbia-koolajipari-vallalat-nis-alekszandar-vucsics-koolaj-szankciok/ Ez az, amikor a hivok talalkoznak majd a realitassal, es nem lesz uzemanyag... Mit szamit akkor a vélt igazság... Kozben itthon azon agalnak a jaradekosok, hogy miert lenne hiba az orosz olajrol lemondani... Mondjuk ha szovetsegesunk lekapcsol rola, akkor mondjuk lehet oroszt fxszt szopni, de nem lesz itt a közelben csak a valosag...
Elég az ingatlanokhoz a számtan is. A valós számokkal történő számtani alapműveletek. Egy nágy alapműveletes kínai számológép. 1. Megtérülés 2. hozam 3. nettó hozam, A hozamból levonva a felújítási alapot, az adókat esetleg az inflációt is (jó esetben ezen felüli az értéknövekedésed) 4. esetleg hozzáadva az értéknövekedést vagy levonva az esetleges értékcsökkenést. Mindez virtuális mert csak a realizált nyerő a nyerő vagy a veszteség is. ? a jelen és jövőértékkel nem borzolom a kedélyeket Pedig kellene számolni. Ráadásul ha most 50misit ér a lakás és 25ért vetted akkor az 50M- hez kell számolnod a hozamot nem a 25höz. Azért megnézném 2év múlva mennyi lesz a most 1,5millió/nm áron vett ingatlan vételára. Mi van ha egy 60milliós lakásra felvett 50milliós hitelnél olcsóbb lesz már az adott ingatlan akkori ára? nincs elsétálási jog. Az összes vagyonod a veséd az egész családod rá a fedezet.
Nem kell arazni teraszt, meg beugrot stb meret szerint sem szerintem. Mindig hulyesegnek is tartottam a kiegeszito teruletek arazasat nmre vetitve. Van egy n+1es lakas, ami 55nm plusz egy atlagos erkely. X ftot akarok, azt lehet x-10ftert viszik, ha van 10eres erkely ha 20nmeres van. A 6mos felszin beallok meg kulonosen viccesek akar a xx keruletben foleg ha van utcai parkolo,, mert most a Living angyalfoldon 5.7mert adja a melygarazst... Kollega a 2. hszvel mar lefarasztott, mert szaglott hogy be akarta bizonyitani hogy olcson adja, csak a galadok nem viszik. Olcso akkor vmi, ha a piaci ar alatt van 10%al vagy egy haznal az eladas pillanataban dragabb egy telekre felhuzni, mint megvenni. N+1es 20+ eves lakas a festoi XX. Keruletben felujitas utan 86m ftert egy felszini bealloval es taroloval. Azert az barati...
Törölt felhasználó2025. 10. 09. 18:39
#258645
az előbb olyat tettem amit talán még soha visszaolvastam amiket ma írtam elég jók lettek . és rájöttem, ha a következő években ingerem támadna megírni az emlékeimet, csak meg kéne kennem valakit a portfoliónál, hogy listázzák ki nekem az összes korábbii szövegemet, kicsit megrostálni, aztán kijavítani a gépelési és helyesírási hibáimat, és már kész is tök jó
azért nincs is jobb mintha van egy megbízható, kipróbált ügyvéd az ember háta mögött, aki ha teheti felveszi a telefont vagy visszahív ha lehetősége lesz :) leginkább csak úgy voltam szájkaratehős, hogy előbb egy ilyennel átbeszéltem . viszont volt egy igazi nehézsúlyú ügyfelem, aki leggyakrabban két ügyvéddel az oldalán közlekedett meg a legutolsó megvalósult ügyemnél egy olyan akinek a viselt dolgaival tele volt a net, bőven 70 fölött járt akkor, évekig kapcsolatban voltam vele, ő sem nagyon csinált semmit úgy hogy az állandó ügyvédje ne lett volna jelen, még ha meg sem kellett szólalnia
Ha teraszra csak kizárólagos használati jog van, akkor azt nem szabad 1/2-ed m2 áron számítani szerintem. Már csak azért sem, mert a kizárólagos használati jog messze nem ér annyit, mint a tulajdon. - Egyébként vannak olyan helyzetek, hogy érdemes elgondolkozni a kizárólagos használati jog földhivatalba való bejegyeztetésen, hogy dologi jogi hatálya legyen, még ha költséges is.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link