Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2024. 03. 04. 04:49
Előzmény: #217719  dexter
#217720

Hát elvileg az elmúlt kb egy évtizedben jól "előrerohantunk" a dolgokban minden téren - építgetés meg számla-hízlalás - elég sok embernél és a világban, elég olyannak tűnik, mint egy LPPL - vonal - ezt googleztam, hehehe :D -  az életünkben, aminek esélye van az összeesésre azoknak, akik nem félretettek a csúcs közelében már, hanem még rávettek, ráadásul "tőkeáttétellel", mondjuk egy újabb hitel ilyen házra meg olyan SUV-ra,.....
De passz persze, hogy mit hoz ebből a jövő, lehet én tévedek és nem lesz nagy zutty és csak a lehetősége van meg.
Viszont ha nagy zutty lesz belőle, szerintem azok, akik nem nagyon fordultak ki illetve kevésbé önmagukból azáltal, hogy azt hitték, hogy több lett nekik az életben a pénz által illetve az a cél a pénz és többek lettek tőle, mert abba vetettek többségében mindent az életük szempontjából, azoknak azt hiszem, kevésbé fog fájni, vélhetőleg, persze ez csak akkor áll fenn, ha az következik, amit az első bekezdésben írtam.
Illetve én személy szerint ennek az értelmes menetét a továbbiakban nem látom, amit tettünk és teszünk olyan téren, mint, hogy ez lenne az életünk célja és ezért nem gondolnám, hogy ennek így ezért van értelme tovább mennie.
Nekem ellent mond ez mind emberileg mind logikailag, hogy amit így teszünk "globálban", az így oké.
De hát majd megmondja az idő, ugye, hogy mi és merre variálódik és hogyan csavarodik ez a történet...
:)
dexter 2024. 03. 03. 21:44
#217719

De ha már itt járok. Észak Mo-i építőiapri kereskedő cég tulaja panaszkodik a hétvégén.
Árúlnak mindent a betonvastól kezdve, a téglán át, villanyszerelési anyagokat, gépészethez szükséges dolgokat, de konyhai berendezéseket, hűtőt, stb. is. Meg géplölcsönzéssel, munkaruházattal, stb. is foglalkoznak.
Szóval minden is van náluk, ami egy építkezéshez, felújításhoz kell.
Azt mondja, hogy 2023-ban több, mint 25%-al csökkent a bevételük, a kiadása meg nagyot nőtt, full veszteségesek voltak.
Idén az első két hónapban a tavalyihoz képest eddig 50%-al csökkent a bevételük.
Azt mondja nem tudja mit csináljon, mert egyelőre úgy néz ki, hogy idén rohadt nagyot fog bukni.
 
Ugyan nem mondta, de szerintem lassan elkezdi kirúgdosni az embereket, mert eddig nem nagyon rúgtak ki senkit.Korábbi években elég nagy forgalma volt, nem tudom mennyi tartaléka lehet, lehet 1-2 évig el tud vegetálni.
dexter 2024. 03. 03. 21:26
Előzmény: #216482  dexter
#217718

Majdnem egy hónapja arről írtam, hogy jelentősen nőni a fog munkanélküliség, egyre több embert bocsánatak el, mert döglődik a magyar gazdaság, emiatt sem várható idén a lakáspiac növekedése.
Erre megkaptam, hogy nincs itt semmi látnivaló, hülyeséget beszélek, semmi logika sincs abban, amit írok.
 
Na most már az újság is megírta, hogy jelentősen nőtt a munkanélküliség.
Gondolom most már az is elhiszi, aki eddig tagadásban volt. Pedig elég logikus annak, aki nem egy barlang mélyén egy kavics alatt töltötte az elmúlt éveket. És nagyon valószínű ez még nem a vége a történetnek.  
"A munkanélküliségi ráta 4,5-5%-ra emelkedett Magyarországon az idei év elejére, miután a gazdaság gyengélkedik. Ilyen magas munkanélküliségre utoljára a Covid-válságban volt példa."
 
Egyre több a munkanélküli Magyarországon, miközben özönlenek hozzánk a külföldi munkások
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240303/egyre-tobb-a-munkanelkuli-magyarorszagon-mikozben-ozonlenek-hozzank-a-kulfoldi-munkasok-671495
kukker 2024. 03. 03. 17:44
#217717

És mi van akkor, ha az a helyzet, hogy van választási lehetőség, amit nem veszünk észre?
Hogy olyan bőség van választási lehetőségben már minden szinten, hogy észre sem vesszük és morgunk?
Olyan halmazok és metszeteik vannak már abban is az életünkben, hogy észre sem vesszük:
- hagyományos kp, kártya, mobiltelefon
- önkiszolgáló kártya, kp, mobiltelefon
- itt ennyien vannak, oda megyek a másikhoz
+
- nem megyek be vásárolni, hanem hazahozatom. És ott is szerintem már úgy fizethetek, ahogy akarok.
Szóval nem kellene elfogadni, hogy van ilyen is meg olyan is és mindenki azt tehet, amit akar és csuhaj!
Nem?
:)
N0MAD 2024. 03. 03. 13:31
Előzmény: #217715  N0MAD
#217716
Meg a kezből kiadott kártya sem.
N0MAD 2024. 03. 03. 13:31
Előzmény: #217714  somogyi
#217715
Illetve telefon, a bankkártyán a pinkód meg a comtatctless kis összegeknél a visszaigazolásmentesség nem tűnik überbiztinságnak,
somogyi 2024. 03. 03. 12:17
Előzmény: #217713  N0MAD
#217714
csak kártya, mindig.
N0MAD 2024. 03. 03. 12:14
Előzmény: #217709  szieszta
#217713
Automata kassza és kp?
Hát még másutt is kerülöm a készpénzhasznalatot…
N0MAD 2024. 03. 03. 12:14
Előzmény: #217709  szieszta
#217712
Automata kassza és kp?
Hát még másutt is kerülöm a készpénzhasznalatot…
szieszta 2024. 03. 03. 08:21
Előzmény: #217706  Ishar
#217711
Ha csak erről lenne szó, én is kivárnám a soromat, de nálunk többször előfordult, hogy már csak az van, aztán ha reklamálsz, a hangosbemondón oda rendelnek valakit, aki ettől nem boldog.Az egyre többször tűnik fel, hogy az emberek forognak az üzletláncok között. Valamikor megvoltak tescósok, lidl-s  dolgozók, de most már keverednek. Még olyat is láttam, hogy délelőtt a lidlben árut töltött, később a tescóban ült a kasszában.
szieszta 2024. 03. 03. 08:12
Előzmény: #217705  FR73
#217710
Igaz már régebben, de nekünk meg pontosan a decathlon-ban volt gondunk, ők sem értették, hogy több dolgot kétszer számolt.
szieszta 2024. 03. 03. 08:08
Előzmény: #217703  gorgeri
#217709
Arra  azért figyelmeztetlek, hogy ott is meg kell számolni, hogy mennyit ad vissza a gép, mert éppen a győri tescóban fordult elő, hogy két bankjegy szépen kijött, a másik kettő meg felcsavarodva ottmaradt. Biztosan nem az első eset volt, mert a hölgyike szó nélkül intézkedett, mikor szóltam.
kukor-ica 2024. 03. 03. 00:58
Előzmény: #217659  N0MAD
#217708

Ez jó szöveg volt, különösen a felsorolás :)
"Egymás seggét nyalogatjuk szolgáltatóipar címen."
... és egy gazdaság fejlettsége kb korrelál azzal, hogy mennyien dolgoznak a tercier szektorban.
Nyilván drágább svájcban a kenyér meg a csoki, de a szakállfodrász, műkörmös, tetováló, és társai  arányaiban még drágább.

Broafka_Ottokar 2024. 03. 02. 21:45
Előzmény: #217706  Ishar
#217707
Dehát ugyanannyit dolgozol, mint amikor a szalagra pakolod ki és vissza. A kasszás meg inkább árut tölt addig.
Ishar
Ishar 2024. 03. 02. 21:42
Előzmény: #217701  Freszelés
#217706
Én is maradnék a hagyományos kasszáknál: egyrészt nem akarok hozzájárulni senki munkahelyének megszüntetéséhez, másrészt nem kívánok egyik multinak sem ingyen dolgozni.
FR73 2024. 03. 02. 21:28
Előzmény: #217701  Freszelés
#217705
Egyetlen igazán profi önkiszolgáló kasszát ismerek, a Decathlon. Bedobod az összes cuccot a ládába, és kiköpi 2 másodperc alatt az eredményt.
Csak ugye a kiflit nem lehet így felmazricázni, élelmiszerbolt az mindig kompromisszumos lesz.
FR73 2024. 03. 02. 21:24
Előzmény: #217702  gorgeri
#217704
Nálam attól függ, mennyi terméket veszek. Havi nagybevásárlás 100+ termékkel az szigorúan klasszikus kassza. 10 termékig tutira önkiszolgáló.
gorgeri 2024. 03. 02. 21:19
Előzmény: #217702  gorgeri
#217703
Ja, lat pont azt irod, hogy nem mind ilyen. Szerencsere nekem meg nem sikerult igazan rosszat kifogni.
gorgeri 2024. 03. 02. 21:19
Előzmény: #217701  Freszelés
#217702
En pont azt szeretem az onkiszolgalo kasszakban, hogy sokkal gyorsabb, mint a nyugdijas csigakbol kikepzett eladoi garda. Imadom, a legjobb dolog, ami a boltokkal es a bevasarlassal torent valaha.
Freszelés 2024. 03. 02. 21:06
Előzmény: #217700  szieszta
#217701

off Vannak önkasszák, amik jól működnek és vannak azok, ahol megy a homokóra minden érintés után, ha megrezdül a föld túloldalán valami máris sikoltozik a gép, keresgeted a pékárukat a képernyőn percekig a lapozósban, külön megkeresed a zacskó kódot is, minden nyomás után van fél másodperc hatásszünet mire reagál, ha túl sokat veszel, akkor nyekereg a súlyra, random lopás ellenőrzések, ha alkoholt veszel, akkor jöhet az kasszából az Erzsi engedélyezni, ha rossz kasszához állsz, akkor ott csak bankkártyával lehet fizetni, kifelé a karámból vonalkódot akar olvasni, mert csak akkor nyílik..
Szóval maradok én a hagyományos kasszánál. Ha épp nincs senki, akkor szépen megállok és megvárom hogy előbújjon valaki (nem szokott tetszeni ez nekik).
Pedig nem szeretek emberekkel interaktálni ha nem muszáj, de az a sok szopatás amit egyik másik önkassza bevezet az nem hogy kontraproduktív, hanem egy rossz vicc.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek