Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 11:27
Előzmény: #205338  FR73
#205340
Nekem anyám megmondta, hogy jogosítványom is akkor lesz , ha megdolgozom érte. Lett is, 1 Ft ot nem adott bele, autóba se. És szerintem ez így van jól . Kövezzetek meg, maradi vagyok, max ha családon belül van egy régebbi, tanulós autó akkor azt odaadnám neki üzembentartóival, hogy övé minden költség , ha összetöri ez van. 
Keva 2023. 09. 22. 11:20
Előzmény: #205336  slash
#205339
Nekem is. Majd írd meg légyszi, hogy milyet és mennyiért sikerült! Köszi.
FR73 2023. 09. 22. 11:10
Előzmény: #205336  slash
#205338
Ezt hívják úgy, hogy infláció. Nemcsak a 8. ker ótvar lakás ára és a horvát nyaraló ára ment fel. Nem irigyellek, de miért nem a saját pénzéből veszi a kocsit az a gyerek? Munkához kell neki és előfinanszírozod, de visszahozza majd az árát?
Evehid
Evehid 2023. 09. 22. 11:08
Előzmény: #205334  lacikonyha
#205337
Teljesen jogos, Laci bácsi. Egy-kettőt személyesen ismerek, vagy ismertem - sajnos -, veszélyesnek is tartom őket, legfeljebb a mértékben van különbség. Meg a károkozás nagyságrendjében. De ha lehet, még az alapító generációnál is jobban undorodom tőlük. Ilyen pontosan felépített figurából van szép számmal a kamuellenzékben is, pár hívószó: parizer,darálós, attasé, "kéterká", LehetMenniaP...:) Nem becsülöm le őket, de azért amiket kívánok nekik, arra inkább a román közelmúltban lehet eklatáns példákat találni. Khm. De ez részben tényleg OFF. 
Viszont a jelenlétük közvetett módon elég súlyos hatást gyakorol az ország ingatlanpiacára is. Meg az azzal összefüggő összes gazdasági ágazatra, meg ennek a csodaszép országnak a nagyon rosszul kezelt turizmusára, meg a vállalhatatlan vendéglátóipari "kultúrájára". (Nem a Rosenstein vagy a Szaletly szintjén, hanem ami a magyar középosztálynak is napi-heti szinten megfizethető, és a frekvenciális helyeken kívül esik. ;)) 
slash 2023. 09. 22. 11:02
#205336
Kocsit kell vennem a gyereknek. Utálok kocsit venni, nem pörgök rá... a kecókra pörgök, azokat birtokolni akarom.. itt egy kecó, ott egy kecó, stb..  azt szeretem.. ami autót magam vettem életembe mind csődtömeg volt leszámítva az utolsót ami szalonból jött. 
Úgyhogy autóvétel..el is hívtam egy barátom aki imádja ezt, mert én meg csak pingvinezek. meg fizetek . nyári hasitasi pénzem huss..iszonyat az hahu autópiac a 2019es árak duplája minden, nem is részletezem. 
Keva 2023. 09. 22. 10:52
Előzmény: #205311  Vodafonelive
#205335
2017.03. hóban vettem telefont a fiamnak Samsung Galaxy S7. Pár év múlva megkaptam tőle és a mai napig ezt használom. Néha szétkapcsol, lassul... Sajnos lassan cserélni kell. Talán 7 évig kibírja... :))
lacikonyha 2023. 09. 22. 10:44
Előzmény: #205332  Evehid
#205334

ennél bonyolultabb a képlet
valódi tudományos alapokon kiérlelt okos, képzett, következetes, tehetséges ártányok ők mindannyian
kér lebecsülni őket
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 10:39
Előzmény: #205328  Murdoch
#205333
Kisebb hatása lett volna ha pl csak első ingatlan, vagy pl olyan aki nem rengelkezik 100M vagyonnal (ingatlanokat és járműveket is beleszámolva), mert kisebb lett vona a kereslet te a árakba akkor is beépült volna. Bármilyen irányíott támogatás befolyásolja a rendszert, ha bárkinek adsz pénzt az a valaki azt el fogja költeni , ez amolyan "helikopterpénz" magyar módra. Ha lehetne választani, hogy nem kérek se nyugdíjjat és TB-t,  magán EU biztosísát kötök, cserébe nem sápolnák a bruttót mint az állat, szerintem többen élnének vele, Km alapú utdíjj hozzájárulás, a többi pedig pl a kömzűvekbe beépítve . tudom megint bilibe lóg.
Evehid
Evehid 2023. 09. 22. 10:31
Előzmény: #205284  LouMannheim
#205332
Egy kártékony, értéktelen, hitvány és hepciáskodó pötsch. A különösen irritálóan kulturálatlan fajtából. De nagyjából ugyanolyan visszataszító, mint a Rétvári vagy a Tuzson, csak kevesebb az esze/tanultsága. ( A társaság kedvéért nem fogalmaztam ennél cizelláltabban, pedig tudnék...)
siemens 2023. 09. 22. 10:11
Előzmény: #205325  Bolton01
#205331
Sajnos Voda kollega egyszerűen nem értette tihamer mondanivalójának a lényegét..... 
siemens 2023. 09. 22. 10:08
Előzmény: #205329  Murdoch
#205330
Ez egy trash reality semmi köze a valósághoz. Csak a nézettség számít! Ez csak egy hülye pics@.....
Murdoch 2023. 09. 22. 09:54
Előzmény: #205321  tihamer
#205329
Az biztos, hogy még a 80-as években is sokkal egészségesebb műsorok mentek, nálunk nincs is TV előfizetés. Az a szenny és reklámözön, ami ott megy, nem ér egy fabatkát sem. Ha van valami jó sport, akkor azt online megnézi az ember.
Murdoch 2023. 09. 22. 09:45
Előzmény: #205316  EURHUF_goes_to_haven
#205328
Akkor félreértetted. Nekem pláne nem kell mondani, anno ki akartam használni a CSOK-ot, ahogy bejelentett a kormány vmi plusz pénzt, legalább annyival drágult azonnal minden. Nem véletlenül kellett a BV is, mert a hirtelen árnövekedések miatt már az önerőre se futotta. 
A na, 'persze meg' a cikknek szólt, évek óta a csok címén megy a fomo. Persze lehetett volna azonnal szigorúbb feltételek szabni, hogy ne az n+1-ik lakást, vagy üdülőt vegye a kiváltságos réteg, de ez van. 
LouMannheim
LouMannheim 2023. 09. 22. 09:38
Előzmény: #205320  tihamer
#205327
Teljesen rendben van.
Jól szituált ,értelmes, okos, kívánatos (talán nem hagytam ki jelzőt) hölgyek akik nem mellesleg lakástulajdonosok, és munkáltatók is. 
Potenciális CSOK jelöltek is akár, akik gond nélkül kifizetnék az esetleges büntető kamatot is ha mégsem jön össze a baba, amire van esély hiszen kényesek a testükre, plakátra velük.
Szívesen járulok hozzá egyhavi adómmal az N+1 -ik ingatlanjuk adásvételéhez. Indítsunk gyűjtést nekik.
Komolyra fordítva a szót bicskanyitogató az egész, de ezt kell adni a népnek.
Bolton01 2023. 09. 22. 09:36
Előzmény: #205321  tihamer
#205326

És ennek kb a következménye, hogy örök bérlők lesznek, hogy itthon vagy nyugaton az más kérdés...
Akkora manipuláció és kísértés éri a mai emberek nagy részét, hogy kb soha nem fog tudni összespórolni egy normális ingatlanra, mert már 200k-nál a többség elkölti valami "fontos"ra, de 1-2M nél mindig bejön valami trópusi nyaralás, vagy autó vásárlása... Kb 20-25 éve vettem ezt észre tudatosan, nagy fordulat volt nekem fiatalon ...
Bolton01 2023. 09. 22. 09:21
Előzmény: #205311  Vodafonelive
#205325

Ne haragudj, nem ellened szól, de ez egy hatalmas önmentegetés, már csak az hiányzik a végéről, hogy amúgy is megérdemlem ...
Xiaomi-m van, és évente nem dobom a kukába, a jelenlegit pl több mint 3 éve használom, kb mindent tud.
Saját ingatlannunk van, hitel 0, de ha a szűkebb családom (szülők, testvér 5 teló) + 2 kolléganőm telefonjainak új árát összeadom se vagyok biztos hogy kijön a 400k. A 800k-s telefont nem véleményezem inkább. Mindannyiunk rendelkezik becsületes ingatlannal (nem panel), hitel senkinél.
Úgy figyeltem meg, minél több áldozatot hoz valaki (vagyis úgy gondolja, pl hogy lemond rengeteg dologról) ott lépik be ez az önjutalmazgatás ...
Érdekes kalkuláció lenne, hogy ha basic telefonnal nyomulnál, és évi kb 100k-val többet törlesztenél (ami az Iphoje felár) mennyivel előbb végeznél a hitellel ... Tippre minimum 1 évet nyernél, de lehet többet is ...
sztiv 2023. 09. 22. 09:14
Előzmény: #205310  Pistike12
#205324
Vajon miért másfél milla a négyzetméter-ár még mindig? 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 09:02
Előzmény: #205320  tihamer
#205323
Pont tegnap beszéltük, hogy ki hogyan kezeli a pénzt, hogy tanulta meg annak az "értékét", és hogy ez a csaj bele született:
"Nagyon szeretek pénzt költeni, de nem a sajátomat, hanem a szüleimét"
Tudom én vagyok a maradi, de nekem ez már nagyon műanyag, mint a mcdonalds sajtburger ami soha nem romlik meg ... :D 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 09:02
Előzmény: #205320  tihamer
#205322
Pont tegnap beszéltük, hogy ki hogyan kezeli a pénzt, hogy tanulta meg annak az "értékét", és hogy ez a csaj bele született:
"Nagyon szeretek pénzt költeni, de nem a sajátomat, hanem a szüleimét"
Tudom én vagyok a maradi, de nekem ez már nagyon műanyag, mint a mcdonalds sajtburger ami soha nem romlik meg ... :D 
tihamer
tihamer 2023. 09. 22. 09:00
Előzmény: #205319  slash
#205321
Én belenéztem, kíváncsi voltam.
Döbbenetes!
Ezzel a műsorral csak az a probléma, hogy ezt tapasztalatlan tizenéves gyerekek is nézik, akik nagyon befolyásolhatók, és ezt sokan mint életmód komolyan is fogják venni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek