Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2023. 04. 09. 17:17
Előzmény: #195198  lacikonyha
#195200
Nevezzük tetszhalottnak, az is valami...
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 09. 17:17
Előzmény: #195197  ncseed!
#195199
Én továbbra is azt vallom, hogy időben és amennyire lehet jó ütemben léptél.
lacikonyha 2023. 04. 09. 17:14
Előzmény: #195197  ncseed!
#195198

nincs már piac
meghalt
csak akik tuti  halálhírét keltik  még nem árulták még el mikor lesz a temetés
ncseed!
ncseed! 2023. 04. 09. 17:05
#195197
Szevasztok fórumtársak! Meséljetek mizu a pijacon.....
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 09. 16:59
Előzmény: #195189  kukor-ica
#195196
Ennek ellenére érdekes, hogy jó ha 50-50% az arány ismerősi körben. Ami megint érdekes, hogy a swarcz semmivel nem olcsóbb, vagy igénytelenebb ingatlan.
lacikonyha 2023. 04. 09. 16:56
Előzmény: #195193  fogpaszta
#195195

amúgy amit összegyűjtöttem darabra jelentősebb tűnhet, ,mint amit a vásárláskor kiadott összegek sugallnának
mindegyik 10 millió alatti vásárlás, igaz azóta a többségével nagyot fordult a világ
sőt amit gyorsan eladni céllal vettem,azok közül is 12,5 volt csak a legnagyobb értékű szerzés
lacikonyha 2023. 04. 09. 16:50
Előzmény: #195193  fogpaszta
#195194

nem értettem félre őt
sokszor volt szó köztünk erről, sokféleképpen
többször felhívtam a figyelmét, hogy a spekulatív ügylet az nem más mintha valaki azért vesz valamit hogy úgy ahogy van vagy legtöbbször kis hozzányúlás után hamarosan haszonnal eladja, és az enyémek ilyenek voltak (bár a nagymértékű átalakítás utáni,s őt az ingatlanfejlesztői tevékenység is lehet spekulatív)
rövid táv pedig csak sportág specifikusan értelmezhető legalábbis értelmes emberek között, így lehet az atlétikában 60-100-200 méter a sprint táv, biatlonban pedig 7,5-10 km a sprint táv, attól függően hogy nők vagy férfiak versenyeznek
..
szerintem már régesrég belátta hogy tévedett,vagy alaposan félreértett valamit, de ezen a fórumon nem divat beismerni, egy tévedését
...
ez  a fórum nem egy konszenzus kereső terep hanem valami attól alapjaiban eltérő
tisztelet a kivételnek
..
amúgy ha értelmesen viszonyul hozzám én sem vagyok paraszt vele válaszképpen, a napokban is volt erre példa ,de ezt a kapitális botorságát néha szívesen hánytorgatom fel
ha egyszer azt mondaná hogy tévedett, vagy valami hasonlót, utána soha többé nem   venném elő, és elhantolnám örökre
tulajdonképpen nem is tévedése botorság a szememben, hanem amilyen kitartóan ragaszkodott hozzá amikor amikor már a lőtéri kutya is szánakozott rajta ezért
 
fogpaszta
fogpaszta 2023. 04. 09. 15:52
Előzmény: #195173  lacikonyha
#195193
Én régen sokat voltam itt jelen, mostanában mar csak ritkán beleolvasok a fórumba. Viszont azt nehez elkepzelnem hogy berlini így közelítené meg a dolgaidat…

Nem ertesz vmit félre?
-
Amennyire látom sokaknak szúrja a szemet, hogy sok ingatlant összeszedtel . És emiatt “ támadnak” , Te meg “ vedekezeskepp” meg arrogánsabban reagálsz..
-
De pont berlini az akinel nem hátrány ha valakinek összejött egy ingatlan vagyon…
kukor-ica 2023. 04. 09. 15:23
#195191
Fogy a magyar, még vándorolnak is kifelé, de a lakásállomány egyre csak bővül...
https://www.otpip.hu/hirek/tizenegy-ev-alatt-varmegyenyit-bovult-a-lakasallomany
kukor-ica 2023. 04. 09. 15:20
Előzmény: #195187  Vodafonelive
#195190
Az orvostudomány fejlődésével sok betegség vált kezelhetővé, aminek következtében emelkedett az átlagéletkor, és egyre több lett az idős, de beteg ember.
Aztán amikor nem lesz, aki kezelje / ápolja őket, akkor megint csökkenni fog az átlagéletkor, mert nem kapják meg az inzulint, nem lesz, aki tisztába tegye őket, nem jutnak orvoshoz, stb.
Pokol és kegyetlen, de nem lehet mit csinálni, nem kényszeríthető a fiatalabb generáció ápolásra.
Tkp erre mutatott a covid is, és tartok tőle, hogy nem ez volt az utolsó ilyen...
kukor-ica 2023. 04. 09. 14:57
Előzmény: #195168  J0hnnyEnglish
#195189
Ezt a feketén kiadást sosem értettem...
Vesz valaki egy 50 milliós ingatlant kiadásra.
Legyen belőle évi 2 M Ft bevétele.
Amennyiben valaki tételes elszámolást választ (tehát nem a kemény 10% költséghányaddal él) lakás értékének (tégla esetén) 2%-a magánszemély (=tulajdonos) számára is elszámolható költségként.
Az 1 M Ft költség, ami szembe állítható a a bevétellel.
Ezen kívül csak van a családban valakinek NYESZ, önkéntes Nypt, Egészség pt, vagy valami, amire - ügyesen használva - jár 150e adókedvezmény. Ezzel letud újabb 1 M Ft bevételt. (1 M Ft 15%-a 150e Ft).
Ha ezen kívül még kell valami, akkor kérjen már meg egy magánszemélyeknek dolgozó Katás festőt, hogy fesse ki évente a lakást akárhányszázezerért - némi "motivációért".
De a legtöbb család vesz évente valami bútort, vagy ezt-azt a saját lakásába, hát akkor most kérjen számlát a bérbeadó nevére, ill. a bérbeadott lakás címére. 
Kell némi optimalizálás, hogy ki legyen a tulaj, a haszonélvező, a bérbeadó, kinek a nevén vannak a fenti adókedvezményre jogosító tétetek, de a fentiekkel egy átlagos lakás fehéren is kiadható szinte adómentesen.
És hátradőlve várhatja a NAV-ot.
De állampapír hozam jóváírást fogadni valóban egyszerűbb.
Atti 2023. 04. 09. 14:43
Előzmény: #195187  Vodafonelive
#195188
Ha megfizetik lesz ápoló.
Nyugaton is van.
A mostani 50+ osoknak van saját ingatlan.
Ellesznek.
Ha meg elfogy a lóvé, vagy nem lesz ápoló, vagy nagyon megreccsen az egészség marad a Dél-Kórea út.
Az öngyilok.
Ennek nálunk hagyománya van úgy is.
Hát majd folytatódik.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 04. 09. 14:12
Előzmény: #195185  Atti
#195187
Egyszerű a matek vagyis nem, mert addigra már nagyon nagy gáz lesz mire ők eljutnak a nyugdíjig de igazából az itten írók többsége akik már az 50+ -osok is látniuk kell, hogy az idősek otthona is fullon lesz, keveset vagy éppen alig fognak építeni, NEM LESZ ÁPOLÓ, GONDOZÓ. Szép világ lesz. 🤠
Stg 2023. 04. 09. 13:57
Előzmény: #195147  lacikonyha
#195186
Egyértelmű, hogy árnyêk mindig van, ha a jövőt próbáljuk eltalálni.
Különben mind multimilliomos ok lennénk.
Én is kb így gondolom most mint Tihamér, pár hónapja írtam is, hogy most jó pálya a szabad pénzeimnek az állampapír, de nagyon kell majd két év múlva figyelni.
Egyébként amit írsz, az kb a legvalószínűbb forgatókönyv. De pont az árnyékolás miatt nem biztos hogy az fog kóvetkezni ami logikusnak látszik most.
Két saját példa a közelmúltból:
Covid egy éve után azt gondoltam nincs itt semmi nagy baj, keresőképesből nem sok halt meg, semmi nem rombolódott le, (gyárak stb..) ha vége a járványnak/lesz vakcina gyorsan visszaindult a gazdaság.
Így spekuláltam, így is lett nagyjából, szerintem nem találtam fel a spanyolviaszt kb így is volt a legvalószínűbb.
Az Ukrán háború kezdete után, sztem megint csak az emberek nagy részével azt gondoltam, ok most harcolnak de max pár hónap és vége, mo-on nem lesz áprilisban fordulat, ez stabilitást mutat kívülről nézve(legyen akármilyen is az), háborús időkben a múltban ez fontos volt.
Egy 360 ás pillanatnál eladtam a dollárom, vettem OTP T , azóta egyszer voltam virtuálisan nullán.(már a befektetésem ezen részével)
Most nem a legelőreláthatóbb forgatókönyv futott le, kiderült nem összeesküvés elmélet a szoros pentagon-ukrán munkakapcsolat, előtte nem hittem volna.
Pedig a Szovjetunió területén dolgozom.
Szóval igen, árnyékok vannak.
Atti 2023. 04. 09. 13:48
Előzmény: #195180  narancshej
#195185
Most még az lesz, hogy örökölnek, mert van kitől.
A Ratkósoknak van ingatlan. Aztán még többségben lesz öröklés.
De a mostani 16 évesek, sőt az Ő gyerekeik semmit nem örököl ek.
Majd bérelnek.
Mint nyugaton.
Azt meg érdemes átgondolni, hogy aki egész életében bérel Mo-on az nyugdíjasként, a magyar nyugdíjból hogy fog bérelni?
Na ez hatalmas különbség lesz a nyugathoz képest.
Persze ez már nem a mi gondunk lesz.
Akit érint azokat meg ez nem is érdekli.
Egy részük fel se fogja.
Törölt felhasználó 2023. 04. 09. 13:46
#195184
a lakasbiznisznek reszeltek kar ezt szepiteni itt a vege, azert szep volt az elmult 7 ev. A legnagyobb vesztesei a kovetkezo  elorelathatolag minyimiumu 2 evnek ameddig a Premium jol hoz azok az ingatlankozvetitok tomegei lesznek masodsorban  a hitelkozvetitok -hihetettlen gyatrak a tranzakcios adatok- harmadreszt az elso lakasvasarlok a jelenlegi magas lassan olvado ingatlanarak es piaci kamatok miatt. A tamogatott hitelekre jogosultakat meg kicsinalja az infla. Es tenyleg beneztek mar a panyelkak 30 ala, nem nagyon figyeltem oket az elmult honapokban lekototte a figyelmemet a pusztulat csaladi hazak. Szintet leptem
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 09. 13:44
Előzmény: #195182  Atti
#195183
Méginkább értelmet nyer és fontos a diverzifikacio!
Atti 2023. 04. 09. 13:41
Előzmény: #195168  J0hnnyEnglish
#195182
Úgy van.
A politika Mo-on nagy kockázat.
Kiszámíthatatlan.
Neecsed mondta, hogy vagy tettszik a politika, vagy nem, de ez van.
Állj irányba, keress pénzt.
Dango 2023. 04. 09. 13:24
Előzmény: #195179  ehe
#195181
Azért kiváncsi leszek Magyarországon ez hogy fog kinézni + infla

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek