Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2023. 03. 28. 20:57
Előzmény: #194479  norbi040122
#194480

teljesen igazad van
nem is azért szóltam hozzás a sztorijához hogy befolyásoljam bármiben is
igaz ennek ellenére  estére kissé átfogalmazta a korábbi hőskölteményt,de isten az atyám nem miattam tette,még csak az kéne
norbi040122 2023. 03. 28. 20:29
Előzmény: #194475  J0hnnyEnglish
#194479
Ne foglalkozz vele, csak bátran!
somogyi 2023. 03. 28. 19:40
Előzmény: #194477  Vodafonelive
#194478
Igen nyilvan . Erdekessek keppen emlitettem Atádot csupán. Keresik ám az albérleteket ottis bőszen viszont nem nagyon akad. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 03. 28. 19:32
Előzmény: #194474  somogyi
#194477
Szerintem butaság ott nézni, mert ingázhatsz be. Ugyan ez igaz más nagyvárosokra is ahol nem feltétlenül jó az aggló aztán kinek mi. Csak gondolkodni kell a benzináron, a lehetőségeken, a felhozott példádnál kb. alig van valami, megéri fizetni azt a pluszt. Az árverésnél meg sokszor rádobnak a tartozásra is egy keveset, hogy az árverező jól jöjjön ki belőle. Valamiből neki is meg kell élnie. :D
somogyi 2023. 03. 28. 19:25
Előzmény: #194475  J0hnnyEnglish
#194476
Bezzeg mikor en beirtam a tapasztalatomat minusz 30 szazalekkal indulva lehurrogtak.  
Egyesek azthiszik amugy hogy ingatlant venni eladni nagy atomfizikai tudomanyossaggal felero dolog. Aki hulye az szart vesz szarul ad. De ugyanez igaz autovasarlasnal is. 
Foleg ez a lacikonyha ir ir de hogy minek meg mitakar fogalmam sincs beszel a levegobe osszefuggestelenul. 18 szazadban ragadt valahol. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 03. 28. 19:18
Előzmény: #194469  EURHUF_goes_to_haven
#194475

Egyébként én is ehhez hasonlóan nem értem ezt a kifakadást! Megalázás - jól felröhögtem! Laci nem is tudja mi az igazi megalázás: fikázni a másik ingatlanát a megtekintésnél és retkes cipőben végigbattyogni az épületben. Ennek semmi köze a pénzhez, szíve joga a vevőnek olyan árat mondania amit gondol, az eladónak meg közölnie, hogy igen/nem.
Azt senki nem gondolta végig, hogy a valós alku valójában a részemről -10%-volt, mert a beszélgetés elején az eladó ledobott -20-at a hirdetési árból. Ez továbbra is meggyőz, hogy jól becsültem fel az ingatlan piaci értékét (ha nem is tökéletesen).
somogyi 2023. 03. 28. 18:23
Előzmény: #194473  Vodafonelive
#194474
hát hallod, ahogy elfigyelem árveréseket, én nemtudom mivan  az emberekkel, sokszor a piaci ár felé verik az árakat, nemér annyit a huzavona bentlakoval stb. akkor inkabb piacról, van nagyatádon most egy 7 körül, 3 ik körben 3.5 ért vagy hogy ellehet vinni, annyiért cukorka, kivi leszek a végére hova verik fel, teszem hozzá atádon 15 ért mennek hasonlok, amik nem gyengén tulrázottak, kaposváron raksz hozzá 3 és lesz egy hasonló, Kaposvár vs Nagyatád, na érted.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 03. 28. 17:31
Előzmény: #194424  somogyi
#194473
Hat figyusz, nezd a honlapot, majdnem az osszeg, negyzetmeter, emelet, szobaszamis stimmel, mint elotte, ha keszpenzes vagy en megkeresnem szemelyesen azt az illetot, ha nem akkor marad a vegrehajtas.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 03. 28. 17:25
Előzmény: #194440  EURHUF_goes_to_haven
#194472
Svajci frankos jelzalog lakashitelnel vajon milyen tajekoztatast adtak? 😉
lacikonyha 2023. 03. 28. 17:15
Előzmény: #194469  EURHUF_goes_to_haven
#194471

van két nagyon eltérő típusú ingatlanügylet
az egyik esetben a vevőnek szüksége van arra amit megvesz, a másik esetben nincs és úgy veszi meg
nekem az utóbbiban van szinte csak gyakorlatom (az utóbbi pár évben növesztettem a szükségleti lában)
ez két külön világ,  10 év Belváros után Rákospalotán úgy beszéltem ahogy a sikereimhez kellet az 5.-ben sem az eladók sem az ingatlanosok sem értették hogy mi a fenét akarhatok mondani, és főleg mi a fenét isbeszélek
aztán vettem de előtte le kellet mennem alfába és atprogrammozódni
lacikonyha 2023. 03. 28. 17:04
Előzmény: #194466  kukor-ica
#194470

csináltam már 75-ről 37,5-t 5. kerben és 8-ról 3-t a hatodikban
az első több mint fél év volt a második 4 hónap
..
mindkettő az elejétől elhitte hogy én vagyok a megoldás
..
89 millós irányárra tett 50 millós irott, 500 ezres letét melletti ajánlatot híztam fel 81-re. 5 hónap volt
..
ez lehet egy életben megtanult szakma is és akkor mások a keretek,lehetőségek
..
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 28. 16:59
Előzmény: #194467  lacikonyha
#194469
Nem a hozzáértésedek kritizáltam, Elhiszem hogy van rengeteg tapasztalatod mind a piacról, mind az emberekről. De egy tisztán adásvételi szándékban az eladó és a vevő fél között 2 dolog cserél gazdát. Az ingatlan és annak ellenértéke.
Így az a kijelentésed, hogy pénzügyi alkut mint megalázást alkamaz. Mint én írtam annak ellenére, hogy az illető megpróbált 40% ot alkudni, anélkül hogy megaláztam volna őt , közöltem, hogy annyiért nem.
Amennyiben arra céloztál, hogy meg lehet alázni valakit úgy is , hogy attól még pénzügyileg megadod , vagy megadja amit kérsz/kér az rendben van, de ehhez nem kell a körítés a finom rezgésekről. 
Az eladó célja a legmagasabb ár elérése, az eladó pedig ebben ellenérdekelt. Optimális esetben nem történik megalázás, de ha 30% ra te ezt mondod akkor elbeszélünk egymás mellett. 
lacikonyha 2023. 03. 28. 16:56
Előzmény: #194465  Törölt felhasználó
#194468

csak a "kezdő vagyok ugyan amit mindenki lát ,de azt hiszem hogy nem, ezért kurvamagabiztosan adom elő magam" attitűd van lehurrogva
ha egységes lenne a csomagolás a tartalommal, soha nem hurrognám le
lacikonyha 2023. 03. 28. 16:50
Előzmény: #194463  EURHUF_goes_to_haven
#194467

nem azonos az értékkészletünk sem, és az értelmezési tartományunk is kettéválik az induláskor
számodra az ingatlan eladása és a hirdetése sziámi ikrek
..
több száz lezajlott szerződés előkészitését és megvalósulását követtem végig valamilyen minőségben,és amikhez én kerítettem vevőt és gáncsoltam el azok szinte egyikét sem hirdettem, viszont rengeteget hirdettem ,de azok ritka kivétellel kamu hirdetések voltak
annyira meg nem gépelek jól hogy hosszasan és részletesen elmagyarázzak olyan módszereket érthetően, amiket a nem kivülállók szemtanúként is épp hogy megértettek, de annyira senki sem hogy hasonló eredményességgel leutánozza
..
egyszer egy elég sikeres kolléganőm tanácsot kért tőlem egy nehezebb ügyéhez, és  amit amúgy elég jól ismertem, és elmondtam hogy én hogy csinálnám
mivelévekóta együtt dogoztunk azt mondta hogy pontosan tudja hogy én így csinálnám,és valószínűleg jó is lenne, majd hozzátette: "de én nem vagyok te"
kukor-ica 2023. 03. 28. 16:32
Előzmény: #194449  lacikonyha
#194466
Ebben speciel egyetértek, és sem indítottam soha -30%-kal, és vélhetően nem is tenném, több okból sem.
Egyrészt aki annyira meg van szorulva, hogy 30%-kal olcsóbban adná, annak valószínűleg nem túl jó adottságú az ingatlana, így nincs is célkeresztben.
Meg ezzel indítani valóban egy kicsit megalázó, kb azt jelenti, hülye vagy fiam, szar amit árulsz, és még árazni sem tudsz.
.
Egyszer jártam úgy, még a MÁP+ előtt, a nagyon alacsony kamatok idején, hogy maga az ingatlanos mondta az eladó füle hallatára, hogy erősen túl van árazva az ingatlan, 20-25%-kal olcsóbban kéne adnia, amiről az eladó hallani sem akar.
Mindhárman bólogattunk,  az ingatlanos azért, mert úgy érezte igaza van, én azért mert 75-80%-ot még adtam is volna  érte, az eladó meg azért, mert az ingatlanos jól tudta: ilyenről hallani sem akar.
Aztán 1 év múlva jött egy ügyvéd, és azonnal nyújtotta a kezét a 100%-ra, ez eladó meg hangosan naugyézett.
Törölt felhasználó 2023. 03. 28. 16:31
Előzmény: #194459  lacikonyha
#194465
Johnny is tanulja a szerepét, nem kell ezért ennyire lehurrogni. Ha már hasonlat. Csak az történt, hogy első randin beindult a tesztoszteron nála mert már ki volt éhezve, aztán a leányzó is illegette magát előtte hiszen végre valaki randira hívta, Johnny felbátorodott, és az ajánlattal mindenáron azonnal be akart jutni a bugyiba, de sajnos a tempó túl gyors volt, nem jött be. Kérdés, hogy így a randinak lesz-e folytatása? A leírtak alapján inkább nem, mint igen.
lacikonyha 2023. 03. 28. 16:30
Előzmény: #194460  Evehid
#194464

érdeklődő csodálattal olvasgatom itt a gyakori globális ingatlanpiaci megfejtéseket
én aki 10+ évig főtevékenységként egyedi esetek egyedi megoldásainak kidolgozásában vettem rész,néha sikerrel napi kb 0 másodpercet szántam a globális, országos,vagy akár csak a nagybudapesti piac általános ismérveinek megfejtésére
az hogy az 5-6-7-ben naprakész legyek és a megelőző évek néhány száz megvalósult eseteit részletesen ismerjem, na annak volt gyakorlati haszna és nem kis előnye
szóval aki profitál a nagy megfejtésekből azt csodálattal irigylem
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 28. 16:30
Előzmény: #194458  lacikonyha
#194463
Bocsáss meg, de ha el akarsz egy ingatlant adni akkor végső soron milyen más győzelem jön ki belőle mint pénzügyi ? Szerzel egy barátot vagy feleséget ? Most komolyan mi az az apró rezdülés amit én elfelejtettem ?? Ha valamit hirdetek eladásra, akkor nem barátokat keresek, max ha a jövőben tud pl alvállalkozóként egy szakiparos dolgozni, de ott is 90% ban első a pénzügy. 
Evehid
Evehid 2023. 03. 28. 16:29
Előzmény: #194455  berlini
#194462
De ha már Balaton, meg nívós vendéglátás. Ebbe a gyöngyszembe lakber vonalon botlottam bele, a lakberendező páros munkáját évek óta nagyra tartom, nektek is már napok óta meg akartam mutatni. Tud a Balcsi ilyen alapanyagot is adni, ha van, aki képes és hajlandó. :)
Így kaphatsz egy kis francia életérzést egy csodás villában a Balaton-felvidéken - Roadster
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 28. 16:27
Előzmény: #194458  lacikonyha
#194461
Félreértés ne essék. Nem akartam az érdeklődő felet megalázni, egyszerűen csak mikor hirdettük X ért X-10% ért odaadtuk volna, de mikor kérdezte. hogy X-nek 61 % áért csak úgy bepróbálkozott, ott nem én akartam a másik felet megalázni, hanem ő akart engem. A válaszom se volt durva, közöltem vele a tényt, hogy azért az összegért biztossan megtartom, alkuképes vagyok, de a racinalitás határain belül. Piaci ár alatti nm áron, korrekten informáltan elmondtam minden problémáját, illetve, hogy mi az ami már ki lett cserélve. Nem árultam zsákbamacskát, rápróbáltak.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek