Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2022. 07. 20. 02:02
Előzmény: #173039  Bertus70
#173040
Én is várnék pár hónapot mindenképp a helyedben.
Viszont én inkább jó pár évet várok. Ugyanis a tömegnek a PMÁP lesz a nyerő befektetés a maga 10 % körüli nettó hozamokkal akár évekig.
És akkor a tömeghatas miatt az ingatlan piac kiszárad, mivel a pénzek többsége PMÁP-ba vándorol. 
Így jópár ingatlaneladó kénytelen lesz csökkenteni a meghirdetett árat és akkor beindulhat egy dominó hatás.
Meglátjuk.
Bertus70 2022. 07. 20. 01:51
Előzmény: #173036  AudreyDeak
#173039
Ugyanebben a cipoben jarok, ugyanezen ervekkel. Arra jutottam megvarom a szeptember oktobert. Bar a penzem addig is sokat inflalodik, de addigra mar megjelennek olyan eladok, akik a csokkeno keresletre artoressel valaszolnak, mert valamiert valoban el akarjak adni az ingatlanukat. Addigra mar lehet mazsolazgatni. No a kinalat, meg ahogy en erzekelem, hogy nem csak az hirdetesi darabszam no, hanem az ingatlanok minosege is. A minoseget nem az epitesi minosegre, hanem a tulajdonsagokra eretem. Szoval en a kerdesedre azt valaszolom, hogy en varok par honapot. 
mpagnes 2022. 07. 20. 00:57
Előzmény: #173019  tihamer
#173038
Én ezt még saját ingatlanba is javaslom, ha szűkös a háztartás költségvetése. Szerintem spórolásra is ösztönöz.
AudreyDeak 2022. 07. 20. 00:21
Előzmény: #171900  J0hnnyEnglish
#173037
Az inflációs árfelhajtásban igazad van (lásd. korábbi 47 millás lakás posztom). Ez olyan tényező a rendszerben ami pl. 2008-2009 -es válság utáni ingatlan zuttyban nem volt. De szerintem ő nem  is a sima ingatlan eladókra bazíroz, hanem a bedölt hitelesekre. Az számomra is talány, hogy addig hogy nem inflálja el a pénzét. Mert én is ezzel küzdök....
AudreyDeak 2022. 07. 20. 00:06
Előzmény: #171879  tihamer
#173036
Akkor segítsél légyszíves. Szép mennyiségben van HUF -os megtakarításom Allamkincstárban MÁP-ban. Ingatlan vetel időszerű lenne, de a dolgok mostani állásában talán mégse. Pedig szépen kiárazódtam már most is. Mi legyen a HUF-al?
Amiket felhoztál:
- CHF : Már elkezdődött a forint árfolyamromlás fékezése - kamatemelések
- PMÁP :  Elhazudják a valós inflát, te is tudod
- Fizikai arany: Mennyivel vállik el az ára az arany árától , ami több éves mélypontra zuhant? Semmi sem garantálja egy stagflációs időszakban a nemesfémek emelkedeset.
Ingatlan vásárlás ok, de az még lehet 1-2 év is. 
Törölt felhasználó 2022. 07. 20. 00:00
Előzmény: #173034  AudreyDeak
#173035
Szinte mindent lehetett.
AudreyDeak 2022. 07. 19. 23:50
Előzmény: #171850  Törölt felhasználó
#173034
Miért , lehetett ilyet? En azt hittem, hogy ez kötött buli...
berlini
berlini 2022. 07. 19. 23:34
Előzmény: #173026  berlini
#173033
Bocs!
Kiderült, hogy nem kitiltatta valaki, hanem neki lett elege a beszólásokból.
berlini
berlini 2022. 07. 19. 22:09
Előzmény: #173028  ncseed!
#173032
Jó hogy jössz.
Eladtad a maradék 2 panelt?
berlini
berlini 2022. 07. 19. 22:05
Előzmény: #173026  berlini
#173031
Már meg is van.
A kis sunyi.
Neved is van, vagy csak szavazni mersz?
lacikonyha 2022. 07. 19. 21:54
Előzmény: #173027  somogyi
#173030

igazad van
és remélem jobban vagy hogy ezt ide ontotted egy levegovételnyi megszakitás nélkul
de most akkor mit kell gondolnom nekem aki elégedettem dolgoztam egyutt  ingatlanosokkal évekig?
Törölt felhasználó 2022. 07. 19. 21:28
Előzmény: #173027  somogyi
#173029
Megjegyzem tisztelettel, hogy a felnőtté válási folyamat fontos lépése, hogy megtanulunk nemet mondani bármilyen ajánlatra, erőszakoskodóra.
Ha épp nincs kedvem velük foglalkozni, akkor a feleségemet szoktam ajánlani, ő még nálam is hatásosabban tudja elküldeni őket. Nyaraltunk, egy fickó a szállodában mindenképp le akart minket a gyerekkel fotózni vacsoránál, nem lehetett lerázni (németekre hajtott, de bekerültünk a szórásba). Másnap reggel jött árulni a fényképeket, mondtam, hogy nálunk az asszony fizet, a feleségem egyetlen jól irányzott mondattal elintézte.
ncseed!
ncseed! 2022. 07. 19. 21:28
#173028
Mi a helyzet urak?
somogyi 2022. 07. 19. 21:23
Előzmény: #173025  lacikonyha
#173027
igen azt én, de mit tud tenni az egyszerü ember, ha az ingatlanosok, mint a piocak egyből rátapadnak a maganszemyles hirdetesekre, es addig addig eroszakoskodnak stb még a végén (nem midnen esetben) náluk köt ki az ingatlan, és pont ezert, mert jogilag levannak védve megkerülni nehéz őket, (amelyiknek van egy kis sütnivalója) . a festőt eltudom küldeni keresek mást, nagyon max megcsinalom magam. az ingatlanossal nemtudok mit kezdeni, az ottvan, mint egy gyertyatarto. mint egy utánfuto . modern világ rákfenéje, és nehogy azthigyjétek hogy csak az ingatlanosok vannak a begyemben, ugyanugy a magyar biztositok , akik szarrt se érnek csak fizesd be, fizetni kell hajajj küldik a felszolitast, de mikor nekik kéne ülnek vagy 3 honapig a pénzen, meg kötöszködnek, alkudoznak. cc ugyan. szoval ennyi, az én kezem nincs benne az ingatlanos törlésébe, lehet magát jelentette nemtudom, a bünöm csupan annyi hogy néha odapiritottam és annyi. 
berlini
berlini 2022. 07. 19. 21:17
Előzmény: #173024  tihamer
#173026
Én sem értem, hogy melyik idióta talált ezekben a hozzászólásokban negativumokat
lacikonyha 2022. 07. 19. 21:12
Előzmény: #173020  somogyi
#173025

és hogy mi a lehuzás, azt te határozod meg
mint lehuzás szakminosito, mond el lehuzás e ha egy festo szaki 80 rongyot kér egy napra, vagy lehuzás e ha egy ugyvéd kb 4 orát dolgozik és 120 ezeret kér?
amugy elárulom neked volt már néhány lezajlott per ami azért jott létre, mert  nem fizették ki az ingatlanost, mert a megbizo tudta hogy egy telefonhivással hozta a vevot az elso találkozásuk alkalmával az ingatlanos
és a biro tobb oldalon iát ndokolta, hogy miért nem lehet ilyen okkal megtagadni a jutalék fizetést
tudod e hogy mi van az ilyen biroi indoklásban?,
megtalálhatok aneten az ilyen biroi itéletek ingyen
tihamer
tihamer 2022. 07. 19. 21:08
#173024
Ingatlanos fórumtárs miért lett törölve?
Korrekt hozzászólásai voltak.
Törölt felhasználó 2022. 07. 19. 20:53
Előzmény: #173021  AudreyDeak
#173023
Tavaly vettem egy egyszerű túradzsekit (nem téli, hanem tavaszi-őszi időszakra) 40 ezer Ft-ért. Az emberek 90%-a szerint bizonyára irracionálisan döntöttem, pedig az én értékítéletem szerint az jó deal volt nekem. Mert az előzőt is ebben a márkában vettem, szintén sok pénzért, nagyon kényelmes volt, nem ázott át sosem, és több, mint 10 évig használtam. Az én preferenciám szerint ez jó vétel volt, szeretek túrázni, és fontos, hogy kényelmesen érezzem magam közben, és nekem megért ennyit..
Valamiért a vevő saját preferenciája szerint az jó vétel volt neki 47 millióért, az eladó pedig szintén örült, hogy ennyi pénzt kapott érte. Ez a lényeg. 
steadyp 2022. 07. 19. 20:52
Előzmény: #173005  lacikonyha
#173022
OK és hogy kell bánni vele? Előtte beszélsz vele, hogy X paraméterrel keresel, max Y ft-ért és ha van ilyen, akkor biztos vevő vagy?
AudreyDeak 2022. 07. 19. 20:44
Előzmény: #172991  J0hnnyEnglish
#173021
Ja, ez az amire én is gondoltam. Lassan reagálnak egyesek. Ráadásul azt hiszem a  vétel a rezsibejelentés előtt volt még.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek