Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
indigo12345 2021. 09. 20. 16:05
Előzmény: #132419  fogpaszta
#132420
Mire vagy büszke? Hogy más pénzéből gyarapodsz? És még bizonygatod is? 
Te egy szerencsétlen gerinctelen kisember vagy, nem élelmes.
Családszerető…. Persze, hívhatod úgy is a gyerekeid hogy Mátyás, István, Ferenc…. ;)
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:50
Előzmény: #132415  CyrusTheGreat
#132419
 Családszerető, dolgos, élelmes, büszke
-
És Te milyennek tartod magad?
franc0 2021. 09. 20. 15:48
Előzmény: #132416  Törölt felhasználó
#132418

Nem teljesen értem, miért kell ennyire beleszállni, a klasszikus önigazoláson kívül ("azért gazdag mert erkölcstelen, igaz én nem vagyok gazdag de erkölcsös vagyok, ne hagyj el Gizi").
Ha előled vásárolná fel a pesti lakásokat, még valamennyire érteném is a dühöt.
De ő azt tervezi, hogy házat épít halálfasza-alsón, azaz értékteremtés történik.
A nap végén a pénz a kőműves, a burkoló, a gipszkartonos és a villanyszerelő zsebébe kerül.
Mi bajod van ezzel? Éheztetnéd a munkásosztályt?
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:45
Előzmény: #132416  Törölt felhasználó
#132417
Szerinted az tisztességes , erkölcsös értékrend, hogy másokat lehulyezel?
-
Én szinte semmit nem tudok rólad ( hacsak nem tényleg nem Impu vagy - mert ot kezdtem megfejteni ) de azok alapján ahogy megnyilvánulsz és ahogy látod a dolgokat sztem elég sok sérelem ért az életben és védekezésbol vagy ilyen megcsömörlött..
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:34
Előzmény: #132414  fogpaszta
#132416
Téged megvet a társadalom nagy része. Engem nem. Nekem van egy tisztesseges, erkölcsös ertekrendem, neked nincs. És ahogy írtam korábban, igazi besúgó lehettel volna a régi rendszerben, ha kicsit korábban születsz. Szerintem jelents fel, hátha pár százezer Forintot ki tudsz perelni, amiből a hazadat tudod tovább építeni. Nem az a baj hogy jómódú vagy, hanem az hogy erkölcstelen
CyrusTheGreat 2021. 09. 20. 15:32
Előzmény: #132414  fogpaszta
#132415
A hozzászólásaid alapján milyen embernek írnád le magadat?
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:24
Előzmény: #132412  Törölt felhasználó
#132414
Ez a hozzászólásod hűen tükrözi, hogy Te milyen ember vagy! 😉
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:19
Előzmény: #132412  Törölt felhasználó
#132413
Rajottem basszus Te vagy Impudent!
-
Csak elmaradt a tajszolas😉
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:18
Előzmény: #132409  fogpaszta
#132412
az ilyen hülyéket meg kellene lincselni, de most komolyan
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:18
Előzmény: #132408  fogpaszta
#132411
Te kitalicskázod a befizetett adót, a közpénzt
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:16
Előzmény: #132407  kkpp
#132410
Hogy járna ? Dehogy jár... .Ha 5 milliárdot kapna a gyermekekért, akkor is jár ? Van egy józan paraszti ésszel megállapítható támogatási mérték a gyermemekért. Pl. gyermekenként nettó 50 ezer Ft. A CSOK kineveli az olyan erkölcsteleneket, mint fogpaszta. Hogy járna ? Ez egy bűnös támogatás... Ebben a kontextusban a "jár" szónak nincs értelme.... Tudod mi jár ? Ha befizetetd a tb-t, akkor jár orvosi ellátás. 
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:16
Előzmény: #132407  kkpp
#132409
Köszönöm!
-
Ezt próbáltam lentebb is hangsúlyozni. Ha mar egyszer jar ( annak ellenére hogy van pár ingatlanom ) akkor miért ne használnám ki az állami támogatásokat...
-
Amúgy azzal is egyet értek, hogy a törvény alkotó lehetne okosabb, “ igazságosabb” is..
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:12
Előzmény: #132406  Törölt felhasználó
#132408
És ezt mint a társadalom védőszentje vagy milyen minőségében állítod?
kkpp 2021. 09. 20. 15:10
Előzmény: #132406  Törölt felhasználó
#132407
De most a fogpaszta miért erkölcstelen? Csinál(t) annyi gyereket, hogy felvehesse azt, ami jár és konkrétan ott is tervez lakni. Mi ehhez képest, amikor egy kitömött miniszter felveszi a CSOK-ot tényleg nyaralóra úgy, hogy pár hét alatt megkeres tíz millcsit a férjével? Szerintem ég és föld a különbség. Inkább a törvényalkotót kritizáld, aki nem épített be jövedelmi korlátot és x+1. ingatlankorlátot a szabályozásba.
Ha a kormány hozzám vágna pár millát napelemfejlesztésre, én is pályáznék rá. De mivel jelenleg nem vagyok családos, mindent saját zsebből fizetek. Áttételesen a CSOK-osok keltette árszínvonalat is az ingatlanpiacon. Ez van. Az más kérdés, hogy mondjuk én speciel BV-t meg CSOK-t nem vennék fel bemondásra, hogy majd egyszer csinálok gyereket.
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:03
Előzmény: #132403  fogpaszta
#132406
Érvelgethetsz itt, nyugodj meg, nem lesz semmi. Csak egyszerűen nincs a hozzád hasonló be erkölcstelen fajtakra szüksége a társadalomnak.
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 14:59
Előzmény: #132404  kkpp
#132405
“ Az egész fideszes bagázs egy nagy szánalom az álkereszténységükkel meg a féktelen lopással. Aki meg ehhez a szavazatát adja, lelke rajta.”
-
Ebben teljesen igazad van!
kkpp 2021. 09. 20. 14:56
Előzmény: #132403  fogpaszta
#132404
"Nem véletlenül kellett Varga Juditnak is visszafizetnie."
Ezt már korábban le akartam írni. Juci nem fizetett vissza semmit. Azt nyilatkozta, hogy majd visszafizeti, ha úgy alakul. De egyébként "nemtelen támadás". Van bőr a képén.
"Itt is érződik a jóindulat mert egyrészt Varga Judit egy közszereplő aki sok embernek a célkeresztjében van"
Jaj, ezt célkeresztes dumát hagyjuk már. A kormánypárti média a politikusokkal egyetemben mocskolódhat bárkivel, az rendben van, de amikor felhánytorgatják, hogy nyaralóra vette fel CSOK-ot az egyikük, akkor "jaj, magánélet", "én is csak ember vagyok". Igazán szánalmas, hogy egy átlag Fidesz szavazó szerint ez kognitív disszonanciával rendben van.

Amikor Juci elkezdett tapsikolni az "apa fiú, anya lány" alkotmánymódosításon, akkor ugyan rákérdeztem konzervatívként indulatmentesen kommentben, hogy mégis akkor Kaletát miért hagyták futni hagyni pénzbüntivel ha már annyira meg akarják védeni a magyar gyerekeket?...Természetesen a kommentemet törölték, és ki is lettem tiltva az oldaláról a "miniszterasszonynak". Az egész fideszes bagázs egy nagy szánalom az álkereszténységükkel meg a féktelen lopással. Aki meg ehhez a szavazatát adja, lelke rajta.
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 14:28
Előzmény: #132389  CyrusTheGreat
#132403
Kedves Cyrus! 
-
engedd meg, hogy reagáljak néhány pontodra!
-
 „Olvasd el még egyszer a törvényt, szó nincs arról, hogy 50%-ban máshol lakhatsz éven belül. Legfeljebb 5 évig terjedő időtartamig eltekintenek attól, hogy életvitelszerűen lakj a CSOK-os ingatlanban - ezzel együtt kitolódik az elidegenítési tilalom is.” - ezzel kicsit hosszabban leírtad ugyanazt amit mondtam 😊
-
„Viszont, a támogatás folyósításától van 90 napod bemutatni a család minden tagjára az új lakcímkártyát” - ezt rosszul tudod mert a jogerős használatbavételi után van 90 nap bemutatni mindenkinek a lakcímkártyáját a banknak
-
„ami majd az alsóörsi szőlőbe fog szólni” - érzem a jóindulatot és az... 😊

-„ és mehetsz majd szépen minden egyes bankba/hivatalos helyre átjelenteni.” - bele fog férni 😊
-
„ A csavar ott jön, amikor majd a legkisebbik íratnád be az őszi tanévre Móron az alsóörsi lakcímkártyával. Jobb esetben elhajtanak a fenébe, hogy szépen írasd be a gyereket Alsóörsön (ahogy az alsóörsi jegyző is a helyi iskolában fogja keresni a gyereket), vagy íratnak veled egy papírt, hogy márpedig életvitelszerűen Móron laksz és akkor felveszik a gyereket... ‘ - Ezt sem jól tudod. Addigra a kislány már pár alsó osztályt kijárja majd mire meglesz a használatbavételi és természetesen az iskolától kapott hivatalos tájékoztatás alapján ha szeretnénk folytathatja itt a sulit, ha szeretnénk visszük át Veszprémbe. Majd eldől. 😊
-
Nem véletlenül lett ez ilyen formán zárt rendszer - engedjük el, hogy mennyire morális az egész CSOK, de konkrétan, amit tervezél az még a CSOK-törvényen belül is egy lekezelt, nem a támogatás eredeti céljának megfelelő felhasználás, még a betyárbecsületet sem sikerül megtartani. Nem véletlenül kellett Varga Juditnak is visszafizetnie. - Itt is érződik a jóindulat mert egyrészt Varga Judit egy közszereplő aki sok embernek a célkeresztjében van, másrészt mi VALÓBAN tervezzük, hogy egyre többet majd teljesen odaköltözzünk bámennyire is erőlködsz azzal, hogy még a betyárbecsület sincs meg 😊
-
-„folyamatosan aggódhatsz/zsarolhatnak a szuper CSOK-hiteleddel és az életvitelszerű ottlakással” - nincs mivel zsarolni, lásd fenti pontok
-
„egy folyamatosan döglődő/leépülő állami infrastruktúra esetén a lakcímkártyával megakadályozzák, hogy a még működő, centrum ellátóhelyekre bekerülhess” - ezt sem tudod jól. Például én mint móri lakos jelenleg Tatabányára járok a kórházba gyógytornára ( állami térített kezelésre ) mert a munkahelyem miatt innen egyszerűbb napi szinten kijárni munkaidőben és nem Mórra-„
-
az előző pontból kifolyólag marad neked mindenből a magán (orvos/iskola/szociális ellátás), aztán majd lehet gondolkodni, hogy mennyit is ért a 10M -nem így van , lásd fenti pont. Amúgy meg csomó esetben magánorvoshoz megy az ember de az egy másik téma.
-
-„ és természetesen ne felejtsük el a konkrét példánknál maradva, hogy mindenféleképpen igyekezni fog megakadályozni a rossz példák elharapózását. Attól nem félek, hogy a CSOK-ot és a kapcsolódó hitelt valaha is vissza kellene fizetnie az átlag Jóskának, aki ott lakik és valszeg abban az ingatlanban is fog meghalni, de, hogy a nyaraló-tulajokra rászállnak, arra egészen látható összeget fogadni mernék, ugyanis az ilyen elrettentő büntetések mindig kifejezetten jól hűtik a kedélyeket” - érzem, hogy megkedeveltél és annak szurkolsz, hogy ez ne következzen be 😊  Megnyutatlak, hogy nem fog mert nem adok rá okot és ahogy fent már írtam mi VALÓBAN tervezzük, hogy egyre többet majd teljesen odaköltözzünk .
-
-Végül szép napot kívánok neked! 😊 
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 20. 13:58
Előzmény: #132401  kkpp
#132402
én pár hónapja mondom, egyértelmű jelei voltak és már nagyon érett. De sajnos ez még csak az eleje szvsz...
kkpp 2021. 09. 20. 13:56
Előzmény: #132400  Gaguse
#132401
Azért eléggé szánalmas, hogy a globális gazdasági helyzet ugyanolyan fos volt 2-3 hete minden bubijával együtt, a kínai ingatlanbubi is ugyanakkora volt, és az Evergrande is már egy éve gyakszi csődben van. És a hírek is ennek ellentmondva folyamatosan rakétások voltak. Ma meg hirtelen el kezd esni minden, a twitter szétrobban "jaj, Evergrande-tól" és a Portfolio is hirtelen rájön, hogy sötét felhők gyülekeznek igazából az EU gazdasága felett. Így hétfő reggel mindenki megvilágosodik, de 24 órája még minden rendben volt. 🤦‍♂️

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek