Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HerrLudwig 2021. 03. 15. 22:22
Előzmény: #109898  Törölt felhasználó
#109900
Sabbatical leave-el is lehet egy év vagy akár több is. Olvass utána, mi az.
HerrLudwig 2021. 03. 15. 22:20
Előzmény: #109893  HerrLudwig
#109899
Bocsi, rosszul írtam: az ingatlanokat elvették, a részvényeket meg az aranyat nem, a készpénz meg a kötvény lenullázódott. Az ingatlanok egy részét 30 év alatt sikerült visszaszerezni, tehát az ingatlan jó befeketetés.
Törölt felhasználó 2021. 03. 15. 22:19
Előzmény: #109897  HerrLudwig
#109898
Gyerek suliba jár, hozzá kell igazodni, egyébként egy év is lehetne, vagy több is. 
HerrLudwig 2021. 03. 15. 22:18
Előzmény: #109895  Törölt felhasználó
#109897
Ja, csak két és fél hónap? Azt még szabadsággal is össze lehet spórolni, nekem most van valami 43 nap, pedig nem szoktam törekedni rá, de évente pár nap mindig marad, aztán felgyűlt. Idősebb kollégák között simán vannak 100+ napnyi szabadsággal rendelkezők...
Szóval még fizetett szabadsággal is működik és akkor nem kell fillérbaszni se.
mcbull 2021. 03. 15. 22:15
Előzmény: #109890  Benzedrine
#109896
Mert lusták az emberek még lopni is....na viccet félre téve! Mindenki odáig jut amire igénye van....
Törölt felhasználó 2021. 03. 15. 22:13
Előzmény: #109894  HerrLudwig
#109895
Köszönöm, hogy segítettél."Csavargunk egy hatalmasat, két és fél hónap sabbatical június 15-től aug 31-ig." 
HerrLudwig 2021. 03. 15. 22:05
Előzmény: #109891  Törölt felhasználó
#109894
"Munka mellett erre esély se lenne."
A szó, amit keresel: sabbatical leave
Örülök, hogy segíthettem.
HerrLudwig 2021. 03. 15. 22:04
Előzmény: #109887  pickpepe
#109893
Azt nem tudom, mire gondol tihamér, én arra reflektáltam, amiket írt. Amiket írtál, azt ő nem írta.
De ha jól értem a levezetést, akkor a nagyapádnak voltak ingatlanai, részvényei, kötvényei meg aranya, aztán mindent elvettek, de az ingatlanok egy kisebb részét 30 év alatt sikerül visszaszerezni, ergo az ingatlan jó befektetés. Nem igazán győztél meg. 
Ingatlant elvenni ugyanannyira könnyű, mint részvényt: átírják a telekkönyvben, hogy mostantól nem te vagy a tulaj, hanem a jóskapista elvtárs. Magaddal sem tudod vinni. A részvényeknek meg csak nyitsz egy értékpapír számlát valami biztonságos országban, aztán eltranszferálod oda full online, 5 perc alatt. Végső esetben eladsz mindent, átváltod bitcoinba - azt aztán végképp nem kontrollálja senki - feltöltöd a felhőbe vagy rárakod egy pendrivera, aztán meglépsz. Vagy ha nem is lépsz meg, a vagyon legalább biztonságban van, amíg rendeződnek a dolgok.
Egyébként a német-svájci részvény miért ért wc-papírt? Még a német az elején talán igen, de a nyugatnémet gazdaság a háború után nagyon hamar magára talált, 1-2 évtized alatt szépen felpattantak az árfolyamok a korábbinal még magasabb szintekre is. Persze adni-venni nem tudta, de "ülhetett" rajta, aztán később, mondjuk a 60as évektől már el tudta volna adni nyugaton, ha akarja. 
Criscito 2021. 03. 15. 21:47
Előzmény: #109887  pickpepe
#109892
Csak ingatlanba fektetni is hiba. Az is csak "egy lo".
Törölt felhasználó 2021. 03. 15. 21:44
Előzmény: #109889  lohran
#109891
Asszonnyal éppen beszélgettünk róla, hogy talán jövő nyáron csinálunk egy hippy nyaralást. Elindulunk valamerre, autópályákat kihagyjuk, és megyünk, amerre épp kedvünk tartja. Megállunk, ahol épp kedvünk tarja, és addig maradunk, amíg kedvünk tartja. Gyerek már elég nagy, nem kell előre szállást foglalni, majd a booking-on ott és akkor, ahol épp leszünk. Ha kell, bérlünk bringát, kenut vagy bármit. Csavargunk egy hatalmasat, két és fél hónap sabbatical június 15-től aug 31-ig. Nem is tervezünk meg semmit, csak megyünk, aztán a végén hazajövünk. Költünk, amennyit költünk, enni itthon is kell, puccos helyeket kihagyjuk, nem fog zavarni, mennyi a végszámla.
Munka mellett erre esély se lenne.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 03. 15. 21:44
Előzmény: #109889  lohran
#109890
Persze, de ezt már írtam, egy létminimumhoz (nettó 30K/év) kb egymilliós tőkére van szükség, ezt nem vágják mindenkihez oda a szülei és a többség nem tesz ennyit félre egy élet alatt sem úgyhogy marad a napi 8 óra munka.
lohran 2021. 03. 15. 21:31
Előzmény: #109886  Benzedrine
#109889
Én Magyarországról beszéltem de külföldön is hasonló a tendencia.
Bárkit aki nem haver kirúgnak max. találnak egy hasonlót.
Szaktudás se számít bárkit pótolnak.
Jobb egy biztos fix.tőkejövedelem kamat,hozam stb. mégha jóval kisebb is mert van időd.
Ha alkalmazott vagy az idődet veszik el.
pickpepe
pickpepe 2021. 03. 15. 21:25
Előzmény: #109884  lohran
#109888
ezzel speciel egyetértek
pickpepe
pickpepe 2021. 03. 15. 21:23
Előzmény: #109875  HerrLudwig
#109887
Szerintem elbeszéltek egymás mellett.  Én sokáig nem fektettem ingatlanba (kb. 10 éve kezdtem),ami hiba volt (azóta igencsak aktív vagyok). Amire szerintem Tihamér is gondol az az, ha lesz egy komoly összeomlás jön akkor csak a "két kézzel fogott" reál javak érnek majd valamit. Amiben azért van valami. 
A családunknak a II. vh után csak a II. kerületi ház és a Bah csomópontnál szétlőtt családi ház maradt meg (márami abból megmaradt). Volt nem kevés külföldi német/svájci részvénye nagyapámnak  (természetesen akkor még papír formátumban) de a háború után egyik sem ért többet mint a wc papír.
Sajnos a termőföldeket, gyárat elvették és az ingatlanba is beköltöztek, de azt 30 évvel később - szerencsésen - legalább sikerült visszaszerezni, így legalább a vagyon töredéke megmaradt. Ami maradt az  ingatlan volt és még némi arany ékszer, minden más oda lett, készpénz értékpapírok, minden így vagy úgy nullázott, nem elértéktelenedett, hanem nullázott. 
Az áldásos 20-i történelemnek köszönhetően így én 0-ról indultam az életben (persze a szülői gondoskodást, rendes neveltetést iskoláztatást (két diploma) megkaptam, így egy szavam se lehet.
Gondolj bele, hogy van mondjuk egy ép. számlád, amit online megnézel és látod, hogy van x db részvényed, meg kötvényed stb, de ha holnap valami brutál káosz miatt az összes ép számlán lévő vagyon eltűnik (mindenkinél) - nem nehéz eltüntetni ezek egyszerű  digitális jelek - akkor oda az életed munkája. 
Nem mondom, hogy ez lesz, de szerintem egy lóra tenni nagyon nagy felelőtlenség. 
 
Benzedrine
Benzedrine 2021. 03. 15. 21:15
Előzmény: #109884  lohran
#109886
Ezt próbáltam én is vázolni. Nemzetközi multi de  középvezető szint és négyszámjegyű fizetés fölé senki nem szaktudás alapján kerül.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 03. 15. 21:09
Előzmény: #109883  HerrLudwig
#109885
 Örökölt vagyont is látni jócskán, Magyarországon érthető módon kevesebbet. Pl. Donald Trump. Igaz, hogy sok örökösnek annyi esze sincs, hogy fölismerje, hogy nem ért hozzá és jó kezekre bízza a vagyon fialtatását.
lohran 2021. 03. 15. 21:06
Előzmény: #109883  HerrLudwig
#109884
Tévúton jársz.
Nem akarok senkit kiábrándítani de a munka sosem volt és nem is lesz megböcsülve.
Bizonyos másodhegedűsi szintig el lehet jutni óriási szaktudással de ez a vége.
Gyakorlatilag mindenki be van hajtva az igába de kiemelkedő pénzt nem kapsz ha nem vagy haver,odaadó hölgy,rokon stb.
Aki nagy pénzt akar és nem akar kiszolgáltatott lenni az ne alkalmazott legyen.
HerrLudwig 2021. 03. 15. 20:49
Előzmény: #109878  mr_bob
#109883
Oké, bár a korlátosság nem ezt jelenti...
De azért te is érzed ez a "végtelenségig termeli a hozamot" elég nagy bullshit. Eleve gyakran az örökösök nem tudatosak pénzügyileg és eltapsolják a könnyen jött vagyont - vagy annak nagy részét. Ilyen időtávon már a demográfiai változások is játszanak, az meg Magyarországon nem valami jó irányba megy. Az egyéb kockázatokról nem is beszélve - az elmúlt 100 évben volt két világháború, nyilasok, kommunizmus, rendszerváltás stb.
De meg is fordíthatjuk - hol vannak azok az emberek, akiknek évszázadok, évezredek óta termeli a végtelen pénzt a mesés vagyonuk? Ezeknek kellene a világ leggazdagabb embereinek lenni, nem? Ehhez képest mit látunk? Jeff Bezos, Elon Musk, Larry Page, Bill Gates meg a többi szupergazdag 75%-a self-made, vagyis magának hozta össze a vagyonát, munkával (persze miután kivitte tőzsdére, tőke lett belőle, de akkor is ő hozta össze). tihamér narratíváját a valóság többszörösen cáfolja.
HerrLudwig 2021. 03. 15. 20:27
Előzmény: #109877  Benzedrine
#109882
Pedig de, korrelál. 
A kurvák meg a diplomások nem tudom, hogy jönnek ide, az utóbbi nem is szakma. Az előbbit mondjuk tekinthetjük annak, akkor viszont nem "a diplomásokkal" kell összehasonlítani, hanem a saját területén dolgozókkal, azaz jellemzően a többi kurvával. Attól, mert nem szellemi munka, ott még ugyanúgy tud tenni azért, hogy a szakmáján belül versenyképesebb legyen - pl sportol, normálisan táplálkozik, odafigyel a szájápolásra, hogy ne rohadjanak a fogai stb és akkor nyilván több meg jobban fizető vendégei lesznek, mint egy elhanyagolt kurvának.
Gang 2021. 03. 15. 20:25
Előzmény: #109880  Gang
#109881
0.év 100% (vétel éve)
1.év 100%
2.év   90%
3.év   60%
4.év   30%
5.-től    0% 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek