“A műsor első részében főleg a forintról és a magyar fizetőeszköz értékét befolyásoló főbb folyamatokról volt szó. A témával kapcsolatban Zsiday Viktor, a Citadella Alap portfóliókezelője volt a vendégünk.“ https://cutt.ly/jwdUrVbD
Egyetértek:-) Korunkban sok modern Notredamus jelölt van. Mint ahogy az ő próféciái sem voltak soha egyértelműek, és sokféle értelmezésük létezik. A legtöbbjük esetében egy-egy jóslatot csak utólag lehetett összekötni egy eseménnyel és ez számomra olyan belemagyarázós. Számos jóslata valóra sem vált vagy csak nem találták meg az összefüggést a balgák;-) Viszont szerintem Zsiday jó, nagyon jó, még ha nem is tökéletes.
Abban most mi volt jóslat, illetve előrejelzés?Inkább csak elemzés és vélelmezés, például: „Szerintem nagyjából az történt, hogy...“ De nincs egyedül az "ugrálás" vélelmezésében: https://youtu.be/vfXJjKxeagw?t=75
Zsiday: „A hazai (főleg külpolitikából adódó) kockázatok nagyon jelentősek, és ezt nem biztos, hogy ellensúlyozza a kamat, ezért viselkedik teljesen úgy a forint, mint minden magas kockázatú carry-trade: a lassú javulást hirtelen, gyors beomlások követik, ahogy a befektetők megijednek az éppen aktuális hírektől, és a még meglevő profitot zsebretéve kimenekülnek. Azután – ha nem jön rossz hír – néhányan szép lassan visszaszállnak, és megy a csendes forinterősödés megint, mert a forintban ülni jó akkor is, ha nem megy sehova az azonnali árfolyam, hiszen a kamatkülönbözeten még mindig jelentős pénz csorog be napról napra.“ https://cutt.ly/NwdvLU49
A tengerpart örök befektetési sláger. Ott előtte is főként Euróban ment a biznisz, de biztosan emelt rajta kicsit. Talán többet dobhatott az árakon, hogy Horvátország 2023. január elseje óta teljes jogú schengeni tagállammá vált. Tehát könnyebb lett, mert megszűnt a Horvátország és a schengeni térség többi országa közötti belső szárazföldi és tengeri határokon végzett személyellenőrzés.
Ha már Nógrád akkor a szilaj Salgótarjánnál sokkal jobb hely a takaros Balassagyarmat. Vannak cégek, Kábelgyár, Mahle, Parat, Zollner, Xhénia... Középiskolák, gimik. Kirándulni Nyírjes. Aldi, Lidl, Tesco, Penny. Kórház, bíróság.
Én becsületes, adófizető vagyok a bérbeadott lakásom után.Ti meg pont az USA-ban, ahol adócsalásért csukták le Al Caponét vagy toloncolnak ki embereket, ti okosban megoldjátok. Ha-ha-ha! Az egy dolog, hogy mellébeszélsz és rövid gagyi válaszokat adsz, hogy folyamatosan hozzá kerekíthess a történeteidhez kedvedre, de ettől az nem lesz hitelesebb. Meg úgy rángatsz elő mindig ismerőst és ellenpéldát mint bűvész a nyuszit a cilinderéből, nem csak itt: EUR/HUF „Ismerős variált ÁFA-val. 5 évet volt börtönben.“ Neked csak adócsaló ismerőseid vannak? Tovább nem is vagyok hajlandó olvasni ezt az ordas kamuzást!
Úgy jön ki, hogyha fizetnek az ismerőseid az ismerőseiknek a lakhatásért. Neked is kell kint érte, hiszen elmondásod szerint 6-7 havonta egyben fizetsz a miattatok vett lakásért, bár ott sincs lepapírozva. Az ingatlan bérbeadásból származó jövedelem után adózni kell. Mit nem értesz? Aki ezt a jövedelmét nem vallja be, elsumákolja, adócsaló! Abból a megfontolásból nincs szerződés, hogy adót csaljon.
Ha fizetsz érte, minek neveznéd? A titulusod talán nem bérlő hanem Lakó. Az ismerősödnek meg nem bérbeadó, hanem Tulaj. Viszont, ha neki ebből jövedelme van és nem adózik akkor Adócsaló. Kezdem érteni, miért nem látni évekig:-D
Én egyet sem tudok. Sőt, soha nem mennék bele egyik oldalról sem. Szóval három? Közeli ismerősnél is bátorságra vall, de elképzelhető, hogy valaki kiadja "becsületszóra". Az volna a lényege, hogy mind a két fél úgy érezze, hogy jól jár (olcsó = nem kell adózni), kényes egyensúly. Itt nincsenek szabályok, nem védi semmi senki jogait. Gondolom kaució sincs, mert mire is adnák papír nélkül vagy kérnék, hiszen hol maradna a bizalom. Szerződés nélkül is nevezhetjük "feketének", de inkább " feketén bérbeadásnak", hiszen a bérbeadó kerüli el ilyen módon az adózást. A Lakó cserébe csak viseli a Tulaj agymenéseit, amíg le nem lép szó nélkül a tartozásait hátrahagyva. Jó esetben csak annyi kárt okoz, amennyi SZJA-t megspórolt a Feketéző a haveri alappal:-)
Ezt is írtam: „Persze én sem vagyok ügyvéd, sem OKJ-s valaki, ezért jogi segítséget szoktam kérni, illetve vásárolni az ilyen jellegű ügyeimhez.„ Azt hittem ez egy fórum ahol beszélgetünk véleményt cserélünk. Vagy rosszul tudtam és csak jogi diplomások vagy OKJ-s emberkék szólhatnak hozzá?
A „vételi ajánlat“ csak egyoldalú, ezért ajánlat. Amikor a másik fél elfogadja, esetünkben az eladó, akkor történik szerződéskötés. Ezt írtam előbb is. Sőt lejjebb én is a Ptk.-ból idéztem:-)
A „vételi ajánlat“ csak egyoldalú, ezért ajánlat. A szerződésnél legalább két félnek kell lennie egy akaraton, akár elő vagy adásvételi az. Szerintem nincs ebben semmi misztikum. Persze én sem vagyok ügyvéd, sem OKJ-s valaki, ezért jogi segítséget szoktam kérni, illetve vásárolni az ilyen jellegű ügyeimhez.
Nem adásvételi, inkább előszerződés. 6:64. § [Ajánlati kötöttség](1) Aki szerződés megkötésére irányuló szándékát egyértelműen kifejező és a lényeges kérdésekre kiterjedő jognyilatkozatot tesz, nyilatkozatához kötve marad. Az ajánlattevő kötöttségének idejét meghatározhatja.
6:66. § [Az ajánlat elfogadása] Az ajánlatot az azzal való egyetértést kifejező jognyilatkozattal lehet elfogadni. 6:69. § [A szerződés létrejöttének időpontja és helye] (1) A szerződés akkor jön létre, amikor az elfogadó jognyilatkozat hatályossá válik.(2) Ha az ajánlat megtételére és az elfogadásra ugyanazon a helyen kerül sor, a szerződéskötés helye a jognyilatkozatok megtételének helye. A szerződéskötés helye egyebekben az ajánlattevő székhelye, természetes személy esetén lakóhelye, ennek hiányában szokásos tartózkodási helye.