Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 09:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#82820
Ismét egy percen belül megkaptad a mínuszt, szép teljesítmény.
Murdoch 2020. 08. 03. 09:28
Előzmény: #82817  fogpaszta
#82819
Beleszőttem azt is.
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 09:28
Törölt hozzászólás
#82818
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 03. 09:23
Előzmény: #82815  Murdoch
#82817
Itt főleg a lakást bérbeadókról volt szó, abból indult ki a beszélgetés...
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 09:21
Előzmény: #82814  Törölt felhasználó
#82816
Kepzelem mennyi  ver es verejtek lehetett a munkajaban.
Mennyi ERTEK-et allithatott elo vele.... :D
Murdoch 2020. 08. 03. 09:20
Előzmény: #82812  fogpaszta
#82815
Most voltam a Balatonnál, sajnos bőven van olyan réteg, aki a vérszívásra igencsak hajlamos pl. az 1200 forintos lángosával. Lakáskiadásnál dettó, de nyilván nem kell általánosítani, jó pár évet én is lehúztam albérletben egy idősebb néni lakásában és nagyon jó viszonyban váltunk el.
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 09:20
Előzmény: #82812  fogpaszta
#82814
Te nem olvastad ncseed-et, aki konkretan azt irta: "ki emlekszik mar az elso milliojara".
Szoval azert van ilyen is meg olyan is :D.
PersonaNonGrata 2020. 08. 03. 09:15
Előzmény: #82805  acdik
#82813
Nekem annyi hozzászólásom lenne a közös költség témához, hogy 11 év alatt megfordultam jó pár bérleményben (és az ismerőseim is), és még csak példát sem hallottam rá, hogy valahol nem a bérlővel fizettetnék ki a teljes közös költséget, ez már teljesen általánossá vált. (megjegyzés: a 11 év alatt a jelenlegi az első lakástulaj, aki a kiadás után adózik is)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 03. 09:15
Előzmény: #82809  franc0
#82812
Fúúú, barátom ez a hozzászólásod hemzseg mindentől ami nem jóindulat, pozitívum, reális helyzetismeret, tenni akarás, stb, stb... Tele van keserűséggel, mások hibáztatásával, lenézésével. 
-
Mi alapján gondolod, hogy ennek a "vérszívó" , "here" rétegnek csak úgy az égből az ölébe hulott az az x ingatlan?
-
Valószínű azért mert szorgalmasak voltak, dolgoztak ( kurva sokat ) , tették a dolguk, nem siránkoztak és ha összejött x Ft-juk akkor befektették és uljotottak oda ahol vannak.
-
Ha olyanok lennének mint ahogy leírod akkor nem jutottak volna el oda.
-
Nem lehet, hogy magadról írsz?? :) 
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 09:06
Előzmény: #82809  franc0
#82811
A rákosodás és eltartott jelzőt azért egy kicsit erősnek gondolom. Ettől függetlenül a rettegéssel egyet tudok érteni, főleg idősen szerintem Magyarországon rohadtul nem buli a lakáskiadás, ott már többszöröződnek a kockázatok - egy 40-esnek kevésbé kell félnie a bepróbálozástól, mint egy 60-asnak, az elég egyértelmű.
Akkor tudna ez működőképes lenni, ha megjelennének a lakáskezelő cégek és a piaci méretük és súlyuk már kritikus mértéket öltene, akkor a lakáskiadás ténylegesen passzív jövedelemtermelő tevékenység tudna lenni.
Beryl 2020. 08. 03. 08:59
Előzmény: #82809  franc0
#82810
" Ez a here reteg"... mondd, ha a 65 even feluli haziorvosodhoz mesz, vagy szakorvosodhoz, vagy egy szuper intelligens jogaszhoz, akkor is igy gondolod? Te nem leszel ennyi idos egyszer talan? Es akkor.. ha mar nem tudsz "szaporodni".. mi tortenik veled? Vannak elkepzeleseid idosebb korodrol? 
franc0 2020. 08. 03. 08:52
Előzmény: #82808  impudent
#82809
Ebben teljesen igazad van, ugyanakkor nem lennék ennek a vérszívó rétegnek helyében. Ez a réteg ugyanis folyamatos rettegésben él.
Mégpedig azért, mert munkaerőpiaci értelemben teljesen értéktelenek. Szerinted mennyi értelme lenne egy 50 éves háziurat beíratni egy Python képzésre? Egy okostelefont nem tudnak kezelni...
Máshogy nem tudnak pénzhez jutni. És rettegnek attól, hogy ez kiderüljön. Hogy ők tulajdonképpen eltartottak, egy rákosodás a dolgozó fiatalok testén. Teljesen értéktelenek. Se dolgozni, se szaporodni nem tudnak már.
És a várható élettartam növekedése miatt egyre nagyobb ez a here réteg. 
impudent 2020. 08. 03. 08:38
#82808
Úgy látum hugy az ámbörök bérbeaduk a nagy kapzsiságukban a bérluk mög a kiszogáltatuttságukban a lágálámibb dogokat rosszul értelmezik.
A kozos kts. a tulajdunlásho kötott amire a bérlűnek semmiféle ráhatása nincsen jogi értelemben sem ezé nem viselheti azt ,nem szavaz a kozgyulésen ,barmikor ámalheti azt a kozgyules ez a tulajdonos kockazata és szavazhat arrúl.
Sajnos itt a nagy habzsi dozsiben az állam asszisztálasával kánaánná tették ezt a sportut.
90% kts hanyados 50% os ktshanyados eho èltorlés mind a vérszívók kánaánja.
Gang 2020. 08. 03. 07:16
Előzmény: #82805  acdik
#82807
-Nekem a vételár, 2% amortizácó elszámolása miatt éri meg szórakozni a tételes költségelszámolással.
-Gondolom a trükközők ellen, valóban így zárul:
"Tájékoztatjuk, hogy a válaszlevélben részletezettek szakmai véleménynek minősülnek, kötelező jogi erővel nem bírnak."
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 06:47
Előzmény: #82804  CyrusTheGreat
#82806
Még annyi, hogy amikor először kértem le, akkor a beadást követően egyből kifizettem az alapdíjat, de idén például mindent egyben fizettem ki. Az elsőnél még talán azt javasolnám, fizesd ki a beadással együtt az alapdíjat, baj nem érhet.
acdik 2020. 08. 03. 06:45
#82805
Huhh, micsoda csata ment itt éjjel a közös költségen. Egy megjegyzés azon túl, hogy azoknak a kollégáknak van igaza, akik jelezték, hogy a tételes költségelszámolás esetén nem számít jövedelemnek. Másik kérdés, hogy ha valakinek nincs ezzel kedve szarakodni, akkor befizetetti a bérlővel direktben, ugyanúgy, mint a többi rezsiköltséget, és szépen a 10%-os levonás mellett nem szórakozik a tételes költségelszámolással.
Az írásos NAV állásfoglaláshoz meg annyit, hogy én még nem láttam olyan állásfoglalást ami ne úgy zárult volna, hogy egyébként ez csak egy vélemény, és nem kötelezi őket semmire. Nyilván ha van egy állásfoglalásod, akkor a rosszhiszeműséget senki nem feltételezheti, de ettől még látott már olyat a világ, hogy valakit állásfoglalással a kezében utólag megadóztattak (de meg nem büntették). 
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 06:20
Előzmény: #82703  csdy
#82804
Add be a nyomtatványt, és ne fizess semmit. Kapsz az értesítési tárhelyre egy levelet, amelyben megadják, hogy az adott keresési feltételeknek megfelelően hány találat van, illetve milyen más keresési feltételt javasolnak - jellemzően teljes kerület a megadott egyéb paramétereknek megfelelően (ársáv, ingatlan típus, dátum intervallum) aztán teljes kerület ársáv nélkül. Azért adják meg a számokat, mert az alapján fogod tudni, hogy mennyit kell befizetni. A levélen rajta kesz az ügyintéződ neve és telefonszáma, őt felhívod és megbeszéled vele, hogy akkor pontosan melyik keresési feltételeknél maradsz és az alapján még aznap mobilról utald el a pénzt és küldik is az adatot.
7500 HUF az eljárási alapdíj, ingatlanonként meg 25 HUF, nem az ingatlan darabszám dobja meg az összköltséget.
Gang 2020. 08. 02. 23:54
Előzmény: #82801  StandardnSpoor
#82803
...vagy bérleti díj helyett én fizethetnék bérlői díjat;-)
Beryl 2020. 08. 02. 23:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#82802
A Ptk. nak vannak olyan kotelmi jogi eloirasai, un. kogens jogszabalyok, melyek kotelezoek a szerzodo felekre, azoktol elterni nem lehet. 
StandardnSpoor 2020. 08. 02. 23:47
Előzmény: #82799  Gang
#82801
vagy az lenne a legjobb ha te fizetnéd, hiszen a te tulajdonlásodhoz kapcsolódik, a te tulajdonodban történik a fűtés, tehát a te költséged. :) nincs itt semmi látnivaló:)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek