Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 06. 22. 08:36
Előzmény: #76629  namostmilegyen
#76640
Egyébként a legfontosabb mindig a lokàció.
Te most meg akarsz venni 
(és meg is fogod venni, mert már eldöntötted) 
egy, a te szavaiddal èlve “gagyi infrastruktúrájú” kistelepülés legszélèn(!) levő egyik lakást...
nem házat, lakást; 
most, amikor lefelé indultak az árak, 
és most, amikor mèg öt évig nem terveztek gyereket.
Nem egy jó deal, ne haragudj.
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 06. 22. 07:47
Előzmény: #76629  namostmilegyen
#76639
Eddig vártál, elment melletted a piac;
most, amikor az árak lefelé indulnak, vásárolni akarsz.
Eddig jó volt az albi, holott folyamatosan mentek fel a bérleti díjak;
most, hogy csökkennek (és ugyanannyi pénzért még jobb helyre költözhetnél) már nem jó.
Jól keresel, értelmezhető összeget tudsz félretenni két-három év alatt, nem terveztek gyereket a közeljövőben (2-3 év), tehát nincs time pressure...
amit megtakarítanál az albi díjakon, azt elégetnéd benzinre és amortizációra...
És akkor még nem számítottuk az IDŐT...
Miért nem tudsz várni mèg egy-kèt èvet?
AGGLÓBA NEM MEGYÜNK, 
CSAK CSALÀDI HÁZBA.
Ahogy jön a gyerek, a kedves nejed ki fogja találni, hogy kertes ház kell, 
és tulajdonképpen ugyanott leszel, ahol most, csak lesz egy kurva nehezen eladható lakàsod- hitellel....
acdik 2020. 06. 22. 07:00
Előzmény: #76636  Alexander_Greybeard
#76638
A multik sem hülyék, ezzel a stílussal ott is csak egy szintig jók az emberek, aztán beragadnak. Sajnálom a srácot egyébként, mert ennyi frusztrációval jobban járna, ha a pénzét nem lakásba tenné, hanem egy pszichológusba, aki rendbe rakja pár év alatt, és menti ami menthető. Láthatóan nem az eszével van a baj, harmadik - negyedik diploma már felesleges, de az EQ is kell a sikerhez. Szegény azt hiszi, hogy itt irigykedünk rá, pedig ha tudná, hogy mennyire nem... :) 
Törölt felhasználó 2020. 06. 22. 06:53
Előzmény: #76633  StandardnSpoor
#76637
Azért azt tegyük hozzá, hogy ezeken a pöpec vonatokon ált. elég sokan utaznak állva, még hétvégen is.
Lehet csak nekem fura dolog, de valahogy a pöpec vonatokon az állva utazás kevésbé komfortos mint egy random bkv eszközön.
Alexander_Greybeard 2020. 06. 22. 06:41
#76636
namostmilegyen, szerintem csak trollkodsz, de ha nem, akkor tökéletes multis főnök leszel. Tudod, mit akarsz de mégsem, szakértőt hívsz de csak azért, hogy legyen kinek bizonygatni, hogy mekkora király vagy, lenézel bárkit, aki csak egy kicsit is más vagy kevesebb, mint te de csodálod és követed azokat, akiknek több vagyonuk van, mint neked.
A megoldás egyszerű. Derítsd ki, mennyire volt könnyű eladni a lakást a múltban. Ha gyorsan elment, akkor te sem fogsz sokáig beragadni és sokat bukni, ha mégis váltani akarsz mert a piac szerint is jó lakás. Ha sokszor cserélt gazdát, akkor gyanakodj.
acdik 2020. 06. 22. 06:08
Előzmény: #76629  namostmilegyen
#76635
Végigolvastam az elmúlt 2 nap hozzászólásait, és eskü kinyílt a bicska a zsebemben namostmilegyen... Bár kaptál tanácsot, mindenki hülye, aki nem ért veled egyet. De öcsém, ezek a hozzászólások, hogy "én csak olyan multinál dolgozok, ahol van parkoló", meg "hova teszem a kocsimat az V. kerületben"... Jézus... 
Törölt felhasználó 2020. 06. 22. 01:23
Előzmény: #76629  namostmilegyen
#76634
Vedd meg szépen azt a lakást, és legyél boldog vele. Jár neked, ügyes vagy, mi kell még, meg vagy simogatva, na.
StandardnSpoor 2020. 06. 22. 00:56
Előzmény: #76608  Lipio89
#76633
Én aglot csak úgy tudnék elképzelni, hogy 10-15 perc sétára a vasútállomástól. Vmi pöpec kis piros vonattal pl pilis, vagy akár kijjebb is. Vezetni nagyon szeretek de a reggeli és délutáni gyötrelem az nálam maga a megtestesült önsorsrontás. (Havi 20 munkanappal számolva 20 év alatt több, mint 1ÉVET!! töltesz a dugóban vánszorgással..)
 Vonat az más ott lehet értelmes dolgot csinálni..
Esetleg valamelyik megyeszékhely? Ott is vannak multik, jó diplomával el lehet helyezkedni jól.. Élhetőbb is minden szempontból, mint Pest. (De csak ötlet nem kell napalmot rámdobni. köszi)
OlafGrof 2020. 06. 22. 00:51
Előzmény: #76629  namostmilegyen
#76632
Nincs baj az agloval de nem mind1 h melyik telepules, az se mind1 hova jarsz be dolgozni, ha mar a sajat penzed akkor bizony h erdemes lenne legalabb a monatorium lejarta utani honapokat megvarni, impu nem mond hulyeseget az alberlettel es az utazassal, attol meg h a stilusa sokaknak nem tetszik van igazsag abban amiket mond. 
A baj foleg azzal van, h nem tudod mit akarsz es igy nem adunk ki ennyi penzt. Most tetszik neked egy lakas es felsz h nem talalsz ilyet, viszont erdemes lehet belegondolni h mit nyerhetsz azzal h varsz.
Ha tudnad, h ezt a lakast akarod nem itt kerdeznel.
Törölt felhasználó 2020. 06. 22. 00:46
Törölt hozzászólás
#76631
Törölt felhasználó 2020. 06. 22. 00:28
Törölt hozzászólás
#76630
namostmilegyen 2020. 06. 22. 00:17
Előzmény: #76627  namostmilegyen
#76629
Igazából az a gáz, hogy az aggló az egy leszólt szar, de a havannai / csepeli stb panel, na az aztán kva jó.... Mert az budapest. Hagyjuk már. :D Ezzel nyugtatja magát aki ilyenben lakik. “Nekem ez is jó” És mindig ők támadnak a legjobban.... Mint láthattuk most is. ;)
Azt pedig már megszoktam, hogy a nálam idősebbek szerint nekem nem jár jó lakás, kocsi, munkahely, kényelem, utazás, stb. Csak azért mert nekik sem volt még fiatalon.
Azt elfelejtik, hogy DE jár, mert van rá pénzem, és nem örököltem, nem apu adta, párom sem hoz magával semmi vagyont sem.... Nincs csok, babvaro stb. Csak munkajovedelem es sporolas. De tenyleg megszoktam hogy ezen mennyire fel tudjak huzni magukat az emberek.
Tisztaban vagyok milyen helyzet volt akkoriban. Hagyjuk, akkor nekem mar 3 panelem lett volna kp-ra... :)
namostmilegyen 2020. 06. 22. 00:10
Előzmény: #76626  Törölt felhasználó
#76628
Most az nagy elvárás, hogy legyen parkoló egy szupermodern irodaházban? Ha az elmúlt 4 évben sikerült ilyen helyeken elhelyezkednem, akkor miért is kéne alábbhagynom? Értem én a kishitű természetet, de az ilyen gondolkodás csak visszahúz.
namostmilegyen 2020. 06. 22. 00:07
Előzmény: #76626  Törölt felhasználó
#76627
Nem, ez az én egyedüli pénzem, nem közös.
Most az a baj, hogy én szívesebben lakok normális korulmenyek kozott, mint lepukkanva 10km-rel arrebb?
Törölt felhasználó 2020. 06. 21. 23:40
Előzmény: #76622  namostmilegyen
#76626
De önigazolásból írod. Miért szólod le igen komoly 10M+ saját tőkével azt (kettőtöknek van ennyi), aki nem azonos értékrenddel bír, és nem imádja az agglót? És nem olyan szuperigényes, mint te vagy ezzel a hatalmas tőkével? A te korodban nekem egyedül, segítség nélkül vett, 2 szobás panel lakásom volt már kp-re, kifizetve. És épp előtte ugrott meg 3x-ra a lakásár 1998-2001 között, nem volt olyan kellemes helyzet az se. Nem lehetne egy picit szerényebben nyomnod a dumát? Mert értem, hogy te olyan menő csávó vagy, hogy parkoló nélkül a munkahely már smafu, meg szuperigényes is vagy, mert a főnökökkel egyszintre szeretnéd betenni magad, de még nem vagy ott, csak haladsz az úton. Amihez sok sikert egyébként.
namostmilegyen 2020. 06. 21. 23:26
Előzmény: #76624  Lipio89
#76625
Okés persze.
Tökre érdekes, hogy múltkor mindneki irigy volt a srácra aki a 18-ban ban vett egy 50nm-es lakast, 30misiert. Az aggloban mar viszont “szar” ennel kicsit olcsobban egy sokkal nagyobb. Fura értékítéletek vannak itt. 
Lipio89 2020. 06. 21. 23:15
Előzmény: #76620  namostmilegyen
#76624
Azert ha lefoglaloztatok vagy ha megse veszitek meg akkor linkeld be vagy ird meg a konkretumokat ennyi beszelgetes utan biztos sokakat erdekelne utolag is.
Aludjatok ra egyet aztan kozosen dontsetek el. A boldogsag ugyse azon mulik, hogy kiemelt budai-belvarosi helyen van-e a lakasod vagy sem :)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 06. 21. 23:14
Előzmény: #76621  impudent
#76623
30 múltál? Mennyivel? Lehetsz akar 60 is...😀
-
Aha!!! Szóval a Te lakásod csak 30-35%-al ér kevesebbet, de mindenki másé min. 50-el...😀
-
És mivel foglalkozol? Család?
namostmilegyen 2020. 06. 21. 23:12
Előzmény: #76620  namostmilegyen
#76622
Amúgy most ezt nem önigazolásból, de:
Akik osztják az észt, azok ugye nem karancslapujtőről / panelből / örökölt belvárosi kégliből / válságban 40 éves korukban megvett lakásból osztják az észt.
Csak mert nagyon érdekes jelenség, hogy gimiben is a pestiek mindig leszolták az agglósokat, miközben nagyrészük egy dohos közel garzon méretű lakásban lakott a blahán....
Kollégáknak is mindig minden a halál töke, aztán kiderül hogy egy szakadt panelből tolják az igét az örsről, mert az ugye a legelitebb városrész....
És valahogx rohadt érdekes, hogy eddig az összes multis vezetőm (nagyvezéreket is belevéve) mind az agglóban lakott, ha magának kellett összerakni a pénzt.... Na mindegy.
impudent 2020. 06. 21. 23:08
Előzmény: #76619  fogpaszta
#76621
Csináljun amit akar a szerencsétlen.
30 múltam.
Budán kiemelt helyen lakum és a lakásum értéke a hírdetési árak 65-70% a.
Azért illen sok mert paradox módon jóval kevesebbet is mentek fő az árak de értékállóbbak.
Ölég ?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek