Topiknyitó: HoStrucc 2019. 04. 26. 12:01

Set Szekta és trú ÚRRRRAKKKK fenklubja  

Szekta hívő topik. Trollok egyéni moderacio alapján felszólítás és indoklás nélkül repülnek :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Idea 2021. 08. 16. 14:04
Előzmény: #29699  Idea
#29700
(Jászai Gellértről szintén rebesgetik, hogy nagy adósságeltüntető volt, arról én semmi részletet nem tudok, annyira nem is érdekel, nem  jártam utána. Még a korábbi vállalkozásaiból. De ez csak pletyka, vagy így van, vagy nem.)
Idea 2021. 08. 16. 13:57
Előzmény: #29698  Idea
#29699
(Talán bajnai gordon volt ezeknek a technikáknak az egyik olyan úttörője aki bekerült a közbeszédbe is - ő nyilván aljas szándékkal, a sötét, nyerészkedő oldalt gyarapítva. De pl az én apám is beintett az otpnek ami egy reorganizációt zilált szét, munkahelyek ezreit téve tönkre: 200 millíó ft felett bukott a bank ezelőtt majd 30 évvel. Apám az erő világos oldalán ténykedett, bár az összes vagyont és munkahelyet nem tudta megmenteni, nem sikerült élesen elválasztani az otp-t a többi - jobbára vétlen - hitelezőtől. Ezeket a nagyvállalati rendszerezetlen tudásokat vette át a nagytőke majd szivárgott le részben a kicsikhez később.)
Idea 2021. 08. 16. 13:48
Előzmény: #29685  asphalt
#29698
(Én magam valósítottam meg régen a magáncsődöt: minden általam birtokolt vagyontárgy de facto az enyém függetlenül a rajta lévő tartozásoktól, kötelezettségektől, később de jure is. Cserébe egy ideig - a de facto időszak alatt - nem lehet regisztrált vagyontárgyam és bankszámlám, plusz bar lista (ill most már lehet, bar lista meg már lejárt). Azóta ez egy iparággá fejlődött (nyilván nem én alapítottam meg, ill nem is gyakorlom, néha van olyan, hogy ismerősök megkérdeznek mit tennék a helyükben), számtalan jogi, pszichó, informatikai és közgazdasági innovációval, hogyan lehet leépíteni azt az adósságot amit a névleges kötelezett koholt, csinált, felturbózott/eltúlzott, csalással/megtévesztéssel létrejött, aránytalanul súlyos, diszkriminatív vagy jogalap nélküli, rálőcsölt kötelezettségnek VÉL. Nekem még nehéz dolgom volt, mostanra szélesebb az eszköztár. Ha egyszer igazán nagy szarba keveredsz - önhibádon kívül, ez fontos - lesz aki segít ha kitartóan mész utána. Konkrétumokat megkeresed ha majd kell.)
Researcher
Researcher 2021. 08. 16. 12:59
Előzmény: #29696  Törölt felhasználó
#29697
Rengeteg igazság van benne ! A tények ! A találgatás részét meglátjuk , hogy jön be Zoltánnak ! 
Törölt felhasználó 2021. 08. 16. 12:50
Előzmény: #29695  Researcher
#29696
reszvenyes_zoli péntek, 14:27#29604
Sziasztok!
Eddig csak aktiv olvasója voltam a topicnak, révén hogy én is tulajdonos vagyok a cégben, de mivel ez a trend ami a részvénnyel zajlik nagyon nem tetszik, így nyomoztam ma egy kicsit. Egy fontos tény a végrehajtással kapcsoltatban: 2,8 Mio.Ft-ról van szó egy harmadik féllel (nem hatóság, hanem egy szolgáltató cég) szemben. Beszéltem a közjegyzővel és ez az ügy van a triman és a set groupnál is feltüntetve (ugyanaz az azonosító) Szóval eljárási díjjal együtt olyan 3 Mio.Ft. Ami egy tőzsdei cégnél nem hiszem hogy túl sok (az már más kérdés, hogy miért jut el egy ilyen kis ügy erre a szintre) Szóval a pánikkeltés emiatt szerintem felesleges és eltúlzott. Az nyilván egyértelmű, hogy valami nincs rendben a cégnél (a kommunikáció biztosan nem), de azt is lehet látni hogy közben dolgozik a 2 valamire való vasúti cége. Hogy ennek mi a gazdasági eredményessége, azt a hiányzó kommunikáció miatt kevésbé látjuk, de amiért én is tartom, mert a vasútépítésben rengeteg pénz van most, és a mostani 2 Mrd. Ft körüli kapitalizáció lassan egy üres tevékenység nélküli cégnél van. A Set pedig nem az. Az egy nagy kérdés, hogy a bizalmat hogy fogják tudni helyreállítani, ma beszéltem a kapcsolattartóval is, aki konktérumokkal sajnos nem tudott szolgálni, de annyit mondott, hogy jövő héten várható tájékoztatás a cég részéről a folyó ügyekről. Remélem hogy így is lesz, és pozitív hírek jönnek. De árfolyam kapcsán innét már sokkal lejjebb logikusan nincs, persze az érzelmi túlfűtöttség és pánik az irreális döntéseket szül, de én bízom a történet pozitív kimenetelében.
Picit hosszú lett, de remélem segít, hogy tisztábban lásson.
 17      10 
 Válasz erre
Researcher
Researcher 2021. 08. 16. 12:40
#29695
Kgy elhalasztása :
 "A halasztás oka, hogy a Társaság folyamatban lévő egyeztetései során felmerültek olyan kérdések, melyek esetlegesen közgyűlési hatáskört érinthetnek. "
."Az igazgatósági döntés értelmében a Társaság rövid időn belül közzéteszi az újonnan kitűzött közgyűlés időpontját, helyszínét és napirendjét."
Hamarosan jöhet  valami , én a hétre várnám ! Igaz nem teljes hét , de erre várnám ! 
Törölt felhasználó 2021. 08. 16. 12:14
Előzmény: #29691  Zsimo
#29694
Nem lennél már kezdő
Törölt felhasználó 2021. 08. 16. 12:13
Előzmény: #29691  Zsimo
#29693
Milyen érdekes a hozzászólásod és a borítás azon egy időben történt:)
Dexcar 2021. 08. 16. 12:01
Törölt hozzászólás
#29692
Zsimo
Zsimo 2021. 08. 16. 11:57
#29691
Milyen nyugi van, akkor múlt héten kirázták akit ki lehrtett most pedig indul fel, 44 első korrekciónak jó aztán eldöntik zúzzák tovább vagy fordulhat
Fox61 2021. 08. 16. 09:09
Törölt hozzászólás
#29690
Törölt felhasználó 2021. 08. 16. 09:07
Előzmény: #29688  Fidem
#29689
37,1
Fidem
Fidem 2021. 08. 16. 05:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#29688
Értem a logikádat és ésszerűnek is tűnik a nézőpontodból. Szerintem a Triman marad a cégben vagy nem 3 millió a tartozás hanem 300 millió. A hitelezhetőséget tényleg nullázzák, az saját erő nélkül nem lesz koronaékszert. Egyenlőre úgy tűnik a set részvényeket akarják kicsavarni a befektetői kezekből. Miért? Nyilván pénzről szól, de talán van valami nagyobb szerepvállalás vagy legalább a tárgyalása amiről szó van, ezért csúszik a közgyűlés. Ez esetben magas rv ár lehet. 
Épp úgy igaz lehet ebben a pillanatban, ezekkel az információkkal ennek az ellenkezője is. 
Egy másik cégnél nem feltételeznem az első esetet, de a set elég csúnyán játszott a kezdetektől az én értékrendem szerint.
A set vajon hitelezhető marad, mert az egyik leánya elbotlott? Van az az eset amikor a válasz: naná, igen 
asphalt
asphalt 2021. 08. 15. 18:40
Előzmény: #29686  Researcher
#29687
Nem akartam okoskodni, csak szerettem volna megtudni, mi alapján jelenti ki valaki, hogy a hitelező kijátszható. Ennyi az egész. Nincs setem, sok sikert mindenkinek. 
Researcher
Researcher 2021. 08. 15. 17:17
#29686
Kár itt okoskodni , mert csak azt tud néhány ember. Hamarosan elől úgyis  lesz ! Lehet itt regényeket írni,  jogászkodni , de kár és felesleges . Trollok meg lettek bőven látom ! 
asphalt
asphalt 2021. 08. 15. 15:34
Előzmény: #29682  Idea
#29685
“Egyébként a helyzet még durvább: pl bármely (jel)záloggal, opcióval, terhelési, elidegenítési tilalommal terhelt ingót/ingatlant is ki lehet húzni a hitelező alól, csak nem a legeslegvégén kell elindítani a folyamatot, de viszonylag későn is bele lehet vágni.”
Erre tudnál írni precedenst, hogy megy végig egy efféle folyamat, milyen jogszabályok alapján, kijátszásával történik meg? Hány ilyen ügylet valósult meg, mik voltak a következmények? Köszönöm. 
Researcher
Researcher 2021. 08. 15. 10:11
Előzmény: #29683  raus
#29684
Szerintem sem annyi . 33 tol elkezdték venni .Szerintem hamarosan 40 felett lesz . 
raus 2021. 08. 15. 09:27
Előzmény: #29668  orbitalis
#29683
Sztem ez sosem lesz annyi de kedden ujra megyek josda ba. Ranezetek erre is!
Delta az a legganyebb!! 
Idea 2021. 08. 14. 19:47
Előzmény: #29679  kupec
#29682
Nyilván ez egy együttműködés - ha létezik ilyen - nem a rokonát lopja meg, hanem minket. Sajnos van rá lehetőség, hogy bármely vagyonelemet bármilyen áron át lehessen adni vkinek, oly módon, hogy az új tulajdonos nem támadható azért mert egy - mondjuk - milliárdos értéket 100 ft-ért vett meg. Sőt, a törvény(ek) külön körbebástyázza, védi az új tulajdonost.
.
Erre van több módszer is, egyszerűbb,/bonyolultabb, elegánsabb,/otrombább, gyors,/lassabb. Ami most látható abban benne van a lehetőség, hogy ellopják a Trimant. De igazából annyiban nem ijesztő, hogy ezt bármely cég/cégtulaj/magánszemély megcsinálhatja bármikor: ha el akarja lopni a vagyont, a vagyonszerző oldaláról nehezen lehet belekötni az ügyletbe, max a volt tulajt vagy képviseletében eljárót lehet előszedni. De az akkor már Mauritiuson van új okmányokkal. Azaz ha Orbók ki akarja lopni a Trimant, megfelelő előkészítés után megteheti, úgy, hogy a törvény nem lesz képes lesújtani rá.
.
(Egyébként a helyzet még durvább: pl bármely (jel)záloggal, opcióval, terhelési, elidegenítési tilalommal terhelt ingót/ingatlant is ki lehet húzni a hitelező alól, csak nem a legeslegvégén kell elindítani a folyamatot, de viszonylag későn is bele lehet vágni. Azaz pl a teljes lakáshitelezés végső soron önkéntes jogkövetésen alapul - akárcsak az ingatlannal fedezett céghitelek. Az más kérdés, hogy ezekkel a lehetőségekkel - a jogi lehetőségek megfelelő kombinációival - az ember nem él, legfeljebb végső megszorultságában: fedezékbe vonul, pénzügyi atom ledob,  uzsorás(ok) megdöglend(enek), ember előbújik és újjászervezi az életét. A nagyok kb ismerik az iparágat, de nem reklámozzák.)
.
?Sajnos/szerencsére? 99%-ban a bizalomra épül minden. De ez az egész csak nekünk új, a fejlett imperialista világban szigorúan elhatárolják a felhalmozott vagyont, a jövedelemszerzést a tartozásoktól és a felelősségtől, legalábbis nagyon igyekeznek.
DonFisher1 2021. 08. 14. 19:41
Előzmény: #29679  kupec
#29681
Van még 10% tulajdonrésze a Triman Vagyonkezelőnek a Triman-ban. Egy esetleges tényleges vegrehajtói árverés esetén így elővásarlasi joga van. Ezzel zárul a kör: megmarad a Triman és nyomtatott rv is. 
De had hangsúlyozzam, nem mondom, hogy ez a mesterterv, ez egy elég meredek lehetőség, reszvenyesi szempontbol talán a legrosszabb. Én azt mondom, hogy nehéz elhinni, hogy 3 mio forintos tartozas miatt történik egy ilyen vagyoni részesedés lefoglalás. Valami katyvasz van a háttérben, amiről tájékoztatasi kötelezettségük lenne. 
A tavaszi bejelentésük, hogy hitelezőket fognak kifizetni a SET cégeivel ST érteken se történt még meg. A hitelezők marpedig a zárómérlegben benne vannak. 
Legeslegrosszabb esetben így tényleg  üresre pucolhatják az egész set-et és még részvenyük is marad. 
Tudom, túl sok sci-fit nézek :)
https://youtu.be/8ZWooe5zVY8

Topik gazda

HoStrucc
HoStrucc
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek