Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 hétfő, 14:44
Előzmény: #148278  pogacsa
#148280
Varga karcagi, intézett kis pénzt a földijeinek. Mint Orbán, aki stadion, kisvasutat, mesterséges tavat intézett nekik.
Így megy ez a NERben. A NER állam az államban, mégpedig a fontosabb állam. A NER a nemzet állama, a másik meg az országé. Az ország ill. annak nem NERes lakói kevésbé fontosak.
Istvan78 hétfő, 14:39
Előzmény: #148274  Sehmet
#148279
"Az utódállamoknak persze, hogy van "létjogosultsága", de a nemzeti identitástudatukkal komoly gond van."
Ezt honnan veszed? Kérdezd meg a horvátokat vagy szlovénokat, hogy van-e nekik nemzeti identitástudatuk? Ezek merő kitalációk részedről. 
.
Ukrajnában.. "az összetartozás-tudat nem alakult ki, nyelvi és etnikai problémák voltak".
Nem volt összetartozás-tudat? Én úgy veszem észre, hogy lassan három éve ellenállnak az oroszoknak, nem akarták megadni magukat, mint az Orbán Balázs-félék, ez szerintem erős nemzeti identitás-tudatra utal. Egyébként megint visszatérve, ha egy országban vannak nyelvi-etnikai problémák, akkor egy másik államnak van erkölcsi vagy jogalapja háborúban lenyomni őt? Ez egy alantas hülyeség.
pogacsa hétfő, 14:33
#148278
https://atlatszo.hu/orszagszerte/2024/10/28/tovabb-folyik-a-kozpenz-a-samandobba-most-1357-millioert-vesznek-bele-butorokat/
Felül valaki azt mondaná nekik, hogy ez egy kórház, rögtön nem szórnák rá a pénzt.
Istvan78 hétfő, 14:31
Előzmény: #148275  Sehmet
#148277
Mi nem állt fenn? Geopolitikai elvek mentén kell politizálni, azaz az erősebb államnak kötelessége a gyengébbel szemben a saját érdekeit érvényesíteni mindenáron és minden eszközzel, akár háborúval, s nem kell fennakadni holmi erkölcsi humanitárius emberi jogi elveken?
Sehmet
Sehmet hétfő, 14:19
Előzmény: #148273  Istvan78
#148276
Azért ezt még ajánlom elolvasásra, hogy még profibb legyél Brzezinskiből! :)
.
https://bookline.hu/product/home.action?_v=Brzezinski_Zbigniew_The_Grand_Chessboa&type=200&id=4273413
Sehmet
Sehmet hétfő, 14:15
Előzmény: #148273  Istvan78
#148275

Amiket írtál, azok Ukrajna megtámadásánál még nem álltak fenn! Ezeknek a nemzetközi jogi alapelveknek azért még nézz utána, bár elhiszem, hogy te nemzetközi jogból és profi vagy, mint mindenből, és pedig a nemzetközi joggal is foglalkozó gyakorlatomat és a nemzetközi tanulmányokon tanultakat majd kidobom a szemétbe, és téged olvasva tanulok! :)
.
Írjál csak nyugodtan mindent, ami eszedbe jut, de zavarjon, hogy azok a hibás premisszák miatt téves következtetésre vezetnek, ennél több is belefér! :)
Sehmet
Sehmet hétfő, 14:10
Előzmény: #148271  tanrek
#148274

Látod, azok csak látszat ellenpéldák voltak, tartalmilag nem sok közük van az orosz-ukrán háborúhoz. De úgy látszik, ezt hiába magyarázom, nem érted. Csehország örült, hogy megszabadult a kevésbé fejlett Szlovákiától. Csehszlovákiát az Antant kalapálta össze, mivel féltek az orosz kommunizmus exportjától, amit Lenin meghirdetett, ezért pufferzónaként létrehozták az erős Romániát Erdéllyel és Dél-Dobrudzsával, az erős Csehszlovákiát és Jugoszláviát. Ezek aztán 1990 után rendesen szét is estek - Románia kivételével. Az utódállamoknak persze, hogy van "létjogosultsága", de a nemzeti identitástudatukkal komoly gond van. Ukrajnában pre- és posztmodern nemzeti hagyományok nem voltak, az összetartozás-tudat nem alakult ki, nyelvi és etnikai problémák voltak és vannak most is, ezért kerestek külső és belső ellenséget, köztük Oroszországot és Magyarországot, és ezzel együtt orosz és magyar kisebbséget, akik ellen fellépve próbálták összekovácsolni, egységes nemzettudatot kialakítani az ukránoknál, de az ukrán etnikumból ettől még nem lett nemzet. Ugyanakkor az USA-nak fontos volt, ahogy Brzezinski is már 1997-ben javasolta, hogy leválassza Ukrajnát Oroszországtól, és "Nyugat-baráttá" tegye. Ha nem érted, nem gond, ezt a nemzetközi politikai viszonyok elméletében és történetében lehet tanulni egyetemeken, pár hozzászólásban a nemzetközi politikai viszonyok elméletét, annak irányzatait, megtűzdelve Samuel P. Huntingtonnal, stb. nem lehet úgy leírni, hogy a kevésbé felkészültek is megértsék. De egy Mearsheimer (nemzetközi politikaelmélet offenzív realizmusának képviselője) cikket azért belinkelek ezzel kapcsolatban - persze, magyarul, talán elolvasod, és egy kicsit közelebb visz ahhoz, amiről folyamatosan írok.
.
https://mandiner.hu/makronom/2023/07/mearsheimer-ukrajna-haboru-eselyek-makronom
Istvan78 hétfő, 13:55
Előzmény: #148265  Sehmet
#148273
"Oroszország agressziót követett el Ukrajna ellen, ami nemzetközi jogi alapelvekbe ütközik. Ezt soha nem is vitattam"
.
Más elvekbe nem ütközik  sezrinted, ezek szerint. Például erkölcsi elvekbe, humanitárius elvekbe, emberi jogi elvekbe?
.
Már megint Brezinski. Más geopolitikusok meg mást mondanak. Minden kormány, akár demokrata, akár republikánus, mindig, 30-40 éven keresztül Brezinski értékelése mentén politizál? 
Csak az van mindig a fejedben, hogy mit akarnak és miért a nagyhatalmak, az nem, hogy mit akarnak a közepes-kisebb államok, népek. Az, hogy mi és a környező volt szocialista országok azért akartunk a NATO és EU tagok lenni, mert a fejlett, demokratikus Nyugathoz akartunk tartozni és védelmet kerestünk a bennünket birodalmuk részének tudó Oroszország elől. Mi nem úgy érezzük, nem úgy gondoljuk, hogy Berzinski geopolitikai stratégiája mentén "elrabolt" az oroszoktól a Nyugat. Ukrajna ugyanígy van vele, ők nem azt gondolták, hogy az őket elnyomó, autokrata társadalmú Oroszország befolyása alatt szeretnének élni.
tanrek hétfő, 13:27
Előzmény: #148264  Sehmet
#148271

Látod, pont ezt jelenti a bigottság. Hogy még a felhozott ellenpéldákat sem tekintik cáfolatnak, csak szajkózzák ugyanazt a mantrát ész nélkül....
Egy logikusan gondolkodni képes személy teljesen fegyvertelen veled szemben, mert mire megy vele.....
Heisenberg
Heisenberg hétfő, 13:10
Előzmény: #148267  Sehmet
#148270
...és miután a Századvég rendszeresen 5%-ot szokott a Fidesz esetében felülmérni, ha ezt elvesszük és hozzáadjuk a TISZÁ- hoz, már jók is vagyunk...:-) 
ngergo1985 hétfő, 12:55
Előzmény: #148267  Sehmet
#148269
Szerinted elhiszi itt bárki is azt, hogy június óta a Tisza nem növelte a támogatottságát arról a 29-31%-ról amit a választások napján már megmértek? Minden más nem kormánypénzből kitartott  kutató már régen magasabbra méri a Tiszát, és jóval alacsonyabbra a Fideszt, amit ezek a Nézőpont és társai hazudoznak. Te meg simán beszopod a hazugságot? Mindenki tudja hogy arra megy a játék,hogy azt kell sugallni az ilyen hithű flótásoknak is mint te is vagy, hogy a fidesz még mindig a legnagyobb támogatottsággal rendelkező párt, mert meg kell állítani az erodálódást, az erősebbhez húzást. Minden áron meg kell állítani,hogy az választok szemében egy valós alternatíva képe az ne erősödjön meg. Én csak röhögök azon,ahogy itt vergődsz, és minden nap belefutsz a saját pártod által felépített alternatív valóságba, amit fenntartanak azzal, hogy az ilyen,és hasonló manipulatív hirekkel belehazudnak az arcodba, te meg boldogan csápolsz értük! :) Még-még-még, ennyi nem elég! :)
Vali hétfő, 12:43
Előzmény: #148254  Sehmet
#148268
Te komolyan Carl Popper idézettel akarod indokolni, hogy miképp hazafi az a kormány, mely szerint az oroszokkal szemben ostobaság "háborús védekezésbe" kezdeni és folyamatosan hazafiként szolgálja a szövetségeseinkkel szemben a putyini érdekeket? 
Az idézetből esetleg arra is következtetsz, hogy aki szeretne a nyugati értékrendszer körében maradni, az hazaáruló? Merthogy Orbán előre a putyini úton törvénykezését hazafiságával indokoltad. 
Sehmet
Sehmet hétfő, 12:13
#148267
" .... a biztos választók között a Fidesz-KDNP 40 százalékon áll. Második helyen a Tisza van, 31 százalékkal, a harmadik helyre pedig a Mi Hazánk és a Kutyapárt ért be, egyenként hat-hat százalékkal."
.
https://hvg.hu/itthon/20241028_szazadveg-fidesz-kdnp-tisza-elony-ebx
Sehmet
Sehmet hétfő, 12:03
Előzmény: #148259  signal2
#148266
Kínára gondoltál?
Sehmet
Sehmet hétfő, 12:01
Előzmény: #148261  Vali
#148265
Már korábban leírtam - többször is - Oroszország agressziót követett el Ukrajna ellen, ami nemzetközi jogi alapelvekbe ütközik. Ezt soha nem is vitattam, ugyanakkor úgy gondoltam - ezek szerint naivul - hogy esetleg érdekel valakit a két ország viszonya, a történelmi és társadalmi háttér, az USA és a NATO szerepe ennek a háborúnak a kirobbantásában. Az ugyan még az 1 bitesek számára is érthető, hogy agresszió, Putyin és Oroszország felelőssége, ami igaz is, azonban az a történelmi, társadalmi, civilizációs háttér, ami emögött van, az már nem biztos, hogy mindenki számára érthető. Két idézetet azért hadd tegyek fel, még a háború kirobbanása előtti, "boldog békeidőből".
.
„A 15 éve elhunyt, zseniális geopolitikus, Zbigniew Brzezinski, az USA volt nemzetbiztonsági tanácsadója egy, mára klasszikusnak számító, fent hivatkozott Nagy sakktábla című publikációjában a bipoláris világrend felbomlását követő friss helyzetértékelésként írta meg az Egyesült Államok számára a 21. század politikai lehetőségeinek forgatókönyvét. Az elemzésben Brzezinski úgy véli, hogy egy hatalmi vákuum keletkezett Eurázsia szívében, Oroszország geopolitikai helyzete súlyos kárt szenvedett, határai délen és nyugaton visszaszorultak, aminek következében Oroszország geopolitikai befolyási övezete drámai mértékben összezsugorodott. Oroszország számára főleg Ukrajna elvesztése jelentett alapvető geopolitikai visszalépést, mert nagymértékben leszűkítette Moszkva geostratégiai mozgásterét. Ukrajna elvesztésével Oroszország egy több mint 300 éve hozzá tartozó, potenciálisan gazdag ipari és mezőgazdasági területtel, valamint 52 millió fővel lett szegényebb, amely megfosztotta Oroszországot a Fekete-tengeren gyakorolt egyeduralkodó pozíciójától is, ahol Odessza jelentette Moszkva számára azt a létfontosságú kijáratot, amelyen keresztül kereskedni tudott a földközi-tengeri, sőt távolabbi országokkal is. Brzezinski kategóriája szerint Ukrajna geopolitikai pillérnek tekinthető, mivel független országként való puszta léte is alkalmas Oroszország átalakítására. Ukrajna nélkül Oroszország nem eurázsiai birodalom, viszont amennyiben Moszkva visszanyerné az 52 milliós, erőforrásokban gazdag Ukrajna feletti uralmát, akkor újra birtokába kerülnének azok az eszközök, amelyek egész Európára kiterjedő hatalommá tennék. Emellett Ukrajna függetlenségének elvesztése azonnali következményekkel járna Közép-Európára nézve is, mert Lengyelország geopolitikai pillérré lépne elő az egyesült Európa keleti határán. Amerika és Oroszország kapcsolatának viszonylatában Brzezinski szerint Oroszország túl gyenge ahhoz, hogy Amerika tényleges partnere lehessen, de még mindig erősebb annál, semhogy gyógyíthatatlan betegként bánjon vele.” (Czene Gréta: Russia as a Geopolitical Entity – From The Perspective Of American Geopolitical Experts, Nemzetgiztonsági Szemle 2019. I. szám) Nemzet NEMZETBIZTONSÁGI SZEMLE
.
"Az USA világhatalma Ukrajnán keresztül vezet. Ha Amerika Oroszország hatalmát meg akarja törni, akkor Ukrajnát le kell szakítsa az orosz befolyási szféráról, hogy megakadályozza az Eurázsiai nagyhatalom létrejöttét.(Zbigniew Brzezinski (1997): The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives)
Sehmet
Sehmet hétfő, 11:54
Előzmény: #148262  tanrek
#148264
Köszönöm a reagálásodat, és különösen azt, hogy nem voltak ellenérveid azzal kapcsolatban, amit leírtál, nem cáfoltál semmit, csak címkéztél és személyeskedtél. Ezt általában akkor szokták tenni, ha nincsenek megalapozott ellenérvek, cáfolatok, és ez beszédesebb mindennél!
dexter hétfő, 11:49
Előzmény: #148244  bronz
#148263

Addig jó, míg a fideszesek abban a hitben ringatják magukat, hogy biztosan vezetnek.
Még így is, hogy szerintük a tisza csak megközelítette őket, még több aljasságot el fognak követni.
Bele se merek gondolni mi lenne itt, ha náluk is előzne a tisza.
tanrek hétfő, 11:27
Előzmény: #148187  Sehmet
#148262

A bigottság mellett értelmező szótárakban lehetne illusztrációként a fotód.... vagy ez a hozzászólásod...
Az, hogy egy ország mikortól létezik adott formájában, az sok szempontból lehet érdekes. Mondjuk történelmi kontextusban, vagy pusztán csak tényként megemlíteni valahol...
De azt levezetni egy ilyen dátumból, hogy tök értelmetlenül emberek ölik egymást, az a bigottság olyan szintje, amire nem nagyon vannak szavak.
Btw... ezt meg szoktad beszélni a szlovákokkal is? Vagy bármelyik másik, adott formájában nem régóta létező ország lakóival? És amúgy mennyi az az idő, ami után már számíthat egy ország arra, hogy van neki létjogosultsága? Csak hogy tudjam, hogy a hozzád hasonló beteg elmék fejében hogyan nézhet ki a világ politikai térképe.....
Szeretném egyszer végignézni, ahogy valahol kifejted, hogy a közel-keleten is csak testvérháború zajlik, nincs itt kérem semmi látnivaló.... meg ugye Izrael is ebben a formájában.....a környező országok meg dettó... az a sok egyenes vonal ott mind ezeréves történelmet sejtet...  persze lehet, hogy pont 74 év a küszöbértéketek, és az most már számít....
Vali hétfő, 11:23
Előzmény: #148253  Sehmet
#148261
Ahogy te sem cáfoltad azt a tényt, miszerint semmilyen általad aktuálisan alkalmazott elnevezés nem változtat az "orosz agresszió független nemzet ellen" tényen. Ha társadalomtudományi síkra akarod terelni az általad használt kifejezés érvényességét, attól a hétköznapi nyelvhasználatban a testvérháborúnak megmarad a bagatellizáló jellege.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek