Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 26. 20:47

Orbán az EP-ben: ezt is megoldjuk, ahogy a korábbi vitáinkat is  

Ugrás a cikkhez
A vitánk Önökkel és egy amerikai pénzügyi spekulánssal szemben áll fenn - kezdte Orbán Viktor az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén, ahol a magyar helyzetet vitatják. Timmermans: az EU nem "Brüsszelrõl" szól Az
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 16:05
Előzmény: #176  szivacs
#180
Jogforrásnak tetszik lenni egy jogállamban?
nemoland 2017. 05. 04. 16:04
Előzmény: #177  Dehogynincs
#179
...persze...de ha nagyon belemegyünk a témába akkor: 1. MIÉRT konstans az a (liberális demokrata felfogás), hogy a MA dolgozók béréből KELL kifizetni a nyugdíjasokat ?!?!?! -> (ez pl. totálisan inkorrekt és igazságtalan) 2 Hova tűnt azok pénze akik ezt a rendszerváltozás előtt befizették ? - Ha ezt "ellopta" a kommunista rendszer miért nem kapott pl. a privatizációból a nyugdíjrendszer egy egyszeri vagyoni kompenzációt... ( pl. onnantól kezdve a most befizetők nem lennének direktben a mai nyugdíjasokhoz kötve...egyszerű vagyonkezelés lenne az egész és kész) 3 Akkor az érved + a 2-es pont szerint szerint az állami nyugdíj IS az EGYÉN tulajdona... (csak épp a rendszerben elosztogatják a MAI nyugdíjasoknak) Szóval akkor eljutunk oda, hogy vagy mindenfajta nyugdíj az egyén tulajdona (aminek felhasználásáról nélküle döntenek) vagy egyik sem az...
Peterbond 2017. 05. 04. 15:54
Előzmény: #124  salve
#178
Sport szereto ember vagyok es meg mecsre is jarok de eztol nem leszek hulye. A TAO penz legnagyobb resze rengeteg ertelmetlen epitkezesen at korrupcioval megtamogatva haveri koroknek ment. Toredeke az ami mondjuk ugy jol felhasznalodott. A Puskas felujitasat tamogattam is korabban is. Bar vocc hogy azt is sikerul dupla aron megepiteni de az egy kulon allami projekt es nem erinti a Tao tamogatats. Es lathaton te nem vagod a TAO tamogatast mert latvanysport tamogatas volt. Tehat foci kosar kezi vizilabda ( amibol 1 ahol barmi kozunk lenne az olimpiahoz igazan )Ez nem sportloveszet kajak vagy judo finanszirozasra megy.A szadionok meg csak a csucsa a penz szorasnak evente par tiz milliard de a TAO bevetelek kb 2-300 milliarddal csokkentek. A legtobbje ertelmetlen epitkezesekben valosult meg. Minden 2. Faluban van mar csucs mufuves palya. Alafuteses palyak ontozorendszerek es egyeb hulyesegek amik komoly kluboknal kellenek de NB 2 alatt teljesen feleslegesek es nem is a koz sportolasat segitik. Cserebe jo 2 szeresen aron epulnek mert a TAO penzt fel kell hasznalni. Barmire csak el legyen koltve mert abbol csurran cseppen. Tovabbra is arrol beszelek ha politikai akarat van sok mindent at tudnak vinni, meg tudnak valositani. Ezert nem erv hogy a koltsegvetes nem birta el az atmeneti idoszakot. Ez is egy pelda volt ra. De majd ha nyugdij fizetes lesz remelem minden 4. Honapban majd neked ingyen Mtk megy jegyet visznek majd meg kisvarda felcsut rangadora jegyet. Az jo lesz.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 15:50
Előzmény: #176  szivacs
#177
#161 Ha az állam hitellel támogatja a lakásépítést és csak évek múlva kapja vissza a támogatás árát és eközben a hitelfelvevőnek magántulajdona keletkezik, az rendben van? Ez a támogatás ugyanúgy állami hitelfelvételből keletkezett és most is abból keletkezik. Akkor is, ha szépen megbújik az állami költségvetés nagy kalapjában, ahol a bevétel emberemlékezet óta alacsonyabb a kiadásoknál. Az összes rezsimet külföldről pénzelik. Átláthatatlan módon.
szivacs
szivacs 2017. 05. 04. 15:44
Előzmény: #175  Dehogynincs
#176
0. - amely állami hitelfelvételből keletkezett.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 15:40
Előzmény: #173  szivacs
#175
1997. évi LXXXII. törvény a magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról (4) A pénztártag követelése - a tulajdonlás elve szerint - a pénztártag tulajdona, amelyre az e törvényben foglaltak szerint kedvezményezett jelölhető. link
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 15:34
Előzmény: #170  signal2
#174
Semmiféle indok nem hangzott el a megszűnésről. Orbán doktor azt mondta, hogy "könnyebben lélegzünk". Ezzel szemben én akkor lélegzem könnyebben, ha nem a végletekig eladósodott államtól függök. Ha legalább meg van pántlikázva a nyugdíjam és nem lesz belőle stadion vagy Paks2.
szivacs
szivacs 2017. 05. 04. 15:34
Előzmény: #171  Dehogynincs
#173
Jól van, no! Írtam már, hogy felfogtam a monomániádat :-) Más véleménye is érdekel a manyupról vagy megelégszel azzal, hogy szerinted igazad van és punktum?
szivacs
szivacs 2017. 05. 04. 15:31
Előzmény: #149  signal2
#172
"meg akarták tartani a MANYUP-ot, csak Brüsszel nem engedte, hogy az oda folyó járulékkal csökkentsük a hiányunkat." Nem akartam elmulasztani a lehetőséget, hogy megdícsérjelek azért, mert szinte egyedüliként hajlandó voltál emlékezni arra, hogy a manyupot azért nem sikerült megtartanunk, mert az eu-s réhnes oli megmakacsolta magát és nem fogadta el a portfolio fórumán is sokszor hangoztatott érvelést az explicit adósság manyup általi implicitté konvertálásáról és ragaszkodott az ellenünk folyó túlzottdeficit eljárás bunkósbotkénti használatához. Bizony nem árt néha nem elfelejteni az eu manyupban viselt felelősségét sem!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 15:30
Előzmény: #169  szivacs
#171
Magántulajdon. Aki nyilatkozott, hogy marad, az megtarthatta a magántulajdonát. Aki nem tett semmit, az megkapta magántulajdonának egy részét a saját számláján nyilvántartott reálhozamot. A pénztártagok kétharmada kapott reálhozamot. A többiek nullszaldó körül voltak. A törvény szerint és az AB döntése szerint is magántulajdon. Függetlenül attól, hogy tetszik-e nekem a törvény vagy az alkotmánybíróság.
signal2
signal2 2017. 05. 04. 15:24
Előzmény: #169  szivacs
#170
A probléma tényleg ott volt, hogy nem azért szüntették meg, mert alapvetően rossznak gondolták, hanem dühből, mert az EU nem engedte csökkenteni a befizetésekkel a hiányt. Ily módon elmondható, hogy a megszüntetés sokkal átgondolatlanabb volt, mint a bevezetés...
szivacs
szivacs 2017. 05. 04. 15:22
Előzmény: #162  Dehogynincs
#169
Nézd, én nem akarok veled vitatkozni, mert felfogtam, hogy te magántulajdonnak akarod látni a manyupot és az ettől való bárminemű eltérés gondolatának megfontolása legátlódott nálad. OK, megértem. Ettől viszont még neked is el kell fogadnod, hogy mások nem a magántulajdon kérdésére hegyezik ki a manyup témát hanem más szempontok szerint ítélik meg azt és a mindegyikünknek a maga gondolatrendszerében igaza van. Abszolút igazság pedig nincs, vagy ha mégis van, azt csak az Abszolút Mindentudó tudhatja, akiről pedig mi nem tudhatjuk, hogy létezik-e max. hihetünk benne - vagy nem. :-)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 15:22
Előzmény: #165  SREd
#168
Azért bolsevikeztem le a fideszt, mert bolsevik módra viselkedik. Egyébként Tölgyessynek igaza van. A mostani rezsimet együtt hozta létre Orbán és Kádár népe. link
sanya10 2017. 05. 04. 15:20
Előzmény: #165  SREd
#167
A fidesz bolsevik párt, ennyi!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 15:19
Előzmény: #164  signal2
#166
Hogyne tudnám. Az szdsz-t Soros mozgatja, a fidesz meg az szdsz programját hajtja végre az egykulcsos adójával. Orbán doktor előbb-utóbb átlát a szitájukon. Most is észrevette, hogy Soros 1990-ben az angol font ellen spekulált. Meg arra is rádöbbent, hogy évek óta működik nálunk a CEU.
SREd 2017. 05. 04. 15:17
Előzmény: #163  Dehogynincs
#165
Hát lehet, hogy az Szdsz mániájának nevezte az egykulcsos adót és hagyta fennmaradni ezt a vélekedést, de sokat nem tett érte, és nem is lett bevezetve soha, amikor ők is kormányon voltak, ezt a Fidesz vezette be, amelyiket viszont neked sikerült lebolsevikezned ezzel együtt is :)
signal2
signal2 2017. 05. 04. 15:15
Előzmény: #163  Dehogynincs
#164
Na jó ,de a fidesz az új szdsz, nem tudtad? :-)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 15:04
Előzmény: #161  SREd
#163
Sikerült lebolsevikezned az szdsz-t. Az szdsz mániája volt az egykulcsos adó.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 15:03
Előzmény: #160  szivacs
#162
Már többször leírtam neked, hogy összemosod azt, hogy jó ötlet volt-e bevezetni a manyupot és azt, hogy el lehet-e venni jogállamban mások magántulajdonát. A bevezetésnek is voltak előnyei és hátrányai. Ha az állam hitellel támogatja a lakásépítést és csak évek múlva kapja vissza a támogatás árát és eközben a hitelfelvevőnek magántulajdona keletkezik, az rendben van?
SREd 2017. 05. 04. 14:56
Előzmény: #156  Dehogynincs
#161
Véleményem szerint a nagyobb jövedelmek jobban megadóztatása komolyabb szintű bolsevizmust takar, mint az a törekvés, hogy nyugdíjas korban már ne legyenek éppen olyan nagy különbségek az egyes öregek életszínvonalában. A ballibek a jelenkori, éppen megtermelt jövedelmeket adóztatták meg jobban a többkulcsos adórendszerrel, ami visszaveti a dolgozók teljesítőkedvét is, a gazdasági fejlődés lendületét is. Szóval ti libsik, csak hangoztatjátok, hogy nem vagytok bolsik, de valójában nagyon is azok vagytok, mutatja ezt, hogy többször besoroltatok az MSZP mögé. Ráadásul csupa hangzatos és intelligensnek tűnő jóakaratú útmutatás mögé valójában országrontást, gazdaságfékezést és kifosztást rejtettetek, nagy valószínűséggel spekulánsok megrendelésére.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek