Akkor is nem szívességet tesz.. Dec.-ben jelentkeztem egy végrehajtó irodába, titkárnőt kerestek, nem vettek fel, de kíváncsi lettem volna, hogyan működik... Amúgyis beszélnem kell egy új ügyvéddel egyéb ügyeim miatt, majd nála rákérdezek erről mit gondol...
Szerintem a felszámolónak nem feladata a tulajdonosok felé a megfelelés. Neki a hitelezőkkel szemben vannak törvényi kötelességei, amit a Bíróság felügyel. Szvsz teljesen felesleges nekünk vele kommunikálni. Ha ugyanis lenne esély a hitelezők teljes körű kielégítésére, (ami után maradhatna a tulajdonosoknak kiosztható érték) akkor nem felszámolás, hanem csőd eljárás lenne. Tehát a felszámoló nem fog velünk érdemben foglalkozni. Mivel rutinos, ezért nem hajtotta el az első pillanatokban érdeklődő részvényeseket, hanem játszotta a hülyét. Az első hullámokat jól kezelte, most már hogy nyugi van, biztosan rutinszerűen folytatja.
Sejtettem... Egy haverom szerint a felszámolót le kéne cserélni,mert megtévesztő információt adott,mikor mondta, hogy fizessek be regisztrációs díjat- mint láttam a listán nem csak én fizettem be az ő utasítására. És azt se mondta: bocsánat. Mikor 2 hete írtam neki, hogy halad a reg. díj vissazutalása,mondta, hogy ők már dec.-ben írtak Tatabányai Törvényszéknek, hogy téves utalás volt és szerinte a bíróságot nem lehet sűrgetni. Azért szerintem rá lehetne neki kérdeznie,nem? Gondolom fizetést- jutalékot kap, nem önkéntes...Haverom szerint már rég kipakoltak a gyárból, mire mi sorra kerülünk, üres épület lesz...semmi vagyontárgy ,amit fel lehetne számolni... Ti nem tudnátok írni a felszámolónak ,hogy hol halad? Ugyanis kötelessége lenne velünk, részvényesekkel kommunikálni, tájékoztatni a fejleményekről. Ne csak én írjank mindig neki, azt hiheti titeket nem is érdekel.. Email címe: Csonka Máté mate.csonka@valsagmenedzser.eu
Ha jól tévedek, akkor a felszámolás ideje maximálva van 2 évben. Persze itt vannak azért apró betűk. Pl. a tevékenységet lezáró mérleg után indul a vekker. Hogy ezek mikor lesznek képesek egy ilyen mérleget elkészíteni!? :)
Kedves Ostor! Köszönöm, hogy megtiszteltél gondolataiddal és szántál időt a véleménynyilvánításra. Kifejezőkészséged és érzelemgazdag szókincsed olvasott jellemre vall. Látom nem fáradtál utánanézni a jogi paragrafusoknak és a reális jövőbeni kilátásoknak. Üdvözlettel, Telo és a hálás utókor
A tót rablóbanda Monte Carloban piheni ki a haramiaság fáradalmait. Megterhelő a tolvaj lét, jajj de nehéz lenyúlni a lét... A Casinóban játszanak, a pénzetekből isszák a koktélokat, a pénzetekből vett yachton szundiznak délutánonként. Évekkel ezelőtt megírta az egyik retek, mit gondol, nem emlékeztek??? Ővék a vár, tietek a szaros kanál... Jól hülyére vettek titeket, ha nem csináltok semmit jól ráb@sztok. A felszámolás mikor ér véget - 20 év múlva vazze, ugye nem gondolod, hogy 1-2 év. A West-Balkáni viszonyok jól bejönek kisbalboának, az ocsmány csődmesternek, aki cégek tucatjait tette tönkre. A Visonkás mutatványa miatt miért nem mentek a rendőrségre? Bilincsbe a retkes disznókkal!
Te a tőzsde tiszteletére borotválkozol? :-) Emberből vagyunk, ez van, majd máskor sikerül.A siker még nem tesz nagyképűvé...:-) Örülni kell neki. Most az Alterában látok fantáziát- mint látom mások is.
Ez egy rossz speki volt a részemről. Mostanában elég jól alakultak a többi elképzeléseim, ezért félek nehogy nagyképűvé váljak. Jó néha egy kis rápacsálás, mert földön tartja az embert. Lehet hogy kicsit sok volt az önbizalmam mostanában. Időnként a tőzsde jelzi, hogy itt inkább csak szépek lehetünk. (Bár ahogy reggel belenéztem a tükörbe borotválkozás közben, úgy láttam, hogy ma inkább okosnak kellene lennem. :) )
Nem értem miért nem akarsz megmenteni 1 ft-t se ...vannak jogszabályok,elvileg a végelszámolásnál ki kell,hogy fizessenek minket- ha marad a cég tartozásai után...A bíróságtól még a feleslegesen befizetett reg.díjamat se kaptam vissza,azt mondta a felszámoló:a bíróság lassú...akkor képzelem az elszámolás mennyi idő lesz.De ahogy mondod: nem lehet mindig nyerni..Egy ismerősöm 32 év tőzsdézés után mondta,neki 4 cégnél is volt ilyen beragadása..No ezért nem teszek bele minden pénzt egy cégbe! A 0,78 ft-os ajánlatra látom senki nem izgult rá! :-D
Nem akarok nagyon
okoskodni, mindenki azt csinál a saját pénzével, amit akar.
Én tudomásul
vettem, hogy ezzel vesztettem. Nem akarok megmenteni belőle 1 Ft-ot
sem. De azért figyelemmel kísérem a végső percekig a cég
sorsát. Érdekel az MNB további tevékenysége is. Vannak elérhető
jogi- és magánszemélyek, akiken a bírságokat elvileg be lehet
vasalni. Abból lehetne csurgatni egy keveset a pórul jártaknak is
elvileg. A feljelentésekből is lehet valami. Azok alapján is
lehetne kártérítést ítélni. De ha évek múlva lehet kis
visszajövő pénz belőle, ez akkor sem volt semelyikőnknek egy jó
speki. Ez tény.
Vegyük úgy mint 1
kártyapartit. Ott sem lehet minden partit megnyerni. Ami a kutyáké,
az ….
Ez a 0,78 filléres
gumicsont pedig nehogy elindítson egy újabb spekit. :)
Elvileg megveheti
valaki a felszámolás alatt álló céget és kifizetheti az összes
benne lévő tartozást. Nem tűnik nagy bulinak. :) Utána
visszahozhatja a céget a tőzsdére.
De ha valaki erre
spekulál, az biztos csak a „kártya pénzből” tesz rá. Abból
sem túl sokat.
Az a gáztároló
tényleg érték szerintem is. :)
Végül egészen
biztos hogy Lölőnél fog kikötni. Gondolom mandinerből veszi meg
egy strómanon keresztül felszámolásból. Biztos nem kerül majd
túl sokba. :)
Ha viszont másik
cégbe lett kimentve, akkor lehet hogy az lesz az ára, hogy futni
hagyják a tótokat a gáztárolóért cserébe. Így is Lölőnél
fog kikötni.
:)
Még a Bét oldalán is az utolsó kereskedési árfolyam 30 ft volt, a névérték pedig 100 ft. Fogalmam sincs hol lehet látni 70 ft-on...Hacsak nem te 70 ft-on vetted..
Ja! És egy gáztároló akkor ér vmit, ha az gáztárolóként működik. Ha nem, akkor nemhogy egy ócskavas, de annak a környezetvédelmi tisztítására is fizetni kell. Úgyhogy tévedtem. Nemhogy nullát nem ér ez a papír.... Leginkább negatív árfolyamának kellene lennie.
KEG topik.
Venni vagy cserélni?
Zoltán?