A vitánk Önökkel és egy amerikai pénzügyi spekulánssal szemben áll fenn - kezdte Orbán Viktor az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén, ahol a magyar helyzetet vitatják. Timmermans: az EU nem "Brüsszelrõl" szól Az
semmi gond, akkor is fenntartom amit írtam: 2010 előtt létre kellett volna hozni egy szuperátlátható, szueprigazságos, szuperjó sportfinanszírozási rendszert!
megtörtént? nem! akkor miről beszélünk?
egyébként meg ki tudja, lehet hogy megrformálják még majd a Tao-t(?) és akkor hátha kevesebb lenne a kifogás..
Ha felvállalnák, hogy az állam nyíltan támogat sportágakat átláthatóan, az kevésbé lenne gond, mint ami most van. De nyíltan nem vállalják fel, pedig ez állami támogatás magánklubok felé. Pont ezért nem érdekeltek az átláthatóságban. Lásd: Felcsút.
tényleg aza gond, hogy hihetetlenül elfogult és szelektív vagy ebben a kérdésben. azt sem tudod megérteni, hogy ettől függetlenül cáfolhatatlan tény amit korábban írtam: az állam adhat egyzser vmit, mad később elveheti, megint adhat másnak mást és azt is elveheti. valahoyg persze hogy rendezni kellett jogilag is ezt a dolgot, miután döntés született a amnyup felszámolásásról, tehát ezt hiába idézgeted, ez csak ennek a következménye volt. a lénygegen, azon h. az állam tévesen mondott le egy fix bevételéről majd joga volt akármiylen formában vissza is venni és megtette - ez nem változtat!
hihetetlenül aggódsz a "jogállamért", - ha így lennehahálra kéne per pillanat is rettegned már magad és nagyon félteni a jogállamot (de nem teszed, eszedben sincs hiszen elvakult elfogultságod megakadályotz ebben), hiszen a mai ellenzék másról sem beszél mint arról, "hogyan szüntetne meg és szántana be mindent, hogyan és kiktől venne el mi mindeneket és adná oda másoknak", sőt a ceu-s tüntetésken és azok támogatásaként a FB-on meg msá közösségi médiában is nyíltan, nevüket vállalva fenyegetnek értelmiségiek "kormánypárti értelmiségieket, holdudvariakat" azzal hogy felkötik, kibelezik, kinyírják majd őket ha megynerik a választást jövőre, "fideszcsicskaként". ha objektív lenneél akkor belátnád: ha ez bekövetkezne, az az állam szempontjából "éppoly természetes lenne" amikor megcsinálnák és vagyonokat juttatásokat stb. azaz egyszóval az állam által eddig odaadott juttatásokat vennének el egyest társadalmi csoportoktól - nos akkor uyganaz következhetne be, amit te msot manyup ügyben kritzálsz, - csak éppen fordított előjellel! vagyis: csak akkor fáj neked (úgy tűnik) ha az állam vkiktől elvett vmit, ha te is kárvallotja voltál annak! de ha létrejönne és egy új többség jövőre a parlamentben és lerombolná a mostani jogállamot, helyébe építve egy szerinte érvényes "új jogállamot" ami az előző rendszer támogatottjait kisemmizné, az szerinted már tök rendben lenne, igaz? hiszen neked a 13. havi nyugdíj mszp általi ellopása nem fáj - amint ez alább kiderült - neked csak az fáj, ha egy másik állmavezetés vett el, vesz el vmit az emberektől mint jelenlegi államvezetés.. "remek logika" igazi kettős mérce a részedről!
De aTAO val is.Vicc hogy 2-300 milliard mehet olyan sportba aminek legalabb reszben onfentartonak kene lennie. Nem lehet hogy nalunk harmad osztalyig visszamenoleg futott palyak legyenek. Ez nem anglia ahol 10 ezrek mennek ki alsobb osztalyu mecsekre. Es ez igaz egesz kelet kozep europara. Nem magyar specialitas.
Az egyes sportagakat lehet tamogatni sot tolhatnank 6 szor ennyit is bele. Biztos vagyok hogy a magyar baseball liga is haldoklik az USA joz kepest.Tessek elfogadni hogy itt erre nincs penz. Par sikersportag tamogatasa es a TOMEGSPORT tamogatasa persze hogy fontos.
A Foci es a tobbi amit a TAO val tolnak kb penzmosasra es lopasra jo. Es tovabbra is arrol beszeltem ennel a peldanal is hogy prioritasok. Lehet a sport fontos egy 1-10 skalan 3-as es lehet 9-es is. Mig a magan nyugdij lehet szinten 8-as vagy 4-es.Nem az a kerdes hogyha van penz koltsunk e ra hanem hogy adott penzbol melyikre mennyit szanunk.Na jormanyunk szerint a foci er 9-est a nyugdij meg nullat.
Érts már meg, hogy nem magával a TAO-val van baj, hanem az átláthatatlanságával! Ezen - ha akarnák - egy pillanat alatt lehetne változtatni. De, nem véletlenül fellebbezett a Felcsút is a bíróság döntése ellen, hogy nyilvánosságra kell hozni. Valami kurvára bűzlik...
Allami hitelfelvetelbol kelettkezika rendorok tuzoltok mentosok bere. Az isahantulajdon lesz.A CSOK 10 millios resze amit visszafizetes nelkul kapsz az is. A lakas amit rajta vesuel viszont a tied.TE ragaszkodsz csak ahhoz hogy ehhez hitelfelvetel kell mikozben MOST is evi 1200 milliard hitelt vesz fel allam hogy fizesse az ilyen tulkoltekezeseket.
meg kell ismételnem önmagam: lehet szidni átkozni a Tao-t, de nem kellett volna alkalmat adni rá hogy kitalálják a semmi helyett (merthogy nem volt elfogadható sportfinanszírozási rendszer, kellő számú tőkeerős magyar cégek és vállakozók hiányában így egyes sportágak a mesgzűnés határn tengődtek évtizedek óta)! tetszettetek volna vmi jobbat, működőképesebbet, iuagzságosabbat, f@szábbat kitalálni helyette 2010 előtt, és akkor minden rendben lenne, nemde?
nyafogni persze lehet, én sem írtam hogy a Tao a létező sportfinanszírozási rendszerek legjobbika! tudod úgy vagyok vele, mint Hiller Pifta Bácfi Mszp-s politikus a kerítéssel amikor azt mondta róla, hogy "hát igen, ferintem sem a legjobb megoldáf a kerítéf, de az a helyzet jobbat egyelőre fenki fem tudott még kitakálni helyette"! :-)
A jog nem mindíg egyezik meg a valósággal - de szerencsére néha korrigálja ezt a jogalkotó, mert rájön, hogy a valóság nem fog a hibás joghoz alkalmazkodni.
kb. itt van a kutya elásva, merthogy: a hiány az a manyupoknak köszönhetően is folyamatosan nőtt!
azzal pedig nagyon is vitatkozni lehet, hogy "hogy a megszüntetés sokkal átgondolatlanabb volt, mint a bevezetés.."
link
egyetértek. kitörölhetetlen emlékmás (total recall) lett dehogynincs agyában a manyup egyenlegből mint magántulajdon.. olyannyira, hogy ezt még a Schwarzenegger-film forgatókönyvírója is bőven megirígyelhette volna, némi képzavarral élve :-)
Nem értem az első kérdést. A nyugdíjat nem bérből fizetik. A felosztó-kirovó rendszerben a dolgozó és a munkáltató fizet járulékot, amiből a nyugdíjas kap járadékot. A tőkefedezetiben meg a járulékokat befektetik a dolgozó életpályájának aktív szakaszában és nyugdíjas korában kapja vissza a tőkét és hozamait.
A felosztó-kirovó rendszerben csak napokig van pénz. Beszedik a járulékokat az aktívaktól és azonnal kifizetik a nyugdíjasoknak. Egyszerű pilótajáték. A rendszerváltás előtt befizetett járulékokat is azonnal kifizették azoknak, akik a befizetés idején nyugdíjasok voltak,
Az állami nyugdíj is az egyén követelése. A bankbetéttel is így van. Az is a betétesek tulajdona. De nem veheted föl a más bankbetétjét. Az állam megteheti és meg is teszi, hogy átcsoportosítja a befizetett járulékokat. Aki ötször annyi járulékot fizetett élete során, az nem kap ötször annyi nyugdíjat.
Persze a tőkefedezeti nyugdíjnál is van eltérés, mert a tagok más-más kockázatú portfoliót választanak, máshogy fektetnek be a pénztáraik, alapkezelőik. De ha az önkéntes pénztáraknál elfogadod ezt a különbséget, akkor a magánpénztárnál is el kell fogadnod.
A manyup-tag járulékai egynegyedét a magánpénztárba tolta és háromnegyedét az állami pilótajátékba.
A pénztártag lemondott az állami nyugdíjrendszerből neki jár nyugdíjának egynegyedéről.
Pusztán arról van szó, hogy te elfogadod azt, hogy jogállamban elvegyék mások tulajdonát. Valakinek bolseviknek és kommunistának is kell lenni. Kádár népe ilyen. Erre fogékony. Ilyenekre találja ki a "visszanyilvánítás" fogalmát.
Elárulom, hogy 2010-ben még én is a fideszre szavaztam, amíg ki nem fosztották a nyugdíjpénztárakat. A többi csetlés-botlásukat még elnéztem nekik.
Az 1928 óta létező magyar nyugdíjrendszer tőkefedezeti formája 1944-ben szűnt meg. A felosztó-kirovó rendszer hivatalosan 1947. január elsejével indult.
Imígyen nem értelmes az a kérdés, hogy "Hova tűnt azok pénze akik ezt a rendszerváltozás előtt befizették?"
A tőkefedezeti rendszerben befizetett vagyon a II. világháborúban gyakorlatilag megsemmisült. Tulajdonképpen nem volt más választás, mint a felosztó-kirovó rendszer elindítása, mivel nem akarták felfüggeszteni a nyugdíjak fizetését.
Fene érti a sok közalkalmazottat, aki pofátlanul sajátjaként bánik a bérével, holott állami hitelfelvételböl keletkezik.Szerintem fogadjuk meg szivacs logikáját, és államosítsuk a bérüket.
Nem igazán látszik, hogy a manyup-paradigmában hol kapja vissza az állam a hitelfelvételből "a támogatás árát" amiből "magántulajdon" lett. Ezért komoly mértékben sántít a hasonlatod, és kutyaközönséges manipulációnak számít. A spekulánsok bezzeg több csapon keresztül is szipkázhatnak a rendszerből, a hitelnyújtáskor is, a manyup-pénz felhasználásakor és puszta kezelésekor is. Igazából én sem fogom fel a manyup-pénzeket magántulajdonként pusztán azért mert az 1997-es törvény annak nyilvánította őket. Akkor Orbánék törvénye meg visszanyilvánította ezeket állami nyugdíjpénzzé, ilyen egyszerű a dolog. Nem annyira gond, hogy volt egy ilyesmi, a kommunizmustól sem idegenkedtek annyira régebben, amíg nem látták a tényleges gyakorlati megvalósítását működés közben.
Orbán az EP-ben: ezt is megoldjuk, ahogy a korábbi vitáinkat is
Ugrás a cikkhez