"Egy idősebb embernek (sokaknak) taszító gondolat olyan helyen tartani a vagyonát, ahol élő emberrel beszélni nem tud. Fél tőle, nem bízik benne." Nem annyira korfüggő, akinek komolyabb pénzei vannak, az is ugyanígy gondolkodik. A fintech lehetőségek/megoldások a fiatal/vagány(kodó) emberek kedvencei. Ők gyakorlatilag próbaalanyok az új fejlesztések területén, amelyik közülük kellően jónak bizonyul, az be lesz emelve a bankok eszköztárába is. A komolyabb bankok időről időre akár komplett ágazatokat vásárolhatnak majd meg fintech cégektől, van/lesz miből.
Milyen rettegésre gondolsz? Sztem teljesen rendben van, ha az ingatlanbuborék nem nő tovább. Az önrészként is felhasználható előre/hiszemre odaadott csok/babaváró-összeg helyett egyféle korlátozott kezességvállalás kellene az állam részéről a bankok felé a fiatal házasok számára, nagyobb ellenőrzés mellett, az nem lenne buborékfújó hatású.
Nem kártyavár az, hanem ingatlanbuborék, és nyugatabbra meg keletebbre tőlünk sincs már lóvé a továbbfújdogálására, kell az az ukránok megtámasztására, és még sokkal több is kéne, ha volna. Ez van, sokan szóltak erről is előre, de hiába. Visszaesnek a lakásárak az orosz-ukrán(nato/eu/usa) konfliktus eredményeként? Sebaj, legalább tényleg nem fog kelleni a nagyvárosokban a csok.
Mi a baj Erdéllyel, Kolozsvárral? Ha annyira tetszik a lej a forinttal szemben, a román politika/gazdaságirányítás a magyarral szemben, nyugodtan oda lehet költözni, még csak nincs is az óperenciás tengeren túl. Fürödj vajban-tejben, fizess érte lejben!
Megértem a tenger sok szenvedésedet a betyártallérunkkal, de szerencsére van rá megoldás, te is pedzegeted rendszeresen. Emigráljál Erdélybe, szép város Kolozsvár, lakjál ott a Szamosnál!
Annyira nem durva, mert alapból egy társaság akkor fizet kisebb arányú osztalékot, ha vannak ötletei az éves nyereségének hatékony befektetésére a társaság (és így a részvényei) értékének növelésére. Türelmetlenebb befektetők persze a nagyobb arányú osztalékot preferálnák, de erre vannak az osztalékrészvények.
Bizonnyal eljut a paritásig bármelyikkel szemben, ha kellő mennyiségű tőkével pályáznak a máris 16%-ig csökkentett irányadó kamatunkra. De egyelőre ennek inkább az ellenkezője látható, hogyan is alakult mára ez? Múlt hét szerdán még kb 2 milliárd eur volt a témán nagy csökkenés után, 6.5 Mrd-ról.
Árnyalja a képet, hogy egy részük (lehet, hogy kisebb) mégis csupán egypár év pénzgyűjtésnek szánja az itteni munkát, amit majd otthon pl önerőként akar felhasználni ingatlanvásárláshoz. Aki tovább akar maradni, abból is nagyrésze rájön közben, hogy az EU nyugati részén vannak fényesebb lehetőségek is.
Az is egy elgondolkodtató dolog, hogy már olcsók is csak szakadt országokból idetoborzott, konténervárosokban elhelyezett vendégmunkásokkal tudunk lenni. De legalább elfogadják, hogy a tartózkodásuk csak a munkavállalásuk idejére szól, remélhetőleg.
Beszélsz egy sort a forrópénzesekkel? Angolul tudjál hozzá, mert nem biztos hogy magyarul egyáltalán meghallanak, azt hiszik köhögsz és köszörülöd a torkodat :)
Nem annyira korfüggő, akinek komolyabb pénzei vannak, az is ugyanígy gondolkodik. A fintech lehetőségek/megoldások a fiatal/vagány(kodó) emberek kedvencei. Ők gyakorlatilag próbaalanyok az új fejlesztések területén, amelyik közülük kellően jónak bizonyul, az be lesz emelve a bankok eszköztárába is. A komolyabb bankok időről időre akár komplett ágazatokat vásárolhatnak majd meg fintech cégektől, van/lesz miből.