Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 26. 20:47

Orbán az EP-ben: ezt is megoldjuk, ahogy a korábbi vitáinkat is  

Ugrás a cikkhez
A vitánk Önökkel és egy amerikai pénzügyi spekulánssal szemben áll fenn - kezdte Orbán Viktor az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén, ahol a magyar helyzetet vitatják. Timmermans: az EU nem "Brüsszelrõl" szól Az
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
salve 2017. 04. 27. 15:20
Előzmény: #89  Dehogynincs
#100
és a felelősök el nem ítéléséért szerinted ki a felelős? abban gondolom egyetrétünk hogy aki a rendőrök közül súlyosan túllépte a hatáskörét, azt meg kéne büntetni, ugye? ha eddig ok, - és tudjuk hogy a fideszre szsvazók, meg maguk a fideszesek is elvárták volna ezt - akkor kérdezzük meg, miért úszhatták meg a büntetést a rendőrök, ki ezért a felelős? Orbán? nem hinném, hiszen ha durván beleavatkozott volna a bíróságok, ügyészségek ezzel kapcsolatos munkájába (hogy szülessenk példás büntetések) akkor már ezerrel menne a kórus (persze így is megy), hogy "botrány, diktatúra, diktatúra, a kormány beleavatkozik a független igazságszolgáltatás munkájába, ez tűrhetetlen!" emlékezz: épp ezt szerette volna egyébként átvitten elérni a komány, hogy a 65 feletti (öreg, részrehajló, a kádárrendszerben szocializálódott bolsevik) bírókat kényszernyugdíjazhassa, hogy helyükbe léphessen a többezer állástalan fiatal jogász (akik jogi munka híján kimentek Londonba mosogatni..). mi volt erre a reakció? az, hogy ment az ellenzék Brüsszelbe, feljelentgetni emiatt (is) a kormányt. és el is tudta kaszáltatni a 65 éves reformot. tehát a bűnös rendőrök megúszták, mert egymást is védték (tartották a szájukat), és mert bírói önkéntes segédletet, hátszelet is kaptak! no akkor most döntsd el: ki, vagy mi az oka a felelősségre vonás elmaradásának?...
Phylaxa 2017. 04. 27. 14:21
Előzmény: #97  upgrayeddAKS
#99
Köszi! Pontosan. Még ma is előforul, hogy "muszályt" írok, pedig 30 éves koromig helyesen írtam. Aztán hirtelen váltottam ly-ra. Zavart, de megmagyaráztam magamnak, hogy az uszály ly. Baromi logikusnak tűnt, pedig ugye ebben pont nem szabad logikát keresni. :)
Alilou3 2017. 04. 27. 14:18
Előzmény: #91  upgrayeddAKS
#98
"Nekem német nyelv kell a cégnél, veszek fel németül tudó embereket hozzám. DE ! 20 éve nem találok vagy alig valakit, aki tényleg tud. Komoly gond ez ! Röhej." Lehet jelentkezni, a prof írta a nemzetiben :))) Csak az a baj, hogy a prof maga nagyon elfoglalt, itt nyomja , probáltam kiszámolni azt az időt ami szükséges egy cíkk olvasásához+ az írás + vita, nagyon sok idő Vajon a főnöke tud erről? vagy esetleg a főnöke is itt lóg? valami nagyon sántít.... Egyszer már írtam, hogy amikor kapja a multitól azt a fizetést vajon jó szívvel emlékszik-e vissza a munkahelyén töltött idejére vagy........
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 27. 14:04
Előzmény: #95  Phylaxa
#97
"Gondoltam, szólok már Phyl-nek, ne járassa le a magyarokat azzal, hogy szarvashibákat vét, és úgy küldi el :) Semmi vész, ha valaki nem tud angolul helyesen... ha használni próbálja, még az sem gond, mert kellenek hibák is, amikből tanul az ember - csak ne terjedjen a hiba. Ne rögzüljön rosszul, mert úgy marad meg az emberben. Mint amikor valaki muszály-t ír folyton..." (To) Make my words clear again :)
Phylaxa 2017. 04. 27. 13:57
Előzmény: #94  upgrayeddAKS
#96
Na látod ebben igazad van. :)
Phylaxa 2017. 04. 27. 13:55
Előzmény: #92  upgrayeddAKS
#95
Próbáltam segíteni, hogy az előző mondat meghatározó. De még tudat alatt sem érdekel, hiszen te rögtön refugees-t írtál, amiről szó sem lehetett, hiszen migráns van az előző mondatban. De ha mindenképpen arra akarsz kilyukadni, hogy nem tudok angolul, akkor igazad van. Ezt elismerem. Még pár nyelven nem tudok az angol mellett, de nem zavar. Nagyon jó érzés. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 27. 13:53
Előzmény: #90  Phylaxa
#94
Az "as many as..." szerkezet amúgy fel sem tűnt?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 27. 13:51
Előzmény: #92  upgrayeddAKS
#93
Pontosabban: tárgy, nem alany (meg kellett néznem még 1x a mondatot)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 27. 13:49
Előzmény: #90  Phylaxa
#92
Tök mindegy, hogy refugees-t vagy migrants-ot használsz, de kell az alany. Volt ott még bőven hiba... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 27. 13:47
Előzmény: #82  Alilou3
#91
Make CÖF röff again! :) Amúgy egész jól toltad, csak write helyett "wrote it", és persze nem heve hanem "have". Gondoltam, szólok már Phyl-nek, ne járassa le a magyarokat azzal, hogy szarvashibákat vét, és úgy küldi el :) Semmi vész, ha valaki nem tud angolul helyesen... ha használni próbálja, még az sem gond, mert kellenek hibák is, amikből tanul az ember - csak ne terjedjen a hiba. Ne rögzüljön rosszul, mert úgy marad meg az emberben. Mint amikor valaki muszály-t ír folyton...
Phylaxa 2017. 04. 27. 13:47
Előzmény: #75  upgrayeddAKS
#90
Hát bizony nem. Ugyanis a szövegkörnyezet meghatározó. Ebből is következik, hogy te refugees-t írtál, míg én a migránsra értettem az előző mondatból. A valóság ugyanis, hogy aki átveszi a kvótáját, az vizsgálja ki, hogy milyen státuszt ad neki, ha ad. Addig is migránsjelölt mindenki. Aztán akit kiutasítanak de eltűnik, abból lesz az illegális migráns. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 27. 13:46
Előzmény: #87  salve
#89
"Orbán ígért ilyesmiket a Ceu-soknak, hogy "őket majd levadásszák, lógni fognak, kinyíratják, ", stb.?" Ennél sokkal rosszabb történt. Ő maga sértetlenül elmenekült a 2006-os nagygyűlésről miközben hívei ellen utcai harcászatot rendezett a Gyurcsány-kormány alá tartozó rendőrség. Egy fia felelőst sem ítéltek el azóta. Talán Gergényi kapott egy enyhe ejnye-bejnyét, dorgálás formájában.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 27. 13:38
Előzmény: #87  salve
#88
Nézd! Orbán doktor finoman szokott fogalmazni. Amikor kifosztotta a nyugdíjpénztárakat, akkor sem azt mondta, hogy ellopja hárommillió magyar magántulajdonát, hanem azt, hogy megvédi őket attól, hogy eltőzsdézzék a pénzüket. Meg azt az alaptörvényt ünnepeltette velünk, ami az AB jogkörének kiherélésével lehető tette ezt a kifosztást.
salve 2017. 04. 27. 13:27
Előzmény: #74  Dehogynincs
#87
az "agresszió emelkedéséről" teljesen felesleges elmélkedni egy olyan világban, ahol évtizedek óta naponta láthatsz a híradókban - néha egyenes adásban - bombázásokat, krimiket, a mozikban és a tv-ben is horrort, no és ahol kultusaz van pl. a vámpírirodalomnak és filmeknek.. nem gondolod? ja és ahol hetedikes gyerekek játszanak naphosszakat lövöldözős-gépfegyveres "játékokkal", ahol egész hadseregeke gyilkolnak le "csak úgy" visszakérdeznék egyébként: a kormány, vagy Orbán ígért ilyesmiket a Ceu-soknak, hogy "őket majd levadásszák, lógni fognak, kinyíratják, ", stb.? mert nem tudunk iylen üzenetekről! ehhez képest a CEu szimpatizánsok természetesnek vették és veszik, hogy nekik szabad halálosan fenygetni "csak úgy" OV-t, az államtitkárát, Ádert, stb. szánalmas!
Vazsmegyei 2017. 04. 27. 13:25
Előzmény: #83  _Sigorszky
#86
Vigyázz mert így találat nélkül süllyedsz!
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 27. 13:22
Előzmény: #82  Alilou3
#85
Bazmeg, mi a facér nem tudsz rendesen angolul? A Qrva életbe má....
Alilou3 2017. 04. 27. 13:21
Előzmény: #82  Alilou3
#84
heve=have
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 27. 13:21
Előzmény: #80  Alilou3
#83
CÖF, CÖF, RÖF, RÖF.......
Alilou3 2017. 04. 27. 13:21
Előzmény: #80  Alilou3
#82
It doesn't matter how he write since he speaks a little külföldiul, He should heve been in Brussels yesterday to make cöf cöf :)))) Which nélkül :) bocsánat
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 27. 13:20
Előzmény: #73  Vazsmegyei
#81
Tiszteletwed jeléül? Jujj, de kíváncsi lettem, írd le lécci, lécci...!!!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek