Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 26. 20:47

Orbán az EP-ben: ezt is megoldjuk, ahogy a korábbi vitáinkat is  

Ugrás a cikkhez
A vitánk Önökkel és egy amerikai pénzügyi spekulánssal szemben áll fenn - kezdte Orbán Viktor az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén, ahol a magyar helyzetet vitatják. Timmermans: az EU nem "Brüsszelrõl" szól Az
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 13:09
Előzmény: #133  salve
#140
" tudomásul kell venni hogy az állam egy erőszakszervezet is, ami akár önkényesen is elvehet vagy adhat javakat az egyes társadalmi csoportoknak" Tényleg? Túl korán hagytad abba a fölsorolást. Közénk is lövethet, akár élessel is, kitelepíthet, haláltáborba is küldhet. Hiszen alattvalói vagyunk a rezsimnek, nem pedig öntudatos polgárai. A jogállam azt jelent, hogy államnak vannak jogai. A választóknak nincsenek.
SREd 2017. 05. 04. 13:04
Előzmény: #132  Dehogynincs
#139
Hogy lehetsz abban biztos, hogy pont a manyup 3000Mrd Ft-ja gazdagította az utóbbi években nagyon meggazdagodottakat? Akkor ugyanilyen önkényesen kinevezhetjük Soros bá vagyonát is tisztán olyannak, amit a magyar államadósság rovására szerzett :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 13:00
Előzmény: #134  szivacs
#138
Miért emeled ki a manyupot az államadósságnál? A tanárok, orvosok, tűzoltók bére, a gyes, az állami lakástámogatás, a gyerekek után járó adókedvezmény, a nagymarosi erőmű építése és bontása, az ecén-program, a Tocsik-féle sikerdíj is ebből keletkezett.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 04. 12:53
Előzmény: #135  salve
#137
Nem vagyok abban biztos, hogy érted a hozam és a reálhozam közötti különbséget. Szerintem a 0%-os reálhozam is nagy szó. Azt jelenti, hogy a befektetésed tartja a reálértékét.
Peterbond 2017. 05. 04. 12:19
Előzmény: #124  salve
#136
Tao:Peldat mondtam hogy csak cel kell es meg lehet oldani. A tao tamogatas egy baromsag a jelenlegi formajaban mivel masrol sem szol csak penzlenyulasrol.Az hogy a puskast fel kell epiteni rendben. Egyetertek. Mondjuk nem olyan aron ahogy csinaljak most de mindegy is mert NEM erinti a tao tamogatadt. Egyedi ehyszeri beruhazas.Az olimpiai sportok megszuneserol. Csak jelzem hogy LATVANY sportagra van a tao. Nem kajak sportloveszet stb...Foci kosar kezi vizilabda.Es termeszetesen a penz nagy resze a fociba ment. Lehetett a sok stadionon es mufuves palyan meg hasonlokon sokat keresni. Erre volt politikai ambicio. Manyup megtakaritasra nem. Ez nem hoz penzt majd az hozott volna.
salve 2017. 05. 04. 11:27
Előzmény: #134  szivacs
#135
hát igen. én is manyupos voltam egyébként, említettem is ezt korábban. az is tény hogy nekem úgy alakult "nem ragadtak benne" millióim..mert vállakozó voltam évekig, stb. és kaptam is némi reálhozamot azt hisazem 150 ezer körül volt, akkor utánaszámolva megállapítottam hogy igen igen gyenge eredményt produkált a manyup, mint "reálhozam".. pedig növekedési portfollióm volt és az Otp-ben - annak idjén mindenki azt ajánlotta válasszam azt, amikor még belptem olyan cégek is itt voltak mint pl. a holland NN manyup, stb.. , ez is muatja milyen régen volt ez... no persze betett a növekedési portfolióknak a 2008-9-es válság és hanyatlás, de akkor is, azt állapítottam meg, hogy a manyupok ettől függetlenül is leszerepeltek és az Otp pl. igen drága volt abban is, aránytalanul nagy összegekt nyúlt le évenként mint "kezelési költség"..
szivacs
szivacs 2017. 05. 03. 13:54
Előzmény: #133  salve
#134
Jól látod a dolgokat. Viszont aki manyupos volt, az poziból beszél, ezért soha nem fogja akarni(!) megérteni és legalább úgy is! látni, ahogy te látod. Neki a kötelező járulék magántulajdon marad és nem fog elfogadni semmit, ami ennek ellentmond. Én is megértem, ha valaki így látja, akarja látni, mindenki kialakít magának egy szubjektív valóságot :-), de attól még az nem változik, hogy a mayup valójában államadósságból keletkezett, hiszen a beszedett nyugdíjjárulékokat a nyugdíjkassza hónapról hónapra kifizette a nyugdíjjogosultaknak és a manyup 13 éve előtt és alatt is végig a nyugdíjkassza már a manyup nélkül is deficites volt. Ezt a hiányt növelte a manyupoknak továbbutalt pénz, amit az állam pótolt többlet hitelfelvétellel. Sokszor kielemezték már ezt, mégis újra és újra saját pénznek akarják látni azt, ami bizony hitelfelvételből keletkezett.
salve 2017. 05. 03. 13:13
Előzmény: #132  Dehogynincs
#133
én értem a logikád nagyon is, hidd el. csak arra próbáltam rávilágítani hogy értsük már meg: hiába van demokratkus rendszer egy országban és x évenként parlamenti választás amikor jöhet egy másik edminisztráció -ennek ellenére tudomásul kell venni hogy az állam egy erőszakszervezet is, ami akár önkényesen ie elvehet vagy adhat javakat az egyes társadalmi csoportoknak, -tól (hadiállapot idején meg főleg). miből lett a manyuposok egyenlege? egy olyan állami fix bevételből (nyugdíjjárulék), amit önkényesen átirányítottak a manyupba és kinevezték magántulajdonnak. ezért nem szokványos és ezért speciális ez az ügy! az állam olyat tett akkor, amiről az egyik oldal szerint a saját érdeke és nyugdíjkasszája kárára volt (szerintem is, lásd itteni korábbi viták és amit tegnap is belinkeltem). volt egy szerintem rossz döntése az államnak (manyup bevezetése). x év múlva jött egy újabba államvezetés (kormány) ami az addigi tapasztalatok és szar költségvetési helyzet, stb. okán úgy döntött - sajnos szintén nem jó kommunikációval és kifogásolghatóan vagy kapkodva, utólag már tökmindegy - hogy megszünteti azt a rendszert, az egyenlegeket meg visszaminősíti állami tulajdonná, ennyi! persze hogy fáj annak akinek többmilliója ragadt bent, de volt már ilyen a történelemben? volt! és lesz még? bizonyára lesz! és tudunk ezen változtatni? nem hinném! de vegyünk egy másik hasonló példát: az Mszp vezette be (persze szavazatvásárlási szándékkal) a 13. havi nyugdíjat, amit pár évig rendre ki is fizettek. majd jött egy szarabb pügyi helyzet, és megszüntették mondván, már nincs rá keret azaz az állam adta, majd majd az állam elvette = szerinted akkor "ellopta" a 13. havi nyugdíjat az Mszp, ugye? vagy vegyük azt a volt kollégám aki hozzád hasonlóan állandóan azon puffogott, "ő kéri vissza pl. azt a temérdek eü. járulékot amit tőle levontak és más ingyenélők (sosem dolgozottak, kamu rokkantnyugdíjasok akik pénért vették meg a rokkantságot orvosoktól és mellette vígan dolgoztak feketén, a nydíjat meg pofátlanul felvették és röhögtek a a markukba évtizedeken át!), merthogy ő sosem volt életében táppénzen!..= tőle akkor szintén "ellopták a kormáynok" a rengeteg pénzt, és odaadták a csalóknak, ugye?! plusze egy csomó hajléktalan eü. ellátására is, stb. stb. de az felett is napirendre kellene már térni, hogy vegyük tudomásul: ha tetszik ha nem, mindig mindenkor mindenféle hatalom a saját magához közelálló holdudvart/vállakozókat, társ. csoportokat (akikben megbízik) fogja előnyben részesíteni a kormányzása során - annak reményében hogy újraválaszttassa magát a következő ciklusra is. különbség csupán annyi: 2010 előtt külföldi cégek kapták korrupt módon a nagy állami megrendeléseket, ma meg magyar oligarchák - a lényeg szempontjából van különbség? szerintem semmi! így lesz a jövőben is? tuti hogy így lesz! tudunk rajta bármit változtatni? nem (ezért nem dőlök be a mindnekori ellenzék(ek) szép meséinek az "eljövendő tiszta kezekről")!!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 02. 19:40
Előzmény: #131  salve
#132
Még mindig azt magyarázod, hogy el lehet venni mások magántulajdonát? Mi az, hogy elvileg? Elmélet és gyakorlat között elvileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van. Egy polgári kormányra nem kötelező a "Ne lopj!" parancsa? Semmi nem akadályozta meg a fideszt abban, hogy a kifosztás helyett azt mondja, hogy akinek annyira fontosak a kormány szempontjai, az önkéntesen áttolhatja a magántulajdonát az állami rendszerbe. Furcsa ez a kényszerhelyzet. Az is furcsa, hogy ez a háromezermilliárd forint kezd strómanoknál megjelenni. Egyszerűen már nem lehet eltitkolni milyen hatalmas vagyonok halmozódtak föl egyeseknél. Ilyenkor persze nincs semmiféle kényszerhelyzet. Most már a magántulajdon szentsége a vezérelv.
salve 2017. 05. 02. 18:50
Előzmény: #129  Dehogynincs
#131
nem tehető meg elvileg egyszer sem, de az élet és vagy a szükség néha törvényt bonthat egy kényszerhelyzetben. kényszerhelyzet szülte meg a manyupokat (a tagok szempontjából), keletkezett így egy önhatalmúlag magántulajdonná kinevezett, annak minősített egyenleg a számlájukon, majd egy másik kényszerhelyzetben ezt egy másik kormány elvette - mondván kb. azt hogy emberek ez a rendszer nem jó, nem mi vezettük be, több kárt okoz szerintünk mint hasznot és sajnos veszteségként élitek majd meg hogy megszüntetjük, de nem látunk jobb megoldást mert másokra is gondolnunk kell, más szempontok is vannak, szar a demográfiai helyzet is meg sok a nyugdíjas is meg nagyon sokan nem dolgoztak azaz fizettek be járulékokat..
Törölt felhasználó 2017. 05. 02. 18:27
#130
Orbánék már nem zárják ki a CEU-törvény módosítását A kormányfő a miniszterére mutogat, aki még nem tudja, hogy a végén merre billen. A civiltörvény sem kőbe vésett. link na maffia mi lesz? a "végső harc" putyinka))))))))))))))))))
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 02. 18:24
Előzmény: #123  salve
#129
Most azt magyarázod, hogy nem szép dolog más magántulajdonát elvenni, de egyszer megtehető? Szerintem ezzel vége a kiszámíthatóságnak és a jogállamiságra is erős csapás. A jogállamisággal más bajok is vannak, nem csak az, hogy egy magát nemzetinek és polgárinak mondó kormány kifosztja hárommillió magyar nyugdíjpénztárait. A járulékok visszaterelése az állami rendszerbe vitatható, de számomra is elfogadható, ha az addig felhalmozott vagyon a pénztártagoké marad és tagságuk miatt nem jogosultak arra a teljes állami nyugdíjra, ami időarányosan és befizetésarányosan keletkezett. A jogállamiságra az is borzasztó nagy csapás, hogy a Választási Irodában az mszp(!) képviselheti a demokráciát és a népakaratot a hatalom kigyúrt kopaszaival szemben.
szivacs
szivacs 2017. 05. 02. 18:00
#128
"Keresztapa Brüsszelben Soros a szőnyeg szélére állította az EU vezetőit: miért nem képesek szétzúzni Orbánt?! A spekuláns ezen kívül Ukrajnáról is „tanácsokat adott”, majd bemutatta utódját. A demokrácia barátainak nincs mitől félniük, az üzlet folytatódik. Puszi-puszi, ölelés, hátlapogatás és vállveregetés. Két öreg barát, George és Jean-Claude könnyfakasztó találkozója. Amelyről fényképet, videót is csak néhány kiválasztott készíthetett. Hiába, a Nyílt Társadalom Alapítvány gazdája és a nyitottságot és átláthatóságot mindenek felett tudó Európai Bizottság elnöke találkozott. Bizalmasan irodára vonultak. A nyilvánosságra ennyi tartozott egy milliárdos spekuláns és Európa egyik vezetőjének randevújából. Illetve egy néhány perces EB-szóvivői mellébeszélés. Jean-Claude Juncker és George Soros találkozójára bebocsátást kapott utóbbi 32 éves fia, Alexander is. Tanulja meg „a Sanyi gyerek”, hogyan működik az igazi demokrácia! A tanácskozást Soros kezdte. A vendéglátó köszöntése megvolt, az első szó joga viszont a koré, a pénzé, az igazi hatalomé. George Soros: Jean-Claude! Mi volt ez tegnap az Európai Parlamentben? Meg mi ez a semmitmondó kötelezettségszegési eljárás?! Nem erről volt szó… Jean-Claude Juncker: George, sajnálom. De nem tudtam többet tenni. Mindenki tudta, hogy rólad van szó, de jogilag minden csűrés-csavarás után csak ezt lehetett elérni. A Parlamentben meg a te embereid beszéltek. Őket kérd számon! Alexander Soros: Nem ezt várjuk tőled, Jean-Claude bácsi! Nagyon nem ezt várjuk! Nem ezért jöttünk személyesen ide! Juncker mentegetőzés közben kissé lehajtotta a fejét, most ingerülten kapta fel. Mit mer ez a playboy tacskó? Mert, hogy George számon kér, az rendben, de ez? Aztán tekintete az idősebb Sorosra tévedt. Ő először hallgatott, majd egy köhintés után megszólalt. George Soros: Amit Alexander mond, azt úgy vedd, mintha én mondanám Jean-Claude! Ő veszi át a Nyílt Társadalmat utánam. Jean-Claude Juncker: Ne haragudj Alexander, fáradt vagyok kicsit. Örülök, hogy apád örökébe lépsz, nagy szükségünk van itt rátok. De szerdán tényleg nem tudtunk mit kezdeni Orbán ellen. Nem volt rajta fogás, az uniós érték mantrán már a mi újságíróink is röhögnek. George Soros: Röhögjenek, amíg azt írják, amit én akarok. De az Orbán-ügyet most már tényleg rendezni kell. Alexander Soros: De miért papus? Egy túró kis ország, a CEU-t bármikor átvihetjük máshová, a civiljeinket meg majd pénzeljük máshonnan. Ott van az én alapom is, az Alexander Soros Foundation. Ukrajnában már bevetettük. George Soros: Ne heveskedj, Alex! Ukrajna más, ott mi vagyunk kormányon. Orbán veszélyes, ő az első dominó. Ha ő legyőz minket Budapesten, az üzenet mindenkinek. Onnantól nem vagyunk törvényeken felett állók! Ne feledd Jean-Claude! Ez neked is üzenet! Juncker ezt jól tudta. A Brexit nem érdekelte, a britek mindig is kívülállók voltak, a brüsszeli csatákba legfeljebb saját hasznukért szálltak be, nem akartak többet. Meg nem is az EU szétesése az igazi veszély, a gond ott kezdődik, ha meg akarják változtatni a „rendszert”. Hosszú évtizedek alatt sikerült kiépíteni egy tökéletesen működő bürokrácia-struktúrát, amelyhez az ideológiát, a mázt az „uniós értékek” adták. Sikerült – köszönjük George! – felépíteni, kiképezni egy új generációt is, akiknek fontosabb európainak lenni, mint mondjuk franciának vagy magyarnak. Akik vérre mennek a melegek jogaiért, de egy percig sem érdekli őket saját nemzetük sorsa. Sőt, utóbbi konkrétan szitokszó. Ez egy külön kaszt, az „uniós elit”. Annak minden felsőbbrendűségi tudatával, gőgjével, mindent tudó agressziójával. Ha az Orbán-félék megkérdőjelezik a hatalmukat, az „értékeiket” és az Európai Bizottság nem zúzza szét ezért a magyar kormányfőt – nos, akkor még azok is felemelhetik a fejüket, akik eddig együtt mentek a „demokratikus főárammal”. Jean-Claude Juncker: Megteszünk mindent, George. A biztosok többsége a rendelkezésedre áll. George Soros: Ez magától értetődik! Négy találkozó már rendben, aki még kell, arról Alex küld e-mailt. Jean-Claude Juncker: Budapestre elmentek? George Soros: Minek? Aki érdekel, azt ide rendeltem. Ők kapnak utasításokat, hogyan folytassák. Alex meg már nagyfiú, bulizott eleget, most a családi üzlet az első. A gyökereit majd megkeresi máskor… Alexander Soros erre a megjegyzésre kissé elkámpicsorodott, sok szépet hallott a budapesti éjszakai életről, és tulajdonképp most a buli össze is egyeztethető lenne az üzlettel… Izé, forradalommal. De hát egyelőre még nem ő a „Don”. A találkozó innentől már dinamikusabban zajlott. Egy amerikai milliárdos és örököse megbeszélte az Európai Bizottság elnökével, hogy mit fognak csinálni Kijevben. Mi lesz a „független”, nem uniós tag Ukrajna sorsa, mennyi pénzt kell az EU-nak Soros projektjeibe fektetni, ki és meddig legyen miniszter, kormányfő arrafelé. Aztán Juncker az egyik hátsó bejáratig kísérte Sorosékat. Nagy fekete limuzin fékezett, a Nyílt Társadalom szószólói mindenkitől rejtve távoztak. Később a Bruxinfo brüsszeli információs iroda kiszivárogtatott egy mondatot a találkozóról, mintegy a miheztartás végett mindenkinek: „Jean-Claude Juncker örömmel vette George Sorosnak a Bizottság álláspontjához nyújtott támogatását”. Alexander Sorost az Egyesült Államokban már „bemutatták” tekintélyes képviselőknek, szenátoroknak, üzletembereknek. A középső két szereplő talán idehaza sem ismeretlen… Fotó: theduran.com "
salve 2017. 05. 02. 12:25
Előzmény: #126  bigyula
#127
nyilvánosságra is fog kerülni. az pedig nem a magyar sport/sportolók hibája (hanem az elcseszett rendszerváltásé), hogy nincs ma egy ennyire ealdósodott országban annyi tehetős magyar cég/vállakozás mint tőlünk nyugatabbra, akik be tudnának/tudtak volna eddig is segíteni kellő mértékben a sportfinanszírozásba
bigyula 2017. 05. 02. 11:41
Előzmény: #124  salve
#126
A TAO-val kapcsolatban az a probléma, hogy ez közpénz (a bíróság is kimondta), tehát azt, hogy ki, kitől, és hogy mennyit kapott, illetve mire költötte nyilvánosságra kellene hozni.
salve 2017. 05. 02. 11:28
Előzmény: #120  Peterbond
#125
salve 2017. 05. 02. 11:19
Előzmény: #120  Peterbond
#124
a Tao ról butaságokjat írsz mert nélküle nemcsak a futball, hanem szmás más sikeres magyar olimpiai sportág is rég megszűnt volna (hiszen 2010 előt a sportot mostohagyerekként kezelték, nem adtak rá pénzt!)! lehet átkozni a Tao-t, de bocsi, előtte nem volt semmiylen sportfinanszírozás és ki kellett találni a semmi helyett egy valamit! végre vki csinált vmit ezzel érdemben, nem fikázni kell, hanem már korábban fel keltt volna állítani helyette vmi jobbat és működőképeste, ok? a stadionokról csak annyit. eddig épült összesen kb. 6 stadion és az összköltségük együtt sincs 100 milliárd, ok? a Puskás stadioné persze egymagában több lesz, de már az is az összedőlés határán volt, életveszélyes állapotban! ezen az alapon 40 évvel ezelőtt sem keltt volna megépeti egyik stadiont sem amiket most 40 éves korukban végre újjáépítettek mert már majdnem összedőltek és korszerűtlenek voltak, "remek" a logikád! a magánnyugdajat meg hiába véded, olvasd el ezt a két linket csak és gondold végig: link " Egy olyan rendszerben el tudom képzelni, ahol van egy jól működő, fenntartható állami rendszer, és azon felül az emberek öngondoskodhatnak, ha akarnak. De azt bevezetni elsődleges rendszerként, ez elképesztően igazságtalan. PB: Erről nincs is szó jelenleg. P. Z.: Jó, de az állami rendszer nem fenntartható az előbb említett okokból. A kötelező magánpillér szintén tartósan veszteséges volt, és azt az állami rendszerből kellett kipótolni, vitte a pénzt. Tegyük fel, hogy ez egy működőképes pillér, nem kell kipótolni az állami rendszerből, attól függetlenül az állami rendszert fenntarthatóvá kell tenni. Ennek pedig nem az a megoldása, hogy legyen több gyerek, mert azok munkanélküliek lennének, ha ugyanaz a foglalkoztatási helyzet marad, ami most van. PB: Akkor hogyan működhetne jól a nyugdíjrendszer? P. Z.: Az állami rendszer stabilitását kell garantálni. Ehhez pedig a foglalkoztatási helyzetet kell rendbe tenni, és magasabb béreket kell fizetni, hogy megfelelő befizetések legyenek a nyugdíjkasszába."link
salve 2017. 05. 02. 10:58
Előzmény: #116  Dehogynincs
#123
persze h. jó dolog a magántulajdon. de erről úgy írsz, mintha a fidesz folyamtosan elvenné mindenki magántulajdonát, amiről szó sincs. a manyup megszüntetése egy egyszeri, persze hogy fájdalmas és igazságtalannak tűnő, de szerintem szükségszerű döntés volt egy korábbi, szintén nem jó döntésre (manyup bevezetése) adott, szükségszerűen nem ideális válaszként! az sem igaz h. a fidesz az állami tulajdon mindehatóságában hinne - inkább arról van szó amit jól tudunk, annak belátásáról hogy 2008-tól látványosan bedőlt az a neoliberális dogma vilásgeszerte, hogy "a szent, agyon-deregulált piac mindent magától remekül megold és különben is, az állam kizárólag csak rossz tulajdonos lehet"! számtalan példa van az ellenkezőjére a világban, csak egy példa h. miután Thatcher GB-ban privatizáltatta az ottani Mávot, nemhogy nem nem javult a szolgáltatás minősége hanem romlott, meg a balesetek száma is nőtt, mert a szent magántulajdonos az utasok biztonságán spórolt pofátlanul!! "egy polgári pártnak arra kellene törekednie, hogy a magyarok ne az államtól függő és az államnak kiszolgáltatott. megfélemlíthető alattvalók legyenek, hanem öntudatos polgárok" ismétlem: akkor is alattvalók voltunk, amikor 2007-ben akaratunkon kívül betuszkoltak minket kötelezően a manyupokba, és a megszüntetés racinális oka úgy tudom kizárólag az volt, hogy a manyupok növelték az állam eladósodottságát. ha nem így lett volna, még mindig működnének nemcsak nálunk, hanem az összes többi országban is ahol ugyanilyen formában vezették be őket - csakhogy rég megszüntették mindenhol - és ne mesélje már be nekem senki hogy azért, mert annyiradeannyirakurvajók voltak!
Hathor
Hathor 2017. 04. 29. 16:25
Előzmény: #121  koitopikgazda
#122
Isten hozott koi!
koitopikgazda
koitopikgazda 2017. 04. 29. 14:52
#121

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek