Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 05. 21. 08:50
Előzmény: #198297  hunball
#198300
Nálam a kérdéses nyaraló 19- ről indult, most facen fent van 15.5 és volt már 14.9 ért is. Visszahívtak, viszont annyival jobbak vannak jobb helyen, már ebben a sávban, hogy visszamondtam az ajánlatom.
lacikonyha 2023. 05. 21. 08:27
Előzmény: #198297  hunball
#198299

lehet indulásnak bemondani minusz 30 %-t
siker esélye mint a lotto ötösnek
..
lehet odaküldeni egy havert hogy először ő egy próbaalkuval mérje fel az eladó hajlandóságát
..
a dörzsöltebb gyakorlottabbak haver ingatlanost küldenek oda, mint trójai falovat, és vele méretik be a lehetőségeket
..
de csinálhatod azt is amit felvázoltál
slash 2023. 05. 21. 08:20
Előzmény: #198297  hunball
#198298
Bekínálhatod az ötvenet nem lesz itt egy ideig semmiféle pörgés. Idén még nem. wekerlei házakkal mi van? elkeltek? Sztem panelből panelbe +1 szoba miatt megéri ? Mi is amikor kimentünk a tízemeletes panelból akkor néztünk pár nagyobb négyemeleteset de aztán végül is házban kötöttünk ki. AZ emberek nagy részének úgyis családi ház a végállomás. 
hunball 2023. 05. 21. 07:42
Előzmény: #198295  mpagnes
#198297
Köszi! A ,,majdnem'' alatt mire gondolsz? Engem foglalkoztat, hogy ennek a kínai tulajnak kellene mondani egy pofátlan árat, és havonta visszamenni, kicsit mindig engedve. Csak nem tudom, honnan kezdjem. Mondjam én is 50M-ről? Az már elég húzós csökkentés, főleg úgy, hogy láthatóan nem akarja eladni, és 50-ért egyszer már nem adta. De hát meg lehetne próbálni, aztán havonta 1M plusz. Ha addig nem indul be újra a pörgés, akkor ez egy jó taktika lehet.
hunball 2023. 05. 21. 07:39
Előzmény: #198294  bpwjk
#198296
Tulajdoni lapot nem tudom, de reális, hogy 70 körüli. Normális étkező asztal jelenleg a nappaliban van, de ott jól megfér. A konyhában csak pult van.
A mi jelenlegi lakásunknál ez pontosan egy szobával nagyobb, nekünk azért a pluszért lenne érdemes átköltözni. Én vagyok az, aki a wekerlei lakásokat posztolgatta, mi még arrafele nézgelődünk. 
mpagnes 2023. 05. 20. 22:54
Előzmény: #198292  hunball
#198295
Ha csúsztatott zsalus, akkor nem panel. De ez jobb is. Az ár majdnem jó. Nem rossz. 
bpwjk 2023. 05. 20. 22:39
Előzmény: #198292  hunball
#198294
Tuladoni lapon ez mekkora? Az a fürdő és keskeny wc nagyon gáz. Sehol egy étkező asztal nem fér el.
mpagnes 2023. 05. 20. 22:07
Előzmény: #198272  Andy01
#198293
Köszi. 30 méterre belterület van  és csatorna, aszfaltos út van. Ennél jobbat nem találtunk. 17 millió volt 15 hónapja. 
hunball 2023. 05. 20. 21:26
#198292
Beszámoló egy lakásmegtekintésről. Alább linkelt ingatlan. Lakhatásra lenne, esetleg. Tudom, hogy sokatok szerint szar környék, de most ettől tekintsünk el, nekünk jó lenne. Szóval 70m^2, csúsztatott zsalus panel, földszint, ide indultunk. A lakótelepen nagyon kevés ilyet árulnak, jelenleg csak egyet igazából. Az ingatlanos elszúrta az érkezésünket, ezért ott se volt. Kiderült, van egy bérlő. Ő volt csak ott, ő vezetett körbe. Na most ez azért volt vicces, mert a bérlő érdeke, hogy ne vegyék meg a lakást, szóval ő a hátrányokkal kezdte. Ez tetszett. Kiderült, hogy kínai a tulaj, befektetésnek vette, albérlet most. A tulaj eladná, és a háború előtti nagy utolsó felfutás környékén rakta fel a hirdetést. 60M volt. Páran megnézték, senki se vitte el. A bérlő megvette volna 50-ért, a tulaj nem ment bele. Egy éve nem volt megtekintő!!! Valamikor útközben levitték a mostani 56M-ra, nem tudom, mikor, de biztos, hogy több hónapja. Szóval így se mennek még megtekinteni se. Persze a tulajnak nem sürgős, tehát talán alkudni se nagyon lehetne, nem tudom. A lakás meg olyan, amilyen... Szép burkolat van lerakva, pofásra van megcsinálva, csak hát nagyon kínai az elgondolás meg a minőség. Az elektromos hálózatot nem cserélték. Kellene, mert itt-ott már nincs áram. De ehhez sok helyen szét kell verni a szép burkolatot... milyen dolog már szar alapra ráburkolni a szép csempéket? Hasonló a helyzet, a WC-ben nincs víz a csapban. A WC-t le lehet húzni, de valamiért nem folyik a víz, a fürdőbe mennek kezet mosni. Hát fasza. Biztos szerelhető, csak hát szét kell verni. Sarokkád a fürdőben, de túl nagy, nehezen tisztítható a környezete, szerintem kuka. A többi dologgal nagy baj nincs, hát ismerem ezt a panel típust. Önmagában nem annyira szar, az újabb paneleknél jobban szigeteli a hangot, plusz az épület kapott külső szigetelést. A lakás nem penészes most, illegális elszívó van, ami a kürtőbe megy bele. Nem szabadna, de hát van. Na most ez 56 M hivatalosan... Kíváncsi vagyok, mennyiért lehetne elvinni. Most PMÁM miatt nem sietünk, meg nem félek, hogy elhappolják előlünk. De lehet, hogy amint elkezdenek szállingózni a felfele nyilak, lecsapok erre. Mi ezt tudnánk megvenni piaci hitel nélkül, úgy, hogy a jelenlegi kisebb is megmaradjon. A bérlő is maradhatna egy-két évig, akkor addig összegyűjtünk annyit, hogy még felújítsunk. Anyagilag jó az elgondolás. Az egyéb dolgokat kell megfontolni. https://ingatlan.com/32993559
lacikonyha 2023. 05. 20. 21:13
Előzmény: #198289  Andy01
#198291

az "ingatlanos lány" kritériumainak közkeletű és általános meghatározása sem különb mint az a lány általhasznált bauhaus definició
a Cushman and Wakefieldnél is dolgoznak "ingatlanos lányok", bár erről kevesen és keveset tudna, hát még arról hogy miként és milyen felkészültséggel
lacikonyha 2023. 05. 20. 21:06
Előzmény: #198287  Andy01
#198290

ezért ok az elsőre is használt "bauhaus korszak beli" megjelőlés
a Dugattyús ház, vagy a Dunapark kávéház épülete illetve az előbb említett Wellisch féle saroképület is pazar, de csak "Bauhaus korszakbeliek" mint pl  újbudai tucat darabok a Moriczon és a közelében, vagy pl az  Attila utiak is
Andy01 2023. 05. 20. 20:51
Előzmény: #198284  lacikonyha
#198289
Az ingatlanos lany ilyen megkozelitese udvariasan szolva is primitiv, nelkulozi a muveszettorteneti ismereteket. Ugyanakkor "egy ingatlanos lanynak " nem tartoziknak a munkakorebe ilyen iranyu ismeretek, csak igen hasznos, ha megis rendelkezik ezzel.
Andy01 2023. 05. 20. 20:49
Előzmény: #198285  Pistike12
#198288
Konnyebben eltorhet, szivaroghat a viz, ugy tudom.
Andy01 2023. 05. 20. 20:47
Előzmény: #198283  lacikonyha
#198287
Ezen a Galamb utcai epuleten nem latok Bauhaus stilusjegyeket. Szerintem attol, hogy a 30-as evekben epult, meg nem Bauhaus stilusu, inkabb csak utanerzes, primitiv megkozelites. Semmi elegancia nincsen benne.
Andy01 2023. 05. 20. 20:45
Előzmény: #198282  lacikonyha
#198286
Igen, eszrevettuk, hogy komoly biztositasi rendszer van benne, amikor kijosz, az utcan is par meterre benne van a haz beszogellesenel a kamera. Termeszetesen esetunkben nem varosnezesrol  vagy "beslisszolasrol" volt szo, megbeszelesre  mentunk egy ottlakohoz - es saroklakast lattunk, a csodalatos panoramaval.
Pistike12 2023. 05. 20. 20:43
#198285
Sziasztok
Szakmai kérdésem lenne. Van egy haz alapja, amelyben a csatorna csovek nincsenek védőcsőben. A szerelobeton kész. 
Mekkora hiba ez? Mit okozhat a kesobbiekben? 
lacikonyha 2023. 05. 20. 20:07
Előzmény: #198281  Andy01
#198284

egyszer egy ingatlanos lánytól azt hallottam, hogy bauhaus az ami 3 méternél nem nagyobb  belmagasságú, és 3 emeletnél magasabb épület, amiben minden lakás a lépcsőházból nyilik
hétköznapi viseletre nem is nagyon rossz
lacikonyha 2023. 05. 20. 19:56
Előzmény: #198281  Andy01
#198283

azért irtam úgy hogy bauhausz korszak beliek azok ott a Galambban, mert Bauhaus épületnek csak azt szabad igazából nevezni amit olyan tervezett aki a Grópiusznál tanult
.
a többi a bauhausz jellegű vagy bauhausz korszakbeli elnevezést érdemel
már a vájtfülöeknél
lacikonyha 2023. 05. 20. 19:52
Előzmény: #198277  Andy01
#198282

két lakásra is volt benne megbízásom, és az aulában megismerkedtem  a Polgár lányok apjával, akinek akkor kb 3 lakása volt benne
nehéz belógni,   mert dupla beengedő rendszer van benne,vagyis ha beslisszol valaki a járdárol amikor valaki kijön akkor kb 5 méter múlva ujabb akadályba ütközik, sőt kifelé is kell a   lód
akkoriban pedig az aulában volt portaszolgálat is
Andy01 2023. 05. 20. 19:48
Előzmény: #198280  lacikonyha
#198281
Valoban? A Bauhaus sokkal igenyesebb epiteszetileg, es nem latok rajta bauhaus stilusjegyeket. Ha jol emlekszem, valamikor a Francia Intezetnek voltak ebben a hazban  kihelyezett tanfolyamai, mert a Szegfu utcai kis palotajuk kicsinek bizonyult. Nem volt szep ez a haz  belul sem.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek