Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2017. 11. 12. 11:48
Törölt hozzászólás
#19340
ncseed 2017. 11. 12. 11:45
Törölt hozzászólás
#19339
johai 2017. 11. 12. 10:18
Előzmény: #19336  buyandhold
#19338
Ez igy van attol hogy a spekak valamire ravetik magukat nem lesz ertekes,nallunk peldaul az egyik intsrumentumrol ugornak a masikra,ki tudja mi lesz holnap ertekes szamukra....lehet amit szep csendben felvasarolnak.
Akkor az fog ugrani,hiaba van a piacon sok belole.
A brasil,vagy delafrikai viszonyokrol eleg annyit mondani hogy elkeritett lakoparkokba huzodtak vissza a jobb moduak,ezert lehet 1 milla Sao Pauloban egy alberlet,a biztonsagot fizetik meg.
johai 2017. 11. 12. 10:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#19337
Figyu a spekak mozgatjak a piacot,ezt itt mindenki nagyon jol tudja.
Az hogy lakni vettek egyesek ocson termeszetes,de a zome akkor vesz amikor megindul felfele,ugyanugy mint a reszvenynel.
A gyors atugras megis mit gondolsz miert volt,nem volt eleg lakas a piacon?
Te 6 eve vetted,es nagyreszt kiadtad...optimalis az lenne ha meg menne egy picit...
Az 5 ev viszont 5 ev,lehet masok profitot realizalnak.
Erre hivtam fel a most vasarolni szandekozok figyelmet puszta joindulatbol:)
buyandhold 2017. 11. 12. 09:33
#19336
"Multkor neztem egy musort a TV-ven, Brazil nagyvarosban kerestek alberletet, kis garzon, 1 milla(Ft) havonta, es orultek, hogy milyen olcso :)"... a varos egyebkent Sao Paulo ...most olvasom:  fegyveres_tamadas_mercedes_brazil_f1/-Fegyveresek támadtak az F1-es Mercedes-csapat kisbuszára-minden évben vannak ilyen esetek-A pálya és a hotelek között a versenyzők eleve csak rendőri kísérettel közlekedhetnek- Button ellen már volt egy rablási kísérlet.Izlesek es pofonok, ha valaki ezt szereti, fizessen erte evi 1 millat....Nallunk a Balatonnal, ha valaki ott felejt valamit a jatszoteren, meg egy honap mulva is ott van... igaz itt nem 1 milla az alberlet...Azt csak azert irom, mert szrom le, hogy mit vesz a piac, meg a spekak, attol nem az lesz az ertekes, maximum draga lesz, de ettol csak meg kevesbe lesz vonzo szamomra... igy vagyok Pesttel is, eleg volt kb 25 ev belole, meg az a par ora, amig ott vagyok beszedni a berleti dijat...
ncseed 2017. 11. 12. 08:49
Törölt hozzászólás
#19335
johai 2017. 11. 12. 07:45
Előzmény: #19331  buyandhold
#19334
Ertekes az amit a piac(spekak)ertekesnek itel.
Felhivnam a figyelmedet hogy a piac 2012-2014-es melyponton vette ezeket az annak idejen ertektelen lakasokat.
A piac jovore mar eladhatja,nem kell ra adot fizetni(5ev) lejarogat.
ncseed 2017. 11. 11. 22:40
Törölt hozzászólás
#19333
settevoltesette 2017. 11. 11. 22:01
Törölt hozzászólás
#19332
buyandhold 2017. 11. 11. 21:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#19331
eddig csak teglakat vettem, a panelok total ertektelenek voltak...par eve ment fel az aruk, meg hozza kell szokni...
regebben a masfel szobas lakast sem neztem semmibe, most meg mar 3-at is vettem .
ncseed 2017. 11. 11. 13:22
Törölt hozzászólás
#19330
buyandhold 2017. 11. 11. 12:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#19329
En sem adnak el egy lakast sem. Ha ujra 10% lenne a beteti kamat, akkor sem. Lehet az uj penzeket betetbe tennem, de az ingatlanokat megtartanam (orokre)...
A masik ami erdekes, hogy nezegetek most egy lakast(egyelore a neten.) 25%-al olcsobb mint a tobbi. Kepek alapjan rendben van(amugy panel). Mar hetek ota agyalok rajta, meg nincs panelem, en kicsit odzkodok tole.
Ami a lenyeg, hogy hetek ota nem vettek meg, ennyivel olcsobban sem. Amugy ingatlanos is hirdeti, aki joval magasabb aron tette ki. De a tulaj is hirdeti. Surgos nekik, mert elkoltoztek mashova, csaladi hazba.
Szoval ami gyanus, hogy ennyire nincs kereslet...? En holnapra bejelentkeztem, hogy megnezzem. Osszejott ujra egy pakk zseton, es vagy a bankban parkol uresben, vagy hoz havi egy berleti dijat...
Multokor neztem egy musort a TV-ven, Brazil nagyvarosban keresten alberletet, kis garzon, 1 milla(Ft) havonta, es orultek, hogy milyen olcso :)
kbb 2017. 11. 11. 12:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#19328
Múlt héten voltam egy külvárosi panellakótelep lakásszövetkezetében, és ha már ott jártam, megkérdeztem, hogy a közel 400e hirdetési árakból mennyi az alku mostanában. Azt mondták, hogy "pillanatok alatt" el lehet adni a lakásokat, és az alkuk sem nőttek, tehát egy jó állapotú panelprogramos 50 nm-es lakás ára 20M körül van, az M0-hoz közel.
ncseed 2017. 11. 11. 12:34
Törölt hozzászólás
#19327
settevoltesette 2017. 11. 11. 11:47
Törölt hozzászólás
#19326
settevoltesette 2017. 11. 11. 11:05
Törölt hozzászólás
#19325
ncseed 2017. 11. 11. 09:35
Törölt hozzászólás
#19324
kbb 2017. 11. 10. 22:33
Előzmény: #19322  kbb
#19323
Meg is van:
"Országos átlagban a lakásárak még a fundamentumok által  indokolt szint alatt tartózkodnak. Becslésünk szerint a hazai lakásárak szintje még a lakáspiacot meghatározó gazdasági fundamentumok (pl. háztartások jövedelmi és munkaerőpiaci  helyzete, lakásállomány mennyisége és minősége) által indokolt szint alatt tartózkodik (13. ábra). Budapesten  az  elmúlt  években nagymértékben megnövekedett lakásárszint  következtében azonban a lakásárak már elérték, és kismértékben meg is haladták a fundamentumok által indokolt mértéket. Kedvező azonban, hogy 2017 első féléve során ez a kismértékű felülértékeltség nem nőtt tovább. Bár 2017 során valamelyest lassult a lakásárak emelkedése a fővárosban, a lakásárak alulértékeltségének megszűnése tükrében az ország ezen központi szerepet betöltő részpiacát szorosan nyomon kell követni."
kbb 2017. 11. 10. 22:29
#19322
- http://www.mnb.hu/kiadvanyok/jelentesek/lakaspiaci-jelentes/lakaspiaci-jelentes-2017-november
Sok érdekesség van benne, most egyet emelnék ki:
A lakásárak eltérése a becsült fundamentumok által indokolt szinttől
- országosan -14,4%
- Budapesten +1,7% (2016 eleje óta gyakorlatilag stagnál, előtte vastagon negatív volt)
Korábban ez a mutatószám csak országos szintre készült el, Budapestre csak az egyszerűbb lakásár/jövedelem mutatót számolták ki, ami 2016 végén 12,2% túlértékeltséget jelzett (a másik mutató valószínűleg a foglalkoztatottságot és/vagy a lakosságszámot is figyelembe veheti).
ncseed 2017. 11. 09. 14:08
Törölt hozzászólás
#19321

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek