Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boomer 2022. 01. 14. 17:04
#144779
Hiba a fórum motorban.
Mindent megpróbáltam.
Boomer 2022. 01. 14. 17:03
#144778

Boomer 2022. 01. 14. 17:03
#144777

Boomer 2022. 01. 14. 17:03
Előzmény: #144775  Boomer
#144776

Boomer 2022. 01. 14. 17:02
#144775

Freszelés 2022. 01. 14. 16:39
Előzmény: #144773  Freszelés
#144774
Talán annyi azért van, hogy a gyerektelenek dolgoznak a gyerekesek helyett sokszor: őket rendelik be ügyelni ünnepnapon, nekik passzolják le a melót, mert hogy "mennem kell oviba" vagy ha jön a határidő, akkor épp "beteg a gyerek" ... és majd más beáll a főnök elé megmagyarázni, hogy miért nem készül el ez-az.
Rossz tapasztalat? Az. vissza fogok vele én is élni? Szinte biztos.
Freszelés 2022. 01. 14. 16:37
Előzmény: #144772  alexander7
#144773
Szerintem nincs összefüggés.
alexander7 2022. 01. 14. 16:36
Előzmény: #144771  Freszelés
#144772
Senki nem is beszélt arról, hogy a karrier út döntései miatt bárkit is sajnálni kellene.
Azt vitattam az előző hozzászólásaimban, hogy a gyerekek száma és a munkához való hozzáállás között nincs összefüggés.
Freszelés 2022. 01. 14. 16:27
Előzmény: #144769  alexander7
#144771
Senkinek nem tartanak fegyvert a fejéhez, hogy manager-topmanager legyen. A hatalom, a pénz, a céges kocsi, az elismerés, népszerűség, ismertség, az hogy neki előre köszönnek, hogy számít a véleménye... és az ezzel járó szabadság, az hogy megmondhatja hogy MÁSOK mit csináljanak azok vannak annyira vonzó ak, hogy kicsit hátrébb sorolja a magánéletét.
Ez az ő döntése volt. Nehogy már sajnáljam érte bármelyiket. Ismétlem mégegyszer: nem kötelező top managernek lenni. Lehet beosztottként kicsi pénzért dolgozni és 16:00-kor elengedni a billentyűzetet/raklapot/sebészollót.
lacikonyha 2022. 01. 14. 15:55
Előzmény: #144769  alexander7
#144770

és  te meg a testvéreid netto teher voltál a szuleidnek?
a mai három gyerekeseket tomni kell pénzzel államilag hogy kibirják a netto tehergyerekeiket valahogy, ugy hallom
alexander7 2022. 01. 14. 15:44
Előzmény: #144768  alexander7
#144769
De hogy ne csak az orvosokról beszéljünk. Az előző vezetőm pénzügy/ITvonalon. Iszonyú stresszes meló, nagy felelősség. Mellette három gyerek. Általában ő volt az utolsó aki "lekapcsolta este a villanyt". Vagy reggel fel.
Ők is biztosan úgy gondolják, hogy az ország egyik legnagyobb cég építésével nem veszik ki a részüket és a napi 10-12 órával.
Nem tudom mi köze van a gyermekek számának a munkáhóz való hozzáállásnak. Azt egészen más tényezők alakítják. Én láttam elég sok link szinglit is. Akkor a szingli gyerektelenek linkek? 
alexander7 2022. 01. 14. 15:30
Előzmény: #144740  Törölt felhasználó
#144768
Faterom 3 gyermeket nevelt fel, sebészként. Ma az ország egyik legjobb sebésze a területén és konkrétan egy teljes régió ellátása kerül veszélybe ha kiesik. Mert alig van orvos. Bár ha őszinték akarunk lenni, főleg anyukám vette ki a nevelésből a részét, mert már az is nagy szó volt ha szenteste nem kellett ügyelni. Emellett folyamatosan képezte magát. Már nyugdíjas lenne, de egyrészt a hivatása az élete, és ez hozza magával azt is, hogy a "társadalommal szemben sem tehetné meg". Mert annyira jó a szitu.
De gondolom Csókay, aki négy gyermeket nevelt is rohant haza és mindig előhúzta a "jolly joker"-t. Ja, nem.
Nagyon intelligens hozzászólás volt, általánosításoktól és sztereotípiáktól mentes.
Ez a gyerektelenek/1 gyerekesek vs több gyerekesek vitája lassan eléri tini korom PlayStation vs Xbox, vagy AMD vs INTEL viták magasságát.
Murdoch 2022. 01. 14. 14:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#144766
Igen, csak ugyanezek az ingatlanok lesznek meghirdetve 2023-ban is.
Törölt felhasználó 2022. 01. 14. 13:13
Törölt hozzászólás
#144765
lacikonyha 2022. 01. 14. 13:11
Előzmény: #144763  lacikonyha
#144764

ezzel párhuzamba állithato dolog a tobb hetes távolkeleti nyaralás
az is anyagi teher, sok kellemes, meg valamennyi kellemetlen élményért, mint egy gyerek
nem kéne azt is pénzelnie az államnak, hiszen koltséges?
lacikonyha 2022. 01. 14. 13:07
Előzmény: #144762  Törölt felhasználó
#144763

én itt csak azt a fideszes gondolatmankovisszhangzást tapasztalom, hogy a szulonek a gyerek csak teher, a társadalomnak meg csak haszon, ezért a haszonélvezo fizessen a teherviselonek
nekem csak olasz és ausztriai tapasztalatom van olyan országbol ahol nem volt  szocializmus,, ott sok család azzal a szándékkal vállal gyereket, hogy a tobb generácio által osszerakosgatott vagyonka, bolt, foldek, egyéb családi vállalkozásba dolgozzon a gyerek, és ne kelljen idegent megbizni, fizetni
akinek a gyerek csak teher mi a halálnak vállal gyereket? vagy esetleg ez a netto teherként beállitoot gyereknevelés csak ocska hazugság?
Törölt felhasználó 2022. 01. 14. 12:41
Előzmény: #144748  lacikonyha
#144762
Szép dolog a gyermek nevelése. Én csak arra akartam célozni, hogy az esetek nagy részében akinek nincs gyermeke, az többet és gyakran jobban tud dolgozni, mert több ideje van, és a gondolatait nem vonja el a gyermek nevelés. Ez a gyakoribb, persze kivétel van. Például Bill Gates a 3 gyermekét 40 éves kora fölött nemzette, előtte felépített egy komoly céget. Gondolod, hogy ha 25-28 éves korára meglett volna a 3 gyermek, és napi 8 óra munka után ment volna az óvodába, akkor is olyan komoly cég lenne a Microsoft ? Valószínűleg nem. Aki előrébb akár jutni, az gyakran tulorazik, hétvégén is dolgozik. Ez teljesen független egy másik ember gyermek nevelésétol, mindkettő tevékenység (túlóra és gyermek nevelés) időbe telik. Csak arra akartam felhívni a figyelmet hogy a gyermektelenek (akik a fentiek miatt több pénzt, adót termelnek) már semmilyen szinten nem jelennek meg a komolyabb támogatások, vagy a kormányzati kommunikáció szintjén.
Peti84
Peti84 2022. 01. 14. 12:26
Előzmény: #144760  lacikonyha
#144761
Inkább kampány az egész. Ahol a kampányoló meg sem próbál normális programmal előállni (lenézve ezzel a leendő szavazóit), csak nemes egyszerűséggel pénzt oszt (másképpen fogalmazva: szavazatot vesz).

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek