Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2022. 01. 14. 21:33
Előzmény: #144798  Murdoch
#144800
Solymár nagyon megy.
Murdoch 2022. 01. 14. 21:33
Előzmény: #144794  berlini
#144799
Valahol jogos, de miért gondolod, hogy a részvénypiac annyira háttérbe szorult? Speciel úgy látom a melóhelyen is, hogy egyre több harmincas ebbe az irányba mozdul.
Murdoch 2022. 01. 14. 21:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#144798
Igen, látom, havonta bámulom ugyanazokat a házakat.
Törölt felhasználó 2022. 01. 14. 21:14
Törölt hozzászólás
#144797
Murdoch 2022. 01. 14. 21:12
Előzmény: #144793  Keva
#144796
A gyereknek általában az a legjobb, ha a szülők minél többet velük vannak. Erre nagyon vigyázni kell. A mostani tabletgeneráció jó része már sérült.
alexander7 2022. 01. 14. 21:06
Előzmény: #144783  Törölt felhasználó
#144795
“A gyerekeseknek lejt a pálya”
“Túl sok pénz megy a gyerekesek támogatására, mert nem elég jók ahhoz, hogy többet keressenek”
***
Fájdalmasan demagóg és egyben provokatív kijelentések sokasága. A kicsinyesség már olyannyira eluralkodott, hogy újabban már a 3 gyerekesek lesznek az utálat tárgyai. De hát erről szól az ország. Oszd meg a prolikat.
Mert abból a CSOK 10ből kijött plusz egy gyerekszoba ára. Biztos mindenki ezért vállalja be és senki nem gondol arra, hogy amúgy mivel is jár egy gyerek felnevelése. 
***
Nem értek egyet azzal, hogy ezen intézkedések hasznosak voltak és elérték a céljukat. Jelenleg aki felveszi a CSOK-ot és társait, az pár évvel ezelőtthöz képest nullán van. Ez már nem segítség a 3 gyerekhez. Cserébe látjuk a hatásait az építőiparban. Ez így van. 
***
De azért beskatulyázni a gyerekeseket, mert a Te munkahelyeden valaki erre hivatkozva lelép és a többiek szívnak? Biztos megfelelő helyen dolgozol? Nem lehet, hogy inkább a saját jövőddel kellene foglalkoznod és azzal hogyan lépsz előrébb? Vagy esetleg vállalkozni?
Ja, hogy egyszerűbb a másikat okolni? 
***
Hol máshol lejt még az életben a pálya? A családi pótlékból egy gyerek egy havi pelenkája nem jön ki. Talán olcsóbban vásárolnak a boltban a gyerekesek? Fele annyi a magán ellátás? Mi is a helyzet a leendő anyukákkal a munkahelyen vagy a felvételin? “Tervez e gyermeket a jövőben? Igen? Köszönjük, hamarosan visszajelzünk.”
Sorolni sem kell azt a rengeteg lejtőt.
***
Mi lenne ha skandináv rendszer lenne? Megenne a sárga irigység, mert az apuka elmehet x hónap fizetett szabira a gyerekével?
Ti már nem az elbénázott CSOK-ot hibáztatjátok, bennetek már megszuletett az irigység a gyerekesek iránt, mert a felneveléshez kapnak némi aprópénzt. Mert jelenleg ennyit ér a piacon az a pénz. 
Rossz a céltábla.
***
Ja igen, a Bill Gates példa. Nézz utána, hogy Elon Musk, Steve Jobs gyerekei mikor születtek és hány. No nem mintha bármit számítana, de egy demagóg ellenpéldának jó.
berlini
berlini 2022. 01. 14. 21:05
Előzmény: #144792  lohran
#144794
Tudom , hogy már pár éve erre vársz.
De egyenlőre csak annyi történik hogy a MÁP+ -od veszit folyamatosan az értékéből.
Téged ez nem zavar, de vedd észre hogy az állampapir tulajdonosok többségét igen.
Keresik az alternativát 
Vajon mit csinálnak a következő hónapokban?
Mibe tegyék a pénzüket?
Bitcoin?
A többség még a nevét sem ismeri, akik meg igen, azoknak ennél még egy betanitás nélküli ejtőernyős ugrás is kevésbé veszélyes.
Részvény?
Még eltelik pár évtized, amikor a többség számára a befektetés szalonképes lesz.
Arany?
Most a csúcson, amikor a kamatok nőnek befektetni kamatozásnélküli aranyba, miközben
A kamatok nőnek? Kockáztatva egy esetleges feleződést?
Kevesen kockáztatják.
Mi marad?
Nagyon sokak számára az ingatlan.
A hitelkamatok még mindig csak az infláció felénél tartanak, de mindenki tudni véli, hogy hamarosan minden bank nagyot emel.
Most az év  kérdése:
vajon mit csinálnak azok, akiknek van akkora megtakaritásuk , hogy legalább az önerő megvan hozzá és a hitelképesség (jövedelem) a szükséges hitelhez?
Nos erre kell mindenkinek a megfelelő választ megtalálni.
Az én válaszom, nem a tiéd, ami szerint:
"ha (a kamat) elmozdul felfálé könnyen kibillentheti az ingatlanosdit.
7-8% kamat már ilyen"
Keva 2022. 01. 14. 20:36
Előzmény: #144790  lohran
#144793
Én nem így élem ezt meg. Mindig azt csináltam, amit szeretek és ez örömöt szerzett nekem, illetve az öröm, amit én tudtam szerezni a gyerekeimnek, azt el nem cserélném más, könnyebb élettel.
lohran 2022. 01. 14. 19:52
Előzmény: #144791  lohran
#144792
Azon a kamthatáron vagyunk ami ha elmozdul felfálé könnyen kibillentheti az ingatlanosdit.
7-8% kamat már ilyen
lohran 2022. 01. 14. 19:33
Előzmény: #144787  Murdoch
#144791
Lassan a mápombúl át köll nyergelni a 6,5% felé.
Ha még 1% ot húznak fálfelé 7-8% nál már át kell menni
lohran 2022. 01. 14. 19:27
Előzmény: #144789  Keva
#144790
Ha majd felnő a gyermek ,de lehet korábban is fogja tudni mily felesleges volt a Te hajhász életviteled.
Keva 2022. 01. 14. 19:14
Előzmény: #144785  lohran
#144789
Minek? Nem azért, hogy a munka hősei lehessünk, hanem, hogy azt vehessünk meg, amit csak akarunk, illetve a gyerekeink életének a megkönnyítése miatt. Ha elhiszed, ha nem, nekem a gyerekeim örömének a látványa sokkal többet ért, mintha én nyaraltam volna (Spanyol, Olasz, Holland, Angol, Oszrák, stb.) vagy én síeltem volna (Monaco, Franciaország, Ausztria, stb.), így ezt ők tették meg helyettem is. Szerintem a legtöbb szülő életének az értelme, a gyermekei boldogsága.
Törölt felhasználó 2022. 01. 14. 18:55
Előzmény: #144787  Murdoch
#144788
És itt is páran tapsolnak annak, hogy bezzeg az USA-ban is 20%-kal nőttek a lakásárak. Ha úgy nézzük, az a 20% nem is volt sok, lehetett volna az sokkal  több is. Az M1 pénzmennyiség ábrája egyszerűen sokkoló.
Murdoch 2022. 01. 14. 18:37
Előzmény: #144780  Boomer
#144787
lohran 2022. 01. 14. 18:31
Előzmény: #144785  lohran
#144786
Ergo senki nem rosszabb mint a másik.
Csak a Finesz óta.
De erre szavaztatok.
Ennyike
lohran 2022. 01. 14. 18:30
Előzmény: #144784  Keva
#144785
Lehet !!!
Sok mindent lehet !
De egy valaggal 2 luvat megülni ?
Minek ?
Kinek ?
Mese mese mátka.
Common sense,you know
Keva 2022. 01. 14. 18:16
#144784
Gyerekkel/gyerekekkel is lehet sokat dolgozni. Hozzáállás kérdése a dolog. Rendszerváltás után céget alapítottunk kolléganőmmel. Mindketten elváltként, két pici gyerek mellett dolgoztunk napi 10-14 órát (heti hét napon keresztül), persze a háztartás mellett. Fiatalok voltunk, pár óra alvás is elég volt. Ezt két évig bírtuk, majd felvettünk egy alkalmazottat, mert már ott tartottunk, hogy képtelenek voltunk ennél többet dolgozni. A gyerkőcök napköziben, majd 17-20 óra között velük játszani, beszélgetni, vacsora, közben egy mosást bedobni, elmosogatni, stb... Gyerekek 20 órakor lefeküdtek és utána otthon folytatni a munkát éjfélig vagy hajnalig határidőtől függően. Majd ezt csinálni 30 éven keresztül. Első 10 évben szabadságon sem voltunk, következő 10 évben 1 hét szabi, majd az utolsó 10 évben már 2 hét szabi volt. Nyári szünetet szerencsére nagyszülőkkel + táborokkal meg tudtuk oldani mindketten. Imádtuk a munkánkat, így nem volt megterhelő számunkra ez az élet. Ma már felnőttek a gyerekek, mindegyik hitelmentes, saját lakásban él.
Törölt felhasználó 2022. 01. 14. 17:09
Előzmény: #144768  alexander7
#144783
Elhiszem természetesen, hogy apukád kiváló sebész.  De összességében nem értek egyet. Ha több gyermeked van, átlagban nem lehet annyi időd a munkával foglalkozni, mint egy szinglinek. Én nem egyszer hallottam a Jolly Jokert ("elnézést kérek, mennem kell az ovodába"), miután a többiek minimum 1 óra pluszt még dolgoztak. A gyerekeseknek lejt a pálya, nekik nyilnak meg a kapuk. Túl sok pénz megy a gyerekesek támogatására, mert nem elég jók ahoz, hogy többet keressenek. Tetszik, nem tetszik, Sokba kerülnek a (nagy)családosok a társadalomnak. Irdatlan sok pénzbe, ahelyett, hogy pl a 18 évet betöltött, pálya kezdő fiatalokat támogatták volna, de nem SZJA mentességgel, meg CSOK-kal, hanem valami értelmes  modellel, sokkal korábban. 
Illetve a gyermek nevelést nem tehernek kell megélni. Az vállaljon gyermeket, aki szereti a gyermekeket, és akar gyermeket nevelni. Ne a CSOK, meg a társai legyenek a motiváló tényezők.
Törölt felhasználó 2022. 01. 14. 17:07
Előzmény: #144779  Boomer
#144782
másodl be ide: https://pastebin.com/
Boomer 2022. 01. 14. 17:04
Előzmény: #144780  Boomer
#144781
Új sorozatokat dobott ki ma a piacra az ÁKK a 3 és 5 éves Prémium Magyar Állampapírból, ami pedig a meglepő, hogy az 5 éves papír kamatprémiumát ilyen infláció mellett megemelte az adósságkezelő. Ez azt jelenti, hogy az új, 3 éves papír 5,85%-os, az 5 éves pedig 6,6%-os kamattal ketyeg majd.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek