Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2020. 11. 14. 11:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#100380
Az újakat is azért kell nanoszekundumonként reklámozni, mert egymást taposva rohannak a vevők.
Törölt felhasználó 2020. 11. 14. 11:02
Törölt hozzászólás
#100379
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 11:00
Előzmény: #100375  Törölt felhasználó
#100378
Azért mert egy dologban sikeres valaki nem azt jelenti bármibe foghat és ugyanúgy fog menni neki! 
Pont ezért nem váltok én sem ha csökken ha nő az ingatlanár. Ehhez értek, ez fekszik, ezt csinálom. Néha nagyon szalad a szekér, máskor kevésbé... ilkyen az élet!
Törölt felhasználó 2020. 11. 14. 10:44
Törölt hozzászólás
#100377
Murdoch 2020. 11. 14. 09:26
Előzmény: #100369  egynapod
#100376
Pontosan ezért nem ugrok bele új ikerbe, ismerősöm konkrétan így járt, még jó hogy az utolsó részletet visszatartotta. De még így is lelépett a vállalkozó, neki már rég megérte.
Törölt felhasználó 2020. 11. 14. 09:21
Előzmény: #100373  Törölt felhasználó
#100375
Merthogy pont azt tetted amit azt allitottad h nem.
Lehurrogtad a csavot, hogy nem ert hozza, menjen vissza kapalni.
Neked van MBA-d?
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 14. 09:21
Előzmény: #100370  franc0
#100374
azt kell megérteni egy anonym fórumon, hogy egy dolog, amit ír az ember és egy másik dolog, amit tesz a saját pénzével. hiába írja sokszor ncseed, hogy rakéta így meg úgy, meg hogy nincs lufi, ha jól tudom az elmúlt 5 évben nem volt vásárlása. ncseed nem hülye, hogy ilyen árakon vásároljon, mert tapasztalt és tudja, hogy nem jön ki a matek. ahogy a művelt angol mondja: put your money where your mouth is :)
Törölt felhasználó 2020. 11. 14. 09:20
Előzmény: #100372  ncseed!
#100373
Nem tudtam h van paradicsomtermesztesre specializalodott mba... 🤔
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 08:55
Előzmény: #100370  franc0
#100372
Nem hiszek semmit. Megy ahogyan megy, sosem panaszkodtam, akkor sem amikor harmadennyim volt! Akkor is jól éreztem magam a bőrömben mert ez alapvetően nem pénz kérdése nálam.
***
Valóban nincs szükségem új belépőkre, szerencsére Matolcsy több mint egy éve elintézte hogy ne növekedjen tovább a kiadásra vett lakások száma (igaz közpénzből de kit érdekel ugye). Most a vírus veszi el a kókler kiadók kedvét egy életre a további kiadástól miközben a lakásárak alig csökkentek másfél év alatt. 
***
Írtam ezerszer: engem nem zavar ha valaki nálam sokkal ügyesebb/szerencsésebb/okosabb és dpla hozamot tud kihozni más eszközből! Tegye! Nem fogom lehurrogni meg bizonygatni neki hogy irreális, meg lufi amiben ő mozog!  Majd ha évtizedes átlagban is hozza az eszköze válságban és konjunktúrában is anélkül hogy a haja kihullana a kockázattól akkor elmondhatja ért hozzá!
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 14. 08:43
Előzmény: #100368  CyrusTheGreat
#100371
8-10 éve röhögtek az építtetők amikor könyörögtek nekik a szakik melóért, a béka segge alá lenyomták az árakat a piaci erőfölényüket kihasználva. Az utóbbi években megfordult a szélirány... ennyi van, se több se kevesebb! Ahogy van hogy egy szakit nem akarnak kifizetni az elvégzett munka után (vagy csak kevesebbet adnak azt mehet ahová akar perelni) úgy fordítva is megtörténik néha. Természetesen az előbbi helyzetre tesztek nagy ívben mert az nem titeket érint viszont az utóbbin mélységesen fel vagytok háborodva. 
Ismét csak a szokásos kettősmércétek.
franc0 2020. 11. 14. 08:40
Előzmény: #100368  CyrusTheGreat
#100370
??? Azt hittem te lényeglátó kapitalista gyerek vagy.
Ncseednek most jól megy. Vagy legalábbis azt hiszi, hogy neki jól megy.
3 dologra nincs szüksége:
- változásra
- új belépőkre akik letörik az árakat
- valakire aki kioktatja, hogy lehetne még jobb
egynapod 2020. 11. 14. 08:16
Előzmény: #100368  CyrusTheGreat
#100369
Mit nem értesz ezen, hisz ismered: a csávó szerint rajta kívül mindenki hülye. Brutál ami az építőiparban megy. Ismerek olyat akinek azt mondták vagy rádob egy huszast a szerződéses árra vagy levonulnak aztán pereljen sok sikert.
CyrusTheGreat 2020. 11. 14. 07:43
Előzmény: #100353  ncseed!
#100368
Nem teljesen értem ez a megjegyzésedet. Beléptek az ingatlanpiacra, két projektet is visznek, elmondta a tapasztalatait, hogy mivel próbálkoztak be nála. Szerencsére, ő is látja, hogy nem kell ezeknek a dolgoknak így történniük, jó kérdés, hogy csak a Mount Stupidra sikerült felmászni, esetleg a jelenlegi ingatlanpiaci szereplők tényleg olyan képességekkel bírnak, hogy egyértelműen kezelhető problémákat nem tudtak eddig megoldani.Konkrétan azt mondja az interjúalany: 
"[...] tapasztalatok megerősítették bennem, hogy az ingatlanpiacon sok lehetőség van, ami azt jelenti, hogy a megfelelő hozzáállással és újító szándékkal lehet értéket teremteni."
- - - - 
Mivel számos transzformációs projektben vettem részt illetve vezettem ilyen jellegű auditot, maximálisan egyet tudok érteni a fentiekkel - piactól, szegmenstől függetlenül érvényesek ezek az állítások.
XisCixis 2020. 11. 14. 06:41
Törölt hozzászólás
#100367
Törölt felhasználó 2020. 11. 14. 01:03
Törölt hozzászólás
#100366
Törölt felhasználó 2020. 11. 14. 00:51
Törölt hozzászólás
#100365
Törölt felhasználó 2020. 11. 14. 00:48
Törölt hozzászólás
#100364
Béla2021 2020. 11. 14. 00:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#100363
Hát ha ez kell, hogy ne szemetelt tele a fórumot, akkor beköszönök naponta többször. A nagyképűséged pedig csak addig tartható, amíg ugyanilyen szelek fújnak. Nehogy aztán 15 év múlva sorbaállj egy alkesszálló előtt, mert a nagy élettapasztalatoddal rossz lóra tettél.
-
Tudod, nem azért nincs elég melós, mert nem lettek kiképezve, hanem mert a létszám fele a 40es-50es éveire annyira leamortizálja magát, hogy nem alkalmasak semmir. Egy tanár, mérnök, bolti eladó meg még 65-70 évesen is ember és dolgozni tud és akar. A szakmunkás réteg egy része meg csórón fetrend valahol, mert rég elitta az agyát és 10+ éve nem dolgozott sehol. A lóvécska meg elment, amit régen kerestek.
-
Ahhoz képest, hogy nem szeretsz személyeskedni, szépen sikerült megszólítanod ismét. Hát tessék, itt a válasz. Igyál még pár sört és örülj annak, hogy éppen most a rendszer egyik haszonélvezője vagy. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 13. 23:11
Törölt hozzászólás
#100362
Törölt felhasználó 2020. 11. 13. 22:55
Törölt hozzászólás
#100361

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek