Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2020. 04. 09. 21:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#67260
Tehat ha no a hirdetesi ar akkor no az eladasi is de ha csokken a hirdetesi akkor az eladasi nem. Ertem... plusz ha kamatemeles van azrrt mert 370 az eur es visszacsokken 353ra akkor nincs kamatemeles es termeszetesen az mnbnek nincs arfolyamcelja:) ezt a narancsmitingeken tanulod?
impudent 2020. 04. 09. 20:13
Előzmény: #67249  sakal83
#67259
Ezzel az alacsony kamattal szepen fokozatusan eszrevetlenul helyezik ki a penzeket mindenfele igervenyekre csokosoknak foleg.
Ezzel alaassak a jovot.
Soha vissza nem fizetett osszegek csak gyulnek gyulnek szepen nő az adossaghegy.
Ha kamatemeles lesz mindennek vege Lőrinc meg a tobbi megy a levesbe.
Óriási blöff blöff ahugy Tocsyka mondaná.
CyrusTheGreat 2020. 04. 09. 20:13
Előzmény: #67257  CyrusTheGreat
#67258
És még annyit, hogy jelenleg a BUBOR-görbén egyedül az O/N pont alacsonyabb, mint a hivatalos alapkamat (0.71 vs 0.9), az összes többi maturitáson magasabb...
CyrusTheGreat 2020. 04. 09. 20:11
Előzmény: #67250  impudent
#67257
Azt azért hozzátenném, hogy VNT-vel kombinált EU-támogatásos hitelek nem BUBOR-hoz/alapkamathoz kötöttek, hanem fix kamatozásúak, az MFB-s saját forrásból adott kölcsönök szintén vagy fix kamatozásúak vagy - most kapaszkodj meg -, EURIBOR görbéhez kötöttek, például a híres-neves Kisfaludy program is ilyen:
https://www.mfb.hu/vallalkozasok/turisztika/hitel/mfb-kisfaludy-turizmus-fejlesztesi-hitelprogram-t34-p34
Az Exim hitelei is javarészt fix kamatozású tételek, pont tökmindegy nekik, hogy mekkora az alapkamat. Nos, mire tippelünk, a NER-banda honnan kapta a legtöbb hitelt?
- - - - - - - - 
Egyedül a kerbankoknál lévő, nem NHP-s, hanem saját forrású hiteleket tudná megborítani, azok BUBOR-hoz kötöttek. És csodák csodájára, a BUBOR valami bámulatos módon szépen elkezdett emelkedni, mind a 3M, 6M és a 12M is (az elég drasztikusan). Szóval alakul ez majd szépen.
teglaherceg 2020. 04. 09. 19:52
Törölt hozzászólás
#67256
teglaherceg 2020. 04. 09. 19:50
Törölt hozzászólás
#67255
teglaherceg 2020. 04. 09. 19:47
Törölt hozzászólás
#67254
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 19:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#67253
"BTW az én környékemen egy forint árcsökkenés sincs sem lakás hirdetési sem albérleti árakban"
Úgy érted, hirdetési árakban. De a hirdetési ár az nem ár, hanem egy elképzelés. Vagy adásvételi árat is tudsz?
buyandhold 2020. 04. 09. 19:43
Előzmény: #67233  Törölt felhasználó
#67252
Jezus is megmondta: Boldogok a szegenyek.
dipiy 2020. 04. 09. 19:35
Törölt hozzászólás
#67251
impudent 2020. 04. 09. 19:35
Előzmény: #67238  sakal83
#67250
Kamatemelés továbbra sincs csak blöff.
Létérdek a Ner finanszíruzas 0 % on.
Mert véguk van ha nem teszik osszeomlik mindenuk amit osszehazudtak.
sakal83 2020. 04. 09. 19:23
Előzmény: #67240  elemerorsos
#67249
Ez igy van. Ncseed is kamatcsokkentest mantrazta. En mint "bufe kozgazdasz" felvetettem hogy itthon akkora szar van hogy sztem kamatemeles lesz. Es lett. A hanyatlo nyugaton meg belefer a csokkentes es a mennyisegi lazitas.  Ahogy irod brutal qe van. Ha ez eleri a kapacitasok veget akkor az lesz mint itthon. Tehat kamatemeles mert egysegnyi kapacitasra tobb penz jut. Itthon a magasnyomasu gazdasag tulhuzasa miatt korszakalkotok lettunk bar nem ugy mint szamolta a kuszaszemu... most jon a csoda elhitelesitesi folyamata igy nagyon korrekt ki statisztikai szamokat tud elerni hisz parezer mrd a gazdasagban szabadon szarnyalo szamokat eredmenyez. Ez csak a nem "terhelt" fedezetekre lehet konyvelni illetve a fedezetek (eszkozok) novekedo tehat atertekelt arara. Tehat a forintra es az alacsony inflara nem fogadnek itthon.  Osszefoglalva qva nagy szarban vagyunk. Amit az eddigi qe okozott volna most egyszerre jon a nyakunkba. Es ebbe az a jo moka hogy jelenleg realgazdasag nelkul megy a penzugyi varazslas. Az mindig jot okoz. Tovabba ha a bankok betartjak az ellenorzes nelkuli penzszorasi kivanalmait az MNBnek akkor olyan merteku penzkifolyas ertsd csalas lesz a rendszerben hogy annak meg fogjuk inni a levet!
Vortex 2020. 04. 09. 19:17
#67248
Nem kell itt örökölni.
Kérni kell pár milliárdot az államtól, azt lehet is építkezni.
https://index.hu/gazdasag/2020/04/09/hatalmas_karibi_luxusszallodat_huznak_fel_szantodon/
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 19:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#67247
Az a fogalom sincs esetleg meg, hogy kevés/sok hozzáadott ÉRTÉKŰ munkakör?
Van tipped melyikbe milyen munkákat sorolnak?
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 19:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#67246
Tudom mennyiert mentek akkoriban a panelok, EGY darabot en is megneztem a lajos utcaban.
Illetve volt egy szinten csuszozsalus ponthaz kap II-on.
Az hogy te nem ismered az ertek fogalmat a te szegenysegi bizonyitvanyod, bar egyebkent a GLE mercis peldadra is valaszoltam meg a kipenderitesed kornyeken, de ugy latom raero idodben nem volt idod visszaolvasni:
#66220
"Speciel én, aki nem vezetek is tudom, hogy egy GLE merci mennyi hozzáadott ÉRTÉKet képvisel egy papírsuzukihoz képest.Ja, hogy ehhez képest a kelenföldi panel "csak" a lokációt tudja előnyként az ózdihoz képest?
Ez van, az ingatlanpiac első számú szabálya még mindig a location location location.
Ettől ez még ez is egy érték, még ha elég talmi is."
Amugy külön vicces, hogy amúgy nem is tudom ki írta azt, hogy "ki emlékszik már az első milliójára".
Te esetleg nem tudod ki írhatta? :D
teglaherceg 2020. 04. 09. 18:59
Törölt hozzászólás
#67245
CyrusTheGreat 2020. 04. 09. 18:46
#67244
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20200409/milyen-helyzetben-talalja-a-koronavirus-europa-orszagainak-lakaspiacait-425344
2019 Q3-Q4 egymást követő csökkenés, igaz, országos szinten. Másfél hét és jönnek a KSH adatai.
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 18:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#67243
Persze hogy draga 30-ert a panel.
En meg annyiert se a szechenyi hegyen vettem.
A verecke lepcsoi ponthazban meg esetleg vennek 30-ert panelszeruseget, vagy a Thoman Istvanban.
Tudod, ar/ERTEK arany.
Ja, dehogy tudod. :D :D :D :D 
teglaherceg 2020. 04. 09. 18:41
Törölt hozzászólás
#67242
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 18:33
Előzmény: #67215  buyandhold
#67241
Szerintem általában valami mindig olcsó. A lakás, részvény, arany, műtárgy, olaj, stb. területen szét kell nézni, és lehet olcsót találni.
Tudjuk, a Tesla részvény tavaly 1 év alatt kb. a 4x-es ére ment fel. De sok részvény is közel duplázodott. 
Nem kell leragadni, hogy "de kár hogy nem tudok lakást venni....", adott időpontban más befektetések is jól hozhatnak.
És most megint egy olyan napokat élünk, hogy ha van készpénze az embernek, és jól fektet be, akkor bizony elég jól járhat... Nem tudom, melyik részvény fog legjobban megszaladni, de pl. ma a Citigroup részvény 10 %-ot ment, 1 nap alatt. Tegnap este gondolkodtam rajta, de nem volt készpénzem venni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek