Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemerorsos 2020. 04. 09. 18:32
Előzmény: #67238  sakal83
#67240
A FED ma megint 2300 milliárd dollárral tolta meg a gazdaságot. 6000 milliárd dollár fölött jár, csak az elmúlt 1 hónapban. Ez több, mint a QE 1-2-3 együttvéve. Még egyszer, 1 hónap alatt!! Sokan itt a szigorításban hittek, de mondtuk párszor, hogy ha megint gond lesz, olyan pénznyomtatás lesz, ami más dimenzió a korábbiakhoz képest. Így is lett. Részvények, eszközök, minden ralizik.
teglaherceg 2020. 04. 09. 18:25
Törölt hozzászólás
#67239
sakal83 2020. 04. 09. 18:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#67238
Kamatemeles?:) lett vagy nem?:)
teglaherceg 2020. 04. 09. 18:10
Törölt hozzászólás
#67237
nyenyere111 2020. 04. 09. 17:56
Törölt hozzászólás
#67236
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 09. 17:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#67235
Miért mennyiért tudnál Te venni egy másfél szobasat bp-en?
A négy lakas kb 75 mill ér jelenleg.
nyenyere111 2020. 04. 09. 17:50
Törölt hozzászólás
#67234
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 17:37
Előzmény: #67222  sakal83
#67233
Szerintem nem feltétlenül érdemes az életet úgy értékelni, hogy "ki mit ért el", meg hogy mennyi befektetése van.
Egyszerűen az ember lehet boldogabb, ha 1 lakása van, mint ha 5.
Ez Magyarországon egy mesterségesen kialakított világ, hogy az ingatlan olyan drága, amilyen.
De melyiket választanád : 3 lakás tulajdonosának lenni Magyarországon, vagy egy jó munkát csinálni sokáig mondjuk Barcelonában vagy Londonban ? (Ha vége a virus pániknak....)
A két városban is rengeteget kell dolgozni, hogy 3 lakásra való pénzt összeszedj, de egyszerűen olyan  élményeket tudsz össze szedni, amilyet ha csak "lakások tulajdonosa vagy", nem tudsz.
Az élményeket nem nagyon lehet pénzzel kiváltani. 
Pl. hiába nagyon gazdag valaki, és évente 1 hónapot nyaral Barcelonában, és közben magyarul vagy tört angollal próbál meg érvényesülni Barcelonában, az nem ugyanaz, mintha kint dolgozol egy jó munkán, és tényleg ott vagy a városban, nem csak mint egy túrista.
De nyilván lehet, hogy nem akarsz, és nem tudnál kimenni Barcelonába, de lehet, hogy van egy másik dolog, amit el tudsz érni, és nagyobb élvezetet ad, mint az, hogy a lakás árakat nézed, vagy akár lakásaid vannak.
Én is ismerek embert, akinek több lakása van, a kiadásból él, és egyszerűen nem boldog.
Semmi értelme a vagyok és a pénz hajhászásnak, szerintem a jó tapasztalatokat és élményeket kell gyüjteni az életben. Visszatekintve szerintem az éri meg jobban. 
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 09. 17:19
Előzmény: #67231  bp
#67232
Szia !
Nem. Móri vagyok így a hely közelsége és egyéb szempontok miatt 2 panelt vettem Fehérváron és kettő téglát Tatabányán. Ez a négy üzlet. Ezen kívül Pesten egy pici garzont a Raday utcában, hogy a lányom aki ott tanul ne albit fizessen hanem fizetjük a hitelt. Ez is félig üzlet.
Üdv,
Z
bp 2020. 04. 09. 17:12
Előzmény: #67225  fogpaszta
#67231
Panel lakásokat veszel? Budapesten?
sakal83 2020. 04. 09. 16:32
Előzmény: #67227  buyandhold
#67229
Ha hiszed ha nem, a pénzhez szerencse IS kell. Attól függ, hogy az életed milyen szakban kezded el, illetve a "termékeny" (33-43) év időszakban milyen a gazdaság csillagzata. a 95-2003 között végzős közgazdászok közül kb 100X nagyobb esélyed volt vezetővé válni, mint később. új piac új munkaerővel, ami nem fedezte a szükségleteket. Ezt nem magamtól mondtam, hanem nevezettek mondták el... csak a leghülyébbek nem keresték magukat szarrá az átlaghoz képest. Ugyanez zajlik le az IT piacon is, kezd megtelni a teteje, és szeretnek ragaszkodni hozzá... Nap mint nap látom a taposást az IT vezetőknél, amint egy agilis személy érkezik. Elég hamar összefognak ellene... Az ingatlanhoz sem ész kellett az elmúlt 8 évben, hanem pénz. A többi pedig duma, meg saját broki fényezése. ha jól emlékszem panziózol. Neked is azért megérős, mert padlón vetted és melózol is vele. Egy úgy szálloda kb a 3. tulajánál lesz megérős, addig kb az előtte lévők csődbe mennek, és folyamatosan megy le a reálára. Azért éri meg ilyet első tulajként felépíteni, mert vagy a hitelező pénze vagy a támogató pénzéből marad a zsebben a csőd előtt...  szerinted miért csoportosítanak 600milliárdot a szállodaiparra...
ruiz 2020. 04. 09. 15:55
Előzmény: #67219  mpagnes
#67228
Ezt írtam: "A szocializmusban, amikor a lakások állami tulajdonban voltak (tulajdonos) akkor voltak a főbérlők (aki az államtól bérelte a lakást, de fixen ott lakott), mai értelemben vett "tulajdonos". "
Most mit kötekszel velem? Nem írtam, hogy a főbérlő volt a tulajdonos. Én értem mit írtam, de látom, te nem.
buyandhold 2020. 04. 09. 15:43
Előzmény: #67222  sakal83
#67227
nehogy ma, akkor most mar nem lesz senki milliomos amig vilag a vilag???? most mar nem lesz lehetoseg gazdagodni? 
persze kenyelmesebb arrol almodozni, hogy vettem volma 5 eve, es es most dulpaban ulnek. ebreszto...pont most van egy tozsdei mini korrekcio,,, 1 ev alatt lehet vagyont duplazni... ALL IN
miem 2020. 04. 09. 15:40
Törölt hozzászólás
#67226
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 09. 15:39
Előzmény: #67222  sakal83
#67225
Ez ok, DE rohadt sok velem egyidős baszta el az összes pénzét úgy, hogy pl. Csomo haverom sokáig jobban keresett mint én. En igazából jól csaj 2012 óta keresek jól.
Az szerintem igaz, hogy minden korszakban megvan a lehetőség.
Most pl szinten lesz !
Nézd így!!
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 09. 15:39
Előzmény: #67222  sakal83
#67224
Ez ok, DE rohadt sok velem egyidős baszta el az összes pénzét úgy, hogy pl. Csomo haverom sokáig jobban keresett mint én. En igazából jól csaj 2012 óta keresek jól.
Az szerintem igaz, hogy minden korszakban megvan a lehetőség.
Most pl szinten lesz !
Nézd így!!
sakal83 2020. 04. 09. 15:34
Előzmény: #67222  sakal83
#67223
Tudod a 2006 es 2014 kozotti idoszakba beeroket nem hiaba hivjak a nincsgeneracionak. A szuletesi szamok is ezt igazoljak. Mi fizettuk az elodeink gazdagodasat... ezek tenyek sajnos. 
sakal83 2020. 04. 09. 15:31
Előzmény: #67218  fogpaszta
#67222
Akkor ezek szerint 2x voltal akkor amikor a multik felvettek es az akkori generacio jo resze vezeto volt ezert a 2000es evekben:) es akkor volt egy felivelo szakasz. Tehat a palyad kezdeten felvielo szakban voltal 11 evig majd a valsagba tokeerosen erkeztel ( bevasaroltal) es ujabb 6 ev dozsi idoszak:) nem elvitatva az erdemeidet de eros volt a hatszel. Jomagam palyakezdokent a valsagba majd 6 ev a mostani es ujabb szar evek:) 
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 09. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#67221
Ok, szólok. Az ötödik lakást most vettem Januárban. A negyediket 2 évvel ezelőtt, stb...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek