Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 21:08
Előzmény: #59898  TitusPullo
#59900
A csaba utcan indulj el felfele, az jobb :p
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 21:05
Előzmény: #59898  TitusPullo
#59899
Nem, a csaba es a krisztina kozott lesz egyiranyu, es egysavos, viszont a maros felol meg mennek kifele a delitol budakeszi/huvivolgy iranyba.
Eleg sokat kerekezem arra.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 02. 10. 20:54
Előzmény: #59897  CyrusTheGreat
#59898
Északra szűkül az utca, azert egy csekkolást megérdemel a forgslom, múltkor voltam a kézbesítő postán és elnézve felfelé elgondolkodtam mikyen jó kis hely. Lenne.
CyrusTheGreat 2020. 02. 10. 20:34
Előzmény: #59896  Törölt felhasználó
#59897
azt speciel már kiszűri a fülem, a Moszkva felé átmenő forgalom jobban taszít.
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 20:28
Előzmény: #59895  CyrusTheGreat
#59896
Plusz a mentők a jánosba.
CyrusTheGreat 2020. 02. 10. 20:28
Előzmény: #59894  Törölt felhasználó
#59895
Gyanítottam a térkép alapján, köszi szépen az infót!
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 20:24
Előzmény: #59893  CyrusTheGreat
#59894
Felejtős. 
Mind a budakeszi út, mind a hüvivölgyiek áthaladnak rajta, ha nem a moszkva felé mennek.
CyrusTheGreat 2020. 02. 10. 20:07
#59893
Urak, zaj- és bűzügyi szakvéleményre lenne szükségem a XII. Városmajor utcáról, a Csaba utcától északra lévő szakaszra. Köszönöm a segítséget.
impudent 2020. 02. 10. 19:47
#59892
Mán a Lipótmezon kaptok 500 ezer alatt 127 m² es kecót aki ki veszi ezt a sok szart a szennyben.
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 19:00
Előzmény: #59890  Törölt felhasználó
#59891
Elírtam, 500eft / hó a luxus 100nm kégli, akit érdekel. Főleg az ablaktalan kisszoba lehet rendkívül vonzó.
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 18:55
Előzmény: #59889  Batiszkáf
#59890

Minden mocskot kiadnak, mert akkora az igény a szocális bérlakásokra, de még így is van egy csomó olyan bérlakásuk, amit nem adhatnak ki. El lehet képzelni, hogy azok milyen állapotban van, közvetlen életveszély kb. A nyócker polgimájsztere mondta, hogy igyekeznek kiadhatóvá tenni ezeket a kégliket.A gond az lesz utána, hogy ezek a bérlők nem tudnak piaci lakbért fizetni, tehát az önkormányzatnak kell mélyen a zsebébe nyúlni és az önkormányzatoknak soha nincs elég forrása, mindig megy a sakkozás, hogyan férjenek bele a költségvetésbe.
Más téma, kb 1 hónapja regisztráltam f.szbukon a "G*ci drága albérletek - avagy a legpofátlanabb albérlethirdetések"
Azóta a legjobb szórakozásom, hihetetlen történetek jönnek szembe. A kalmár kantint szoktam olvasgatni előtte, de már nagyon unom az ingatlanosok nagyképű és dögunalmas dumáit a helyesírásról meg a fényképezésekről, amikhez ők jobban értenek és ezáltal felsőbbrendűek, mint a mezei ingatlan eladó civil. Ez az albérletes csoport sokkal jobb, tényleg g.ci jó hirdetéseket szednek össze. Mai gyöngyszem, 105nm Ráday utcai kégli és ékszerdoboz, ahol 3 havi kauciót kérnek és 300e + rezsi pénz a bérlés, tehát gyenge 1,2m-val lehet indítani a bérlést. Ez azért nem gyenge. Múltkor láttam egy tókiói történetet, ott a srác 1,8m-val indította átszámolva, de ott jár 1 havi ajándék pénz is a 2 havi kaución meg az első havi lakbéren felül a tulajnak, hogy megengedi a beköltözést. Ez nem jár vissza, "ajándék" pénz. Meg azért mégiscsak tókió, na mindegy.
Ja meg, 100nm luxus? kégli, gyenge 500e ft / nm :) 3 szobás, de a legkisebb szobának nincs ablaka, sebaj, nem szökik ki a meleg :)
Qrva jó ez a FB csoport, ezen szórakozom a legjobbakat mostanában.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 02. 10. 18:01
Előzmény: #59888  Törölt felhasználó
#59889
"Annyit tennék hozzá, hogy azért vannak kivételek. Amiről én beszélek, hogy egy önkormányzati vagy állami bérlakást nem lehet kiadni, ha életveszélyes."
Ehhez képest az önkormányzatok nyakán maradt komfort nélküli, félkomfortos lakásokat még manapság is lakják. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 17:58
Előzmény: #59887  Zsolt90
#59888

Ezt a részét én tudom és nem is vitatom. Annyit tennék hozzá, hogy azért vannak kivételek. Amiről én beszélek, hogy egy önkormányzati vagy állami bérlakást nem lehet kiadni, ha életveszélyes. Az IKV-nak minden ezzel ellentétes hírrel szemben elég szigorú előírásai voltak, főleg a fűtésrendszer, kémény, de a szelelő ablakok.
Megkérdem majd újra apámat, neki volt önkormányzati képviselő barátja és nekem így mondta, hogy a politikusok szó szerint azt mondták, hogy csődbe megy a kerület, ha itt elkezdik komolyan venni a lakhatási előírásokat. Ezt tudták állami szinten is és nem csak pesten volt ezzel gond.
A rendszerváltás után a csödközeli állapotú önkormányzatoknak, meg a költségvetésnek egészen egyszerűen nem volt forrása a sok százezer bérlakás karbantartására.
Az szintén a történet része, hogy aki tűzközelben volt, az ügyesen azért szép kéglikhez juthatott, mert párat azért felújítottak, akármennyire is nem volt pénz úgy általában, de ez már történelem.
Zsolt90 2020. 02. 10. 17:44
Előzmény: #59883  Törölt felhasználó
#59887
Hat ez itt a baj, hogy a lakasok tobbsege ugyanolyan allapotban van, mint akkor, egy budos fillert nem koltottek rajuk. Csak annyi, hogy az a fos most 40nm 40millio
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 02. 10. 17:39
Előzmény: #59883  Törölt felhasználó
#59886
A lakások többsége épészetileg és minden egyéb szempontból pont ugyanolyan állapotban vannak, mint 1990-ben. Általában még a mama 1978-as butorairól is neked kell gondoskodnod. Annyi a különbség, hogy ma piaci árat kérnek értük. 
impudent 2020. 02. 10. 17:38
Előzmény: #59884  impudent
#59885

most is tök ez van.
az egykulcsos adó azért lett mert a fiteszeseknek ez jó volt, a családi kedv. dettó
devizahitlbűl vip kiszálló dettó,
eus pályázato dettó,
csok dettó
babaáró dettó
luxusautó támogatás dettó
csak a saját holdudvara szerint cselekednek !
a 4 gyerekes anyák támogatása dettó
stadiónok dettó a vezér is kapott egyett a háza mellé,
növekedési hitel dettó
Kirámoltak 1 gdp nyi pénzt szükségtelenül ezzel Magyarország felzárkozása nuku
impudent 2020. 02. 10. 17:30
Előzmény: #59883  Törölt felhasználó
#59884

ez se igaz !
azé adták mert Űk is benn voltak iszonyú értékes pozikban amit ingyen megkaptak.
Érdekelete is Űket mi mennyibe kerül , most érdekli ?
Né legyünk gyerekek !!
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 17:27
Előzmény: #59881  Batiszkáf
#59883

A zállami bérlakások hihetetlen mértékben szét voltak rohadva. Nem szívjóságból adták el ezeket a zembereknek, hanem mert rosszul lettek a politikusok, amikor meglátták az elemzéseket, hogy mennyibe kerülne ezeket felújítani és utána szinten tartani.
A rendszerváltás utáni zavaros első években szinte semmi pénz nem jutott a bérlakásokra, rohadtak szét.
Egyébként ugyanez lesz a sorsa, ha lesznek újra önkormányzati vagy állami bérlakások. Szétrohasztják ezeket és majd kedvezményesen megkapja az aktuális bérlő, hogy újítsa fel.
Voltak persze kivételek, főleg politikusok maguknak szerettek felújított kégliket kiutalni, de az ilyenekből nagyon kevés volt.
Most akkor még beszélhetünk arról is, hogy ismertem olyan családot, akit útépítés miatt kib.sztak a családi házukból és beraktak bérlőnek egy panel háztömbbe. Vajon ők mennyire jártak jól a panel kéglivel, még ha meg is vehették, amikor családi házuk volt korábban telekkel?
impudent 2020. 02. 10. 17:18
#59882

viccesek ezek a liliom meg a többi szutyok ix ker 800-900 m2 es árak amikor már kiemelt budai helyeken megjelennek a jó állapotú 700 ezer körüli árak.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 02. 10. 17:08
Előzmény: #59879  Törölt felhasználó
#59881
1990-ben Budapesten 396 ezer lakás volt köztulajdonban, am lakásállomány 46,6 százalékának felelt meg. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek