Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2019. 08. 21. 10:09
Előzmény: #47139  sakal83
#47140
Sajnos amilyen negatív képet Te írsz a MANYUP-ról, azt az újságírók és politikusok alakították ki a jól felfogott érdekük miatt, leplezve a hibájukat:)
Úgy, ahogy a devizahitelezés sem a Bankok hibája kizárólag. Az országgyűlésben (törvényalkotás) SENKI még egy trv módosítást sem nyújtott be, ahogy most sem pl. a CSOK-nál, ami hibás termék a népességnövekedés oldaláról. A mai napig nem oldották meg a végrehajtás normál egyszerű formáját. Még a mai napig nem írták trv-be, hogy az lakáshitel esetén az adós a lakás aktuáli értékéig felel, nemfizetés esetén KÖTELEZŐ az ingatlan elhagyása. Ezzel a szabállyal olyan tiszta helyzetet teremtenének, hogy az már mindekinek fájna:) Nem kellene LTV, JTM stb. Sőt a követeléskezelés is feleződne, és olcsóbbak lennének a hitelek. De ugye ez nem cél sajnos.
sakal83 2019. 08. 21. 09:58
Előzmény: #47134  Törölt felhasználó
#47139
volt egy kis rálátásom a manyupra. Ami biztos, hogy a rendszer a mai szemmel elcseszett volt, mert kivont a a pénzt a közösből, és államadóssággal pótolták a folyó nyugdíjak kifizetésére, aminek kamatterhe volt. Nem hinném, hogy annyira jól járt, aki bennmaradt, mert jelenleg reálértéken az előírt diverzifiáció miatt (is) hosszútávon el fog értéktelenedni az ott tartott pénz - kamatemelés híján -, mert nincs hova befektetni a pénzt az alacsony hozamkörnyezet miatt. Már régebben írtam, hogy az elöregedésnek köszönhetünk sok mindent. A régebben félrerakott munka ("pénz"), a félrerakás pillanatában x munkát fedett le y értéken. Jelenleg az x munka akár 2y értéken van. Ez hosszútávon  "elinfllálja" a régebbi "pénzt". Ahogy öregszik a társadalom az x munka egyre több y lesz, amit nem követ le a kamatkörnyezet, így az összes megtakarítás megy a levesbe. (Lásd államadósságok). A beléptetés a manyupba NEM a portfolióbol ment! Ez tévedés. A MANYUP-ok tulajdonosai toltak bele nagyon sok SAJÁT pénzt a minél nagyobb portfolió eléréséhez jutalék formájában, hogy az országgyűlés által meghatározott költségszinttel (emlékeim szerint 3,5%) minél nagyobb profitot tudjanak realizálni. Láttam a MANYUP számait. Közelében nem voltak a lóvék (fizetés/bónusz stb) a bankokhoz képest, sőt, megemrem kockáztatni, hogy a fizetések átlag alattiak voltak. Amin lóvé lett volna az az alapkezelői díj, mert az ogy elbaszta, és piaci ár felett maximalizálta... De nem lett belőle semmi, mert az optimális méret elérésekor jött a válság, és darált. A legdurvább az volt, hogy az ogy szavazta meg, hogy az emberek szabad pénztárválasztását a válságkor, és korlátlanul lehetett pénztárt váltani.  A sok okos ember meg elkezdte a válság közepén a váltást, mert elriadtak az egyenlegértesítőktől. De minden váltás realizálást jelentett... SZÍÍÍP munka. És ha jól emlékszem egyetlen parlamenti képviselő nem volt, aki felállt volna, és azt mondta volna, hogy STOP ne legyünk hülyék, várjuk ki a válságot, mert váltásnál veszteséget realizálnak az emberek!!! SENKI!!! és ezek a képviselők magyaráznak most is. Ennyit a szakértőkről bal és jobboldalon
sakal83 2019. 08. 21. 09:38
Előzmény: #47137  Gaguse
#47138
ez így van. sokk (eladási kényszer) nélkül alacsony kamatszinttel az állapot fenntartható, illetve alacsony ütemben növekedni fognak az árak.
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 21. 09:31
#47137
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 21. 09:25
Előzmény: #47135  impudent
#47136
lehet, mondjuk én vidékről beszélek, de itt most halál, nem visznek semmit konkrétan...
impudent 2019. 08. 21. 09:23
Előzmény: #47133  Gaguse
#47135
délután megint megnézem, igaz Én nagy értékűeket nézek
Törölt felhasználó 2019. 08. 21. 09:22
Előzmény: #47129  impudent
#47134

Vagy csak beállítottad végre, hogy a duplázásokat szűrje ki :) Bocs, de nem hagyhattam ki a magas labdát.
Sakal83: A manyup esetében szerintem belátja mindenki, hogy egy böszme módon bevezetett temék volt ami bűzlött egész végig. Ettől függetlenül, amilyen útszéli módszerekkel elvették, az szemét dolog volt. Egy kultúráltabb kormányzás leállította volna a további befizetést egy alternatív termék bevezetése mellett. A tb-s nyugdíjba visszalépést meg sokkal átláthatóbb módon intézte volna. Nade ide nem kultúra kellett kérem szépen, hanem csak arrogancia és kész.
Most akárhogyan is csűrik és csavarják ezt a dolgot, az szinte biztos, hogy aki megtartotta a manyupot, mert volt hozzá bátorsága az jobban jár majd a nyugdíjnál. Én sajnálom, hogy nem volt bátorságom megtartani, de mindegy most már, tele volt a gatyám, hogy 25%-al kevesebb lesz a nyugdíjam és nem volt akkora összeg a manyupban, hogy az kompenzálja. Aztán mostanra úgy változott ez, hogy az állami nyugdíj vs manyup hozam a mostani trendek mellett teljesen esélytelen, hogy az állami nyugdíjban szereplő manyup időre eső nyugdíj-rész több legyen, mint amennyit a manyup hozam után ki lehet venni. Nem sok számolást lehet erre látni, meg sok a változó is. Kollégám manyup tag még most is és ő kiszámolgatta ezt és az alapján nagyon jól fog járni. Az is érdekes, hogy most már milyen alacsony költséggel tudnak működni a megmaradt pénztárak, míg korábban meg ugye ment a szivattyú. Persze törvényesen, de azért mégiscsak feltűnő, na.
Egyébként meg, hogy miért nem szüntették meg korábban. Lehetnek sejtéseink, hogy micsoda kondér volt ez, amiből lehetett meríteni a szerencséseknek szép zsíros koncokat.
Eleve a bevezetésénél voltak ügynökök, akik egy életre megkeresték a pénzüket akkor. Volt osztálytársam közgáz mellett ügynökösködött rokonon keresztül és ő mondott erről brutális dolgokat. Ügynökök komplett gyárakat, cégeket léptettek be, ledumálták egymással, hogy ki hova megy. Kirajzottak vidékre, mint a méhek. Brutális összegek ütötték a markukat a több száz, akár ezer ember után, akiket beléptettek. Ez ráadásul csak az indulása volt a manyupnak, de már ott degeszre szedték magukat az érintettek.
Arra nem tudom még ki emlékszik, hogy egészen pofátlanul még adókedvezménye is volt a manyupnak, ezt a fidesz se szüntette meg, csak utána a Draskovics. Én pont lecsúsztam erről, de bátyám meg a szüleim szépen kapták ezt több évig.
Zsíros falat volt a manyup és sokan jól éltek belőle, az ügyfelek is elégedettek voltak, mert az állami feneketlen zsák helyett egy saját számlára ment a pénz, igaz ez az átcsatornázott pénz valóban egyre jobban hiányzott a nyugdíjkasszából. Ahogy nőtt nyugdíjasok arány, már egy évtized alatt is jelentősen, meg ugye a nagy nyugdíj emelgetések, 13. havi nyugdíj és a társai, válság során is a nyugdíjak érinthetetlenek voltak (a fizetések már nem, ugyebár) én mindig gondoltam, hogy a manyupot leállítják majd valamikor, de hogy ilyen módszerrel, arra soha nem gondoltam :)
Kár, hogy a pénzügyi elemzőket nem nagyon érdekli a manyup története, mert kevés érintett maradt. Pedig nagyon érdekes téma lenne egy oknyomozásra, igaz már nem sok aktuálpolitikai vonatkozása maradt.
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 21. 09:19
Előzmény: #47132  impudent
#47133
amit meg én figyelek ott nem! tegnap beszéltem az ingatlanossal, azt mondta 1 hónapja már majdnem eret vágott magán mert nem volt semmi, idézem "most döcög" szóval nem száguldozik a piac! az ilyen Mamóka megmondta duma az kicsit ingatlanos szagú nekem :D ők szokták a vedd meg hamar mert nem lesz már holnap :D
impudent 2019. 08. 21. 09:13
Előzmény: #47131  Gaguse
#47132

amit Én figyelek ott ez a helyzet,
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 21. 09:06
Előzmény: #47129  impudent
#47131
ne fárassz már :D 
pitcairn2 2019. 08. 21. 09:02
Előzmény: #47128  2345678
#47130
talán azért mert ilyen durva kivitelezési hibák mellett nem igazán lehet eladni
legalábbis normális áron nem
impudent 2019. 08. 21. 08:40
#47129

Megint igaza lett Mamókának.!!!!!
3 féle hírdetésfigyelőm is van beállítva amelyből 2 db 1-1 oldallal kevesebb eladó ingatlant hoz be, a harmadik pedig már 2 oldallal csökkent.
Ez az áremelkedés és a kínnálat csökkenés irányába hat !
2345678 2019. 08. 21. 08:39
Előzmény: #47117  pitcairn2
#47128
A Centrál Passag-ban mostanában vett az egyik nagy ingatlan iroda befektetésnek ,ha jól emlékszem 7 vagy 8 lakást az egyik cégtől,mert annak meg kellett a pénz,mert a Király utcában építkezik.Szóval: több mint tíz éve figyelem a házat a legnagyobb hirdetési oldalon,de nem láttam eladó lakást benne azóta sem.Rövid távuzásra a legjobb helyen van.
berlini
berlini 2019. 08. 20. 22:33
Előzmény: #47100  libasbukta
#47127
Ezt nevezed pénzügyi műveltségnek?
Amit ma itt összehordtál azon csak röhögni lehet..
sakal83 2019. 08. 20. 22:07
Előzmény: #47123  libasbukta
#47126
Az volt az erved hogy te 2001ben nem is szavazhattal... ne beszelj felre
Az en erveim: az mnypk az orszaggyules altal meghatarozottak szerint es koltdeggel mukodott es fektetett be; ezt a fidesz is megszavazta; a fidesz altal kezdemenyezett vizsgalat nem tart fel torvenysertest; a fidesz 2001ben felulvizsgalta a rendszert es leokezta. A megszuntetes utan irasban vallalta OV Lazar es kosa hogy lesz egyeni szamla. Te pedig az MNYPket tolvajozod mikozben szintisztan latszik a felelos... es meg megsertodsz:) gratula. Jo tanacs: fiatal vagy meg a politizalashoz. Szorakozz elvezd az eletet. 40 utan megbanod. Raersz 50 utan meghulyulni:)
pitcairn2 2019. 08. 20. 21:51
Előzmény: #47112  libasbukta
#47125
no pont ezért csücsül most mindenki index-követő ETF-ekben... ami már önmagában rendszerszintű kockázat
pitcairn2 2019. 08. 20. 21:49
Előzmény: #47120  libasbukta
#47124
és az a legszebb, hogy akár még igazuk is lehet abban, hogy ez volt a történelem legnagyobb sucker rally-ja
esély mindenre van... 
persze ez meglehetősen szélsőséges fordulatot igényelne... 
olyat amihez képest a 2008 mindössze mámoros piknik volt a tengerparton:)
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 20. 21:02
Előzmény: #47122  sakal83
#47123
hát én itt hosszasan hoztam fel érveket és számokat, míg szerinted aki nem ért veled egyet az egy demens vén fideszes hülye
akkor most ki a pártkatona?
sakal83 2019. 08. 20. 20:58
Előzmény: #47121  libasbukta
#47122
Nem hittem hogy ilyen fiatalon ennyire agymosott vagy partszempontbol. 50pluszosokra volt eddig jellemzo:) az mszp idejen is illetve most a "fiatal" demokratakon (rogan 47 eves!) szoktam rohogni az elvakultsagukban. De eddig tenyleg az idoskori potencia csokkenesre gondoltam mint okot:) aki nem horgaszik az partkatonanak allt a semmirekelloseg erzesenek mamoraban hogy FONTOS lehessen.
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 20. 20:46
Előzmény: #47119  sakal83
#47121
kérdezd meg a "vezéremet", bár 2001ben egyébként még nem is szavazhattam

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók