Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MrLajos 2019. 08. 21. 17:00
Törölt hozzászólás
#47160
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 08. 21. 16:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#47159
azzal nem számolsz, hogy amcsi osztalék után adózni kell
sakal83 2019. 08. 21. 16:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#47158
Azért mert a kisbefektetők 99,9% azt sem tudja miről beszélsz és angolul sem tud. Jó része Questor károsult. Mivel megszűnt nincs más, mitn a panel. Ennyi
MrLajos 2019. 08. 21. 16:41
Törölt hozzászólás
#47157
MrLajos 2019. 08. 21. 16:36
Törölt hozzászólás
#47156
tihamer
tihamer 2019. 08. 21. 16:36
Előzmény: #47154  tihamer
#47155

További ingatlanár emelkedést várok!
Amí tart az egyre olcsóbb és olcsóbb hitelezés, addig folyamatos ingatlanár növekedés lesz!!!
tihamer
tihamer 2019. 08. 21. 16:34
#47154

https://kiszamolo.hu/meg-olcsobb-a-lakashitel/""
Tehát a hitelkamatok tovább estek, ami csak látszólag jó hír, valójában a beteg gazdaság fokmérője, hogy képesek voltak még tovább esni a kamatok.
– Mivel az állampapír 4,95%-ot kamatozik évente, kevés embernek éri meg, hogy készpénzből vegyen lakást, ha 2,71%-os kamat mellett is kap öt évig fix hitelt, 3,7%-ra pedig 10 évig fix hitelt.
.
5 évre rögzített kamat (futamidő 5-30 év): Elérhető legjobb kamat
Hitelösszeg min 20M Ft 2,71% Elérhető legjobb kamat
Hitelösszeg min 10M max 20M Ft 3,01% Elérhető legjobb kamat
Hitelösszeg max 10M Ft 3,55 %
.

Végig fix kamat (futamidő 6-20 év) Itt nem történtek változások az elmúlt hónapokban.
Kamatperiódus Elérhető legjobb kamat
FIX 6-8 év 3,5 %
FIX 9-10 év 3,9 %
FIX 11-13 év 4,1 %
FIX 14-15 év 4,9 %
FIX 16-18 év 5,15%
FIX 19-20 év 5,29 % (csak 20 fix)
tihamer
tihamer 2019. 08. 21. 16:27
#47153

Apa! Kezdődik:
https://www.vg.hu/penzugy/penzugyi-hirek/gigacsod-johet-amerikaban-1695715/
"" a több mint 38 milliárd dolláros csalás a cég piaci értékének csaknem 40 százaléka.
Ugyanis, ha igazak a céggel kapcsolatban megfogalmazott állítások, amelyek szerint csillagászati összegekkel manipulálták a könyvelésüket, akkor a vállalat nagy bajban lehet: a GE akár be is dőlhet, ha pedig ez megtörténik, ez lesz az eddigi legnagyobb csőd az Egyesült Államok történetében.
sokkal nagyobb visszaélésről lehet szó, mint korábban akár az Enron, akár a WorldCom könyvelési csalásánál. Ha beigazolódnak Markopolos állításai, akkor egy olyan súlyú ügyre derülhet fény, amely még az Enron 2000-es évek elején bekövetkezett csődjét is felülírja."
Kezdődik?
Csak nehogy domino hatást váltson ki,
sakal83 2019. 08. 21. 16:09
Előzmény: #47151  Törölt felhasználó
#47152
Azért egy ikreház, sorházba illetve érdemlegesen nagyobb lakásba való átugrás sem leányálom már .Tavaly még tartható volt, de idén már 30m plusz egy sima 60nm-esből való ugrás. Lassan a lakáscseréseknek és az árcsökkenés lenne a jobb. Most néztem, hogy a budai aglóban 100m-ot nyaldossák az árak...
Törölt felhasználó 2019. 08. 21. 15:44
Előzmény: #47150  Criscito
#47151

Szerintem az fontosabb tényező, hogy a bérleti piac kitart, sőt mintha idén a bérlők jobban bevackolták volna magukat idén és kevésbé akarnak mozdulni, pedig a tulajok emelgettek kicsiket idén is, ahogy hallottam.
Akik nagyobba vagy másikba szeretnének költözni azoknak tovább tart az eladás, de a vásárlás is, mert ugye senki nem szeretne olyan helyzetben lenni, hogy olcsón ad el és drágán vesz. Laknak tovább a jelenlegi kégliben, kibírják.
A kiadásra tartott lakásoknál meg kínálati áron (most nem eszement kínálati árakat kell feltételezni, egy 30m lakásból indultam ki, amit havi kb 150e lehet kiadni, ez nem sci fi jelenleg pesten) nincs vevő, de az alatt meg nem érdemes eladni, mert a lakások kitermelik a kínálati áron is nagyjából a map+ hozamát még úgy is, hogy tisztességesen leadózva és kb 10%-ot félretéve a felújításra. Na és akkor svarcban meg a lakást totálisan kizsákmányolva még feljebb is nyomható a haszon, ahogy tesznek sokan. Bolond lenne a kínálati ár alá menni mélyen, hacsak nem muszáj neki eladni, mert mondjuk teknőshátú bömöst kell venni villogni a haverok előtt :)
Azok vannak most a rossz végén a dolgoknak, akik az első lakást szeretnék megvenni.
Criscito 2019. 08. 21. 13:41
Előzmény: #47137  Gaguse
#47150
Budapesten oldalazást, de maximum kisebb visszaesést várok 2020 után, ha marad a kamatkörnyezet, és nem jön valami brutális gazdasági visszaesés. De 2019-2020-ban Budapesten még mehetnek feljebb a használt árak szerintem. Korábban azt írtam itt hogy 2020-ig még mehetnek éves szinten 5-10%-kal az árak, amit még mindig tartok, pedig azóta két rázósabb hónapon van túl a piac. Ugye az MNB is éves szinten 20%-os áremelkedést prognosztizált 2019-re még májusban a fővárosra (az első 6 hónapban ezt hozta is a piac!). Ez nem kevés ... Utána, júniusban jött ugye a megingás a piacon, de még így is kitarthat szerintem a lendület egy darabig. 
impudent 2019. 08. 21. 12:39
Előzmény: #47148  impudent
#47149

gyakorlatilag megszűnik ,hasonlóan a bankbetétekhez az államkötvény hozam mint kockázatmentes befektetés.
Helyette kamatspekával lehet csak hozamhoz jutni.
Durvaaaaaaaaaaaaaaaaaa !
impudent 2019. 08. 21. 12:37
Előzmény: #47147  impudent
#47148

Nem tudom mi lesz ennek a negatív spirálnak a vége, de ez merő speka állami támogatással.
impudent 2019. 08. 21. 12:35
#47147

Harmincéves állampapírt adott el szerdán Németország története során először negatív hozam mellett. Ez azt jelenti, hogy a befektetők már tényleg hajlandók fizetni azért, hogy hitelezhessék az országot.
Na itt van amiről beszéltem !!!
Elindult a befektetői romam a mínusz kamatokért.
Az ok SZERINTEM ,hogy arra számítanak ,hogy még nagyobb mínuszos kibocsátások lesznek és akkor Ők nyernek.
Nem azért veszik szerintem mert Ők akarnak fizatni egy nagy túrost.
Ha ez igy lesz akkor állami szintre viszik,vitték a spekuláció segítését.




Gaguse
Gaguse 2019. 08. 21. 11:13
Előzmény: #47143  johai
#47146
a máp+ szívta el a pénzt egyértelműen, okosan csinálták amúgy ;) most sokan kivárnak, és sok baráton beletörődött hogy az életben nem lesz lakása. Amúgy Eltolcsy :D megakarja nyírbálni a csoko-t már rég, ha azt meglépik akkor nyekk lesz a piacnak...
sakal83 2019. 08. 21. 11:03
Előzmény: #47143  johai
#47145
nem kell, hogy beinduljon. Elég a negatív kamatkörnyezet. Az mindent megold. A MÁP Plusz kivezetése egyébként lökést adhatna, de ami bement oda (lassan 2000m forint) 5 évig nem hiszem, hogy kimozdul onnan ezen vagy magasabb árszintű ingatlan esetén. Ha továbbra is fennmarad, akkor meg folyamatosan oda fog szivárogni a befektetésre szánt ingatlan lóvé, mert 10m-ért is lehet "venni" lakást ilyenformában, nem kell 30 millió. 
sakal83 2019. 08. 21. 10:59
Előzmény: #47141  Gaguse
#47144
sajnos a szűk kínálat még szűkebb lesz  a 27%-os áfával. Egy két jó vétel lesz a többi pedig a mai árszinten, ami vicces egyébként, de ez van. Ami sokk lehetne (de nem lesz) az az esetleges EU-s pénzek megvágása. A 2010-től az államadósság duplázása nominálisan elég érdekes adat. A GDP növekedés mindenekfeletti lesz a kormáynál, mert egy kis GDP visszaesésének komly következményei lehetnének. Ehhez pedig az EU-s pénz brutálisan kell egy már egyértelműen recesszióban lévő iparral a hátunkon.
johai 2019. 08. 21. 10:56
Előzmény: #47141  Gaguse
#47143
Es mitol indulna be a piac?
berlini
berlini 2019. 08. 21. 10:22
Előzmény: #47140  sakal83
#47142
Teljesen igazad van.
Hibaa volt a MANYUP-ot úgy bevezetni ahogy, de még nagyobb hiba volt ellopni.
Az államositást legfeljebb akkor tudtam volna elfogadni, ha a 3 ezer milliárdot teljes egészében adóságtörlesztésre forditották volna. Szinte egy forint nem ment ebből arra a célra. Most viszont, amikor relative jobban megy lehetne okosan bőviteni a magán nyugdij előgondoskodást és elérni, hogy 100 éven belül az államnak csak szabályozói szerepe legyen az ügyben.
Az is tragikomikus ami a lakáshiteleknél történik. Nyugaton szinte nulla kamattal lehet ma ilyen hitelt felvenni. Mert az ingatlan ott tényleg fedezet.. Náálunk pedig a fedezet értéke szinte semmi, hiszen elég egy eszement törvénymódositás és a hitelező soha nem tudja a fedezetet érvényesiteni a nemfizetés esetében. Ezért vannak még mindig 4-5%-os kamatok és efeletti THM.
(Mellesleg az ország felminősitésének ma is a legfőbb akadálya, hogy a hitelminősitők továbbra is kiszámithatattlannak tartják a magyar gazdaságpolitikát.)
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 21. 10:21
Előzmény: #47138  sakal83
#47141
külső sokk hatására azért lehet némi korrekció, de ennek hiányában nem várok esést én sem. Oldalazást meg némi korrekciót, de azért most nem rózsás a piac az tény...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek