Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 07. 10. 22:59
Előzmény: #43919  macisajt
#43920

Van nekik 3 oldal képes hirdetések, mind hasonlóan olcsó ingatlan mindenfele. Idézem a madárfogó szöveget, hogy miért tudják ilyen olcsón adni: "Célja olyan ingatlanok felvásárlása 100%-ban saját tőke bevonásával, melyek leginkább a 2008-as gazdasági válság óta forgalomképtelen állapotban vannak."
Ha igaz, akkor le kell kapni az ingatlan comról ezeket, mint riadt majmot a fáról. 16m egy 140e-ért kiadható panel, közel 10%-os hozam. Megjött a télapó meg a jótündér is, nyilván az ingatlan hasznosító cégek mind arról híresek, hogy igyekeznek a vásárlóknak minél olcsóbban adni, meg a követeléskezelők is azért dolgoznak keményen, hogy a vevőknek át tudják adni a haszon nagy részét. Hát persze. Ez olyan, mint a jó állapút, megkímélt és olcsó használtautó, amivel senki nem találkozik soha, de már mindenki hallott arról, hogy valakinek az ismerőse vett ilyent.
Ma találtam ezt a jó kis videót: https://www.youtube.com/watch?v=rooyOys9968&
sakal83 2019. 07. 10. 17:16
Előzmény: #43910  StandardnSpoor
#43917
A poloska bizony durva dolog lakásban. Házban egyszerű az irtása. Kibaszott kellemetlen a lakó(k)nak is. Sokszor a bútorokat is lehet kukázni. Hozzánk is bejöttek a kis mocskok. Épp előtte vettem fél éve egy ágyat kb 400k-ért... Szerencsére megúsztuk. 3! hónapig szenvedtünk a szaroktól. Kétoldalú ragasztóval "védtem" az ágyat. Végül úgy kaptuk el a mocskokat, hogy 2 extra irtást fizettem, és minden nyílást leragasztottunk és behálóztuk még az ablakszellőztető nyílásokat is:) Úgy néztem ki, mint aki csernobilból jött a csípésektől (különösen szerettek a dögök, a párom bőrét annyira nem ütötték ki). Vendégségbe sem nagyon jártunk, nehogy átvigyük az ajándékot:) Annyit sikerült kinyomoznom, hogy felettem kettővel kanapét cseréltek, vszínű náluk volt a gócpont, csak tagadták:)   
Criscito 2019. 07. 10. 16:43
#43916
Úgy néz ki máris lazítani kényszerül a FED ... 
dixike 2019. 07. 10. 15:51
Törölt hozzászólás
#43915
StandardnSpoor 2019. 07. 10. 15:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#43914
No para. Amugy kb olyan 3.5 % netto realhozamom lehet a szóban forgó lakáson. Rokonaim bxtatnak is miatta, hogy "te hulye kiadhatnad tobbert is.."
dixike 2019. 07. 10. 15:02
Törölt hozzászólás
#43913
StandardnSpoor 2019. 07. 10. 14:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#43912
Becsulet szavamra nem az vagyok. :)
Nagyon szép lakast adok ki a sàv alján, megbízható bérlőnek, jo a szemelyes kapcsolatunk is. Amint elkopott egy berendezés azonnal vettem újat, ahogyan kivette a lakást. Csak  ebben poloska témában mást gondolok. 
Ne itelkezz nem ismersz.
Amugy spec allatfaj vagyok, egyszerre berelek is kiadok is..
dixike 2019. 07. 10. 14:42
Törölt hozzászólás
#43911
StandardnSpoor 2019. 07. 10. 14:31
#43910
Ok jó utánanéztem tényleg durva dolog. 
De ez a lakóközösséget érintő probléma, ami közös költség, amit meg a bérlő visel a rezsivel együtt.
De kifizetném nem haboruznek ezen, csak nem értek vele egyet.
Vortex 2019. 07. 10. 14:15
Előzmény: #43905  sakal83
#43909
Ismerősnél is volt a 13-ban. Az egész lépcsőházat kellett kezelni, mert több lakásban is megjelent.
Nagyon nehéz megszabadulni tőlük. Hiába patyolat tiszta a lakásod, nem számít.
StandardnSpoor 2019. 07. 10. 14:12
Előzmény: #43907  sakal83
#43908
Nyilván nem futkosnék ezzel utána.
Ha poloskasan hagyja ott a lakást amit en poloska mentesen adtam ki, az az ő bizonyítványa..
sakal83 2019. 07. 10. 13:48
Előzmény: #43906  sakal83
#43907
de meg s fordíthatom a helyzetet: a ha kiköltözne a bérlőd a polosks lakásból rá tudnád verni az irtást? :)
sakal83 2019. 07. 10. 13:46
Előzmény: #43905  sakal83
#43906
ezt biztos feketén kiadott lakás bérlője fogja intézni és fizetni a tulaj (társasház) helyett ugye? Arcon is röhögnélek fordított esetben... A fél 13 kerület a sűrűn építettség miatt fertőzőtt.
sakal83 2019. 07. 10. 13:43
Előzmény: #43900  StandardnSpoor
#43905
Oké, ha ilyen jól vágod... de azt tudod, hogy az ágyi poloska lejelentése kötelezettség... valamint extrém mód fertőző lakásról lakásra. Ha az egyikben kiirtod, a másikból visszajön. Ezért sokszor a társasháznak kell intézkednie. A fűtéscsöveken az egyéb csöveken, szellőzőkön még az ABLAKON is bejut. Ezért nem a bérlő feladata, bármennyire hivatkozol jogszabályra. Kiirtása minimum 2, de inkább 3szori alkalom, és a gócpontok felkutatása szükséges hozzá. Nem annyira finom meló. Ha esetleg nem találkozát volna vele, akkor szerencséd van. Nálunk sajnos volt, és több lakásban jelentkezett. 3X irtás után a szellőzők tisztítása, és lezárása volt a megoldás. Az egész lépcsőházat kellett átnézni, és irtani, ahol kellett.
impudent 2019. 07. 10. 12:24
Előzmény: #43903  berlini
#43904
kérdezd meg mamokát Ő profi ebben , majd Ő eldönti.
berlini
berlini 2019. 07. 10. 12:18
Előzmény: #43902  johai
#43903
"Budapesten vegetert a keresleti piac berlakasok szintjen"
Ezt én nem látom bizonyitottnak.
johai 2019. 07. 10. 11:35
Előzmény: #43889  impudent
#43902
Amikor mindenhol elado lakas cedulat latsz akkor nem esnek hanem zuhannak az arak!
Az eses szep lassan kezdodik,eloszor piciket vesznek le a feltunningolt arakbol,hatha elviszik....hat nemigen van jelentkezo hiszen sokan ev eleje ota bearaztak a 10 millas csokot egy az egyben.
Termeszetesen ilyen arakon mar nincs vevo.
*
Budapesten vegetert a keresleti piac berlakasok szintjen,ami nem jelenti azt hogy egyes szegmensek tul dragak  lennenek,csaladi hazat azert meg lehet talalni realis aron,a lakasarakhoz viszonytva biztosan vannak kifejezetten alularazott ingatlanok,es ezeke a jovo.
Ajanlatos az ingatlan parametereire figyelni,nem arra hogy van berendezve,milyen cuki,persze ez nagyobb raforditast,es nemi hozzaertest igenyel.
Törölt felhasználó 2019. 07. 10. 09:00
Előzmény: #43899  Criscito
#43901

Na igen, de az illetőről tényleg egy szép bizonyítvány, hogy 80m lakást akar eladni és sajnál heti 2400ft-ot a képes hirdetésre, most nem beszélve az egyéb lehetőségekről, amik szintén nem horror összegek és az ingatlan com a nézelődő arcába tolná az ingatlant.
Én albérletet is képpel szoktam hirdetni, igaz az ritkán kell 2 hétnél tovább hirdetni, de na, mégis 80m-ért várja a madarat és sajnál rá heti 2400 forintot, hogy képet is mutasson.
Megértem azokat, akiknél azonnal kuka az ilyen hirdetés. 95%, hogy valami gány van a lakással vagy az eladó egy tajparaszt fillérb.szó és az olyan emberek az én kis tapasztalatommal is szívesen b.sszák át az embert.
A sóher fillérb.szó embert kerülni kell ingatlanvásárláskor, ez az én tanácsom mindenkinek. Ők vágják át a legnagyobb eséllyel az embert, nem költenek a lakásra csak elfedik a hibákat. Ezt persze bárki megteheti, de aki sóher, az szinte biztosan meg is teszi.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók